Şimdi Ara

Citroen c4'den anlayanlar bir bakabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu aralar dizel otm C4 bakıyorum. Boya takıntım ve km yüksekliği(bakımlı olduğu sürece) takıntım yok, ancak pert ve ağır hasar takıntım var. Max bütçem 23.5 alımsatım ve ekpser masraflarıyla 24 yani 23.5'a arıyorum. Dün tam istediğim özelliklerde bir aracı parayı(200 bin km de bel altı lokal boyalı 23.250 tl idi son) toparlayamadığım için kaçırdım. Aramalarıma devam ediyorum. Biniciyim 3-4 sene en az bineceğiz bir aksilik olmazsa.

Bu bağlamda kullanıcılarına sormak isterim; c4'lerin kronik sorunları var mıdır? Nelerine dikkat etmem gerekir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otosarrafı -- 8 Ocak 2016; 23:16:53 >

• O nası direksiyon ya ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de ilk defa görüyorum.

• 2009 sx model var bizde manuel.içi epey değişikmiş ,kendisi yaptırmış olabilir.belki de airbag patladı ön konsolu komple bununla döşettiler.belli olmaz

• Orjinal değil.
  • Orjinal gibi duruyor.Kaza sonrası ön torpidoyu düzgün toplayamadılarsa belki kaplamışlardır
  • Toxicated kullanıcısına yanıt
    Amblemin olduğu kısım dönmüyor sadece simit dönüyor. Bence de saçma.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana da orjinal gibi gelmedi zaten, başka örneği de yok demek ki kendi yaptırmış.
    Benim de aklıma geldi kaza sonrası airbag için yapılan bir işlem olabileceği. Uzak durmakta fayda var.
  • Böyle bir C4 ü hiç görmedim. Kendisi özel tasarlamıştır. Ayrıca direksiyonunda bir tuhaflık yok C4 ün direksiyonunun ortası sabittir, yan taraf döner. O fotoğrafta da direksiyon 90 derece döndüğü için tuhaf görünmüş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende C4 kullanıyorum ama ilk defa bu renk konsol gördüm.
    2. resme dikkat ederseniz kapı açma kolunun olduğu döşeme de bu renk.
    Daha büyük resimler olsaydı belki orinal olup olmadığı anlaşılabilirdi.

Hangi model yılı? Gerçi 2008 öncesi gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C4_1400 -- 8 Ocak 2016; 16:58:00 >
  • C4_1400 C kullanıcısına yanıt
    evet hocam 2007 model: İlan linki
  • Sonradan yapma c4 üm var. Herşeyini biliyorum.

• Peki genel olarak c4'lerin kronik sorunları var mıdır? Nelerine dikkat etmem gerekir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orjinal değil.Bende C4 sahibiyim tavsiye ederim.

• 2008 c4 vardi bende.Kesinlikle orj degil 2 ihtimal var.

1.airbag patladi gous deisti.

2.kendince boyle bi zevk gerceklestirmis.

Uzak durun.Ayrica o direksiyonu ben cok seviyordum ilk basta banada sacma geldi ama kullandikca aracin direksiyonunu cok sevdim.

Kronik sorunu bilmiyorum.Arka amortisorler cok ses yapar ozellikle bozuk yolda.Sonra lok lok ses geliyor diye sizlanmayin simdiden bilin.

Sanzumani ilk kalkislarda cok salliyir araci ama kendiniz ayak gaz hareketlerinizle zamanla bu sarsintiyi en aza indirmeyi ogreniyorsunuz.

Hdi motoru inanilmaz az yakiyor.A3 um vae 2012 1.6 tdi dsg ama inanin hdi motorun ekonomisinde hala aklim kaldi.177 bin km de pert ettim c4 u ama etmeden once bile ceyrek depoyla bursa ido bodrum gumbete goturdu 2 kisi yarim bagaj ve klima ceyrekte hep acikti ort hizimiz 90 - 110 arasiydi.

Beklentinizi cok yuksek tutmazsaniz gayet guzel aractir tavsiye ederim.

• Dizel otomatik midir aracınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

2008 c4 vardi bende.Kesinlikle orj degil 2 ihtimal var.

1.airbag patladi gous deisti.

2.kendince boyle bi zevk gerceklestirmis.

Uzak durun.Ayrica o direksiyonu ben cok seviyordum ilk basta banada sacma geldi ama kullandikca aracin direksiyonunu cok sevdim.

Kronik sorunu bilmiyorum.Arka amortisorler cok ses yapar ozellikle bozuk yolda.Sonra lok lok ses geliyor diye sizlanmayin simdiden bilin.

Sanzumani ilk kalkislarda cok salliyir araci ama kendiniz ayak gaz hareketlerinizle zamanla bu sarsintiyi en aza indirmeyi ogreniyorsunuz.

Hdi motoru inanilmaz az yakiyor.A3 um vae 2012 1.6 tdi dsg ama inanin hdi motorun ekonomisinde hala aklim kaldi.177 bin km de pert ettim c4 u ama etmeden once bile ceyrek depoyla bursa ido bodrum gumbete goturdu 2 kisi yarim bagaj ve klima ceyrekte hep acikti ort hizimiz 90 - 110 arasiydi.

Beklentinizi cok yuksek tutmazsaniz gayet guzel aractir tavsiye ederim.

Tam bu yorumları arıyorum, teşekkür ederim yorumunuz için..

Yarı-otomatiğe alışığım o konuda sıkıntım yok. sesler konusunda da açıkçası büyük sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum çünkü şu anda idareten kayınpederimin 2000 model astra f kasasını kullanıyoruz, bu bile aşırı rahatsız etmiyor.. Ancak aracı geri vermem gerekiyor bir kaç ay içinde, bütçem ise kısıtlı. Dizel ve otm deyince bütçem ile aklıma yatan tek araç c4 oldu. Bakalım umarım istediğim gibi birşey bulabilirim.

• Kronik dijital klima yönlendirme hatası vardır, 1000 tl civarına yapılır,

Arka amortisörden ses gelir, takoz koyulur düzelir derler ama düzelmez.

Orta konsoldaki göz kapanmaz, açık kalır. Bir çok araçta vardır basit bısey olsa da göz önünde olan bir şey.

Cam tavanlisi tat verir. Mümkünse 2-3 bin fazla verilir temizi alınır.

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

Kronik dijital klima yönlendirme hatası vardır, 1000 tl civarına yapılır,

Orta konsoldaki göz kapanmaz, açık kalır. Bir çok araçta vardır basit bısey olsa da göz önünde olan bir şey.

Klima ile ilgili nasi bi hata bu ?

Ek olarak simdi aklima geldi goz deyince.Konsoldaki saklama gozleri bozuluyor sıkca.Beninde orta goz bozuk gibiydi sanirim tam hatirlayamadim yanlis olmasin :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

Kronik dijital klima yönlendirme hatası vardır, 1000 tl civarına yapılır,

Arkadaş C4'ün kronik sorunlarını yazmış.Evet otomatik dizel bizim araç.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.