Şimdi Ara

CİTROEN C3 PİCASSO ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM YARDIM (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
3
Favori
53.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • muca01 c3 picasso hakkındaki düşünceleriniz ve vermiş oldugunuz bilgiler için teşekkür ederim. biraz tabi geç gelen bi cevap oldu. c3 picasso hakkında bilgi sahibi ve kullanan fazla kişi olmadıgından dolayı olacak. en son yazdıgım gibi vw transporter aldık araçta şuana kadar bi sıkıntı olmadı ve araçtan gayet memnunuzda görünüşü yeter onun hemen dikkatleri üstüne çekiyo zaten :). tabi biraz fazlaca yakmasını hesaba katmazsak binek arabaları hiç aratmıyor desem yeridir. uzun yollarda kalabalık aileler için gerçekten birebir. akçaya yazlıga çocuklar dahil 9 kişi gittik. arabanın lastikleri geniş oldugundan yolada iyi oturuyor. süspansiyonlar gayet başarılı konforlu bi sürüş yaşatıyor. tek yakındıgım 2 tona yakın bi araç oldugu için yakıt tüketimin fazla olması. arabayı sırf bu yüzden degiştirebilirim. değiştirirsemde c3 picassoyu tekrar düşünebilirim. yada sw bi araç... yakıt tüketimim 100-140 km/h larda 9-10lt idi. uzun yolda 9 kişiyle. bir depo ile yaklaşık 1000 km yol aldık.

• otomatik vitesi secenegi yok sanirim.
  • Hocam madem kalabalıksınız, neden C4 grand picasso değil de C3 picassso?
  • hocam normalde biz 4 kişilik çekirdek aileyiz. çocuklardan biri ünide okuyor zaten. c4 picasso gerçekten aile arabası için düşündüm bir arabaydı ilk çıktığında gidip incelemiştim. fakat bizim hem işe hemde kendimiz için bir arabaya ihtiyacımız vardı. iş zamanında benim haricimde arbayı kullanan elemanımızda olucaktı. hem ona o kadar parayı kıyıp hemde başkasının altına vermek olmazdı. ayrıca az bi parada değil bizim bütçeyi zorlardı. bize en fazla 35000 e kadar bi araç lazımdı. ilk baştan 0 bi araba c3 picasso düşündük. daha sonra ikinci el temiz 307 sw ve en sonunda süpriz bi şekilde binek düşünürken ticari bi araç almaya karar verdik vw transporter. bir önce yazdıgım yazıda yazlıga gidiyoduk kardeşlerimle eşleri ve çocuklarıyla o yüzden biraz nüfus fazlaydı :). nüfus fazlaşınca bizim arabaya hepimiz doluştuk. gayet rahat aldıda. güzel keyifli bir yolculuktu. ben transporteru 27.000 e aldım güzel temiz bi arabydı. dış görüşünde bir önceki sahibi baya bi oynama yapmış güzel bir görünüşü var sırf o yüzden vuruldum zaten. tek sıkıntım biraz fazlaca yakması park yeri bulma zorluğu. geriye kalan her şeyinden memnunum şimdilik.

• benim c3 picasso aracım var çok memnunum şehir içi şehir dışı rahat bir araç ağır olduğu için rahatlıkla yüksek hızlara çıkabiliyorum ben şuana kadar 185 km ye çıktım aracımla yakıtıda oldukça düşük herkezin rahatlıkla alabilkeceği bir araç bence tam bir aile arabası.
  • bende c3 picasso 1,6hdi sx modeli var.2010 model full modeli.araçta can sıkıntısı hiç bir nokta göremedim.cam tavan çok şeyler katıyor.eminim cam tavan araba kullandıktan sonra diğer arabalar sizleri boğar.çok ferah çok güven veren bir araba.yakıyıda gayet iyi ortalama 6 lt diyebilirim.yokuşlarda felan 8 9 u buluyor tabi.tavsiye edeceğim bir araba.hayran kitlesi olduğundan eminim. ben 32,5 a almıştım. 2000 km deyken. şu anda 20 bini buldum.bakımları ağır değil.çok keyifli şık bir araba.keşke eksi bir yönünü yazabilseydim.
  • arkadaşlar yazın başına veya sonuna dogru elimdeki vw transporteru çıkartıp ikinci el 10-15 bbin lira arası dacia logan veya doblo kangomsu kombi 1.9 cc yi geçmeyecek işe koşuşturmaya araba alacağım. En fazla 30.000 TL ye kadarda binek şahsi kullanımlarım içinde otomobil düşünüyorum... 2007 model üstü 50.000 km yapmamış 1.6 ccyi geçmemiş dizel manuel vites bir araç olmasını istiyorum. bu tariflere uyan önerebileceğiniz araçlar nelerdir. citroen c3 picassonunda bu tariflere uyabilecegini düşünüyorum. c3 picasso ile hangi araçları kıyaslayabiliriz hangisini almam daha mantıklı olur. benim aklımdan geçenler peugeout 308, citroen c3,c4...
  • C3 PICASSO'mu 27 Ekim'de teslim aldım. Elimden geldiğince çok kullanmaya çalışıyorum. Ben her zaman "performans (ya da fayda)/maliyet" hesabı yaparım. Bu araç için de öyle olacak. Özelliklerini bilerek aldım. Bu haliyle ihtiyaçlarımı karşılıyor. Bir de ESP olsaydı süper olacaktı. ESP'yi tek olarak seçemiyorsunuz, paketi komple almanız gerekiyor.

Malzeme işçiliği bence iyi. Çok az motor sesi geliyor, o da bu araçlar için normal. Onun dışında oldukça sessiz. Motora alışmam zaman alacak ama şimdi bile süper. Hız sınırlayıcı süper. Fren sistemi mükemmel. Diğer fonksiyonlar da kusursuz. Sadece hoparlörler biraz zayıf ama onu da idare edeceğim. Bu araç için daha iyi bir sistem olmalıydı. Özellikle arkalarda kapı içleri yetersiz kalmış. Koltuk arkalarında da olmalıydı. Tabii güçleri de daha fazla.

Mevsim nedeniyle kış lastiği (Goodyear UltraGrip 7+) taktırdım. Forum sayfaları ve testlerin ortak paydası bu lastiği işaret ediyordu. Bir de hemen tam koruma (motor, boya, koltuk koruma ve kaput filmi ile yağmur itici) yaptırdım. Sanırım bundan sonra keyfini sürerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hhosafci -- 24 Aralık 2010; 12:24:33 >

• Merhaba Hüseyin Bey;

Ben de bu araçtan almayı düşünüyorum, hangi bayiden nekadara aldınız acaba ve ek özellikler tam olarak nedir ? Yardımlarınız lütfen :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dalmatorian

Merhaba Hüseyin Bey;

Ben de bu araçtan almayı düşünüyorum, hangi bayiden nekadara aldınız acaba ve ek özellikler tam olarak nedir ? Yardımlarınız lütfen :)

Aldığım araç C3 PICASSO 1.6 HDi 90 HP SX. Ankara OTOSAY'dan (Çetin Emeç Şubesi) aldım ve metalik boyalı 34.200 TL idi.

Aracın özellikleri içinhttp://www.citroen.com.tr/specifications.php?id=31 adresini tavsiye edebilirim. Eğer maddi şartlarınız uygunsa "Premium Paketi" tavsiye ederim.

Araç hakkındaki görüşlerim ise tamamen olumlu. Çok huzurlu olarak kullanıyorum ve hep "iyi ki almışım" düşüncesi hakim. Amortisörler biraz sert ama onu da biliyordum. Kullanması çok keyifli ve rahat. Park etmek çok kolay. İvmelenme süper, insanı koltuğa yapıştırıyor.

Benim ve oğlumun boyu 190 cm. Ben sürücü koltuğunda iken oğlum da arkamdaki koltukta rahatlıkla oturabiliyor. Arka koltukların kızaklı olması ise çok büyük kolaylık. Bagaj, arka koltuklar öne kaydırılarak 500 litreye çıkıyor ve bana rahatlıkla yeterli.

Size de şimdiden hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hhosafci -- 24 Aralık 2010; 12:24:50 >

• Aldığım araç C3 PICASSO 1.6 HDi 90 HP SX. Ankara OTOSAY'dan (Çetin Emeç Şubesi) aldım ve metalik boyalı 34.200 TL idi.

Aracın özellikleri içinhttp://www.citroen.com.tr/specifications.php?id=31 adresini tavsiye edebilirim. Eğer maddi şartlarınız uygunsa "Premium Paketi" tavsiye ederim.

Araç hakkındaki görüşlerim ise tamamen olumlu. Çok huzurlu olarak kullanıyorum ve hep "iyi ki almışım" düşüncesi hakim. Amortisörler biraz sert ama onu da biliyordum. Kullanması çok keyifli ve rahat. Park etmek çok kolay. İvmelenme süper, insanı koltuğa yapıştırıyor.

Benim ve oğlumun boyu 190 cm. Ben sürücü koltuğunda iken oğlum da arkamdaki koltukta rahatlıkla oturabiliyor. Arka koltukların kızaklı olması ise çok büyük kolaylık. Bagaj, arka koltuklar öne kaydırılarak 500 litreye çıkıyor ve bana rahatlıkla yeterli.

Size de şimdiden hayırlı olsun.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler...
    Evet ben de bu aracın cam tavanlı ve alüminyum cant olanından almak istiyorum.tabii önce kullandığım aracı satmam gerek.Esp önemli ama benim için olmazsa olmaz değil.Bir de aracın metalik rengi çok güzel ama ekonomi anlamında opak beyaz alsam pişman olur muyum ki ???

• quote:

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler...
    Evet ben de bu aracın cam tavanlı ve alüminyum cant olanından almak istiyorum.tabii önce kullandığım aracı satmam gerek.Esp önemli ama benim için olmazsa olmaz değil.Bir de aracın metalik rengi çok güzel ama ekonomi anlamında opak beyaz alsam pişman olur muyum ki ???

Ben de ekonomik nedenlerle beyaz opak istedim. Bir diğer ve daha önemli sebep ise bakımının daha kolay olması idi. Ancak opak beyaz için bir kaç hafta beklemem gerekiyordu ve bu araç ellerinde hazırdı. Hemen alabilmek için "Platin gri Metalik" almayı tercih ettim. Beyaz opak olanı ile trafikte yan yana geldik ve inanın o da çok güzel duruyordu.

Tabii kişisel zevk başka.

Aracı satma konusu ise ayrı. Gerçi benim bu arabayı görmeden önce elimdeki araç için istediğim fiyat ile bu arabayı gördükten sonra satmaya razı olduğum fiyat arasında anlamlı bir fark vardı. Önceleri tok satıcıyı oynarken birden piyasa fiyatına bırakıverdim.

Herşey gönlünce olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hhosafci -- 24 Aralık 2010; 12:25:15 >

• Yukarıdaki yorumlarıma ek:

İçi çok rahat. Dışarıdan bakınca küçük, içeriden ise çok geniş bir araç. Arka sırada 3 kişi sıkışmadan oturabiliyor. Kullanırken diğer araçlardan yukarıda olmak güzel bir duygu. Koltukları da yüksek olduğu için binmek ve inmek çok rahat. Elektrik destekli hidrolik direksiyon, özellikle araç dururken çok daha rahatlık sağlıyor.

Yakıt ise süper. Şehir içinde 34 km/saat ortalama hız ile 82 km yol gittim ve yol bilgisayarındaki değer 4,5 L/100 km. Katalog değeri ise şehir içinde 6 L/100 km.

Kısaca, bu tür araçlardan hoşlananlar için emsalleri arasında bana göre 1. sırada alınabilecek bir araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hhosafci -- 24 Aralık 2010; 12:25:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hhosafci

Yukarıdaki yorumlarıma ek:

İçi çok rahat. Dışarıdan bakınca küçük, içeriden ise çok geniş bir araç. Arka sırada 3 kişi sıkışmadan oturabiliyor. Kullanırken diğer araçlardan yukarıda olmak güzel bir duygu. Koltukları da yüksek olduğu için binmek ve inmek çok rahat. Elektrik destekli hidrolik direksiyon, özellikle araç dururken çok daha rahatlık sağlıyor.

Yakıt ise süper. Şehir içinde 34 km/saat ortalama hız ile 82 km yol gittim ve yol bilgisayarındaki değer 4,5 L/100 km. Katalog değeri ise şehir içinde 6 L/100 km.

Kısaca, bu tür araçlardan hoşlananlar için emsalleri arasında bana göre 1. sırada alınabilecek bir araç.

Ben de bu aracın siyah olanına yakında kavuşucam inşallah.Cam tavan da olucak :)
    Maalesef distribütör artık Türkiye'ye ESP li araç getirtmiyor.( ya da bayiiler bizi kandırıyor )Zaten aracın yurtdışı versiyonlarına bakıyorum, bej döşemelerden tutun da deri direksiyon ve vites koluna, gösterge panelinin önünde kapaklı bir göze kadar bir sürü güzellik var.Bu araçların yanında Türkiye'ye getirilenler sade kalıyor.Ayrıca dikkatimi çeken başka bir konuda bazı SX modellerin içinde dikiz aynası üstünde ufak bir dikiz aynası daha mevcutken, bazılarında yok.
    Böyle bir farklılık da yine sinir bozucu bence.
    Neyse, aracım kısmet olur da gelirse ben de yorumlarımı yazıcam hemen.

• Kullanmaya başlayınca düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hhosafci -- 24 Aralık 2010; 12:25:47 >
  • ben de almayı düşünüyorum
    yardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceyola

ben de almayı düşünüyorum
    yardım

şirket aracı olarak c3 picasso 1.6 hdi sx paket kullanıyorum araçtan genel olarak çok memnunum sadece bozuk zeminli yollarda yol tutuş çok kötü.Düz yol konforu iyi.Yakıt tüketimi 25.000 km den sonra düşmeye başladı araç şuan 39.000 km de çok sık far ampulu yakması dışında problemsiz geçti.Yol tutş senin için çok önemli değilse almanı tavsiye ederim.
  • quote:

quote:

Ben de bu aracın siyah olanına yakında kavuşucam inşallah.Cam tavan da olucak :)
    Maalesef distribütör artık Türkiye'ye ESP li araç getirtmiyor.( ya da bayiiler bizi kandırıyor )Zaten aracın yurtdışı versiyonlarına bakıyorum, bej döşemelerden tutun da deri direksiyon ve vites koluna, gösterge panelinin önünde kapaklı bir göze kadar bir sürü güzellik var.Bu araçların yanında Türkiye'ye getirilenler sade kalıyor.Ayrıca dikkatimi çeken başka bir konuda bazı SX modellerin içinde dikiz aynası üstünde ufak bir dikiz aynası daha mevcutken, bazılarında yok.

ilk gelen modellerde ufak dikiz aynası,göstergeli park sensörü ve iki ayrı oralama tüketim görülebilen radyo ekranı var.

• quote:

Orijinalden alıntı: arena1

quote:

Orijinalden alıntı: ceyola

ben de almayı düşünüyorum
    yardım

şirket aracı olarak c3 picasso 1.6 hdi sx paket kullanıyorum araçtan genel olarak çok memnunum sadece bozuk zeminli yollarda yol tutuş çok kötü.Düz yol konforu iyi.Yakıt tüketimi 25.000 km den sonra düşmeye başladı araç şuan 39.000 km de çok sık far ampulu yakması dışında problemsiz geçti.Yol tutş senin için çok önemli değilse almanı tavsiye ederim.

Bu modelin test sonuçlarında süspansiyonun sert olduğu açıkça belirtilmekte ve nedenleri açıklanmaktadır. Ancak bunu kesinlikle YOL TUTUŞTAN ayırmak gerekir diye düşünüyorum. Ayrıca yol tutuş önemsenmeyecek bir unsur kesinlikle olmamalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hhosafci -- 24 Aralık 2010; 12:26:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: arena1

quote:

quote:

ilk gelen modellerde ufak dikiz aynası,göstergeli park sensörü ve iki ayrı oralama tüketim görülebilen radyo ekranı var.

peki şuanki modellerde de internet sitesinde park sensörü var diyor.sadece sesli park sensörü mü var ?
    ayrıca şuncağız aksesuardan da kısmışlar yaa... ne yalan söylim, insanı daha alırken soğutacak detaylar bunlar.O küçük aynayı oraya koyarsan hoşluk olur.Ama önce koyup sonra koymazsan olmaz.Ben arkadaşımda bu arabayı görücem, beğenicem sonra bayiiye gidicem bir de bakıcam ki bu opsiyonlar yok.Distribütörün büyük yanlışı bence.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.