Şimdi Ara

Citroen Bx 15 kullanıcıları (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.999
Cevap
17
Favori
336.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bende bx tge aldım 1990 model yalnız bu araba bazen kırmızı ışıkta durunca kendi kendine iniyor sonra gaza basınca tekrar yükeliyor sizden bilgi bekliyorum ne gibi özellikleri var bu arabanın nasıl kullanmalıyım süspansiyonlarını mesela uzun yolda hangi pozisyonda gitmeliyim şehir içinde ahngi pozisyonda gitmeliyim bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler
  • Merhaba dostum.

Eğer kırmızı ışıkta durduğunda kendi kendine iniyorsa, öncelikle LHM yağı eksik olabilir. Yağ ikaz lambası yanmayabilir. Eğer yağ eksik değilse motoru ile ilgili ufak bir problem olabilir. Gaza bastığında çünkü tekrar yağ pompalıyormuş.
    Aslında normal kullanım yüksekliğinin dışında pek tavsiye edilmez. Diğer kullanım yükseklikleri çok özel durumlar için geçerlidir. Taşlı, engebeli, veya yüksek su birikintisi olan bölümlerde sadece o bölümü atlatana kadar. Sonra normale döndürülmelidir. Zaten normal kullanım seçeneği dışındaki bölümlerde süspansiyon sertleşmektedir. pek konforlu kullanım olduğu söylenemez.
    Saygılar.
    Erdoğan
  • Dostum Antalya da komple motoru kime yaptırdın? Var mı Ali Yolcu dan başkası. Eğer varsa bana bildirebilirmisin?
  • verdiğiniz bilgiler için teşekkürler süper bir araba bu aldıgım için mutluyum
  • ali yolcudan yedigimiz kazıktan sonra eski sanayide balkan otoya gittik tüm parçaları ankaradan getirterek balkan otoda yaptirdim...
  • Merhaba,

Bana tarif edebilirmisin yerini veya varsa eğer telefon numarasını verebilirmisin. Artık Ali Yolcu ya gitmek istemiyorum...Yetti ondan yediğimiz kazıklar... Şimdiden çok teşekkür ederim..

quote:

Orjinalden alıntı: ertan83

ali yolcudan yedigimiz kazıktan sonra eski sanayide balkan otoya gittik tüm parçaları ankaradan getirterek balkan otoda yaptirdim...
  • Dün ben Antalya daki Balkan oto yu buldum. Tanıştım ordaki arkadaşlarla. En kısa zamanda zannediyorum kendileri ile çalışacağım. İlk intiba olarak bende olumlu bir görüntü çizdiler. Sahibi İrfan Bey Kosifler BMW den ayrıalarak kurmuş. Mehmet usta var orda Citroen ve Peugeot ustası.
    İlgili arkadaşlara duyurulur. Tel. 3451223 Eski san. 664. sk. ın alt ucunda yerleri

sevgilerle..
  • evet mehmet usta mükemmel bir usta en ufak olayı bile briçok detayı ile müşteriye anlatıyor...mersinden gelmiş yakın zamanda... citroeni sattım ama başka marka araç alırsam bile yine mehmet ustaya götürcem...
  • BX cilere ne oldu. Neden sustunuz yahu.. Ya hiç bir sorununz yok ya da sorun çok o yüzden uğramaz oldunuz bu mahallelere.
    ses verelim arkadaşlar..
  • yeni aldıgım bx in bagajı nasıl kapanıyor anlamadım benim araba merkezi kilit( kilitlemiyor bir türlü bagajı )birde direksiyonun altında yuvarlak bir şey vara aşagı yukarı dönüyor o nedir acaba motorda sıfır süper gidişi var böyle araba görmedim sürüşü çok rahat niye acaba bu arabalardan çıkarmamışlar sonra
  • Tam emin değilim ama galiba o gösterge ışığını ayarlayan düğme. Üşenmezsem aşağı inip bakacam ama vallahi tembelin tekiyim bugün ben. İndiğimde bakarım. Ah bir de ben yaptıra bilsem şu motoru.
  • Sevgili Pavle.
    Antalyadamısın. Eğer burdaysan görüşmek isterim. Araba ile ilgili sorunları yardımlaşarak daha kolay çözebiliriz diye düşünüyorum. Ararsan eğer 533 639 65 26.
    Sevgiler
    Erdoğan
  • erdogan bey maalesef istanbuldayım ama yinede konuşabiliriz benim msn gollo_43@msn.com birde ben sadece gazda kullanıyordum arabayı geçen gün burası don yaptı sabah baktım araba çalıştı istop etti çalışmıyor kafa donuyor ne yapmak lazım acaba yoksa benzin alıp benzinde çalıştırıp sonramı gaza geçmek lazım
  • tabii soğuk günlerde akşam benzinde bırakırsan çok iyi olur. sabah benzinde kolay çalıştırırsın motor ısındıktan sonra da gaz a alırsın. selamlar..
  • sagol teşekkür ederim .merak ediyorum bu bx lerin sadece 1990 ve 1991 modellerimi var diger senelerde niye çıkarmaamışlar acaba yalnız benim duydugum fransada hala polisler bu arabaları kullanıyorlarmış birde türkiyeye kaç tane geldi bu araçlardan acaba
  • 92 modeli yok ama daha eski modelleri var. zannediyorum 1984 yılından itibaren üretilmişler. Şu anda Fransa'da kullanılıp kullanılmadıklarını bilmiyorum. kaç tane ithal edildiğini de bilmiyorum açıkçası ama çok olmasa gerek.
    Ama bu bilgileri öğrendiğinde bizimle paylaşırsan sevinirim.
    sevgi ve saygılar...
  • 1991 yılında bunlardan istanbula 2000 adet gelmiş hepsi satılmış,
    birde bu arabanın motor yagı koyma kapagı nerde baktım baktım bulamadım benim arabanın motoru yeni gazda var korumak lazım motora katkı koymak istiyorum
  • Abi aslında bu arabanın yağ konulacak kapağı yok desem olmayacak. Ama hadi bir iyilik daha sana. Diğer arabalar gibi çevrilerek açılan bir kapağı yok gerçekten. Bunun kapağı çekilerek yerinden çıkarılan bir tıpa gibi. Radyatörle, karbüratörün arasında, boşlukta duruyormuş gibi duran yuvarlak, plastikten, üst yan taraflarından hortumlar çıkan, altı ise alt tarafı çatal kalın , yine plastikten, bir boru şeklinde motor karteline inen bir parça. Tepesine kanırtarak asıldığınızda kolayca çıkar. Süper tarif ederim.
    Katkı yağı konusunda çeşitli söylentiler var. Ama özellikle "motor up" adında biraz pahalıca bir marka var. Çok iyi olduğu söyleniyor. Özellikle koruyuculuk açısından çok başarılı imiş. Ben daha denemedim ama hafta içinde alıp bende koymayı düşünüyorum.

• ha ha süper tarif ettin valla bende ondan şüphelendimde denemedim şimdi elimde kalır daha ustasınıda bulamadım yavaş yavaş ögerenicem inşallah bende katkı alıp koyucamda kalın olandan koymayın kışın diyorlar yag pompasını zorluyormuş yazın kauçuklu yag koyarsınız diyorlar sentetik bir yag var totalın ondan koymak lazım 7000 km gidiyormuş bakıp inceliyecegim
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.