Şimdi Ara

CİTROEN BERLİNGO (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
3
Favori
85.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: uthec

quote:

Orjinalden alıntı: multispace

quote:

quote:

bir de yakıt konusunda eurodizel mi yoksa normal dizel mi konusunda ki fikrimi söylüyorum:

1,9d lerde eurodiesel kullanımı bence mantıksız çünkü 1,9 berlingoların çıktıgı zamanda eurodiesel diye bişey yoktu o yüzden 1,9 larda normal mazot kullanılabilir.fakat 2,0 ve 1,6 hdi motorlarda eurodiesel kullanımı daha mantıklı diye düşünüyorum

olsun 1.9 da olsa exellium iyidir..

sonuçta önceden eurodiesel diye bişey yoktu..

evet yoktu o yüzden mecburduk normali kullanmaya..ama artık var ve normalden daha iyi...benımkı 2006 1.9 ve aldıgım günden beri euro kullanıyorum..normal kullanmayıda düşünmüyorum...motorun ömrü uzun olur..

normalden iyi olduguna nasıl kanaat getirdiniz?

• 1.6 dizelleri çok pahalı olmasa düşünecem ama zor görünüyor ...
  • quote:

normal ve euro hakkındaki karşılaştırmaları okudum..bu sitede de var o konu...euro nun daha iyi olduguna kanaat getirdim..
  • quote:

quote:

normal ve euro hakkındaki karşılaştırmaları okudum..bu sitede de var o konu...euro nun daha iyi olduguna kanaat getirdim..

acaba eurodizelde daha mı çok yakıyor? bana öyle geldi.. bi de ince ya o yüzden daha çok yanar gibi geliyor
  • quote:

quote:

quote:

acaba eurodizelde daha mı çok yakıyor? bana öyle geldi.. bi de ince ya o yüzden daha çok yanar gibi geliyor

evet çok yakabilir.. bir yerde okumustum....totalin eurosu aracın performansını arttırır ama daha fazla yakar, petrol ofisininki az yakar ama performans düşer diye okumustum....bende totali denemek için bugun totalin eurosunu aldım...aracın sesi biraz azaldı gibime geldi...

• Öncelikle herkese merhaba. Benim aracımda 2004 1.9 Dizel. bende araçtan çok memnunum. Kullandığım yakıt euro dizel. kullanma sebebimse aracımın o yakıtı kullandığım zamn daha atik olduğunu hissediyorum. bide benim araçta bi sorunla karşılaştım ondan sonra daha hiç kullanmadım normal dizeli.
    normal dizel kullandığım zamn araçta diagnostik lambası yanıyodu arada bir. aracı üç kere stop ettirip çalıştırınca sonüyodu. servizte bi arıza bulamadılar. bende sonra euro dizel kullanınca daha o sorunla karşılaşmadım.
    arkadaşlar bide araca 175 75 R14 lastik takılınca altın yere alma sorunu ortadan kalkıyo gibi bişiy. ayrıca bu lastikller araçta daha güzel ve dolgun görünüyo.

Almak isteyen arkadaşlarada tavsiye ederim. Araba Keçi gibi. çıkamıyacağı yer yok. sadece yükü fazla kaçırmayın yeter.
  • ismim aliyavuz trabzonda yaşıyorum 2007 model 1.9 berlingo kullanıcısıyım... bu araçta şikayet ettiğim çok konu var... özellikle şehir içi trafikte sıkışınca çok yakıyor... son zamlardan sonra şehir içi trafikte 300 ü bulduğunu düşünüyorum... umarım bu konuda beni mantıklı bir şekilde ikna edecek arkadaşlar vardır... citroeni berlingoyu sınıfında cady hariç kıyaslamıyorum... ama yinede abs klima hava yastığı artık standart aksesuarlar bunların olması arabayı yüceltmiyor... konfor serilik sağlamlık kukbit görselliği ve en önemlisi yakıt he birde servis bu konuları dikkate aldığımda citroen berlingo 1.9 un eleştirilecek çok eksiği var... bu arada 1.9 düz motorda euro dizel kullanmanın hiç bir avantajı ve mantığı yok aksine yakıt tüketimi dahada artıyor bu motor yakıt seçmediği için ekonomik olanı tercih ediyoruz...arabanın iç kısmında torbidolarda kullanılan malzeme çok basit ve kalitesiz vites kolu çok ilkel .. koltuklar keza hiç teknolojik değil bağlantı yerlerinin yani metal kısmının alttan görünmesi şık değil...göstergeler daha şık yapılabilirdi... kaporta kısmına gelince 2002 öncesi modellerin daha sağlam olduğunu düşünüyorum yanlışlıkla biri önçamurluklara yaslansa resmen içe batıyo olmaz böle...motor altı koruyucu takılmamış... ayıp birşey.. yolcuönünde olması gereken havayastığı boş bırakılmış ve buda torpidoyu bir okadar daha çirkin gösteriyor... birde 1.9 motor olmasına ramen 71 beygir gücü var bu devirde nerdeyse 1.2 minik motorlu araçlar bile bu kadar gücü yakalayabiliyor...buda hoş değil...kısacası ucuz satmak adına arabayı resmen katletmişler... 2007 de arabayı 25 milyara aldığımda azım kulaklarımdaydı ama açıkçası o paraya sıfır almayıpta 2. el çok baba arabalar alabilirdim...yani pişmanım... iyi taraflarına gelince bir kere fiatın doblolaryla yada reno kangoyla kıyaslanmaz hatta pejo ile aynı görünmesine ramen bu araçlardanda üstün yönleri var... sınıfında cady veya lüks connect bence şık duruyor... bunların arkasından 3. gelir. 1.6 hd berlingo hakkında yorum yapmak istemiyorum sadece motor yönünden fark var diğer eleştirdiğim kusurları malesef ondada aynı daha seri da tasarruflu ama sıfırda aradaki fiyat farkı 5 milyar az değil yanii....başka iyi tarafı aile arabası yüksek araba bagaj hacmi ve yoltutuşu açıkçası devrini aldığında fena değil... birde tek güzel tarafı piyasa arabası hemen satılıyor tam bir piyasa arabası ....bu kadar

• ali yavuz kardeş bende trabzonda yaşıyom. senin aracının yakıt sorunu benimkindede vardı. dediğin gibi 270binlira civarında yakıyodu. daha sonra ben özel servise getirdim. akçaabatta elifun fabrikasının yanında
    sahil boyu giderken görürsün. ordan enjektör memelerini baktırmamı solediler. pompacıya götürdüm pompacı aşındıklarını soledi. bende değiştirtim. şimdi normale düştü. şehir içi 190 şehir dışı 160 civarı bişiy yakıyo. baktırmanı tavsiye ederim.
  • selam beyler bende partner var aracıma yol bilgisayarı uygulamak istiyodum servisi aradım oradaki teknik eleman bana yol bilgisayarı ekranın olduğunu ama bunlara ait kol olmadığını söyledi isterseniz sizde bir araştırın yol bilgisayarı güzeldir
  • tatile çıktım 4500 km yol yaptım km de 195 bin yaktı...1.9d
  • arklar bizde de 2004 berlingo var ardent kırmızı çelik jantlı ses tesisatlı fln çok temiz şekilde fakat satmayı düşünüoruz siz kaç para fiyat biçersiniz???? cvplarını beqlioorum
  • ankarada citroen servisi nerde var tavsiye edebileceğiniz
  • arkadaşlar bizim partner fun clubumuz var sizide bekleriz ortak bir çalışma yürüteleim
  • Ankara ya dün geldim (Manisa da bayisi yok)ve bugün Citroen e gittim.Herşeyden önce müşteriye karşı yaklaşımları berbattı.Yarım saat kandimiz inceledik arabayı yanımıza gelip bi soran olmadı.Çıkarken merak edip fiyatını sorduğumda ise resmen dumur oldum çünkü 92 hp liğe 32.800 fiyat çektiler ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi historiyst_45 -- 12 Ağustos 2008; 23:58:47 >

• quote:

Orjinalden alıntı: historiyst_45

Ankara ya dün geldim (Manisa da bayisi yok)ve bugün Citroen e gittim.Herşeyden önce müşteriye karşı yaklaşımları berbattı.Yarım saat kandimiz inceledik arabayı yanımıza gelip bi soran olmadı.Çıkarken merak edip fiyatını sorduğumda ise resmen dumur oldum çünkü 92 hp liğe 32.800 fiyat çektiler ...

AYNI DURUM BENİMDE BAŞIMA GELDİ,MÜŞTERİYE İLGİ HİÇ YOK.ADAMLARIN UMURLARINDA DEĞİL,YENİ BERLİNGO ÇOK TUTULDU ŞUAN SIRA VAR DEDİLER BELKİDE BUNDAN DOLAYI YAPIYORLARDIR AMA BENCE MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ İLK SIRADA GELİR,RAKİPLERİ BOŞ DURMUYOR ONLARDA YENİ YENİ MODELLER ÇIKARIYOR İLGİSİZLİKTEN MÜŞTERİ HEMEN BAŞKA BİR MARKAYA KAYABİLİR...

• Böyle araba satamazlar ...
  • daha öncede yazdım partner ve brlingo kulubunü birleştirelim mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: historiyst_45

Ankara ya dün geldim (Manisa da bayisi yok)ve bugün Citroen e gittim.Herşeyden önce müşteriye karşı yaklaşımları berbattı.Yarım saat kandimiz inceledik arabayı yanımıza gelip bi soran olmadı.Çıkarken merak edip fiyatını sorduğumda ise resmen dumur oldum çünkü 92 hp liğe 32.800 fiyat çektiler ...

bu konuda kayseri ve denizli citroen bayilerini önerebilirim. Çok ilgililer.

• Önümüzdeki hafta memlekete (Uşak) gidecem orada da bi soracam bakalım ne diyecekler hatta satış temsilcisi bir arkadaşım çalışıyor bayide ...
  • merhaba 2006 modeL 1,9 berlingo kullanıyorum.herşeyden önce araçlarımız hafif ticari araç çatısı altında geçiyor bunu bilip ona göre fazla beklentilerde bulunmayalım bence..
    bana göre artıları çok.içi ferah kullanılan malzemeler kaliteli ve herşeyden öncesinde arabasına sahip çıkan bir kurumsal firma citroen.
    bir de benim aracım siyah görünüşü çok çok daha güzel geliyo bana..
    euro diesel kullanıyorum klima hep açık malum yaz sezonu şehiriçi 0,25 kuruş yakıyor daha ne olsun arkadaşlar..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.