Şimdi Ara

CİTROEN BERLİNGO (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
3
Favori
84.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Citroen Berlingo hakkında detaylı bilgi nerede bulabilirim?
  • Arkadaşlar, tüm hafif ticarileri içine alan bir forum sitemiz var. Berlingo taraftarları olarak herkesi bekliyoruz...

www.hafifticariarac.tr.cx
  • arkadaslar
    2008 berlingo aldık arkadasa

satış elemanı, normal dizel kulllan diyor
    euro dizel alsam daha iyi değilmi ?

siz ne kullanıyorsunuz
  • hayırlı olsun
    quote:

Orjinalden alıntı: NitRoJeN

arkadaslar

siz ne kullanıyorsunuz
  • sagoLda şu yakıt konusunda net bir yorum yapacak yokmu ?
  • abi bizdede var 2007 sx 1.6 biz normal kullanıoduk 45 000 bakımına götürdüğümzde mazot filtresi çamur gibi idi
    usta bundan sora eurodizel kullanın dedi hem performans daha ii olur
    şimdi bi sorun yok bence sende euro dizel kullan
  • quote:

sagoLda şu yakıt konusunda net bir yorum yapacak yokmu ?

Araç 2008 tamam da 1.6 hdi motor mu 1.9 atmosferik basınçlı mı ?
    eğer 1.9 ise normal motorine devam şayet hdi motorsa kessinlikle eurodizel. alternatifi yok. hdi motorda normal dizel ciddi masraflar açabilir ve GARANTİ DIŞI muamele görür.
  • quote:

arkadaslar

siz ne kullanıyorsunuz

Arkadaşım aracın motoruna bağlı hdi motorsa yani turbo eurodizel kullan.Normal motorsa turbo olmayan normal dizel kullan.
    Ama istersen eurodizeliiki motordada kullanabilirsin.
  • 2006 1.9 berlingom var..arabamdan çok memnunum fakat hosuma gitmeyen yönleri yok degil..
    ilk başta motorun altı açık..1.6 larda kapatmışlar...
    aracın önü alçak..köye falan çıkarken en ufak bişeyde altı yere alıyor...partnerların önü daha yüksek...muhafaza taktırdım bu yüzden (70ytl)
    vites kolu büyük...
    içerden kapı açma yerleri çok dandik görünüyo..

hoşuma gitmeyen yönleri bunlar..

bir kaç tanede sorum olacak...krom jant taktırasım var ama motor en fazla kaç inç jant kaldırabilir bilemıyorum..
    birde bana teyp önerebilirmisiniz..flash bellek okuyanlardan...

• quote:

Orjinalden alıntı: uthec

2006 1.9 berlingom var..arabamdan çok memnunum fakat hosuma gitmeyen yönleri yok degil..
    aracın önü alçak..köye falan çıkarken en ufak bişeyde altı yere alıyor...partnerların önü daha yüksek...muhafaza taktırdım bu yüzden (70ytl)
    vites kolu büyük...

bir kaç tanede sorum olacak...krom jant taktırasım var ama motor en fazla kaç inç jant kaldırabilir bilemıyorum..

teyp tawsiyesi... jvc tek geçilesi. bende de kangoo war ben jvc kdg635 aldım(usbli) 8gblikte usb bellek...

sorunsuzca dinliyorum. tawsiye ederim. (636 sı çıkmış sanırım)
  • quote:

2006 1.9 berlingom var..arabamdan çok memnunum fakat hosuma gitmeyen yönleri yok degil..
    vites kolu büyük...

kardeş araban hayırLı oLsun , güLe güLe kuLLan ...
    ßende ßeLingo düşnüyordum senin yazını okuyana kadar !..
    ßende şuan Doğan var Lpg'Li , aracı traßzonda kuLLaanıyorum... aiLem artık kaLaßaLıkLaşmaya ßaşLadığı için değiştirmeyi düşünüyorum !..
    ßirde araçtaki Lpg tankından doLayı ßagajım çok küçüLdü , ufak tefek şeylerle hemen doLuyor...
    arada ßir köye veya yaylalara giderim, 4 kişi iLe ßagajada ßir şeyLer koyup gideLim dediğimiz zaman Lpgde araç ßiraz zorLanıyor, aracıda çok zorLamak yıpratmak istemiyorum !.. ßenzinde de maLumunuz su gißi içiyor :D !..

ßerLingo kLasmanında ßir araçla takası düşünüyordum , kafamdaki araçta ßerLingo idi !.. hani motor ßüyük geniş ve rahat araç ßakımından ...

ama siz önü aLçak ve karter muhafazası yok diyorsunuz !.. ßenim doğanda ßiLe yüksekLik sorunu yok ve orjinaLinden karter muhafazası var !..

arkadaşlar şuan ßiraz acaßa dedim !.. acaßa ßerLingo iyi ßir tercih oLmaz mı ?..
  • quote:

Orjinalden alıntı: lazminator

quote:

vites kolu büyük...

kardeş araban hayırLı oLsun , güLe güLe kuLLan ...
    ßende ßeLingo düşnüyordum senin yazını okuyana kadar !..
    ßende şuan Doğan var Lpg'Li , aracı traßzonda kuLLaanıyorum... aiLem artık kaLaßaLıkLaşmaya ßaşLadığı için değiştirmeyi düşünüyorum !..
    ßirde araçtaki Lpg tankından doLayı ßagajım çok küçüLdü , ufak tefek şeylerle hemen doLuyor...
    arada ßir köye veya yaylalara giderim, 4 kişi iLe ßagajada ßir şeyLer koyup gideLim dediğimiz zaman Lpgde araç ßiraz zorLanıyor, aracıda çok zorLamak yıpratmak istemiyorum !.. ßenzinde de maLumunuz su gißi içiyor :D !..

ßerLingo kLasmanında ßir araçla takası düşünüyordum , kafamdaki araçta ßerLingo idi !.. hani motor ßüyük geniş ve rahat araç ßakımından ...

ama siz önü aLçak ve karter muhafazası yok diyorsunuz !.. ßenim doğanda ßiLe yüksekLik sorunu yok ve orjinaLinden karter muhafazası var !..

arkadaşlar şuan ßiraz acaßa dedim !.. acaßa ßerLingo iyi ßir tercih oLmaz mı ?..

ben de Trabzon da yaşıyorum..köye yaylaya iyi çıkıyor araba zorlanma falan yok ama işte dediğim gibi önü alçak..az bişeyde altı yere alıyor....ben arabayı sıfır aldım....galeriden alır almaz servise gittim muhafaza taktırdım..karter muhafaza diye küçücük bişey vardı onu söktüler onun yerine boydan boya sac taktırdım....ama 1.6 ların altını kapatmışlar..1.6 düşünebilirsin hem daha az yakar bide daha serii 1.9 lara göre...keşke 1.6 alsaydım diyorum şuan..sıfır almayı düşünüyorsan yeni kasalar çıakcak eylülde..kofoğluyla konustum ben eylülde gelecek dediler..onu bekleyebilirsin..

birde bizim arabalara peugeot partner lastiği taktırıyorlar araba 4cm civarı yükseliyor..öyle de yapabilirsin....
    dediğim gibi arabada tek beğenmediğim yer önü alçak...onun dışında arabamdan çok memnunum..
    senin alacağın araba da şimdiden hayırlı olsun güle güle kullan..
  • bizde 1.9 dizel olanı var, memnunuz ama bu motor malesef benzine göre az ama bir dizele göre çok yakıyor. o yüzden yakıt önemli ise 1.6 olanları tercih edin. birde berlingo 2008 yılı içinde kasası değişicek o yüzden şimdi almayın son baharda yeni kasasını alırsınız. ama ben beklemem diyorsanız da nemo larda hiç fena değil, biz ciddi ciddi berlingoyu verip nemo almayı düşünüyoruz yada yeni berlingoyu bekliycez
  • arkdaşLar sıfırını aLamam 15-16 bin ytL. cıvarına çıkaßiLirim !.. o fiyata 1.6 Larını ßuLaßiLirmiyim acaßa ?..
  • quote:

Orjinalden alıntı: lazminator

arkdaşLar sıfırını aLamam 15-16 bin ytL. cıvarına çıkaßiLirim !.. o fiyata 1.6 Larını ßuLaßiLirmiyim acaßa ?..

o fiyata 1,6 olmaz bence..olursada vardır bir illeti..vuruk çıkık falan...
    ikinci el 1.9 lara geçen internetten bakmıstım 19-20bin ytl civarıydılar..20bin ytl altında temiz 1.9 alabilirsin diye düşünüyorum.ama dediğin fiyata daha eski modellerini bulabilirsin bence....ama yinede sen bir araştır..
  • evet berlingo kullanan abilerim kardeşlerim bnde berlingo kullanıyorum 2001 berlingo multispace.. ben çok memnunm sorularımızı sorunlarımızı bu başlıkta paylaşırsak süper olur kazasız cezasız sürüşler dilerim
  • bir de yakıt konusunda eurodizel mi yoksa normal dizel mi konusunda ki fikrimi söylüyorum:

1,9d lerde eurodiesel kullanımı bence mantıksız çünkü 1,9 berlingoların çıktıgı zamanda eurodiesel diye bişey yoktu o yüzden 1,9 larda normal mazot kullanılabilir.fakat 2,0 ve 1,6 hdi motorlarda eurodiesel kullanımı daha mantıklı diye düşünüyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: multispace

bir de yakıt konusunda eurodizel mi yoksa normal dizel mi konusunda ki fikrimi söylüyorum:

1,9d lerde eurodiesel kullanımı bence mantıksız çünkü 1,9 berlingoların çıktıgı zamanda eurodiesel diye bişey yoktu o yüzden 1,9 larda normal mazot kullanılabilir.fakat 2,0 ve 1,6 hdi motorlarda eurodiesel kullanımı daha mantıklı diye düşünüyorum

olsun 1.9 da olsa exellium iyidir..
  • quote:

quote:

bir de yakıt konusunda eurodizel mi yoksa normal dizel mi konusunda ki fikrimi söylüyorum:

sonuçta önceden eurodiesel diye bişey yoktu..
  • quote:

quote:

quote:

sonuçta önceden eurodiesel diye bişey yoktu..

evet yoktu o yüzden mecburduk normali kullanmaya..ama artık var ve normalden daha iyi...benımkı 2006 1.9 ve aldıgım günden beri euro kullanıyorum..normal kullanmayıda düşünmüyorum...motorun ömrü uzun olur..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.