Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (796. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
28.893
Cevap
179
Favori
1.738.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 794795796797798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Işık sis kadar parlak durmuyor değil mi? Hangi ampülleri kullandınız ? Elektriği neredn çektiniz? Birde deldiğiniz yeri gösteren fotoğraf mümkün müdür? Eğer biraz yardımcı olursanız bende elektrikçiye tarif ederek yaptırmak isterim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenermaniac -- 3 Mayıs 2013; 16:17:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenermaniac

Dün epey bir temizlik ileri ile uğraştım. Olmuşken hava filtresini de kontrol edeyim dedim ama demek ile kaldım
    Tam yerini bir türlü bulamadım. Motor üzerindeki koruma plastiğinin altında bir yerde ama bulamadım. Hiç hava filtresini açan varmı?

1-2 sayfa once resimli aciklamasini yaptim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bayraktar Çekmeköy'den mesaj geldi. 31 mayısa kadar navigasyonlu multimedya ekranıve işçilik dahil 1330+KDV imiş. Güzel fiyat ne dersiniz?
  • quote:

Işık sis kadar parlak durmuyor değil mi? Hangi ampülleri kullandınız ? Elektriği neredn çektiniz? Birde deldiğiniz yeri gösteren fotoğraf mümkün müdür? Eğer biraz yardımcı olursanız bende elektrikçiye tarif ederek yaptırmak isterim?

hayır park ampulu bağladık, arka stoptaki park ampulunden daha parlak yanmıyor.
    elektriği plakalardan aldık.
    yalnız montaj yaptıgım için deldiğim yeri gösteremem.
    gece çektiği fotolar.
    tam karanlıkta çekilmedi yalnız. tam karanlık bir ortamda da çeker foto koyarım.

• bagaj kapağındaki trimleri söküyoruz.
    zaten tırnaklı olduğu için kolay sökülüyor.
    tüm trimleri 8 adet civata tutuyor.
    stobu da bir adet civata tutuyor.
    onu da söktünüzmü stop çıkıyor.
    stobun arkasında civatanın bağlantığı bir vide var. vidanın hemen yanından elimizdeki ampulu bağlayacağımız duyun çapı kadar deliyoruz.
    sonra da plakalardan aldığımız elektriği bu duylara bağlıyoruz.
    yanlız delerken elektrik süpürgesinin hortumunu matkabın yanına tutun, stobun içine plastik gitmesin.
    daha sonra montajı yapıyoruz hepsi bu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: melihbursa

bagaj kapağındaki trimleri söküyoruz.
    stobun arkasında civatanın bağlantığı bir vide var. vidanın hemen yanından elimizdeki ampulu bağlayacağımız duyun çapı kadar deliyoruz.
    yanlız delerken elektrik süpürgesinin hortumunu matkabın yanına tutun, stobun içine plastik gitmesin.

hocam yanlışsam düzelt, deldiğin deliğe ampulü yerleştirdiğin zaman ampul ile delik aynı çapta ise ampul plastiği eritmeyecek mi? Eski arabamda başıma gelmişti, kopmle değiştirmek zorunda kalmıştım

• quote:

Orijinalden alıntı: caglar57

quote:

hocam yanlışsam düzelt, deldiğin deliğe ampulü yerleştirdiğin zaman ampul ile delik aynı çapta ise ampul plastiği eritmeyecek mi? Eski arabamda başıma gelmişti, kopmle değiştirmek zorunda kalmıştım

• quote:

Orijinalden alıntı: Ocean34

Bayraktar Çekmeköy'den mesaj geldi. 31 mayısa kadar navigasyonlu multimedya ekranıve işçilik dahil 1330+KDV imiş. Güzel fiyat ne dersiniz?

Haftaya orada 15bin bakımına giricem. Aklımda vardı benimde taktırmak ama 2000 tl yüksek geliyordu. Bu fiyat gayet iyi gibi. Birkaç farklı marka var sanırım takılan hangisini takıyorlar acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: kameraman1

quote:

Dün epey bir temizlik ileri ile uğraştım. Olmuşken hava filtresini de kontrol edeyim dedim ama demek ile kaldım
    Tam yerini bir türlü bulamadım. Motor üzerindeki koruma plastiğinin altında bir yerde ama bulamadım. Hiç hava filtresini açan varmı?

Hava filitresi ile ilgili

• Yeni c4 saglam bir araba

1 az yakar
    2 konfor
    3 teknoloji
    4 dizayn

Sert suspansiyon olayina tek katilmayan kullanici benim herhalde bence gayet basarili

Vites gecis hissedilir ama asla problem degil

Lastik sesi bence yok

Ruzgar sesi 120 den sonra

58 bin tl

Rakipleri full olarak 78 satiliyo beyenmeyen parayi bastirsin alsin ben arabamdan mutluyum arkadas

• quote:

Orijinalden alıntı: dippu

quote:

Orijinalden alıntı: Ocean34

Bayraktar Çekmeköy'den mesaj geldi. 31 mayısa kadar navigasyonlu multimedya ekranıve işçilik dahil 1330+KDV imiş. Güzel fiyat ne dersiniz?

Haftaya orada 15bin bakımına giricem. Aklımda vardı benimde taktırmak ama 2000 tl yüksek geliyordu. Bu fiyat gayet iyi gibi. Birkaç farklı marka var sanırım takılan hangisini takıyorlar acaba?

Navimate olması lazım. Tv, geri görüş kamerası, navigasyon vs vardı. Bu cihazı ( yeni satılanlara takılı verilenler oldu) kullanan var mı? İyi ve eksik yönleri ile kullanıcı yorumlarını öğrenebilir miyiz?
  • quote:

Yeni c4 saglam bir araba

1 az yakar
    2 konfor
    3 teknoloji
    4 dizayn

Sert suspansiyon olayina tek katilmayan kullanici benim herhalde bence gayet basarili

Lastik sesi bence yok

58 bin tl

Rakipleri full olarak 78 satiliyo beyenmeyen parayi bastirsin alsin ben arabamdan mutluyum arkadas

Aynı özelliklerde araç almak üzereyim.

Test sürüşü yapmadım. MCP konusunda farklı görüşler var. Sakin kullanan biriyim. MCP den korkuyorum. İnşallah pişman etmez.
    Navigasyon konusunu sormak istedim. Türkçe navigasyon için bayiler kendileri takıyormuş navigasyonu. Geri görüş multimedya özlellikleri de varmış. Bununla ilgili internette pek bir veri bulamadım.

Sizin aracınız bu şekilde ise navigasyon kullanışlımı? Geri görüş kamerası nereye takılıyor.

• quote:

quote:

Tamamdır hocam teşekkürler
  • quote:

Hocam biraz garip kaçabilir ama iç taraftan mı söktünüz? Bagaj kapağındaki siyah kısmı komple söküp ondan sonra mı yapıyoruz işlemi? Birde ampülün sabit kalması için yuva gibi bir şey mi alıyoruz?

• Arkadaşlar son zamanlarda servise giden var mı? Gittiyse ne kadar ödedi? Birde kampanya vs. olacak mı var mı bilen :)
  • quote:

quote:

Hocam biraz garip kaçabilir ama iç taraftan mı söktünüz? Bagaj kapağındaki siyah kısmı komple söküp ondan sonra mı yapıyoruz işlemi? Birde ampülün sabit kalması için yuva gibi bir şey mi alıyoruz?

bir elektrikçiye gitmeniz şart.
    onlar bilir zaten nasıl yapıldığını.
    plaka ampulunun duyunun çapı kadar farı deliyor ve duyu takıp elektrik bağlantısını yapıyor.
    evet bagaj kapağındaki plastik trimleri söküyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: winnecke4

quote:

Yeni c4 saglam bir araba

1 az yakar
    2 konfor
    3 teknoloji
    4 dizayn

Lastik sesi bence yok

58 bin tl

Test sürüşü yapmadım. MCP konusunda farklı görüşler var. Sakin kullanan biriyim. MCP den korkuyorum. İnşallah pişman etmez.
    Navigasyon konusunu sormak istedim. Türkçe navigasyon için bayiler kendileri takıyormuş navigasyonu. Geri görüş multimedya özlellikleri de varmış. Bununla ilgili internette pek bir veri bulamadım.

Sizin aracınız bu şekilde ise navigasyon kullanışlımı? Geri görüş kamerası nereye takılıyor.

Eger sakin kullaniyorsaniz mcp korkutmasin size, tam otomatik gibi kusursuz degil ancak manuelden cok daha konforlu. Gaza kokleyen biriyseniz ozellikle 1-2 gecislerinde yigilma yapiyor.
    23 nisan tatilinde esimin kiz kardesinin yeni aldigi yeni kasa 320d bmw ile kapadokya-konya turu yaptim istanbuldan, ruzgar ve yol sesi beni cidden hayal kirikligina ugratti. Abarti gelebilir ama kendi aracimin ses izolasyonu cok daha iyi gibiydi. Vites gecisleri muhtesem olmasina ragmen start stop ozelligi cok sarsintili calisiyordu bizim araclara gore. Direk devre disi biraktim her seferinde. Yanlis anlasilmasin, iki araci kiyaslamiyorum, sadece ses yalitimi konusunda 2 kat daha pahali bir lux segment araca gore basarili buldugumu iletmek istedim.

Navimate navigasyon kullaniyorum ben. Isletim sistemi windows tabanli oldugu icin iphone falan bagladigimda usb den garip uyari hata mesajlari cikiyor. Geri gorus kamerasi cok basarili. Radyo, bluetooth basarili. TV karasal yayinlari sehir icinde izlemene olanak veriyor. Her kanali izleyemiyorsunuz ancak ben mactan cikip Ridvan ve Gultekini izliyorum eve donerken :) iPod bagladigimda usb den ipodu usb disk olarak goruyor. Navigasyon yazilimini cok tutmuyorlar ancak iGo vb yuklenebiliyor. Forumda tarifi vardi eski mesajlarda. Fonksiyonun yani sira gorsel olarak da cok guzel gozukmekte. Default gelen skin yerine turuncu siyah olani kullanin :) defaultu cok kotu bence.

Yukarilarda sorulmustu geri gorus kamerasi bagaj acma kisminin ustune takiliyor, cok dikkatli bakmazsaniz pek goremiyorsunuz kamerayi. Antenler vs de on cama takiliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Tamamdır hocam teşekkürler

Umarım ısınızı gorur .. Brnde dıyordumkı hava fılıtresı ıle ılgılı okadar paylaşım yaptım kımse ılgılenmedı bosu bosuna ugrasıp resım cektım derkenn oh dedım :))

• quote:

Orijinalden alıntı: mierin

quote:

Orijinalden alıntı: winnecke4

quote:

Yeni c4 saglam bir araba

1 az yakar
    2 konfor
    3 teknoloji
    4 dizayn

Lastik sesi bence yok

58 bin tl

Eger sakin kullaniyorsaniz mcp korkutmasin size, tam otomatik gibi kusursuz degil ancak manuelden cok daha konforlu. Gaza kokleyen biriyseniz ozellikle 1-2 gecislerinde yigilma yapiyor.
    23 nisan tatilinde esimin kiz kardesinin yeni aldigi yeni kasa 320d bmw ile kapadokya-konya turu yaptim istanbuldan, ruzgar ve yol sesi beni cidden hayal kirikligina ugratti. Abarti gelebilir ama kendi aracimin ses izolasyonu cok daha iyi gibiydi. Vites gecisleri muhtesem olmasina ragmen start stop ozelligi cok sarsintili calisiyordu bizim araclara gore. Direk devre disi biraktim her seferinde. Yanlis anlasilmasin, iki araci kiyaslamiyorum, sadece ses yalitimi konusunda 2 kat daha pahali bir lux segment araca gore basarili buldugumu iletmek istedim.

Navimate navigasyon kullaniyorum ben. Isletim sistemi windows tabanli oldugu icin iphone falan bagladigimda usb den garip uyari hata mesajlari cikiyor. Geri gorus kamerasi cok basarili. Radyo, bluetooth basarili. TV karasal yayinlari sehir icinde izlemene olanak veriyor. Her kanali izleyemiyorsunuz ancak ben mactan cikip Ridvan ve Gultekini izliyorum eve donerken :) iPod bagladigimda usb den ipodu usb disk olarak goruyor. Navigasyon yazilimini cok tutmuyorlar ancak iGo vb yuklenebiliyor. Forumda tarifi vardi eski mesajlarda. Fonksiyonun yani sira gorsel olarak da cok guzel gozukmekte. Default gelen skin yerine turuncu siyah olani kullanin :) defaultu cok kotu bence.

Yukarilarda sorulmustu geri gorus kamerasi bagaj acma kisminin ustune takiliyor, cok dikkatli bakmazsaniz pek goremiyorsunuz kamerayi. Antenler vs de on cama takiliyor.

Mcp ılgılı olarak sunu soyleye bılırım otoban faresı degılsenız mutsuz olmazsınız emın olun tamam gecıslerı hıssettırıyo ama ole pek sıkıntı yaratan bıse degıl bence test surusu yapın ..

• 
Sayfa: önceki 794795796797798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.