Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (789. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
28.896
Cevap
179
Favori
1.738.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 787788789790791
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 42000de C4 dizem manuel buldum aracı sürdüm baktım herşeyi 4 4lük ama debriyaj balatası bitik biraz. Baya üstten kavrıyor o çok kafama takıldı fiyat konusunda da anlaştık gibi adamla. Arabayı eşi kullanmış o yüzden oldu diyor.

Benim sorum debriyaj balatası değişimi ne kadar tutar tahmini?

42000de balatanın bitmesi normal mi sizce? Çünkü 1-2 kişi bana citroen ve peugeotların balatalarının çabuk bittiğini söyledi.

Bana acil cevap verebilirseniz sevinirim. Ona göre aranıza katılma ihtimalim çok yüksek :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: qubee

Arkadaşlar 42000de C4 dizem manuel buldum aracı sürdüm baktım herşeyi 4 4lük ama debriyaj balatası bitik biraz. Baya üstten kavrıyor o çok kafama takıldı fiyat konusunda da anlaştık gibi adamla. Arabayı eşi kullanmış o yüzden oldu diyor.

Benim sorum debriyaj balatası değişimi ne kadar tutar tahmini?

42000de balatanın bitmesi normal mi sizce? Çünkü 1-2 kişi bana citroen ve peugeotların balatalarının çabuk bittiğini söyledi.

Bana acil cevap verebilirseniz sevinirim. Ona göre aranıza katılma ihtimalim çok yüksek :)

kullanıma bakar.

yeni nesil psa ve hdi gurubu araçlarda o eski q4 volan kaynaklı sorunlar minumuma inmiş durumda ama 42.000 km'de balata bitebilir genede. sonuçta balatayı bitirmek için kırmızı ışıklardan sonra yüklen, yokuşlarda kavramada ilerle, sürekli hafif hafif gaz ver, karda kumda zorla tamam işte. baskı balatayı elinize aldınız tebrikler.

10.000 km'de bile bitiren var, hatta caddy'lerde en büyük sorundu o. 3000 tltutuyordu baskı balata değişimi ve nasıl kullanırsan kullan 20.000 km'de bitiyordu bir serisinde. aracını satan, afiş asan falan vardı. şu ana kadar yeni c4'de balata bitireni duymadım ama bir bayanın kullanımı ile 42.000'de bitirebilirsiniz. mcp olsa bayan bile kullansa 100.000'i buluyor ama manuelde iş değişiyor işte.

volan artı balata değişimi 1500 tl falan tutar pazarlıkta düşsün sizde alın gitsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 24 Nisan 2013; 23:30:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: caglar57

quote:

Orijinalden alıntı: tby

Verdiğiniz bilgilerden ötürü teşekkür ederim. Çok yardımcı oldunuz. Demek ki ikinci el almak lazım şöyle temizinden.

bu forumun başlığında ds4 yazsa da ds4 kullanıcısı yok denecek kadar az! Genelde c4 forumu durumuna dönüştü, ben de aracımı alırken ds4 düşünmedim diyemem, arka diz mesafesi ve arka cam açılmaması bana itici gelmişti! Sadece görüntüsü için fazla para vermek bana saçma geldi ve c4 exclusive aldım. He şekil önemli ve para sorun değil ise takdir sizin

iki aracıda kullanan biri olarak ds4'e sadece "görüntü" demek biraz yanlış olmuş.

-öncelike ds4 c4'e göre daha yüksek,sürücüsüne suv hissiyatı veriyor ve panoramik ön cam dev gibi bir görüş açısı sağlıyor.
    -yol tutuş c4'e göre daha iyi,yola daha iyi tutunuyor,belkide lastik boyutu ve 18 inc cantların buna katkısı vardır.
    -c4 ün iç ortamı sessiz ancak ds4 kesinlikle daha sessiz
    -denon ses sistemi belki çok yüksek basa sahip değil ama c4'e göre çok net bir ses sunuyor.
    -800 tl lik dizayn paketle gelen Krom yan ayna, Mat gri ön ızgara bandı, Mat gri arka spoiler, Ön park sensörü kesinlikle araca ayrı bir hava katıyor
    -c4'lerdeki kolay yıpranan koltuklara göre ds4'teki yarı deri koltuklar hem görsel hem sürücüyü sarma açısından daha başarılı (sanırım c4 highline pakettede var)hele sedef beyaz dış boya ile gelen açık kahverengi iç döşeme on numara

dış görünüş ve artı olarak bu özellikler aradaki 10.000 tl ye kesinlikle değer.yanlız ds4'ün arka koltukları fazla kullanışlı değil.çocuklu bir aileyseniz önermem,çünkü aracın arka kapı tasarımı ne kadar güzelse o kapıdan içeri süzülmek bir o kadar zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ds4 -- 24 Nisan 2013; 23:08:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

yakın zamanda kasko fiyatı alan var mı ya geçen sene 1150'ye yaptırdım bu sene hasarsızlık ile en uygun 1100 tl.

bu nedir yavv. onuda ergo verdi gene nefret etsemde yaptıracağım artık ne yapalım.

Sompo Japan full kasko 1070 TL ye yaptırdım 15 gün önce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alpine.

quote:

yakın zamanda kasko fiyatı alan var mı ya geçen sene 1150'ye yaptırdım bu sene hasarsızlık ile en uygun 1100 tl.

bu nedir yavv. onuda ergo verdi gene nefret etsemde yaptıracağım artık ne yapalım.

ehh normalmiş o zaman 3 aşağı 5 yukarı oluyor anladığım kadarı ile.

hasarsızlık 1 yıldır mı var hocam onu merak ettim sadece.
  • quote:

quote:

quote:

Hocam ne yazık ki hasarsızlık indiriminden yararlanamadım ufak bir kaza yaşamıştım mecbur kalıp bozdurmuştum kaskoyu. Geçen sene 900 küsürlere yaptırmıştım aynı şirketten. Eğer hasar olmasaydı bu sene 700 küsürlere yaptıracaktım ama malesef işte dediğim gibi buna da şükür. Siz hasarsızlık indiriminden faydalanmış halde bu kadar veriyorsanız biraz fazla geldi bana.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam ne yazık ki hasarsızlık indiriminden yararlanamadım ufak bir kaza yaşamıştım mecbur kalıp bozdurmuştum kaskoyu. Geçen sene 900 küsürlere yaptırmıştım aynı şirketten. Eğer hasar olmasaydı bu sene 700 küsürlere yaptıracaktım ama malesef işte dediğim gibi buna da şükür. Siz hasarsızlık indiriminden faydalanmış halde bu kadar veriyorsanız biraz fazla geldi bana.

ahanda bana da fazla geldi şimdi.

gerçi yaş, şehir, renk gibi zamazingolar var işin içinde ama yarın bir iki yere daha sorayım bakalım.

35 yaş, mühendis, antalya, bir tek araç kırmızı oradan kaybediyorum, sigortadükkanım mıdır nedir orada 1200 tl istemişti sampo birde ofislerine uğrayayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 25 Nisan 2013; 0:17:41 >

• arkadaşlar tamponun köşesinde kırılma oldu. koçtaştan aldığım çok sağlam denilen bi yapıştırıcı ile yapıştırmıştım ama geç donduğu için tutunması tam olmadı ve tekrar açıldı. bu yüzden çok sağlam ve çok kısa sürede donan yapıştırıcıya ihtiyacım var.
    marka tavsiye edecek var mı?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

gerçi yaş, şehir, renk gibi zamazingolar var işin içinde ama du bakalım. yarın bir iki yere daha sorayım bakalım.

35 yaş, mühendis, antalya, bir tek araç kırmızı oradan kaybediyorum. du bakalım. sigortadükkanım mıdır nedir orada 1200 tl istemişti sampo birde ofislerine uğrayayım.

yakında başka bi araç için zorunlu trafik sigortası yaptıracam bende.
    peki bu tür fiyatları alabileceğimiz sitelere kişisel bilgilerimizi vermek ne kadar güvenli. bu konuda ben endişe taşıyorum.

• Selamlar bende kasko yenileyecegim hasarsizlik indirimi yok ve aldigim fiyat ise
    AXS 7000 TL
    ANKARA SIGORYA 4000 KUSUR
    EGER YAN SANAI OLURSA 2000 KUSUR
    JAPON SUMO muydu neydi 1970
    Anadolu 3200 kusur
    Ak sigorta bugun fiat degisti 2250

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANKARAKULLANICISI

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

gerçi yaş, şehir, renk gibi zamazingolar var işin içinde ama du bakalım. yarın bir iki yere daha sorayım bakalım.

35 yaş, mühendis, antalya, bir tek araç kırmızı oradan kaybediyorum. du bakalım. sigortadükkanım mıdır nedir orada 1200 tl istemişti sampo birde ofislerine uğrayayım.

yakında başka bi araç için zorunlu trafik sigortası yaptıracam bende.
    peki bu tür fiyatları alabileceğimiz sitelere kişisel bilgilerimizi vermek ne kadar güvenli. bu konuda ben endişe taşıyorum.

ehh her yerde her bilgim var zaten hocam. inatla kredi kartı kullanmıyorum sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: bayhakan

Selamlar bende kasko yenileyecegim hasarsizlik indirimi yok ve aldigim fiyat ise
    AXS 7000 TL
    ANKARA SIGORYA 4000 KUSUR
    EGER YAN SANAI OLURSA 2000 KUSUR
    JAPON SUMO muydu neydi 1970
    Anadolu 3200 kusur
    Ak sigorta bugun fiat degisti 2250

sana da sampo en uygunu vermiş hocam.

ufak bir kaza vardı senin sanırım bu yüzden uçmuş herifler.
  • Kaza sayılmaz sadece park halindeyken motorbisiklet çarptı arabaya haliyle kapıyı boyadılar...
    geçen sene 1200 tl ye yaptırdıgım kasko fiyatlarına bak resmen ucmuş adamlar. Aklımda ak sigorta var ve askerlere %25 indirim var bakalım indirim yaptırırsak fiyat baya inecek gibi ak sigortaya yaptırırım muhtemelen sampo 2.planda yarın netleşir heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANKARAKULLANICISI

arkadaşlar tamponun köşesinde kırılma oldu. koçtaştan aldığım çok sağlam denilen bi yapıştırıcı ile yapıştırmıştım ama geç donduğu için tutunması tam olmadı ve tekrar açıldı. bu yüzden çok sağlam ve çok kısa sürede donan yapıştırıcıya ihtiyacım var.
    marka tavsiye edecek var mı?

Şu an piyasada en güçlü yapıştırıcı "epoksi" yapıştırıcılar. Endüstriel bir ürün, aynı zamanda dolgu yapmak içinde kullanılıyor. Çok güçlü olduğu için dikkatli kullanılması gerekiyor. Marka olarak bildiğim "pattex" ve "devcon".
  • quote:

Orijinalden alıntı: ds4

quote:

Orijinalden alıntı: caglar57

quote:

Orijinalden alıntı: tby

Verdiğiniz bilgilerden ötürü teşekkür ederim. Çok yardımcı oldunuz. Demek ki ikinci el almak lazım şöyle temizinden.

bu forumun başlığında ds4 yazsa da ds4 kullanıcısı yok denecek kadar az! Genelde c4 forumu durumuna dönüştü, ben de aracımı alırken ds4 düşünmedim diyemem, arka diz mesafesi ve arka cam açılmaması bana itici gelmişti! Sadece görüntüsü için fazla para vermek bana saçma geldi ve c4 exclusive aldım. He şekil önemli ve para sorun değil ise takdir sizin

iki aracıda kullanan biri olarak ds4'e sadece "görüntü" demek biraz yanlış olmuş.

-öncelike ds4 c4'e göre daha yüksek,sürücüsüne suv hissiyatı veriyor ve panoramik ön cam dev gibi bir görüş açısı sağlıyor.
    -yol tutuş c4'e göre daha iyi,yola daha iyi tutunuyor,belkide lastik boyutu ve 18 inc cantların buna katkısı vardır.
    -c4 ün iç ortamı sessiz ancak ds4 kesinlikle daha sessiz
    -denon ses sistemi belki çok yüksek basa sahip değil ama c4'e göre çok net bir ses sunuyor.
    -800 tl lik dizayn paketle gelen Krom yan ayna, Mat gri ön ızgara bandı, Mat gri arka spoiler, Ön park sensörü kesinlikle araca ayrı bir hava katıyor
    -c4'lerdeki kolay yıpranan koltuklara göre ds4'teki yarı deri koltuklar hem görsel hem sürücüyü sarma açısından daha başarılı (sanırım c4 highline pakettede var)hele sedef beyaz dış boya ile gelen açık kahverengi iç döşeme on numara

dış görünüş ve artı olarak bu özellikler aradaki 10.000 tl ye kesinlikle değer.yanlız ds4'ün arka koltukları fazla kullanışlı değil.çocuklu bir aileyseniz önermem,çünkü aracın arka kapı tasarımı ne kadar güzelse o kapıdan içeri süzülmek bir o kadar zor

arka diz mesafesi ve arka kapıyı görünce test etme gereği duymadığım için yol tutuş ve gürültü durumunu bilmiyorum fakat bendeki araç 17" jant ve yol tutuşu gayet başarılı 170le tatlı virajlarda gaz kesmiyorum,güven veriyor, koltuklarım da yarıderi açık bej, yıpranma yaşamadım daha çünkü 6ay oldu;) ds4 açık renk koltuklar kahverengi tonunu beğenmemiştim (zevk meselesi) ses sisteminde tamamen haklısınız, exclusivede ön arka krom kaplamalar gayet başarılı bence, ön park sensörü de mevcut. Sonuçta evet "sadece" kelimesi haksızlık olabilir ds4 tarz bir araç, tercih meselesi diyelim. Saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben yılbaşından sonra 1500 tl ye yaptırdım kaskoyu ki anadolu sigorta full olarka yani 2 kaza dahi yapsam hasarsızlığım bozulmuyor ( allah korusun) sigortacım bana fiyatların çok artacağından bahsetmişti
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayhakan

Kaza sayılmaz sadece park halindeyken motorbisiklet çarptı arabaya haliyle kapıyı boyadılar...
    geçen sene 1200 tl ye yaptırdıgım kasko fiyatlarına bak resmen ucmuş adamlar. Aklımda ak sigorta var ve askerlere %25 indirim var bakalım indirim yaptırırsak fiyat baya inecek gibi ak sigortaya yaptırırım muhtemelen sampo 2.planda yarın netleşir heralde

satiim sampo'yu 1300 tl teklif ettiler. şaka gibi. araç kırmızıymış, hasarsızlık falan hikaye oluyor araç kırmızı olunca iyi mi ? oğlan kırmızı seviyor diye kırmızı aldık başımıza gelene bak. birazdan gidip ergo'dan yaptıracağım.

tek ekstra karşı tarafa verilen hasarlarda 50.000 tl değil 100.000 tl ödeyecekler. diğer her şey aynı oluyor. aracın değerini 51.200 dediler
    perte çıkarsa 2000 tl falan eksik öderlermiş bana uyar. mini hasar duruyor, hasarsızlık koruma var, servisi kendileri seçecekler hasar durumunda zaten epi topu 2 tane var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 25 Nisan 2013; 12:21:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: secret_spy

Arkadaşlar ;
    11 yıllık emektar perte ayrılınca 2012'de anlık maddi durum ve ihtiyaçtan aveo sedan lt a/t aldım ama hem a/t kullanımına alışamadığım için hem de b sınıfı bir araç olduğu için beklentiyi pek karşılamadı.
    Şimdi takas yolu ile aracı değişirmeyi düşünüyorum,her iki yönden de zarar edeceğim ama arabasız kalma lüksüm yok.İlk olarak focus dizel ile yolu çıktım ama hem fiyat hem km almış başını gitmiş 2.elde.Diğer alternatiflerden Megane,Astra ve C4 vardı,son olarak C4 beni en çok etkileyen araç oldu.

Burada 2 sorum var ;
    90HP Attraction özellik olarak benim için yeterli o yüzden Comfort paketine bakmıyorum,eksik olan tek şey ESP,bu özellik Comfort+ paketinde ve haliyle fiyat ciddi şekilde tırmanıyor.

ESP/ASR için gereklilik konusunda yorumlar kişiye göre değişse de öğrenmek istediğim bu araç kullanıcılarının yorumları
    Diğeri ise her iki araçta 2.el fiyatları hangi seviyelerden alınabilir? (İstanbul)

1.6 HDi ATTRACTION 90HP
    1.6 HDI CONFORT M/T 112 HP

Bu kadar kullanıcı arasından bir yorum gelmemesi enterasan,sanırım 200 küsür sayfa yazılmış hazıra konma aç konu mantığında herkes.
    1.6 HDI CONFORT M/T 112 HP ==> Bu aracı 2.elde bulmak çok kolay değil anlaşılan,hepsi A/T neredeyse

• Sigorta yaptıracaklar Anadolu sigortadan da teklif alsınlar bence. 50-100.000 değil Limitsiz kasko yapan tek şirket benim bildiğim.
    Yalnız pert/çalıntı durumunda şirketin büyüklüğü nedenli para alabilmeniz diğerlerine göre 1-2 hafta daha fazla sürer. Ben bu sene de oraya yaptırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakank1a

Sigorta yaptıracaklar Anadolu sigortadan da teklif alsınlar bence. 50-100.000 değil Limitsiz kasko yapan tek şirket benim bildiğim.
    Yalnız pert/çalıntı durumunda şirketin büyüklüğü nedenli para alabilmeniz diğerlerine göre 1-2 hafta daha fazla sürer. Ben bu sene de oraya yaptırdım.

valla limitsiz yapıyorda adamlar cidden anasının nikahını istiyor. 1900 tl çıkardılar. artık ferrari porsche falan görünce kaçarım ne yapayım.

122,000 tl oldu benim limit trafikle birlikte, fazlasına kasamam.
  • 
Sayfa: önceki 787788789790791
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.