Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (73. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28.893
Cevap
179
Favori
1.738.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mustafam33

quote:

Orijinalden alıntı: av_avii

Uzun yolda 90 km sabit hızla gitsen demekki 4-4,5 arası bişe yakacak. (1.6 e-HDi 112 Bg MCP)

110 km hızla ankara bodrum arası gidiş 4,2 dönüş 4,8 malum ankara rakımdan yukarıda dönüş farkediyor, tam dediğin değerler

hocam 110 km ile bodrum yolu bitmez be:)

Bu arada herkese saygılar selamlar uzun zamandır forumda yazmadım. zaten toplam 3 mesajım falan vardır. 2 hafta önce ankara'dan konya üzerinden alanya'ya gittim. malum konya yolu rampasız ve düz, hız sabitleyiciyi 100 km ' ayarladım ve yaklaşık 45 dakika öyle gittim anlık tüketim değeri 45 .dakika boyunca 2.8 gösterdi. ne kadar doğrudur bilemem. Ancak 1 depo ile 1150 km gittim.

• quote:

Orijinalden alıntı: infochn

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: av_avii

Uzun yolda 90 km sabit hızla gitsen demekki 4-4,5 arası bişe yakacak. (1.6 e-HDi 112 Bg MCP)

110 km hızla ankara bodrum arası gidiş 4,2 dönüş 4,8 malum ankara rakımdan yukarıda dönüş farkediyor, tam dediğin değerler

hocam 110 km ile bodrum yolu bitmez be:)

Bu arada herkese saygılar selamlar uzun zamandır forumda yazmadım. zaten toplam 3 mesajım falan vardır. 2 hafta önce ankara'dan konya üzerinden alanya'ya gittim. malum konya yolu rampasız ve düz, hız sabitleyiciyi 100 km ' ayarladım ve yaklaşık 45 dakika öyle gittim anlık tüketim değeri 45 .dakika boyunca 2.8 gösterdi. ne kadar doğrudur bilemem. Ancak 1 depo ile 1150 km gittim.

bazı yolları için az ama genel olarak iyi bir hız, zaten çoğu yol yapımı, yol eğimi müsaitse, rüzgarda yoksa o değerde gitmen normal

• Sonunda 1.6 e-HDI Exclusive + Kör Nokta + Cam Tavan Beyaz aracımı aldım.
    Daha ne olduğunu anlamadan 450 km yol bile gitmişim ;) 660 km daha gösteriyor, sanırım 1000 km civarında yapacak.

Her ne kadar ilk başta fazladan bir rakam ödüyor olsanız da şu benzinliklerden geçerken onları görmezden gelmenizin keyfine diyecek yok.

Henüz bir sorun ile karşılaşmadım, aracın gidişi, sesi, mcp nin performansı gayet başarılı, sadece direksiyon biraz ağır geldi bana, eski aracımda
    direksiyon dönüş hareketi daha yumuşaktı. Bir de şu park yeri mesafe ölçer sistemine hasta oldum, o ölçene kadar ben park etmiş oluyorum,
    artık bende mi bir arıza var anlayamadım

Hele bir de araç gerçekten sağlam çıkarda dağılmaz ise, daha uzun yıllar kullanılabilir diye düşünüyorum.
    İyi forumlar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: INCARA

Henüz bir sorun ile karşılaşmadım, aracın gidişi, sesi, mcp nin performansı gayet başarılı, sadece direksiyon biraz ağır geldi bana, eski aracımda
    direksiyon dönüş hareketi daha yumuşaktı.

Katiliyorum ben de de bir once juke vardi direksiyonuna bayiliyordum bana da agir ve tepkisiz geldi direksiyon.

Araciniz hayirli olsun kazasiz belasiz guzel gunlerde kullanin.

Ben de bu gun ilk ceza siftahini yaptim radari kurmus ankarada oran mamak yoluna abiler yanindan gecerken fark ettim adamlari 50 km hiz siniri olur mu uc gelis uc gidis yolda ya. 290 lira ile acilisi yapmis olduk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokere
    Araciniz hayirli olsun kazasiz belasiz guzel gunlerde kullanin.
    Ben de bu gun ilk ceza siftahini yaptim radari kurmus ankarada oran mamak yoluna abiler yanindan gecerken fark ettim adamlari 50 km hiz siniri olur mu uc gelis uc gidis yolda ya. 290 lira ile acilisi yapmis olduk.

Teşekkür ederim, siz de güzel günlerde kullanın inş.

Geçmiş olsun ama 290 TL biraz yüksek değil mi?

Canım Türkiye'mde böyle bir de sorun var, yeşilköy-havalimanı yönü gibi 4 şeritli yolda 70 e çıkardılar limiti, sağolsunlar.
    Geçtiğimiz ay o yolda en yavaş giden bendim 80 ile yakalanmışım, beni durdurdular, yanımdan vızır vızır geçiyor araçlar,
    enteresan

• beyler daha öncede bahseden oldu sanırım bende soriim,aracım ilk kalkışta bazen alttan 'took' diye ses geliyor gaza basınca sebebinni bilen ve ya servise soran var mı?bu ses neden oluyor acaba birde sürekli olmuyor arada bir oluyor.
  • quote:

öyle diyorsunda citroen servisi değil sunroof apmul bile değişirken garantiden bahsediyor, yapamaz onlar , ah yapsalar duble sunroof yaptırırım valaa :)

niye yapamazlar...
    arabanı yan mahalle sanayilerine versen iyimi olur..
    Ver servise en azından işi bilen adamlar yapar sanki sanayide yaptırınca garantisi yine bozulmicakmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoLaN

beyler daha öncede bahseden oldu sanırım bende soriim,aracım ilk kalkışta bazen alttan 'took' diye ses geliyor gaza basınca sebebinni bilen ve ya servise soran var mı?bu ses neden oluyor acaba birde sürekli olmuyor arada bir oluyor.

otomatik el freninin sesi olabilir..

@INCARA
    hayırlı olsun aracınız

bende bugün beylicuim un önünde gördüm yeni C4 sanırım ehdi mcp teknoloji paketti, özenli bir sürücünün park ettiği belliydi. Bu aracın her rengi güzel duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoLaN

beyler daha öncede bahseden oldu sanırım bende soriim,aracım ilk kalkışta bazen alttan 'took' diye ses geliyor gaza basınca sebebinni bilen ve ya servise soran var mı?bu ses neden oluyor acaba birde sürekli olmuyor arada bir oluyor.

Aynen bende de aynı durum var
  • Akraba ,konu komşu arabayı çok beyendi,Nazara geldik heralde.

İzmir - Bodrum arasında sol alta gelen taş camı çatlattı.

Ray sigorta anlaşmalı camcılarda yeni C4 için cam bulunamadı(Eski C4 camı uymadı.),artık bozüyeğe dönünce serviste halledicez bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sguler16

Akraba ,konu komşu arabayı çok beyendi,Nazara geldik heralde.

Ray sigorta anlaşmalı camcılarda yeni C4 için cam bulunamadı(Eski C4 camı uymadı.),artık bozüyeğe dönünce serviste halledicez bakalım.

geçmiş olsun...

umarım serviste bulursun araca uygun camı, hatta servisi önceden arayıp elerinde olup olmadığını yoksa sipariş etmelerini söyleyin. ben başka bir araçta aynı sorunu yaşadım, camın gelmesini uzun süre beklemiştim çatlak camla
  • Araciniz mcp ise start stop nedeniyle motor devreye girerken boyle mekanik bir sesten bahsedildigini duymustum. Ben fark edemedim sadece belli belirsiz bir titreme hissediliyor motor yeniden calistiginda.
  • arkadaşlar duyduğunuz ses esp ve bazı güvenlik elemanlarının devreye giriş sesi.normal takılmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: __GeneraL__

quote:

öyle diyorsunda citroen servisi değil sunroof apmul bile değişirken garantiden bahsediyor, yapamaz onlar , ah yapsalar duble sunroof yaptırırım valaa :)

niye yapamazlar...
    Ver servise en azından işi bilen adamlar yapar sanki sanayide yaptırınca garantisi yine bozulmicakmı

navigasyon takılırmı dedım garanti bozulur dediler
    elektronik beyin varmışda dokunursak yanarmışda falan filan
    şimdi bunu diyen servis sunroof açarmı?
    açmaz

türkiyede şu geçerlidir arabayı aldığın zaman öyle sağı ile solu ile oynamayacaksın garanti bozulur orjinali bozulur

halbuki avrupada adam evinin garajında altından girip üstünden çıkıyor

yabancı sitelere bakın hep araç için kablo satarlar

insanlar alır bilgisayara bağlantı kurup aracının performans ayarlarıyla oynar nebilim c4 de bmw motoru takar sorun olmaz

bizim servisler tüm markalar için diyorum
    daha ben bir parçayı tamir ettikleerini görmedim
    bilgisayar varsa takar arızalı parçayı sipariş verip yerine takar ve söker

ah.. ah..

kore
    kuzey kore
    iran
    çin

bunlar bizden iyi olacak ülkelermi kendi arabamızı yapamadık gittii,

şimdi o sunroofu açtıracam ama servisle konuşmak lazım garantide bişey oluyormu, malum yağmur yağsa garanti dışı artık arabalar

• merhaba citroen kullanıcısı arkadaşlar.

Yaklaşık 2 aydır piyasa araştırması yapmaktayım.

vw ile başlayan maceramız 60bin verip 4 teker üzerine koltuk ve 6-7 ay sonrasına teslim olayı çıkınca sona erdi.

leon la olan aşkımız ise bagajın küçüklüğü ve orta konsolun olmaması ile çok çabuk bitti.

Peşinden corolla ile platonik olarak takılmaya başladık ki,benzin tüketimi ve arabanın yaşıma göre olgun durmasından dolayı pek ilerleyemedi.

sonrasında ise yeni C4 ile tanıştık forum vasıtası ile.Forumda yazılan hakkındaki tüm yazıları ve sitesinde bulunan tüm verileri okudum.Dün de yüzyüze tanışma fırsatı bulduk ve birbirimize karşı boş değiliz :)

Kullanıcı arkadaşların yorumlarında arabayı almaktan vazgeçirecek olumsuz hiç birşeye rastlamadım.

1.6 e-hdi otomatik exc. nav. kör noktalı araç tercihim.

Acaba servise sık sık giden,çözülemeyen arıza ile karşılaşan veya "ulan bu da nedir ?keşke almasaydım" diyen birileri var mıdır ?

Yorumlarınızı dört gözle bekleyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: gladioxx

merhaba citroen kullanıcısı arkadaşlar.

vw ile başlayan maceramız 60bin verip 4 teker üzerine koltuk ve 6-7 ay sonrasına teslim olayı çıkınca sona erdi.

leon la olan aşkımız ise bagajın küçüklüğü ve orta konsolun olmaması ile çok çabuk bitti.

Peşinden corolla ile platonik olarak takılmaya başladık ki,benzin tüketimi ve arabanın yaşıma göre olgun durmasından dolayı pek ilerleyemedi.

sonrasında ise yeni C4 ile tanıştık forum vasıtası ile.Forumda yazılan hakkındaki tüm yazıları ve sitesinde bulunan tüm verileri okudum.Dün de yüzyüze tanışma fırsatı bulduk ve birbirimize karşı boş değiliz :)

Kullanıcı arkadaşların yorumlarında arabayı almaktan vazgeçirecek olumsuz hiç birşeye rastlamadım.

Acaba servise sık sık giden,çözülemeyen arıza ile karşılaşan veya "ulan bu da nedir ?keşke almasaydım" diyen birileri var mıdır ?

arkadaşım aracım 1500 km de henüz.şimdiye kadar kullandığım en lüx araç bu.önceki araçlarım megane,astra,focus idi.ufak tefek şımarıkça isteklerin yok ise hiç üzmez.şu ana kadar aracımdan son derece memnunum iyi ki aldım dediğim araç.aradığımm herşey araçta var.çok sessiz,seri,güçlü motor,az yakıt son teknoloji donanımlar bunlar bu araçta mevcut milletin citroen ön yargısı olmasa yada bu aracı wv çıkarmış olsa inan öve öve bitiremezlerdi.kronik bir şikayet duymadım şimdiye kadar ufaktefek şeyler de aracı bilmemekten kaynaklanıyor,ancak şunuda untmamak lazım benım aracım henüz 1500 km de.daha yüksek km arkadaşlardan da memnnun olmayanı duymadım karar verirsenız yine görüşürüz buradan.hakkınızda hayırlısı

• quote:

Orijinalden alıntı: VLife

quote:

Orijinalden alıntı: sguler16

Akraba ,konu komşu arabayı çok beyendi,Nazara geldik heralde.

geçmiş olsun...

umarım serviste bulursun araca uygun camı, hatta servisi önceden arayıp elerinde olup olmadığını yoksa sipariş etmelerini söyleyin. ben başka bir araçta aynı sorunu yaşadım, camın gelmesini uzun süre beklemiştim çatlak camla

Teşekkür ederim.
    Allahtan sürüşü etkileyecek bir yerde değil.Şuan tatilde olduğum için artık tatil dönüşü bakıcaz ,duruma.

• quote:

Orijinalden alıntı: gladioxx

merhaba citroen kullanıcısı arkadaşlar.

araç daha yeni kronik arıza çıkarmı belli değil

başka arabalara bakmanda fayda olabilir madem kronik arızadan korkuyorsun

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: __GeneraL__

quote:

niye yapamazlar...

navigasyon takılırmı dedım garanti bozulur dediler
    elektronik beyin varmışda dokunursak yanarmışda falan filan
    şimdi bunu diyen servis sunroof açarmı?
    açmaz

türkiyede şu geçerlidir arabayı aldığın zaman öyle sağı ile solu ile oynamayacaksın garanti bozulur orjinali bozulur

halbuki avrupada adam evinin garajında altından girip üstünden çıkıyor

yabancı sitelere bakın hep araç için kablo satarlar

insanlar alır bilgisayara bağlantı kurup aracının performans ayarlarıyla oynar nebilim c4 de bmw motoru takar sorun olmaz

bizim servisler tüm markalar için diyorum
    daha ben bir parçayı tamir ettikleerini görmedim
    bilgisayar varsa takar arızalı parçayı sipariş verip yerine takar ve söker

ah.. ah..

kore
    kuzey kore
    iran
    çin

bunlar bizden iyi olacak ülkelermi kendi arabamızı yapamadık gittii,

şimdi o sunroofu açtıracam ama servisle konuşmak lazım garantide bişey oluyormu, malum yağmur yağsa garanti dışı artık arabalar

Kendi arabamızı yapmak için hükümet calışıyo....
    Amaa ne arabaaaaaa
    Elektirikliymiş bi dolumdada 250 km yol gidermiş
    Adam gibi bişey yapsalar şaşarım zatenn.
    Servisle konuş bakalım sounroof işi oluyomu.

• Arkadaşlar tekrar selamlar son birkaç gündür klima açıkken düşük viteste gaza basılınca bir uğultu gelmeye başladı. acaba aynı problemle karşılaşan oldum mu? yada nedenini bilen var mıdır?

yeni c4 almak isteyen arkadaşlar için Aracım e-hdi mcp 112 bg +plus paket.
    sürüşü gerçekten çok keyifli. Ama mümkünse test sürüşünü mutlaka yapın bundan önce hiç otomatik vites kullanmamıştım ama test sürüşünde şansıma otomatik vites düştü ve test sürüşünden sonra kararımı değiştirdim ve otomatik vites aldım. Aracım siyah olduğu için camların altında bulunan krom çıtaların bütün camları çerçevelemesini isterdim daha asil gösterirdi diye düşünüyorum. Aslında sanayide yaparlar mı diye düşünüyorum ama fırsat bulup gidemedim.
  • 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.