Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (303. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28.892
Cevap
179
Favori
1.736.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 301302303304305
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: racert

Tolga kardes ne kadara aldığını bizimle paylasman mümkün mü acaba

Tabiki benim aldığım aracın muhabbeti burda da geçmiş hatta 2011 model Siyah 112hp Manuel Confort 45.000 TL ye aldım park sensörü hediyeli. Bursa İnallar Otomotiv.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga_Phlvn

Öncelikle Hepinize merhaba arkadaşlar, uzun süren donanımhaber araştırmalarımdan sonra bnde aranıza katıldım C4 1.6Hdi 112 hp ile aracımdan çok memnunum yardımlarnızdan dolayı çok teşekkür ederim Aracımı 02.01.2012 de aldım şuan 800 km civarındayım Ort. tüketimin 7 lt civarı olmasından başka sıkıntım yok malum o da bu havada araç ne yapsın

Aracını yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun
  • Arkadaşlar selamlar ,

MTV vergisini ödemede hangi bankanın kampanyasını seçtiniz ??

Bonus Card ile Sonax kampanyası

veya

YapıKredi ile Navking navigasyon kampanyası mantıklı geliyor. Ama navking navigasyonlar kötüymüş galiba ?? Birde yalandan indirim uyguluyorlarmış..

Sonax ın kampanyasını alsak daha iyi olacak sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senceru -- 28 Ocak 2012; 15:57:54 >
  • Arkadaşlar 1.6 hdi comfort plus 112 hp manuel gri renkli aracımızı ev alacağımızdan satmayı düşünüyoruz.
    Araç 7,000 Km'de ikinci elde ederi tahminen ne olur? Yakın zamanda ikinci el araç alan yada satan arkadaşımız varmı?
  • arac N de ıken tekrar N ye almamı uyaran dıyen arkadas bugun denedım ve sole oldu aracım N de ıdı ( frene ) basmadan calıstırmayı denedım aracı (N) ye alıp frene basarak calıstırınız yazdı.buyuk ıhtımalle sanada bu oldu o an cozemedın bır dene goruceksın arabanda bır sorun yok yanı ;) n de olsa dahı frene basmadan calıstırmayı denedıysen n ye alıp frene basarak calıstırınız dıye uyarıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter26

Arkadaşlar 1.6 hdi comfort plus 112 hp manuel gri renkli aracımızı ev alacağımızdan satmayı düşünüyoruz.
    Araç 7,000 Km'de ikinci elde ederi tahminen ne olur? Yakın zamanda ikinci el araç alan yada satan arkadaşımız varmı?

Modeli ? ve çok acil değilse baharı bekleyin derim...
  • mustafam33
    Sayfa sana emanet sakın sakın harakiri yapma.
    SEVGİLERİMLE.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.T.A

mustafam33
    SEVGİLERİMLE.

Mrb hocam nerelerdesiniz yahu iyisinizdir umarım
  • Arkadaşlar Selamlar uzun zamandır yazamıyordum aranıza yine bi sorunla geldim ve sizlere danışacağım.

hatırlarmısınız bilemicem aracım 70-90 arasında göstergeden fren ötme sesine benzer bir ses çıkartıyordu frenden geldiğini iddaa ediyorlardı 4-5 kere servise gittikten sonra frenden gelmediğini kabul edip göstergeyi değiştirmişlerdi falan filan....

şimdi aynı ses yine başladı bu sefer 0 ile 10 arasında geliyor yani araba her durduğunda kalkışta bi ses sizce tekrar servise götürmelimiyim yoksa bu sese alışmalımıyım ??? yeni gelen göstergeninde ilerde hangi hızlar arasında ses çıkaracağını tahmin edemiyorum çünkü en azından trafiğe denk gelmezsem o sesi çok duyacağım 70-90 arasında çıkan ses daha sorunluydu düşüncelerini bekliyorum

*** cam suyuna yeni antifiriz ekleyen arkadaşlar antifirizli su cama gelene kadar cama su sıkmayı unutmasınlar hem öne hem arkaya. belki borunun içinde su kalıyordur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: stompanato

quote:

Arkadaşlar 1.6 hdi comfort plus 112 hp manuel gri renkli aracımızı ev alacağımızdan satmayı düşünüyoruz.

Modeli ? ve çok acil değilse baharı bekleyin derim...

Sanırım aracınız bu ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-2011-model-confort-plus-1-6-112-hp-6-ileri-72637986/detay

Aracınız çok temiz 46 binin altına vermeyin...
  • Selam arkadaşlar.

Nedense bu araçta Xenon far sunulmamasını anlayamadım. Yani Exclusive donanımda bile yok, bu araba C sınıfında oldukça kaliteli görünüyor, içi premium markalar gibi yapılmış , bu gün kullandım oldukça hoşuma gitti.

Anlamadığım konu, C sınıfında bu kadar donanımı sunan ( Masajlı koltuk dahi koymuşlar ) bir arabada neden Xenon far yok? Birde mesela, Focus III Style+Plus paket kullanıyoruz şu anda ondada Xenon far yok, yani Xenon far güvenlik için iyi değilmiydi? Önüne engel çıktığı zaman kendine kendine durabilen bir arabada neden Xenon far olmaz anlamam.

Birde MCP şanzımanı test ettim, 1'den 2'ye atarken biraz sarsıntı var gibi, ayağımızı gazdan çekmemiz gerekiyor sanırım. Bu şanzımanı kullanıpta sorun yaşayan oldumu?

Ama Hill Hold sistemi gerçekten iyi çalışıyor, orası kesin. Yakıt tüketiminiz ne alemde şehir içi/dışı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fleetwood1991 -- 28 Ocak 2012; 21:00:49 >
  • Tolga kardes Bursali misin sen biz de istanbula senden evvel beyazini aldik sinem hanımdan senin arabanın içi açık renk diye arkadas istemedi çok memnun Su anda araçtan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoxeD

quote:

Orijinalden alıntı: the_rion80

@mertkisman hayırlı olsun, güle güle kullanın aracınız çok güzel

Bu arada arkadaşlar MTV ödemesini worldcard ile yaptım, Bosch Car Service'ten ücretsiz check-up kazandım. Araç daha 3 aylık ve 900km'de olduğundan check-up'a çok gerek olacağını düşünmesem de kazanılmış hakkım olduğundan da kullanmak niyetindeyim.

Daha önceden Bosch C.S.ten check-up ya da herhangi başka bir işlem yaptıran oldu mu, memnuniyet seviyesi nedir? Araç yeni olduğu halde bana ıvır zıvır gereksiz masraf çıkarırlar mı? Bir de en önemlisi sadece check-up olmasına rağmen orada yapılacak KONTROL işlemleri sonucu hatalı bir işlem yapılıp aracın garantisine bir zarar gelir mi? (Araç e-hdi olduğu için tanımıyor olabilirler, sıkıntı olmasın sonra)

Buna gelecek cevaplara göre check-up yaptırmayabilirim

e-hdi teknolojisini citroen değil bosch bulmuştur ve araçta kullanılan sistemlerin neredeyse %80'i bosch tarafından yapılmaktadır...

http://rb-kwin.bosch.com/tr/tr/powerconsumptionemissions/dieselsysteme/dieselsystem/passenger-car/technology/startstopfunction/index.html

Pek benim sorularıma cevap olmamış mesajınız... Ayrıca yanlışınız var, PSA grubun kullandığı e-HDI teknolojisi grup bünyesinde ve Valeo ortaklığıyla geliştirilmiştir (Valeo'nun Bosch ile bir alakası var mı bilmiyorum).

http://www.psa-peugeot-citroen.com/document/presse_dossier/PressPack_e-HDi_GB1276078007.pdf
  • quote:

Orijinalden alıntı: racert

Tolga kardes Bursali misin sen biz de istanbula senden evvel beyazini aldik sinem hanımdan senin arabanın içi açık renk diye arkadas istemedi çok memnun Su anda araçtan

Hayırlı olsun ama bn aldıgımda daha araç satılmamıştı :) esp ve hillholder yok die istemedim bn o aracı bide eski arabam beyazdı. Hayırlı olsun güzel günlerde kullanmanız dileğiyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.T.A

mustafam33
    SEVGİLERİMLE.

galiba yaptım onu , son saatlerimi burda geçirmek istiyorum :) trcitroen sayfasını kullanıcam büyük ihtimal nedeni : servis müdür ben orayı takip ediyorum hep dedi, en azından yazdıklarıma muhatap bulurum ümidim var, yanlış anlaşılmasın kimse oraya girsin diye değil müşteri çalmıyorum yani, ilk açıldığından beri takip ettiğim forum birkaç (hepsi değil) kendini bilmez insanın eline geçmiş, onları ya ben yada onlar beni temizleyecek(büyük ihtimal onlar temizleyecek ellerinde ceza ver butonu var çünki) neyse şimdilik burlardayım sayın hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senceru

Arkadaşlar selamlar ,

MTV vergisini ödemede hangi bankanın kampanyasını seçtiniz ??

Bonus Card ile Sonax kampanyası

veya

YapıKredi ile Navking navigasyon kampanyası mantıklı geliyor. Ama navking navigasyonlar kötüymüş galiba ?? Birde yalandan indirim uyguluyorlarmış..

Sonax ın kampanyasını alsak daha iyi olacak sanırım.

valla navking alma berbat beni koca ankarada eczane bulacam diye dağa çıkardı resmen daha çıktım ne ev ne birşey var etrafda sağa dön hedef orda diyor hala, bir video çekimim bile vardı bulursam paylaşırım, eskişehiri işaretleyip ısrarla konya sonrada istanbul yoluna sokmaya çalıştı, berbat ötesi benim için, sana önerim igo kullanan bir cihaz al, ben hsbc 6 taksit ödedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: newmonarch

Selam arkadaşlar.

Nedense bu araçta Xenon far sunulmamasını anlayamadım. Yani Exclusive donanımda bile yok, bu araba C sınıfında oldukça kaliteli görünüyor, içi premium markalar gibi yapılmış , bu gün kullandım oldukça hoşuma gitti.

Anlamadığım konu, C sınıfında bu kadar donanımı sunan ( Masajlı koltuk dahi koymuşlar ) bir arabada neden Xenon far yok? Birde mesela, Focus III Style+Plus paket kullanıyoruz şu anda ondada Xenon far yok, yani Xenon far güvenlik için iyi değilmiydi? Önüne engel çıktığı zaman kendine kendine durabilen bir arabada neden Xenon far olmaz anlamam.

Birde MCP şanzımanı test ettim, 1'den 2'ye atarken biraz sarsıntı var gibi, ayağımızı gazdan çekmemiz gerekiyor sanırım. Bu şanzımanı kullanıpta sorun yaşayan oldumu?

Ama Hill Hold sistemi gerçekten iyi çalışıyor, orası kesin. Yakıt tüketiminiz ne alemde şehir içi/dışı ?

dediklerin tamamen doğru hatta 2 den 3 e geçerkende böyle nedeni dgs ile bir tutulmaya çalışması, mcp ler yarı otomatik diye geçer halk dili ile, özü şudur debriyaj vardır ama onu siz değilde araç kontrol ediyor, bu yakıt tüketimini az tutuyor, ama konforun düşmesine neden oluyor, tabi bu araçda dgs olsa bu fiyata alamazdınız, örnek benzinli cruze 43 bin full paket hemde , dizel 61 bin (20 bin tlye varan motor fiyat farkı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Besiktask34 -- 28 Ocak 2012; 23:56:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafam33

quote:

Orijinalden alıntı: newmonarch

Selam arkadaşlar.

dediklerin tamamen doğru hatta 2 den 3 e geçerkende böyle nedeni dgs ile bir tutulmaya çalışması, mcp ler yarı otomatik diye geçer halk dili ile, özü şudur debriyaj vardır ama onu siz değilde araç kontrol ediyor, bu yakıt tüketimini az tutuyor, ama konforun düşmesine neden oluyor, tabi bu araçda dgs olsa bu fiyata alamazdınız, örnek benzinli cruze 43 bin full paket hemde , dizel 61 bin (20 bin tlye varan motor fiyat farkı)

Evet, test ettiğimde gördüm biraz sarsıyor ama kabul edilebilir derecede, yani zaten debriyajlı sistemlerden daha fazlasını beklememek lazım. ( Dsg hariç, ama oda tabi çift kavrama )

Tork konvertörlü şanzıman olsaydı bu arabada tüketim artar performansta düşerdi ama, orası kesin.

Ufak motorlarda tork konvertörü iyi olmuyor. Bu tip çözümler daha iyi.

Cruze'deki motor 2.0 163 Ps aslınada çok iyi, 0-100'üde 9.4 saniye ama şehir içi 8.7 litre tüketim demiş, C4 1.6 Mcp Hdi'ın tam 2 katı onun için onu pek düşünmedim. Birde 2000 motorun mtv olayı var tabi.

Ama genede iyi bir seçenek tabi. ( Mtv'yi ve 8.7 litreyi dert etmeyen için süper ) Klasik otomatik olduğu için daha konforludur, onuda test etmeyi düşünüyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fleetwood1991 -- 29 Ocak 2012; 0:20:30 >
  • quote:

Sanal Ekspertiz Sonucu
    Ekspertiz Sonucu Fiyat 48.090 TL
    Araç Bilgileri
    Araç Tanımı CITROEN C4 1.6 HDI 112 HP CONFORT
    Model Yılı 2012 Kilometre 7.000
    Tarih 29.01.2012-01:16
    Opsiyonel Aksesuarlar
    Boyalı ve Değişmiş Parçalar
    Mekanik Durum

Sanal Ekspertiz Sonucu
    Ekspertiz Sonucu Fiyat 43.575 TL
    Araç Bilgileri
    Araç Tanımı CITROEN C4 1.6 HDI 112 HP CONFORT
    Model Yılı 2011 Kilometre 7.000
    Tarih 29.01.2012-01:17
    Opsiyonel Aksesuarlar
    Boyalı ve Değişmiş Parçalar
    Mekanik Durum

http://www.dod.com.tr/KeyDodSonuc.aspx
  • 
Sayfa: önceki 301302303304305
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.