Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (170. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28.896
Cevap
178
Favori
1.738.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: avsarane

quote:

Orijinalden alıntı: danieljohn

Merhaba Arkadşlar,
    benim araba 2000km ye dayandı. Genel olarak izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.ARacım 1.4 vti attraction.
    Arabanın yol tutuşu gerçekten çok hoşuma gitti. Bundan önceki aracım şirket aracı olan Guilietta ydı. 3 ay boyunca kullandım. O aracın yol tutusu cok başarılıydı. Ama bu araçta onu aratmıyor. İç malzeme kalitesi bence üst sınıf.
    Sürüş ergonomisi koltuk rahatlıgı gayet başarılı. 1.4 benzinli motor zaten biliyorsunuz Prince motor. Prince BMW ile PSA nın Bosch ' un enjeksyon teknolojisini kullandıgı bir proje. Yokuşta bayılmanın aksine gazı verdikçe hızlanıyor. Şu an içi şehir içi ortalama tüketim 7.3 lt.
    Ancak aracın boyası bana pek tatmin edici gelmedi. Gerci başka firmalarda da bu şikayeti cok duydum. ARacım metalik boya. Fırça değmediği halde ufak tefek kılcal çizikler farkediliyor. Birde çukura girince süspansyondan gelen ses. Honda Civic ' lerde de aynı ses vardı. PEk araştırmadım acıkcası sebebini.
    GEnel olarak bu bütçelere alınabilecek yakıt performans endeksi çok başarılı bir araç.

danieljohn arabanın ilk bakışta farkedilen olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir, söyleyebilir misin? galiba bu ben de 1.4 c4 almaya karar verdim. bir kullanıcısı olarak ne tavsiye edersin? bi de soracağım şu ki, 7.3 ortalamayı hangi şehir trafiğinde yaptın, bu ortalama 10000 den sonra düşer mi sizce? teşekkürler?

Dostum naptın arabayı? Ceketcilerdeki beyaz satılmış, sen mi aldın yoksa?

• Arkadaşlar şuan fiyatlar ne durumda ? Kampanya varmı aralık ayında bilgisi olan ?
  • arkadaşlar ford fiesta ya da c4 alacağım.c4 baz versiyonu fiesta'da ise biraz dolu bir paket alabiliyorum.hangisini önerirsiniz?bir de c4 lerde direksiyon göbeği dönüyor mu?
  • Masallah trafik yeni kasa C4 kayniyor bi arkadas coksaglam sekil yapmis beyaz renge on kaputa siyah kaplama cektirmis cok kiyak durmus
  • quote:

Orijinalden alıntı: mranderson

arkadaşlar ford fiesta ya da c4 alacağım.c4 baz versiyonu fiesta'da ise biraz dolu bir paket alabiliyorum.hangisini önerirsiniz?bir de c4 lerde direksiyon göbeği dönüyor mu?

Fieasta ile C4 ayri dunyalarin arabasi kesinlikle fiestayi tavsiye etmem kendim en fulunu kullandim araba isyapmaz kesinlikle arada bir secim yapicaksaniz C4 alin derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: patetience

quote:

1.4 vti c4 sahipleri... yakıt tüketimini en son kaça kadar indirebildiniz? paylaşırsanız sevinirim:)

babacan ,ben en son 7.4 ü gördüm tabii ist. tarafiğinde ..ortalama km yi incelemedim oda 25 filandı galiba ama eğer konya gibi düz bi yerde yaşıyorsan, yokuşla işim olmaz ,dur kalk bana göre değil, ve ayağımın altında yumurta varmış gibi gaza basarım dersen bide senin güzel hatırın için en son 6.8 a kadar düşer bence

istanbulda kullanıyorsanız arabanın benzin deposunu sökseniz yine yakar:) Ben Bursadayım, şehir merkezi hariç yollar genelde iyi, fazla ışık yok. sanırım 7'yi geçmez. daha almadım da onun için sordum. c4 baz modeli düşünüyorum.

• quote:

quote:

quote:

Merhaba Arkadşlar,
    benim araba 2000km ye dayandı. Genel olarak izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.ARacım 1.4 vti attraction.
    Arabanın yol tutuşu gerçekten çok hoşuma gitti. Bundan önceki aracım şirket aracı olan Guilietta ydı. 3 ay boyunca kullandım. O aracın yol tutusu cok başarılıydı. Ama bu araçta onu aratmıyor. İç malzeme kalitesi bence üst sınıf.
    Sürüş ergonomisi koltuk rahatlıgı gayet başarılı. 1.4 benzinli motor zaten biliyorsunuz Prince motor. Prince BMW ile PSA nın Bosch ' un enjeksyon teknolojisini kullandıgı bir proje. Yokuşta bayılmanın aksine gazı verdikçe hızlanıyor. Şu an içi şehir içi ortalama tüketim 7.3 lt.
    Ancak aracın boyası bana pek tatmin edici gelmedi. Gerci başka firmalarda da bu şikayeti cok duydum. ARacım metalik boya. Fırça değmediği halde ufak tefek kılcal çizikler farkediliyor. Birde çukura girince süspansyondan gelen ses. Honda Civic ' lerde de aynı ses vardı. PEk araştırmadım acıkcası sebebini.
    GEnel olarak bu bütçelere alınabilecek yakıt performans endeksi çok başarılı bir araç.

danieljohn arabanın ilk bakışta farkedilen olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir, söyleyebilir misin? galiba bu ben de 1.4 c4 almaya karar verdim. bir kullanıcısı olarak ne tavsiye edersin? bi de soracağım şu ki, 7.3 ortalamayı hangi şehir trafiğinde yaptın, bu ortalama 10000 den sonra düşer mi sizce? teşekkürler?

Dostum naptın arabayı? Ceketcilerdeki beyaz satılmış, sen mi aldın yoksa?

valla ben almadım:) almış kim almışsa.

• quote:

arkadaşlar ford fiesta ya da c4 alacağım.c4 baz versiyonu fiesta'da ise biraz dolu bir paket alabiliyorum.hangisini önerirsiniz?bir de c4 lerde direksiyon göbeği dönüyor mu?

Aralarında sınıf farkı var, dolayısıyla işin içine zevk ve ihtiyaç durumu da girmiş oluyor.
    Direksiyon göbeği sabit değil, dönüyor. Citroen sabit göbekten vazgeçiyor gibi görünüyor.
  • aracımı sattım arkadaşlar, c4ümün işlemleri için peşinatı yatırdım, vekaletnameyi de verdim kredi başvurumun sonuçlanma süresine göre çarşamba ya da perşembe araba elimde olacak, bayrama yeni arabamla gireceğim sanırım
  • @the_rion80 hayırlısı olsun

beyler bu arada bi sorum olucaktı şimdi benim eski arabadan kalan ogs mi bu yeni taşıta devrini nasıl yapıcaz

şu anda eski arabamın plakasına kayıtlı şimdi C4 kullanabilirmiyim bilen varmı acaba
  • arkadaşlar forum aracılığıyla İzmir-bayraktar oto ya tşk.etmek istedim.başka servislerinin aksine araçtan gelen ses şikayetimi ciddiye alıp ,sabırla beni dinledikleri ve en azından beni en çok rahatsız eden arka bagaj kısmından gelen ve düşük devir düşük viteste önden gelen sesleri çözdükleri için tşk ederim.ancak göğüslük,havalandırma,emniyet kemer tokasının olduğu bölge gibi yerlerden geln çıtırtı ve tıkırtılarının malesef kesin bir çözümü yok.bu sadece c4 te değil tüm araçlarda var malesef.isterseniz bi yeni astra ile bozuk yola çıkın ve dinleyein.arabamı hala severek kullanıyorum ve öle kalmasını umut ediyorum.ancak izmir in göbeği sayılıcak yerlerde resmen ofrot yapar gibi araba kullanmak zorunda kalıncada Aziz başkanın kulaklarını çınlatıyorum.bigün lanet olsun diyip alıcam 20k bir clio vurucam bayıra isterse her yerinden ses gelsin verdiğim para kadar der geçerim.şimdilik sabır.bayraktor oto servis ekibine tekrar tşk...

• quote:

Orijinalden alıntı: vector x-31

@the_rion80 hayırlısı olsun

beyler bu arada bi sorum olucaktı şimdi benim eski arabadan kalan ogs mi bu yeni taşıta devrini nasıl yapıcaz

şu anda eski arabamın plakasına kayıtlı şimdi C4 kullanabilirmiyim bilen varmı acaba

Ogs aldıgınız bankanın şubelerinde ruhsat fotokopisi ile hemen yapıyorlar.geçiş yaptırmadan binersen sattıgın araba kacak gecerse ceza size yazar.
    Ya da cihaz okumadıgında fotodaki plaka ile tutmadıgından ceza yersiniz.
    Bakiye ile beraber ücretsiz geçiş yapılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakank1a

quote:

Ogs aldıgınız bankanın şubelerinde ruhsat fotokopisi ile hemen yapıyorlar.geçiş yaptırmadan binersen sattıgın araba kacak gecerse ceza size yazar.

teşekkürettim ozaman yarın biz bi ziraat bankasına uğrayalım tamda bayram haftası bankalarda full çekiyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hakank1a

quote:

teşekkürettim ozaman yarın biz bi ziraat bankasına uğrayalım tamda bayram haftası bankalarda full çekiyor

Ben İş Bankasından aldığım OGS yi kullanıyorum.. 1 yıl içinde 3 araç değiştirdim.. Sadece internet sitesine girip plaka bilgisini değiştiriyorum ve işlem tamam..

• arkadaşlar az önce servisten aradılar. tüm oto full 2 yıl garantili kaporta film kaplama 1200 değil 600 lira diye. sizce nasıl iyi bişey mi yoksa cep telefonunun jelatinini çıkartmadan kullanmak gibi mi? :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aykutsal

quote:

@patetience @M.T.A sağol olun üstadlar hoşbulduk good year Michelin ve Bridgestone bu 3 marka için fiyat araştırmasına başlıyorum 4 mevsim olarak düşünüyorum

tekrardan teşekkürederim

4 season lastikler türkiyede pek yok.konusu açılmıştı.bir tek adam gibi hankook'una lastiği vardı sanırın 4 season olarak...

C4 lerde michelin var ve konforu yol tutuşunu ben başarılı buluyorum açıkçası.
    ama benim hayran olduğum marka continentaldır.Değişimde ilk düşüneceğim markadır. . .(annemin aracında 7 sene kaldıydı.hiç bir şekilde zaafı yoktu)

Su anda lastikcideyim Continentalden fiyat aldim 4 lastik icin 800 tl fiyat verdiler bu arada Alman maliymis ordan baya bir gozume girdi bu herifler kolay kolay curuk bir mal yapmiyor 4 mevsim kullanabilirsin dedi lastikci ben yinede diger markalar icin bir arastirma yapacagim

Auoto mod:devirlere araban Kara verir Sen Gaza frene basar gidersin,
    Manuel mod:Ben 2. Vitese 2000 devirden sonra gecicem ve hemen 2250 devirde 3.vitese aticam diye kafa patlatir ve daha fazla yakarak c4 muhendislerini essek yerine koyarsin.bu da Manuel moddur.arkadasa katiliyorum.araba sana diyo ki "Sen Gaza ve frene bas ,Ben gerisini yaparim"bence dogrusu budur.az mi yakar kurum mu baglar..onu zamnla gorursun.
    Syg..

• quote:

Orijinalden alıntı: ShotgunPadre

arkadaşlar az önce servisten aradılar. tüm oto full 2 yıl garantili kaporta film kaplama 1200 değil 600 lira diye. sizce nasıl iyi bişey mi yoksa cep telefonunun jelatinini çıkartmadan kullanmak gibi mi? :)

Güzel fiyat gibi

Hangi servis verdi fiyatı öğrenebilirmiyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: INCARA

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: INCARA

quote:

Arkadaşlar şu ilanı veren arkadaş yakıt değerlerini sallamış birazda, ancak ilanda birşey dikkatimi çekti, ekonomik sürüş modu diye birşeyden bahsetmiş. Bilen var mı bu modu?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-sahibinden-sifir-ayarinda-2011-model-c-4-62556564/detay/

MCP olsaydı Start-Stop'dan bahsediyor diyecektim ama sanırım "ben eco modun kendisiyim, eco kullanım ustasıyım, isteyene de öğretirim" gibi bir durum olmalı

yani sallamış. o degerlere ulaşmak mümkün degil.

Benzinli kullanan arkadaşlar buna cevap verebilir, fakat benim dizel kullanım değerlerim bana göre fena değil, buradaki bazı arkadaşların kullanım
    değerlerine göre ise yüksek.

Aracım 7500 km yi devirdi, şuan ortalamam 6.2 lt / 100 km.

Uzun yolda veya 90 km sabit hızda fantastik değerlere düşebiliyor, 3.5-4 lt gibi, fakat onun da ortalaması 4 civarlarında gerçekleşiyor.

Ben uzun yola çıktığımda da 130-140 seyrettiğimden benim değerlerimi çok yüksek bulmuyorum fakat 7 binin 5 bini İstanbul şehir içi kullanımı.

Bu değerler araç için iyi ama ortalama olarak 6 lt nin altına inemedim henüz

suan aracım 16500 km de 1.6 92 beygır comfort plus kullanıyorum.ılk zamanlarda yakıtı 7.0 den asagı dusurememıstım.uzun sure 6.5 lt de seyrettı suankı son durumum 5.1 lt. tabı bıraz daha idarelı kullanımıma baglı sanırım son aldıgım yakıtla 200 km deyım ıstanbul ıcınde 5.1 lt ortalamayla gıdıyorum.acıkcası bu duzeye gelebılmek ozellıkle sehır ıcınde benım ıcınde ımkansız gorunuyordu ama oluyor.ustelık maltepe yenısahra arası iş güzergahım.anadolu yakasında trafıgın yogun oldugu bolgelerden bırı.ısteyınce oluyor ne dıyım:))şunuda ekleyım aracım dizel yanlıs anlasılmasın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kml-Zng -- 1 Kasım 2011; 1:03:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bekdid

arkadaşlar forum aracılığıyla İzmir-bayraktar oto ya tşk.etmek istedim.başka servislerinin aksine araçtan gelen ses şikayetimi ciddiye alıp ,sabırla beni dinledikleri ve en azından beni en çok rahatsız eden arka bagaj kısmından gelen ve düşük devir düşük viteste önden gelen sesleri çözdükleri için tşk ederim.ancak göğüslük,havalandırma,emniyet kemer tokasının olduğu bölge gibi yerlerden geln çıtırtı ve tıkırtılarının malesef kesin bir çözümü yok.bu sadece c4 te değil tüm araçlarda var malesef.isterseniz bi yeni astra ile bozuk yola çıkın ve dinleyein.arabamı hala severek kullanıyorum ve öle kalmasını umut ediyorum.ancak izmir in göbeği sayılıcak yerlerde resmen ofrot yapar gibi araba kullanmak zorunda kalıncada Aziz başkanın kulaklarını çınlatıyorum.bigün lanet olsun diyip alıcam 20k bir clio vurucam bayıra isterse her yerinden ses gelsin verdiğim para kadar der geçerim.şimdilik sabır.bayraktor oto servis ekibine tekrar tşk...

hayırlı olsun bekdid,arkadan gelen sesi nasıl çözdüler acaba benimde aynı yerden ses geliyor gösterdiğim o bölgemi ses yapıyormuş?

• quote:

c3 ile fiesta arasında kaldım diyecektin galiba
  • 
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.