Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (1392. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
28.895
Cevap
178
Favori
1.739.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13901391139213931394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba aracında Navimate marka multimedia ekran cihazı olupta en güncel veya orjinal yazılımı olan varsa benimle paylaşabilir mi? Yazılımı ya güncellemem y ada yeniden kurmak gerekiyor.
  • Emekkk kullanıcısına yanıt
    Yaptıgı isleme 2 yıl garanti verdikten sonra illahi orjinal olmasina gerek yok. Zaten oem demek orginal equipment manufacturer demek yani size verilen orjinal parçanın üreticisi aynı parça sadece ismi değişik. Pinar sut ile pınarın bime ürettiği ama etiketinin farklı olup içeriğinin aynı olduğu süt gibi düşünün.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hzr34 H kullanıcısına yanıt
    Evet zaten fiyatları yakın triger özellikle

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vti motordan şıkırtı sesi geliyor üst kapak siboplardan muhtemel var mı böyle ses sorunu yaşayan? Kimi usta sibop itecekleri sesli çalışıyor diyor kimi lpd enjektörü diyor ama benzine de yapıyor aynı sesi. Lpg takılalı 40 bin km anca olmuş ben aracı geçen sene aldım bu ses vardı

• arkadaşlar merhaba, 2013 exclusive aracım var. Ayak altı aydınlatma ambiyansının yolculuk esnasında da sürekli yanmasını nasıl sağlarız ? elektrik bağlantılarını mı değiştirmek lazım ?
  • Axib0y kullanıcısına yanıt
    Tavan lambasını yakınca yanıyor normalde. En basiti tavan ampulünü söküp düğmesini açık birakmak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Barracud@ kullanıcısına yanıt
    Tavan lambasına hiç dikkat etmemiştim. Genelde araca ilk bindiğimde ve stop edip indiğimde yandığını fark ediyorum :)
  • İyi akşamlar
    Aracım 2012 C4 Hb e hdi 1.6
    8000 Km sonra dpf sıvısı bitecek hangi marka almalıyım yardımlarınızı bekliyorum.
  • azsöz A kullanıcısına yanıt
    0535 923 52 16 Rıdvan Akbaba
    Face grubunun parcacisi , yardımcı olur

• Merhaba arkadaslar 2015 C4 1.6ehdi sahibiyim. Son gunlerde bir ariza yasiyorum. Ani hizlanmalarda gaza yuklendigimde “esp/asr fault motor arizasi servise goturun” uyarisi aliyorum. Kontagi kapatıp acinca gidiyor. Ozellikle motor sogukken yola ciktigimda ani hizlanma yapmam gerektigi durumlarda yapiyor. Akü henuz yeni, akuden kaynaklanmadigi kesin. Böyle ani hizlanma yaptiginda bu sorunu yasamis olan arkadaslar varsa yorumlariniz bekliyorum. Herkese iyi forumlar.

• Mekanikchi M kullanıcısına yanıt
    Fren müşürü arızası olabilir.
  • Hocam merhaba, cevabiniz icin tesekkurler. Citroenlerden biraz anlayan bir arkadasa sordum fren musurunu ama oyle olsaydi frene bastiginda veya otomatikte ilk kalkista vites atmak icin frene bastiginda alirdin arizayi dedi. Seninki tam tersine gaza sert yuklenince oluyor dedi. Benim aklima enjektorler gelmeye basladi. Belki biri calismiyor veya temassizlik var aniden yuklenince motor torku yetistiremiyor ve ariza veriyor gibi geldi. Ama cok anlamiyorum tabi.

• Mekanikchi M kullanıcısına yanıt
    Dizel Araçlarda (Common Rail Yakıt Sistemli) Fren Pedalı Konum Sensörü Sinyali Şu İşler İçin Kullanılır:
    *Fren lambasını yakmak
    *Motorun rölanti devrinin ayarlanmasında enjeksiyon miktarının ayarlanması.
    *Rölantideyken frene basıldığında ve vitese alındığında enjeksiyonun ayarlanması.
    *Hız sabitleme sisteminin (cruise control) çalışmasında, sistemi devreden çıkarmak için.
    *Gaz pedalı konum sensörünün doğru çalıştığının mantıksal olarak denetlenmesi amacıyla. Hem gaza hem frene aynı anda basılmayacağından, gaz pedalı konum sensörünün doğru çalışıp çalışmadığı bu şekilde denetlenir. Eğer gaz pedalı konum sensörü arızalanırsa, ECU frene basıldığında yakıtı kesecektir. Şalter arızalanırsa, yakıt miktarı azaltılır ve motor gücü düşürülür.
    Bazı dizel araçlarda önce gaza, hemen ardından frene basıldığında, ecu, motorun rölantisini bir miktar arttıracaktır.

• Tesekkur ederim tekrardan cevabiniz icin. Sorunu cozebikirsek buraya tekrar bilgi vermek amacli cozumu yazacagim. Bu arada yeni gelecek onerilere de acigim. Yardimci olan herkese simdiden tesekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: azsöz

İyi akşamlar
    Aracım 2012 C4 Hb e hdi 1.6
    8000 Km sonra dpf sıvısı bitecek hangi marka almalıyım yardımlarınızı bekliyorum.
    rıdvan akbaba grubun parçacısı diye geçiyor ama hep piyasadan pahalı satıyor haberin olsun
  • dostlar 2012 model mcp şanzumana sahip c4'üm var. Bu araçta geri viteste iken freni bıraktıkça geri geri gitmemesi canımı sıkıyor. Sanırım yazılım ile düzeliyormuş. Ben bu yazılımı nerede attırabilirim. En uyguna nerede yaptırabilirim
  • Kapı kilidini kumanda ile açınca 4'lüler 7-8 kere yanıp sönüyor, kumanda pilini yeniledim yine devam ediyor. Sorun ne olabilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: ztalan

Kapı kilidini kumanda ile açınca 4'lüler 7-8 kere yanıp sönüyor, kumanda pilini yeniledim yine devam ediyor. Sorun ne olabilir?
    normalde zaten o şekilde açılıyor peugeot ve citroenler,kilitlerken bir kere uzun yanıyor dörtlüler

• ztalan kullanıcısına yanıt
    Kapı kilitliyken tekrar kilitleme tuşuna basarsanız daha uzun süre bu yanıp sönme devam ediyor. Avm otoparklarında çok işe yarıyor

• Merhaba,

Citroen C4 2015 aracımda Anahtar algılanmadı hatası almaya başladım. Ne kapılar açılıyor, nede arabayı çalıştırabiliyorum. Bazen 10 dk falan geçince bir anda çalışmaya başlıyor. Sebebini bilen var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 13901391139213931394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.