Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (1372. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
28.893
Cevap
179
Favori
1.738.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13701371137213731374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen öyle. Elektrikli park freni motoru var orada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Barracud@ kullanıcısına yanıt
    teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: oldboy83tr

Çözüm bulabildiniz mi? Çok olmuş gerçi

Alıntıları Göster
    Hakikaten o kadar cok zaman geçti ki sorunu unutmuşum :) biz bi çözüm bulamadık kendisi geçti daha sonra

• quote:

Orijinalden alıntı: mstfaty

Manuel,92 hp
    Comfort plus değil malesef
    Manuel değil MCP yazmıştım yani yarı otomatik.
    Ruhsatta da confort plus yazıyor bir hata yok incelediğim kadarı ile.

• dinoooo kullanıcısına yanıt
    sorun lastikler gibi duruyor, bende kendi aracımda 50.000 kmyi devirdim, yol tutuş konusunda çok memnunum, hep premium lastikler takıyorum araca, ilk aldığımda üstünde ucuz lastikler vardı onların yol tutuşu baya kötüydü, continental contipremium contact5, goodyear effientgrip performance gibi lastiklerin yol tutuşu iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

sorun lastikler gibi duruyor, bende kendi aracımda 50.000 kmyi devirdim, yol tutuş konusunda çok memnunum, hep premium lastikler takıyorum araca, ilk aldığımda üstünde ucuz lastikler vardı onların yol tutuşu baya kötüydü, continental contipremium contact5, goodyear effientgrip performance gibi lastiklerin yol tutuşu iyi
    2016 tarihli michelin energysaver var hocam üstünde 205/55/r16.
  • dinoooo kullanıcısına yanıt
    hocam önceki mesajımda ucuz lastik dediğim michelin energy saver'lardı, hiç yol tutmaz her frende abs devreye girerdi, aynı lastik ölçüsünde continental cpc5'e geçince(yerine cpc6 var artık) çok fark etmişti, şimdiki goodyear egp'den de memnunum(4 kanallı polonya versiyon), bundan sonra nasipse michelin primacy 4 takmayı düşünüyorum, bu modellerden birini tavsiye ederim
  • şuan bu aracın yenisi çıksa 150 den falan başlar büyük ihtimalle alım gücümüz yerlerde anasını satim baz paket clio olmuş 93 bin tl.
  • Master_Evil kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim, demek sebep lastiklermiş deneyeceğim, vallahi tatil dönüşü arabayı satmayı bile düşündüm:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dinoooo

4 aydır 2013 dizel manuel comfort plus modelini kullanıyorum, geçen hafta ilk defa uzun yola çıktım ancak yol tutuşu hiç güven vermedi. Virajlarda her an kontrolden çıkacakmış gibi bir his oluyor, yanından minibüs dahi geçse araç sallanıyor. Daha önce aynı yolları astra, jetta hatta clio4 ile bile gidip geldim hiç böyle bir sorun yoktu. Bu araçların genel bir problemi mi, yoksa problem benim aracımda mı?
    Ben bu aracı 2 yıllık goodyear efficientgrip performance lastiklerle marmaris datça yolunda virajdan viraja vurdum, dünya ralli şampiyonası bu sene de o yollarda yapılıyor, geçen sene de son günü marmaris'teydim.

Yol tutuş konusunda asla üzmedi beni, Yaklaşık 130.000 km kullandık. Sorun kesinlikle lastikte ya da yürüyen aksamda, esp'yi bile zor devreye sokabiliyordum c4'te

• Arif kullanıcısına yanıt
    Bendeki michelin energy saver lastiklerin yorumlarına bakınca sorun daha iyi anlaşıldı, herkes yol tutuşunun berbat olduğundan bahsetmiş, en kısa zamanda lastikleri değiştireceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasrhere

merhabalar c4 2011 confort paket araç satın aldım.kasislerden geçerken öncen bilezik sallanma sesi gibi ses gelir neden olabilir.birde periyodik bakımları için malzeme satın alınan bir sitesi varmıdır.daha öncede astra varken internettten alyordım periyodik bakım malzemelerini.bursa da yaşayıp bakımlarını yaptırabileceğim önereceğiniz birileri varmı.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Merhaba,

Bilezik sesi sağ veya sol tekerleğin iç çepherinde metal bir halka var, o yerinden çıkmıştır, aynısı bana da oldu ve yerine takınca geçti, görevi başka yunuşak bir parçayu korumak olan bir şey. Teknik isimlerini bilmediğim için net konuşamadım kusura bakmayın
  • 1 hafta önce 2012 model c4 exclusive ile aranıza katıldım. Şu an için çok memnunum. Bir sorum olacak sizlere. 10 km hıza ulaştıktan sonra kapılar otomatik olarak kilitleniyor. Ancak araca biri bineceği zaman duruyorum, kapıları açmak için konsolda bulunan asma kilit düğmesine basmama rağmen kapılar açılmıyor. Bu durumu nasıl çözebilirim?

• Ben kullandığım bütün araçlarda mobil tercih ettim. Bu zamana kadar da yağdan kaynaklı bir sorunla karşılaşmadım. Yağ değişimlerim istanbul için 10.000km de birdir.
    Son aldığım c4 aracım için yine bu yağı tercih ettim. Önceleri Mobil ESP FORMULA adıyla satılıyordu.Şimdi Mobil ESP olarak satılmakta.

Daha öncesinden başka bir marka yağ kullanmadığım için farkını söyleyemem.
    Yağlarla ilgili kişisel düşüncem çok da ucuza kaçmamak. Güvenilir yerlerden satın almak.
  • Var mı arkadaşlar aracını satan ? 2011 üstü exclusive paket araç arıyorum, km 120bin geçmemiş, boya hasar durumu fazla olmayan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar bende de c4 1.6 dizel 2011 confort paket var. 90000 bakımı geliyor neler yapılası gerekiyor tecrübeli arkadaslar yardımcı olursa sevinirim.tesekkürler
  • C4 baskı balata volant değişimi yakın zamanda yaptıran var mı?
    Güncel fiyatlar ne durumda.

LUK markası baskı balata+ volant hepsinin birarada yer aldığı bir kit hazırlamış ortalama 2700 civarında.Bu marka ürün c4 için uygun mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasrhere

merhabalar bende de c4 1.6 dizel 2011 confort paket var. 90000 bakımı geliyor neler yapılası gerekiyor tecrübeli arkadaslar yardımcı olursa sevinirim.tesekkürler
    90.000 den itibaren her bakımda triger seti kontrol edilmelidir.

Maliyet anlamında 30.000 bakımı ile aynıdır.

120.000 6 yil periyodunda devirdaim değişimi yapilmalidir.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • triger 80binde değişmiş benim merak ettiğim sıvı bakımı varmı fren hidroliği şanjuman yagı yada direksiyon için birşeyler .yardımlarınız i.çin teşekkürler.
  • genncayy kullanıcısına yanıt
    Geçen ay başlarında baskı balata yaptırdım.yetkili servis 8 bine yakın fiyat verdi ,eskiden yetkili servis olan şimdi Bosch car servis 6 bin fiyat verdi.özel bir Citroen servis 4000 dedi. İstanbul Beylikdüzü'nde oturduğum için özel Citroen servisi önder ustaya gittim 3700 e yaptı.

• 
Sayfa: önceki 13701371137213731374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.