Şimdi Ara

Citroën Yeni C4 ve DS4 Kulübü!

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
28.022
Cevap
180
Favori
1.535.672
Tıklama
Giriş
    153 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: erzi

Merhaba,

Eski aracımda cyclone vardı. Bende de bazen yol bilgisayarını sıfırlamıyordu. Silecek kolunda bulunan butona basılı tutarak denediniz mi?
    Olmazsa ekrana ince bir kalemle basarak sıfırlamayı deneyin derim.
    Hem ekran üzerinden hemde koldan denedim hiç bir şekilde sıfırlamıyor. Ekrana veriler silinsin mi uyarısı çıkıyor tamam diyorsunuz aynen kalıyor. Yabancı forumlarda MCU ve Shell versiyon kaynaklı olduğu belirtilmiş ama hangi MCU nun doğru çalıştığı konusunda bilgi yok yada ben göremedim.

C4 112 hp otomatik aracım var. Tahminimce vites kavrama noktası değişti aracımda.
    Aracıma vites alıştırması yaptırmak istiyorum. Daha önce bu işlemi yaptıran var mı?
    Özel servis 120 tl, yetkili servis 500 tl fiyat verdi.

Aşağıdaki linkteki video da izlediğimde lexia cihazı ile yapıyorlar. Cihaz 38$ civarında.
    Acaba cihazı alıp kendim mi yapsam yoksa macera aramayıp özel serviste mi yaptırsam.
    https://www.youtube.com/watch?v=Kqbiij1HdCA
    2013 c4 exclusive araç buldum ve perşembe günü gidip bakacağım nasipse alacağım. 72bin km de, aracı kullanan olarak en iyi bilgiyi sizden alırım diye düşündüm. Mcp şanzımanı çok araştırdım ve yarı otomatikte en iyi ve sorunsuz olduğu kanaatine vardım. Vites geçişleri gerçekten çok çok etkiler mi ? daha önce hiç kullanmadım ve eşimde manuel ile zorluk çekmeden kullansın diye düşündüğümden c4 ailesine girmek istedim. şanzıman ile ilgili olarak sıkıntı yaşayan oldu mu ? gerçek yakıt değerleri nedir kimisi şehir içi 6,5 litrden bahsetmiş teknik verileri 4,9 gözükmekte acayip bir artış gözüküyor. İllaki kullanıma trafiğe göre değişir, ekstra olarak bazı arkadaşlarla görüştüm serviste şanzımana güncelleme yaptılar vites geçişleri eskisine göre daha sarsıntısız oldu vs. diyenler oldu böyle bir şey var mı acaba ?

• Yarbay
    4124 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Axib0y

Arkadaşlar merhaba,
    2013 c4 exclusive araç buldum ve perşembe günü gidip bakacağım nasipse alacağım. 72bin km de, aracı kullanan olarak en iyi bilgiyi sizden alırım diye düşündüm. Mcp şanzımanı çok araştırdım ve yarı otomatikte en iyi ve sorunsuz olduğu kanaatine vardım. Vites geçişleri gerçekten çok çok etkiler mi ? daha önce hiç kullanmadım ve eşimde manuel ile zorluk çekmeden kullansın diye düşündüğümden c4 ailesine girmek istedim. şanzıman ile ilgili olarak sıkıntı yaşayan oldu mu ? gerçek yakıt değerleri nedir kimisi şehir içi 6,5 litrden bahsetmiş teknik verileri 4,9 gözükmekte acayip bir artış gözüküyor. İllaki kullanıma trafiğe göre değişir, ekstra olarak bazı arkadaşlarla görüştüm serviste şanzımana güncelleme yaptılar vites geçişleri eskisine göre daha sarsıntısız oldu vs. diyenler oldu böyle bir şey var mı acaba ?
    Simdiden hayırlı olsun hosgeldiniz.
    Bunun cevabı çok kez verildi, manuelden geçiyorsaniz farketmezsiniz, çift kavrama otomatiklerden geçiyorsaniz da zamanla alışırsınız, merhaba zaten 1 ve 2 de kalkışta bir nebze hissedilen bi durum. Sorun yaşayacağınızı sanmam.
    Benim uzun vadede ortalamam 5.3 karma, düz yokuş şehir içi ve dışı
    4.3 ile 5.8 arasında değişir 6yi geçmesi zor çok sert kullanmazsanız. Düz yolda 90 km ile 3.7 de gördüm.
    Siz aracınıza bakın o da size bakar. Fiyatına göre en konforlu dolu ve masrafsız araç bana göre.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    4124 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: erzi

Merhabalar,

C4 112 hp otomatik aracım var. Tahminimce vites kavrama noktası değişti aracımda.
    Aracıma vites alıştırması yaptırmak istiyorum. Daha önce bu işlemi yaptıran var mı?
    Özel servis 120 tl, yetkili servis 500 tl fiyat verdi.

Aşağıdaki linkteki video da izlediğimde lexia cihazı ile yapıyorlar. Cihaz 38$ civarında.
    Acaba cihazı alıp kendim mi yapsam yoksa macera aramayıp özel serviste mi yaptırsam.
    https://www.youtube.com/watch?v=Kqbiij1HdCA
    Cihazı hata okuma ve tamirat için teknik bilginiz varsa ve onun için de kullanacaksınız alın yoksa özel serviste halledin, uğraşmanıza değmez, bir sekans var onu not alırsanız yaparken daha sonra da yapabilirsiniz. Hatta buraya da yazın faydalı olur.
    (kontak aç, kapa, aç, düz ve ışıksız yolda 2.3.4.5.6. viteste 2600den 1600 devire inecek şekilde 10 kez hizlanip yavaşla gibi bir sekansti benimki enjektör alıştırma için,o da buna benzerdi diye hatırlıyorum)

|
    |

• Yarbay
    4124 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

şu araç için ne diyorsunuz , alınır mı ?
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-temiz-aile-araci-bakmadan-gecme-hasarsiz-718475408/detay
    Kmye göre biraz fazla yazmış gibi geldi confort plus olsa bu fiyata alınır ama pazarlıkla 55e alınır gibi

bende de cyclone ekran var, araç giderken sıfırlamıyor bazen, sıfırlamak için aracı yeni çalıştırdığımda hareket etmeden vites n'de frene basılı şekilde sıfırlıyorum
    sonradan takılan ekranlar aracın dengesini bozuyor bazı konularda
    |
    |
    SCCR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    34510 Mesaj
    105.000 bakımına gittim, mersa güngören yetkili servis

eko bakım 580tl
    alternatör kayışı 260tl
    park lambaları 40tl
    klima temizliği +işçilikler 260tl
    toplam 1140tl

klima soğutmuyor dedim, gazı yerinde sadece temizlik yapılacak dediler, pek inanmadım ama tamam dedim, eskisi gibi soğutmaya başladı
    park lambaları hiç kullanmadığım için farkında değilim ikisi de patlamış
    75.000de değişen alternatör kayışı üzerinde kılcak çatlamalar var denilerek yine değiştirildi

1.si son yağ filtre bakımını kendim yaptım, mazot filtresi dahil hepsini değiştirdim sıkıntı yok ama karter tapasını sıkarken önce sertleşti sonra tekrar yumuşadı , sonra tekrar sertleşti sonra tekrar yumuşadı tapa diş atladı diye tedirgin oldum, babama verdim anahtarı oda çok zorlamadan biraz daha sertleşince bıraktı ve sonuç şuan tapadan azda olsa araba yattığı yerlere yağ damlatıyor, bi kaç damla. Daha önce damlatma yoktu.
    Ben boşunamı tedirgin oldum diş atladı diye bilemiyorum daha da sıksammı vidayı? belki biraz daha sıksam oturacak ama diş atladıysa yuvayıda bozmaktan korkuyorum.

2.si alttaki plastik karter muhafaza falloş olmuş her yerinden kırılmış artık söktük attık, şuan muhafaza yok, netten şu parçayı buldum sizce alınırmı? Yada önerisi olan varmı?
    https://urun.n11.com/motor-ve-sanziman/citroen-c4-2011-2017-karter-muhafazasi-motor-alt-koruyucu-saci-P306833998
    |
    |

• Binbaşı
    1016 Mesaj

Aynı sorun benim 2012 c4 te oldu, sabah ilk marşta fan açıyordu, motor soğukken bile aracı stop edince 5 dk arkadan fan çalıştırıyordu, İzmir de özel bi servise verdim , elektrik tesisatta sorun vardı hallettik dediler ve bi daha olmadı bu sorun, sensör falan bişey değişmedi ama tam detayınıda sormadım ne yaptınız diye. Citroenin ustasını bulmak lazım yoksa sorunu bulana kadar 10 tane sensör değiştiriyorlar.
    |
    |
    mutomboo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkür ederim kendiliğinden düzeldi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Monster1912 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    11525 Mesaj

Çok ilginç... Benim alternatör kayışının ilk kez 120.000 km'de servis kayıtlarında değiştiği gözüküyordu ama sanırım değişmemiş, 145.000'de lojman içinde koptu, çıkan kayış hiç de yeni değişmiş gibi değildi. 120TL'ye taktırmıştım.

75.000'de değişen kayış, 30.000 km sonra çatlama yapıyorsa garantiden değişmesi gerekmez mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 29 Ağustos 2019; 17:29:54 >
    |
    |
    Master_Evil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Mobil: Xiaomi Mi Note 3 | Kulaklık: Mi EarBuds
    Otomobil 1: 2018 Ford Focus 1.5 TDCi Powershift TrendX | Araç Kamerası: A118C - B40C | Multimedya: Convex Android 7.1.2
    Otomobil 2: 2006 Ford Focus 1.6 TDCi CVT Ghia | Bebek Koltuğu: Britax Römer Advansafix IV R
  • Yarbay
    7538 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: enreka_tr

Kmye göre biraz fazla yazmış gibi geldi confort plus olsa bu fiyata alınır ama pazarlıkla 55e alınır gibi

Alıntıları Göster
    hocam şu exclusive paketi 60a bırakırım dedi
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-muhendisten-satilik-citroen-c4-exclusive-592255662/detay/

• Yarbay
    34510 Mesaj

sanmam hocam garantiden değiştireceklerini, 75.000de aşınmış, yıpranmış vs. demişlerdi, kullanıma bağlı gibi duruyor
    |
    |
    Arif kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Sol ön kapıdan müzik dinlerken çok rahatsız edici bir zırıltı geliyor, özellikle bass vururken. Sesin kaynağının cam kumanda düğmelerinin olduğunu düşünerek söktüm, plastiğin plastiğe temas ettiği her yere elimden geldiğince bez bant uyguladım. Birkaç hafta ses kesilir / azalır gibi oldu ama sonra yine eski haline döndü. Sizce ne yapabilirim başka? Aklıma tek gelen şey kapı döşemesini çıkarıp iç kısma bitüself vb. yalıtım uygulamak ama sökerken trimdeki tırnakları kırarım diye de korkuyorum.
    |
    |

mahmut: sadece kaput mu değişmiş bi radyatöre farlara ve ön takıma baktırıp karar verilebilir, fiyata göre fena gelmedi bana. turbo-debriyaj balatası-diskler ve lastikler de kontrol edilip emsalleri ile dolaylı masrafları karşılaştırılırsa daha iyi olur

emre: kapı döşemelerini kırmadan derken zaten kumandayı çıkarmak için kapıyı açmanız lazım? bu arada kapıdaki geçmeler hiç dandik değil oldukça güç istiyor, korkmayın kolay kolay kırılmaz, ben hoparlörü değişmek için açmıştım. acemilikle baya uğraştırıyor ama. kapı açma kolunun etrafındaki çerçeveyi kanırtarak çıkartmanız ve kol dayamadaki vidanın kapağını çıkarıp vidayı söktükten sonra yan taraftaki vida kapaklarını söküp esneterek çıkarabilirsiniz kapı döşemesini. tamir kitapçığında geçme yerlerinin konumu mevcut.

|
    |
    Bahsedilenler: emreDZ , mahmut716
    quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

bende de cyclone ekran var, araç giderken sıfırlamıyor bazen, sıfırlamak için aracı yeni çalıştırdığımda hareket etmeden vites n'de frene basılı şekilde sıfırlıyorum
    sonradan takılan ekranlar aracın dengesini bozuyor bazı konularda
    Malesef ne durur halde ne de yürür halde sıfırlanmıyor. Aracınızdaki sistem ekranınızı paylaşabilmelisiniz. Shell, os ve mcu versiyonlarının olduğu sayfa.

Merhaba,

Bu fiyata confort plus bile bulmak zorken, exclusive paket bulmak çok zor. Aracı iyice araştırmanızı tavsiye ederim.
    Eğer satıcının dediği gibiyse çok uygun fiyatı.
    |
    |
    mahmut716 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

O fiyata alınan exclusive sıkıntılı olur. İyice baktırmak lazım. Baskı balata ve triger değişimi gelmiştir büyük ihtimal. Hasar durumuna da iyice baktırmak lazım.
    |
    |
    mahmut716 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Canlı Tv izle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,922
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.