Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (1366. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
28.896
Cevap
178
Favori
1.738.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13641365136613671368
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar merhaba 2011 yeni C4 aracim icin internetten ldigim gunduz fari ve kayar sinyali sorunsuz sekilde montajini yaptim şasesini gunduzun şasesinden beyaz ledi gunduze sariyi sinyale bagladim ve kontak acikken sorunsuz calisti motoru calistirinca sinyallerda sari ledde sikinti yok gunduzu yakinca beyaz ledde arac 3 sefer tekrarlayarak ariza veriyor ve gunduzu devre disi birakiyor motor calisirken bunu yapiyor bunun nedeni ne ola ilir veya nasil onlem alinabilir bilgisi olan arkadaslar cevap yazsin lutfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1.Ferik

Arkadaşlar merhabalar. 2015 C4 e-hdi mcp exculisive aracım var.

İki gündür yaşadığım bir sorunum var. Araba ile kalkış yaparken 20 km/h hıza ulaşana kadar direksiyona ve pedala hafif vuruntular geliyor. Yavaş giderken 2 saniyede 3 saniyede bir devam ediyor bu problem. Yüksek hızlarda ise sorun yok. Yine aynı şekilde hızı yavaşlatmak için frenlediğimde aynı sorun yaşanıyor.

Yetkili servise götürdüm. Direksiyon kutusunda arıza olduğunu söylediler. Aracı 0 aldım ve henüz 65.000km. Benden başka kullanan yok.

Sizin tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Sizce baktırmam gereken başka yer var mı? Ne önerirsiniz?

Şuraya bi baktırın tarzında önerilerinizi bekliyorum...
    Hocam merhabalar. Benim de 2012 model C4 ümde benzer problem olabiliyor sizin bahsettiğiniz kadar sık olmasa da. Bana servis bir problem yok dedi ama ben biraz titizim bu konularda. Üzerinden süre geçmiş siz çözüm bulabildiniz mi acaba?

• Arkadaşlar 2013 c4 aracımın kliması sorunsuz çalışıyor ve soğutuyor fakat keskin soğuk yapmıyor muhtemelen klima gazı eksik,ankarada klima gazı dolumu yaptıran ve memnun kalıp tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?

• resurgence R kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir arıza ya da kaçak yoksa klima gazı eksilmez. Hiç oynatmayın bence.

Çift bölgeli otomatik klima değil mi sizinki. Keskin soğuk olmaz zaten. Herşeyi otomatik yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barracud@ -- 30 Temmuz 2019; 6:36:45 >
  • Barracud@ kullanıcısına yanıt
    Tamamdır çok teşekkür ederim

• Wolkanno W kullanıcısına yanıt
    Gunduz ledini parklara bagladim ve gunduz ampul duyundan parklarin soketini cikardim parklari yakinca sadece gunduz ledi yaniyor ve ariza cozuldu simdi istesigim gunduz farlariyla parklari ayni anda kullanabilmek gunduzler acikken parklari acinca araz otomatik gunduzleri kapiyor

• mfo1905 M kullanıcısına yanıt
    Evet hocam çözüm buldum. Direksiyon kutum değişti

Önce ufak tefek gıcırtı ile başladı, 2 ay kadar sonra vuruntu.

Arabamı sadece ben kullanıyorum ve titiz davranıyorum. Şansıma böyle denk geldi. İyi bir rot balans ustasına uğrayıp direksiyonda boşluk var mı baktarın bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1.Ferik

Evet hocam çözüm buldum. Direksiyon kutum değişti

Önce ufak tefek gıcırtı ile başladı, 2 ay kadar sonra vuruntu.

Arabamı sadece ben kullanıyorum ve titiz davranıyorum. Şansıma böyle denk geldi. İyi bir rot balans ustasına uğrayıp direksiyonda boşluk var mı baktarın bence.
    Geçmiş olsun. Masraflı olmuştur ama en azından hallolmuş problem.

Önerinizi dikkate alacağım. Teşekkür ederim.
  • Merhaba arkadaşlar c4 almayı düşünüyorum iki araç arasında kaldım km max 100000 olmak koşulu ile . 2011 model comfort plus 1.6 vti yada 2011 model 1.6 hdi atractionyada comfort hangisini önerirsiniz.

• minigogos M kullanıcısına yanıt
    Genel olarak dizel tercih ediliyor bende 2011 comfort plus var önceki aracimda comfort idi en az comfort donanım tercih etmenizi tavsiye ederim Atraction da arka camlar manuel bu arada facebook ta C4 Türkiye grubu var oraya da bekleriz

• Arkadaşlar selam. Aracımız 50bin kilometreye geldi. 2014 Haziran çıkışlı, 5.yıl bakımı yaptırmak istiyorum. ( C4,e-hdi, 115hp, mcp vites)

Fiyat alan mutlaka olmuştur daha önce, bu aralar ne seviyelerde?

Bir de "Servis bakmıyor ama siz mutlaka baktırmalısınız" dediğiniz bir parça mevcut mudur?

Ek olarak aracımızda 2 problem var.
    1- Direksiyon titremesi. Yüksek hızda fren yaparken titriyor.
    2- 80-100 KM aralığında seyir halindeyken ön taraftan sanki iki parça birbirine sürtüyormuş gibi ses geliyor.

Var mıdır başına gelen?
  • oguzhan1310 O kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar arıza bi süre gitti şimdi tekrardan başladı
    Motor arızası aracı tamir ettiriz uyarısı çıkıyor.
    Sonrada esp ars yada el freni arızası dıyor araç gaz yemıyor.
    Beyninde mi sorun var acaba bayram dönüşü yetkili servise götürmeyi düşünüyorum. Uykularım kaçtı neyden kaynaklanıyor olabilir

• Mr.Muhendis M kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Fren yapınca direksiyon titremesi ön disklerdeki gözle anlaşılamayan yamukluktan dolayı oluyor. Eğer diskler yeniyse düzeltme yaptırabilirsiniz tekrar masraf etmemek için, ama en temizi diskleri yenilemek olur. Diskleri yenilerseniz balataları da değiştirmek gerekiyor. Bir de size önerim eğer özel serviste değiştireceksiniz, ön disk-balata setini kendiniz orijinal olarak alıp götürün. Hem daha uyguna gelir hem de orijinal takıldığından emin olursunuz.
  • merhabalar c4 2011 confort paket araç satın aldım.kasislerden geçerken öncen bilezik sallanma sesi gibi ses gelir neden olabilir.birde periyodik bakımları için malzeme satın alınan bir sitesi varmıdır.daha öncede astra varken internettten alyordım periyodik bakım malzemelerini.bursa da yaşayıp bakımlarını yaptırabileceğim önereceğiniz birileri varmı.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan1310

Arkadaşlar arıza bi süre gitti şimdi tekrardan başladı
    Motor arızası aracı tamir ettiriz uyarısı çıkıyor.
    Sonrada esp ars yada el freni arızası dıyor araç gaz yemıyor.
    Beyninde mi sorun var acaba bayram dönüşü yetkili servise götürmeyi düşünüyorum. Uykularım kaçtı neyden kaynaklanıyor olabilir
    İstanbul anadolu yakasında aracı götüreceğim yetkili servis önerebilir misiniz.

• yasrhere Y kullanıcısına yanıt
    Merhaba, bilezik sallanma sesini tam hayal edemedim ama benim aracım da kasislerden geçerken lok lok ses çıkarıyordu. Sağ ve sol Z rotlar değişti, sorunum çözüldü.

Periyodik bakım için de aşağıdaki siteden alabilirsiniz. Ben gidip yerinden almıştım, düzgün yardımsever insanlar.

Örneğin Dizel 1.6 EURO 5 için: https://www.citroenmarket.net/urun/citroen-c4-1-6-hdi-2011-euro5-filtre-seti-motor-yagi-orjinal
  • quote:

Orijinalden alıntı: rashead

Merhaba, bilezik sallanma sesini tam hayal edemedim ama benim aracım da kasislerden geçerken lok lok ses çıkarıyordu. Sağ ve sol Z rotlar değişti, sorunum çözüldü.

Periyodik bakım için de aşağıdaki siteden alabilirsiniz. Ben gidip yerinden almıştım, düzgün yardımsever insanlar.

Örneğin Dizel 1.6 EURO 5 için: https://www.citroenmarket.net/urun/citroen-c4-1-6-hdi-2011-euro5-filtre-seti-motor-yagi-orjinal
    Hocam ne kadara mal olur tahmmini

• yasrhere Y kullanıcısına yanıt
    Hocam eğer sorun z rotlardaysa, ikisi toplam 150 lira falan malzeme olarak. İşçilik için de çok bir şey alacaklarını sanmıyorum, 5 dakika falan sürüyor değiştirmeleri. İşçilikle beraber periyodik bakım + z rotların değişimi toplam 650 - 700 lira falan tutar tahminimce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rashead

Hocam eğer sorun z rotlardaysa, ikisi toplam 150 lira falan malzeme olarak. İşçilik için de çok bir şey alacaklarını sanmıyorum, 5 dakika falan sürüyor değiştirmeleri. İşçilikle beraber periyodik bakım + z rotların değişimi toplam 650 - 700 lira falan tutar tahminimce.
    Tesekkür ederim bilgilendirme için

• sizlere bir sorum olacak. MANUEL 92 beygir olanlardan dizel confort plus paket bir c4 almayı düşünüyorum fakat esp yok galiba bazı ilanlarda esp olduğunu yazmışlar net bir bilgi elde edemedim. bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim. sadece exclusive pakette mi var esp
  • 
Sayfa: önceki 13641365136613671368
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.