Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (1351. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28.892
Cevap
179
Favori
1.736.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13491350135113521353
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlı olsun , kazasız belasız. Sorunsuz şanzıman olanı almışsınız zaten.
  • enreka_tr kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, sağolun.

Seyir halindeyken oluyor, yavaş hızlarda. Bahsettiğiniz motor kulağından gelen lokurtu ses değil, bunu yazmadan önce okumuştum ben de buradaki yazışmalarda ama benimkine benzer bir örnek bulamadım. Gerçi tüm sayfaları okuyacak vaktim olmadı, ara ara işten vakit buldukça okumaya devam ediyorum.

Video fikri iyiymiş, ben de denk geldiğim ilk fırsatta video çekmeyi deneyeceğim.
  • Master_Evil kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, sağolun.

Evet bu tarz bir ses ve evet o hızlardayken oluyor hatta 20-30 kmh gibi. Aynen bu güzel bir benzetme olmuş, yüklü bir tırın fren yaparken çıkardığı sese benzer bir ses.
  • erkanuzum E kullanıcısına yanıt
    Örnek için teşekkür ederim, bendeki ses tam olarak bu değil, bu sanırım yukarıda bahsedilen motor kulağı lokurtusu.
  • leoiso L kullanıcısına yanıt
    Hocam, Ankara’daysanız sesi dinlemek isterim. Bahsettiğiniz hızda benin araçta göstergeden ses geliyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sckarinca S kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam, İstanbul'dayım maalesef Ankara'da değilim. Ama bahsettiğiniz sesin videosunu izlemiştim, kilometre telinin sebep olduğu ve tüm gösterge panelinin değiştiği bir durumdu sanırım. Bu daha farklı o kadar tiz bir ses değil ilk duyduğumda arkamdan iski vidanjörü geliyor sanmıştım. Kamyon freni sesi gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leoiso -- 21 Mart 2019; 14:5:57 >
    https://www.youtube.com/watch?v=yxo4ltsyJJo
    benim dediğim ses bu hocam 16. snde başlıyor, çözümünün olduğunu sanmıyorum

diğer arkadaşın paylaştığı lakırtı sesi, motor kulaklarına bişeyler sürüp susturuyorlar ama 3-5 ay dayanıyor
  • 2012 comfort plus aracımı my citroen uygulamasına bağlayabiliyor muyuz?

• emreDZ kullanıcısına yanıt
    Yan aynalarda siyah kısım ile beyaz kısmın birleştiği yerde 1mmden az bir birleşim çizgisi var. O kanal gibi yere rüzgar girdiği zaman rahatsız edici bir ses çıkıyor. Şeffaf silikonla o arayı parmağımla yaydırarak doldurdum ve ses gitti, eğer kastınız bu ses ise

• mtalpan M kullanıcısına yanıt
    Olabilir aslında denemek lazım. Hatta Würth’ün silikon bazlı bir spreyi de vardı. Ucuna ince bir ağızlık takıp trim sesi gelen birleşim yerlerine sıkıp da sese çözüm bulanlar da duymuştum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bugün ekranda aniden ürea hatası ve servis hatası verdi arabam 2015 1.6 bluehdi c4 40 bin km de düzenli bakımlarını yetkili serviste yaptırdım
    ad blue tankının değişmesi gerek 4 bin tl dediler forumlarda pejo citroende adblue tank kronik sorunlu diye okudum 4 bin fazla geldi sanayide 500 liraya yazılımla adblue iptali önerdiler hatta c200 d bile iptale gelmişti kafam karıştı siz ne dersiniz
  • Hali hazırda fb7 kasa otomatik eco elegance civic sedan kullanıcısıyım,yeni ev alacağımız için bir miktar paraya ihtiyacımız var o yüzden C4 dizel confort plus modelini düşünüyorum. Otomatik alacağımız için MCP şanzıman ile ilgili hiçbir bilgim yok. CVT de hiçbir sorun yaşamadım arıza durumu vs bu araçta şanzımanla ilgili bir sorun yaşar mıyım diye çok düşünüyorum. İkinci olarak araçla ilgili alırken şunu kontrol et dediğiniz neler var kronik sorun olarak
  • Drbune D kullanıcısına yanıt
    dpf tankı delik dediler değiştirdik 2016da 800tl civarıydı, 4000 deselerdi 500e iptal etmeyi tercih ederdim
  • Master_Evil kullanıcısına yanıt
    Hocam evet, sanırım sizin videoda benzer sesi duydum ama tam emin olamadım. Ben de çektim bir video, buraya atmaya çalışacağım şimdi. Youtube linki dışında seçeneğimiz var mı?
  • arkadaşlar saat 1:30 da citroen servise gideceğim benim gibi arabasında smeg ekran olan ve yazılım numarası smeg 6 ile başlayan ekranlara sadece mirrorlink yükleniyordu uzun çabalarımdan sonra servis carplay için yazılımı güncellemeye karar verdi (Not arabamda navigasyon tuşu vardır ama navigasyon yoktur) öğlenden sonra sizlere versiyon ve işlemleri yazacağım aracım Citroen C4 2015 model 120 hp otomatik dizel (Teknoplus Paket)
  • quote:

Orijinalden alıntı: leoiso

Hocam evet, sanırım sizin videoda benzer sesi duydum ama tam emin olamadım. Ben de çektim bir video, buraya atmaya çalışacağım şimdi. Youtube linki dışında seçeneğimiz var mı?
    Buyrun bahsettiğim ses bu. Videoyu ses nadiren çıktığı için alelacele bu şekilde çektim seyir halindeyken. Umarım sesi duyabilirsiniz. Kulaklıkla dinlemenizi tavsiye edebilirim.

Bazen desibeli daha yüksek şekilde çıkıyor bazen de daha ince.

Hocam bu ses belli bir hız aralığında mı oluyor? Örneğin 25-30km/h arası çıkarken veya inerken gibi

17. snde başlıyor dediğim ses, benim araçta da var, daha önce de tartışılmıştı çözüm bulamadılar sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sckarinca

Hocam bu ses belli bir hız aralığında mı oluyor? Örneğin 25-30km/h arası çıkarken veya inerken gibi
    Farklı hız aralıklarında olabiliyor hocam. Şimdiye kadar maalesef ilişkilendirebileceğim özel bir durum olmadı. Şu olduğunda oluyor diyemiyorum. Mesela bu videoyu çektiğimde yaklaşık 30-40 km/h hızda sahil yolunda seyir halindeydim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leoiso -- 26 Mart 2019; 23:38:30 >
  • 
Sayfa: önceki 13491350135113521353
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.