Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (1350. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28.892
Cevap
179
Favori
1.736.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13481349135013511352
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2015 yılından sonra devlet zorunlu tuttu, doblo-dacia'da olan basınç sensörü benim elektronik el frenli, direksiyondan vitesli 2013 c4'ümde yok, saçma bir durum
  • spintirea kullanıcısına yanıt
    Kitapçıkta sensör var yazıyor lastik subaplarina baktırmak lazım ikinci elmi aldınız aracı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: y.suat

O ses aynadan mı geliyor ya :)

Alıntıları Göster
    doğrudur bir çok kullanıcı bu durumu kronik sıkıntı olarak forumda dile getirdi çözüm bulabilen varsa paylaşırsa sevinirim,enteresan olan sağ değil sol aynadan gelmesi ıslık sesinin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Exlusive ise olması gerekir

• Emekkk kullanıcısına yanıt
    evet ikinci el aldım aracı ama o konuda emin değilim hani hiç kontrol etmedim subapları
    O subaplar pahalı biraz eger bozulduysa sürekli hata ışığı yanar o yüzden bazıları o subaplari söktürüp normal subap taktirip yazılımdan pasif yapıyorlar basınç kontrolünü.

• Emekkk kullanıcısına yanıt
    peki araçta basınç kaybından dolayı bir uyarı veriyor mu araba yoksa sadece o basınç azaldı ışığını mı yakıyor? öyleyse annem kullanırken görmemiş olabilir ışığı uyarı olmadığı için farkına varmamıştır belki
    basınç uyarısı çıkar sesli ve sembollü
  • 2012 dizel otomatik confort plus 84 binde kazasız boyasız temiz c4 aldık 67 bine. 2 aydır araba bakıyoruz umarız pişman olmayız...
  • Havya Makinesi kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

hayırlı olsun
    astra bakıyorduk temiz bulamadık. temiz olana 60 küsür fiyat çektiler astraya o parayı vermeye gönlüm razı olmadı. C4 gördüm hoşuma gitti temiz olduğunu görünce anlaştım. İnşallah en az 5 sene taşır
  • Havya Makinesi kullanıcısına yanıt
    ben 4 tane i30 baktım hepsinde pazarlıkta sorun yaşadım, 2 tane c4 seçtim, 1.sinde arabayı park edecek yer bulamadım sinirlendim 2.ye gittim, 2-3 saat içinde anahtarı bendeydi, nasip kısmet işte Allah kaza bela vermesin 5 yıldan daha fazla gider bu arabalar
  • Hayırlı olsun güzel araba

• Merhabalar,

Yeni bir Citroen kullanıcısı olarak aranıza katıldım. Aracım 2012 model c4 1.6 e-hdi exclusive mcp. 2 haftadır kullanıyorum ve genel olarak gayet memnunuz.

Yalnız şöyle bir sorunum var; her zaman olmasa da araçta bir ses var. Tam nerden geldiğini ve ne sesi olduğunu kestiremedim. Tarif etmesi de biraz zor ama böyle yağlanmamış ağır bir demir kapı sesi gibi ya da yine ağır demirden bir el arabası sesine benzer bir ses.

Buna benzer bir ses sorunu yaşayan ya da ne olabileceği hakkında yardımcı olabilecek birileri var mıdır?

Bu arada aracı ilk aldığımda direksiyondan da bir ses geliyordu, bunu daha önceki aracımın ustasına dinlettiğimde hemen z rotlarını değiştirdi ve düzeltmişti. Ama yukarda bahsettiğim sesi ona henüz dinletemedim. Sürekli olmuyor.
  • Hayırlı olsun size de.

Durarken ve kalkışta mi oluyor bu ses? Yazları bende de oluyor.

Eger Arnavut kaldırımı tarzı yerlerde oluyorsa o çok konuşuldu motor kulağından dendi, takoz ya da yağlayarak çözdüler. Ama sizin dediğiniz bu sesten farklı tanım olarak. Bu lok luk şeklinde işitiliyor.

• leoiso L kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun, dediğiniz ses araç ne durumdayken çıkıyor? 40-50-60 kmh civarlarında motor ağır vasıta gibi uğultu yapar
  • Merhaba ses bu videodaki gibi mi?
    https://www.youtube.com/watch?v=C5ay_eHZ-Vw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkanuzum -- 21 Mart 2019; 4:22:55 >
  • Merhaba arkadaşlar bende aranıza C4 2015 Blue-hdi EA6 Dizel 120 HP (Teknoplus) paketi ile katıldım.

Aracı dün aldım ve istanbuldan ikamet ettiğim şehire 990 km yaptım. Araçta ekran ve navigasyon tuşu var ama navigasyon yok servisi aradığımda o avrupa paketleri için felan filan deyip saçmaladı türkiyede yaygın olan bir şey nasıl kullanılmaz anlamadım bu ekrana navigasyon eklemenin başka yolu yokmudur?

Deneyimler ;

*Araçta vites geçişlerini hissetmedim.
    *Yokuş aşağı inerken kendi kendine vites düşürüp yakıt sarfiyatını düşürmesi.
    *Araçta bir kez sağ lastik sensörü hatası verdi uyarı dinleyip hava vurduğumda düzelmesi.
    *Otomatik olarak Far, yağmur, park ve dönüş yönüne göre sis lambalarının yanması.
    *Eco modu ışıklarda arabanın size hissettirmeden stop etmesi ve tekrar start etmesi.
    *Aynaların katlanması, eşik aydınlatma, karşılama ve yolcu etme ısıklandırma sistemlerinin olması.
    *İçeride ve ön ve arka farlarda led kullanılması.

vb. güzel kondorlu araç

Merak edenler için pendik shell den 375 tl lik yakıt alarak aracın deposunu (58 litre) fulledim. İkamet ettiğim eve tam 1000 km yaparak ulaştım. yollardaki hızım otoyol ve diğerleri için 90-100-110-120-130-140 bu hızlar bandında kullandım çeyrek depom kaldı. araç bilgisayarı Litre/100 km 4.6 litre / ortalama hız 94 olarak gösterdi hesap yaptığımda; (46 litre sarfiyatım olmuş gibi düşündüğümde 46 litre x 6,37 TL = 293,02 TL, yani km de güncel fiyatla 29 kuruş yakmış)

Not: Araçta kış (kar) lastiği vardı belki yakıt sarfiyatı daha düşük olabilirdi!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ist.cey -- 21 Mart 2019; 10:46:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: resurgence

Arkadaşlar bizim bu C4 lerin sol aynadan gelen rüzgar sesini(ıslık şeklinde ) kesebilen ,çözüm yolu bulabilen var mı?
    Kronik bir sorun heralde, bende de aynısı var. Sol cam komple açık olsa bile o ıslık sesi geliyor yine de. Ve dediğiniz gibi aynanın oralardan geliyor.

Pek rahatsız etmiyor beni ama onun haricindeki trim sesleri deli ediyor. Sol kapının cam açma düğmelerinin olduğu kısımdan bir tıkırtı geliyor müzik dinlerken bass vurduğunda. Kendiliğinden düzelir gibi oldu derken bu sefer ön rüzgar camının altındaki kısımdan bir tıkırtı gelmeye başladı.
  • emreDZ kullanıcısına yanıt
    Cam rüzgarlığı taktığımdan beri sesi fazla gelmiyor.
  • 
Sayfa: önceki 13481349135013511352
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.