Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (1298. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
28.896
Cevap
178
Favori
1.739.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12961297129812991300
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam teşekkür ederim ilginizden dolayı.
    Cihaza bağlandı hatalar silinince motor kendine geldi.
    Dediğiniz gibi düşük devirde çok kullanıyoruz ş. içinde radar çok var diye.
    Arada bir gazlamak lazımmış.
    Kullananlar kaçıncı devirde vites atıyorlar. Ben genelde 2000 yaklaşınca atıyorum zaten ekranda da o seviye de çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hzr34

Ümraniye Sanayi İrem Otomotiv. Ben Avrupa yakasından gelip orada yaptırıyorm bakımlarımı orjinal parça kullanır ve hesaplıdır.

Sayın hzr34 ve Sayın arkadaşlar 3-4 gün cevaplarınızı bekliyor olacağım,

Aracımın bakım zamanı geldi geçiyor,
    Forumdan hzr34 ten okudum ve İrem Otomotiv bana yakın,

c4 2012 112hp dizel otomotik
    Periyodik bakım için orjinal filtreler 4 filtre ve total yağ için 430tl diyorlar.
    Triger kayışı için de parça dahil 450tl diyorlar.

Arkadaşlar fiyatlar nasıl, İrem otomotive mi götürsem ne yapsam şaştım kaldım.

Yardımcı olmanızı rica ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayramses

quote:

Orijinalden alıntı: hzr34

Ümraniye Sanayi İrem Otomotiv. Ben Avrupa yakasından gelip orada yaptırıyorm bakımlarımı orjinal parça kullanır ve hesaplıdır.

Sayın hzr34 ve Sayın arkadaşlar 3-4 gün cevaplarınızı bekliyor olacağım,

Aracımın bakım zamanı geldi geçiyor,
    Forumdan hzr34 ten okudum ve İrem Otomotiv bana yakın,

c4 2012 112hp dizel otomotik
    Periyodik bakım için orjinal filtreler 4 filtre ve total yağ için 430tl diyorlar.
    Triger kayışı için de parça dahil 450tl diyorlar.

Arkadaşlar fiyatlar nasıl, İrem otomotive mi götürsem ne yapsam şaştım kaldım.

Yardımcı olmanızı rica ederim.

Ben 135.000km periyodik bakımı dün Ankara'da 290TL'ye yaptırdım tamamı orjinal parça,

Total 5w-30 yağ
    Hava filtresi
    Polen filtresi
    Yağ Filtresi

Mazot filtrem 120.000'de değiştiği için 135.000'de değiştirmedik.
    http://www.citroenmarket.net/CITROEN-C4-16-HDI-2010-EURO5-FILTRE-SETI-MOTOR-YAGI-ORJINAL,PR-88.html

Şu sayfaları bir inceleyin derim daha önce buradan alışverişim oldu parçalar orjinal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 15 Kasım 2017; 9:9:17 >

• parçaları n11 den alın, bosch marka. 50 lira da işcilik 300 lirayı geçmiyor.

orjinal dediğiniz parçaların çoğu üçüncü parti. servisten ayrılma ustamın söylediği.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar aracın birinci viteste ayak gaz pedalından çekilince yavaşlarken arada sarsma yapması normal bir şey mi? yani mesela köprü trafiğinde dur kalk sırasında birinci vitese alıp biraz hareketleniyorum, önümdeki araç yavaşlayınca ben de ayağımı gazdan çekiyorum, hız yavaş yavaş kesiliyor ama kesilirken de arada sanki frene hafiften hızlı basmış gibi bir sarsıntı oluyor.

daha önceki araçlarımda hiç böyle bir şeye rastlamadım, benim kullanımımla ilgili bir hata mı var, citroen böyle mi ya da ne bileyim, illa boşa mı almak gerekiyor vitesi yani...

not: aracım dizel manuel c4, 2013.
  • saig10 kullanıcısına yanıt
    aracımız aynı model ve motor da 90 bg olan bende de aynı sorun var ve rahatsız edici bence de
  • halil5 kullanıcısına yanıt
    Hocam aracı aldığınızdan beri mi böyle yoksa sonradan karşılaştığınız bir şey mi bu?
    yani 2 yıldır bende de şu 6 aydan beri takıntı yaptı sadece. O yüzden ilk aldığımda var mı bilemicem
    Her manuel araçta olan birşey bu hocam, bu araçlar da (MCP) otomatikleştirilmiş manuel şanzıman olduğu için bence normal bir durum, ben 4sene bu şekilde kullandım, sarsıntıyı hissetmek istemiyorsanız ayağınızın ucuyla frene dokunun ama aracı yavaşlatmayacak kadar!

Ya da sıkışık trafikte manuel kullanın bir süre.

Eğer ilk zamanlarda daha düzgün,şimdi farklı olduğunu düşünüyorsanız uzun süre kısa mesafe sıkışık trafikte kullanılırsa araç, vites geçişlerini hafızaya aldığı için sapıtabiliyor, servisten vites alıştırması yapılmasını isteyin.

Bu yazdıklarımın hepsi MCP şanzıman içindir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglar57 -- 21 Kasım 2017; 18:40:27 >
  • Merhaba,

2013 c4 üm var. ARaç da cep telefonlarını nasıl şarj ediyorsunuz ?
  • Merhabalar,

Bakım için çok düşündüm taşındım kararım, aracı bildiğim tanıdığım ustama verdim.

total partiküllü yağ,
    mazot ve yağ filtresi orjinal,
    hava ve polen filtresi yerli.

Ücret 350tl.

Adam yılların ustası bu şekilde yapıcam dedi bende araç sana emanet dedim kendisine teslim ettim.

araç 2012 model dizel otomatik 112hp mcp 122000 de,
    triger servis te ve kullanma klavuzunda 180000 yada 10 yıl dediği için triger değiştirmeyeceğim.

Fren balatalarını kontrol et dedim gerekli kontrolleri yaparsın dedim.

Araç şu anda ustamda saat 19:30 da teslim alacağım,

Gelelim soruma.

Şunuda kontrol ettir, şunuda yaptır dediğiniz benim bilmediğim yada aklıma gelmeyen birşey var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayramses -- 23 Kasım 2017; 14:2:35 >
  • snicks S kullanıcısına yanıt
    çakmaklıktan, şunu kullanıyorum
    http://www.hepsiburada.com/samsung-arac-sarji-eca-u16cbegstd-p-TELSARJARACSARJ01

bu o zamanlar en hızlısıydı, cidden iyi indirim yapmışlar bence kaçmaz, şimdi hızlı şarj özelliklisi de çıkmış şu an alsam onu alırım
    http://www.hepsiburada.com/samsung-hizli-dual-port-arac-sarji-usb-kablo-beyaz-ep-ln920bbegww-ithalatci-garantili-p-HBV000004LLFA

• kışlık lastik sava eskimo s3+ aldım bugun internetten. 205 55 16.

kullanan oldumu daha önce.

• Arkadaşlar benim araç 143binde. 20bin kmdir bende. Bu aralar 2. Ve 3. Bazen dördüncü vitese yükseltirken çok anlık ve çok tiz bir çık sesi geliyor sanki mcp sanzimandan. Düşerken yapmıyor sadece yükseltirken ve her zaman da yapmıyor. Acaba karşılaşan oldu mu ya da neden dolayıdır?

• Merhaba arkadaşlar

Benim aracın ön konsolundan ön camın konsol ile birleştiği sert plastık var onun içinden tıkır tıkır pervane sesi gibi ses geliyor araç soğukken ve sarsıntılı yolda giderken çok aşırı duyuluyor fakat sonra geçiyor. İlk aldığım zamanlarda da vardı servise söyledim o ses için ön konsolu sökmeyelim dedi. Garantisinin bitmesine bir ay kaldı bu ses neden olabilir acaba klima pervanesi falan olabilir mi ?ses gittikçe rahatsız etmeye başladı. Ön konsol sökülmeden bu ses düzeltilemez mi ?

• ramsey28 R kullanıcısına yanıt
    O bölgeden gelebilecek 3 farklı ses biliyorum ama pervane sesi gibi dediğiniz için emin olamadım! Bakım sırasında sökülüp takılan plastik aksamlar titreme yapabiliyor

1- kaputu kaldırınca sileceklerin altındaki büyük siyah plastik parça ses yapabiliyor

2- polen filtresinin olduğu bölgedekikablo ve borular titreşimden dolayı ses yapabiliyor

3- motor denge kulakçıkları(takozu da denir) yağlanması gerekir her sene(kronik sorundur) ama bu ses tok bir sestir lokur lokur gelir

• caglar57 C kullanıcısına yanıt
    O motor kulakçıkları sesi yüzünden benim amortisörleri değiştirdiler. Serviste lokurdu var önden geliyor diyorum kimse anlamıyor sonra başka bi ses daha olmuştu amortisörler değiştirdiler baktım ses yine var dedim motor kulakçıklarını yağladı ses düzeldi. Yani bunu yapanda servis işte.

Müsait bir zamanda kaputu kaldırıp tekrar bakacam dediğiniz yerdeki plastik parçayı biliyorum boydan boya. Ama o sesler zırıltı şeklinde gelir. Pervane sesi gibi tıkır tıkır ses gelmez. Kablolarda zırıltı yapar ama ses tıkır tıkır pervane yaprakları bir yere dokunurmuş veya boşta bir plastik aksam varmış gibi. İşin garip tarafı araç ısınınca belli bir zaman sonra geçiyor.

• O sesi biliyorum benim araçta da oluyor aynı şekilde. Dikizin altındaki yağmur sensörünün felan olduğu plastik kapaklı kısmı diyorsunuz.

Şöyle elinizle yerleştiriyor gibi yaparsanız geçiyor. Çok kafaya takılacak birşey değil.

• ramsey28 R kullanıcısına yanıt
    Şarj dinamosunda sıkıntı olabilir

• motor kulağı lokurtusu benim araçta da var, 4. 5. viteste hızlanırken 50-60 kmh hızlardaki uğultu da var, ama ikisi de hoşuma gidiyor ne yalan söyleyeyim özellikle uğultu sesi ağır vasıta sürüyormuşum hissi veriyor bazen
  • 
Sayfa: önceki 12961297129812991300
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.