Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (1288. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
28.893
Cevap
179
Favori
1.738.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12861287128812891290
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkes öyle fiyatlardan bahsediyor ki 2011 model confort 92 beygir 37bindeki aracı 48bine aldığıma seviniyorum.
  • Evet dostlar, eskiler iyi tanır beni ,yıl 2012 eylül ayında sıfır exclusive alarak bu sayfanın bu güne kadar hergün takipçisi ve deneyimlerim sonrası bir anlamda yıllanmış bir deneyimlisi olduk, taaa ki bugün aracımı yeni sahibine teslim edene kadar. Yine sorular olursa yardımcı olmaya çalışacağım tabiki diyerek, günlük rutin takibimi haftalık olarak düzenleyerek aranızdan yavaş yavaş ayrılmaktayım, aracımı çok özleyeceğim, ev almak için satmak zorunda kaldım, yoksa 5sene daha rahat binerdim diyorum, bakalım nasıl alışacağız. Herkese saygılar kazasız günler yıllar dileğiyle...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • caglar57 C kullanıcısına yanıt
    hayırlısı olsun hocam, ben daha buralardayım arabanın 33 taksidi kaldı
    Hayırlı olsun. Allah daha iyilerini nasip etsin.

Ben de çok temiz baktığım için önceki aracımı diğer aile fertleriyle birlikte 10 yıl kullandım. 2006 dizel Megane. Çoğu zaman 10 bin kmyi beklemeden yıllık bakımını yaptırdığım için mekanik olarak saat gibi tıkır tıkır çalışıyordu. Öte yandan artık arabanın her yerinden ses geliyordu. Unutmamak lazım ki bu araçlar üretildiği yerlerde yenisi 25-30 bin birim paraya satılan, güvenli bir şekilde temel ulaşım ihtiyaçlarını karşılayan, ve 10 yıl sorunsuz dayanması için üretilmemiş araçlar. Kısaca 5 yıl kullanarak satmanız isabetli bir karar olmuş. Sizi tanımıyorum nasıl kullandığınızı bilmiyorum, ne kadar temiz kullansanız da bundan sonra sorun çıkarma riski yükselecek ve o risk artık yeni sahibine ait. Hiç sorun da çıkarmayabilir, o da yeni sahibinin kısmetidir.

Yeni evinizde güle güle oturmanızı dilerim.
  • Teşekküler arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: caglar57

Evet dostlar, eskiler iyi tanır beni ,yıl 2012 eylül ayında sıfır exclusive alarak bu sayfanın bu güne kadar hergün takipçisi ve deneyimlerim sonrası bir anlamda yıllanmış bir deneyimlisi olduk, taaa ki bugün aracımı yeni sahibine teslim edene kadar. Yine sorular olursa yardımcı olmaya çalışacağım tabiki diyerek, günlük rutin takibimi haftalık olarak düzenleyerek aranızdan yavaş yavaş ayrılmaktayım, aracımı çok özleyeceğim, ev almak için satmak zorunda kaldım, yoksa 5sene daha rahat binerdim diyorum, bakalım nasıl alışacağız. Herkese saygılar kazasız günler yıllar dileğiyle...

hayırlı olsun, sakıncası yoksa aracınız ve sattığınız fiyat hakkında bilgi verebilir misiniz? piyasa hakkında fikrimiz olsun en azından

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 20 Temmuz 2017; 11:10:12 >
  • Arif kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, aracın ilk sahibiydim, 2012 model, ekim trafiğe çıkışlı, 86000kmde kapalı garaj arabası sigara içilmemiş, siyah exclusive cam tavanlı, boya kaza yok, ön cam çatladı kaskodan değişti o kadar. Bayideki sıfır araç kadar parlak ve olabileceği en az çizik olan bir araçtı, pazarlıkta 60.500₺ de anlaştık

Tekrar hayırlı olsun, yeni sahibi oldukça şanslıymış, ülkemizde dürüst insan bulmak oldukça zorlaştı, hele 2. el araç alım satımında işin iyice suyu çıktı
    Oncelikle hayirli olsun. 86bin km boyunca sanziman ile ilgili bir sorun yasadiniz mi? Tesekkurler
  • Merhaba

2.el ehdi otomatik c4 citroen alacağım.

Daha önceden aynı tip motor ve şanzımanlı hdi 3008 kullanmıştım.

Nelere dikkat etmeliyim.

Turbo dan gelebilecek ıslık konusunda bilgiliyim.

Motor ve şanzımanla ilgili başka nelere dikkt etmeliyim

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtalpan -- 22 Temmuz 2017; 21:28:48 >
  • cempapila C kullanıcısına yanıt
    Hayır yaşamadım, bilinçli kullananında daha uzun kilometrelerde yaşayacağını düşünmüyorum, sorununuz varsa kendiniz de senede bir vites alıştırması yapabilirsiniz

• cempapila C kullanıcısına yanıt
    benim aracım 2013 model ve 128.000 km'de mcp şanzımanla ilgili hiçbir sorun yaşamadım. (27.000 km'den beri çalıştığım şirkette kullandım, 120.000'de ben satın aldım, yeni geçmişini de biliyorum)

sadece istanbul'da yıldız yokuşunda uzun süre dur kalkta biraz balata kokusu geldi titreme yapıyordu kalkışlarda, çok ısınmıştı, soğuyunca geçti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 24 Temmuz 2017; 9:14:13 >
  • Arif kullanıcısına yanıt
    Araç doluysa,ağırlık varsa titreme yapar, ağırlık yoksa ve titremişse geçicidir,tedirdin olmayın, geri geri yokuş çıkarken balata kokusu gelir, gelmemesi için 2 tavsiye; imkan varsa hızınızı alarak yokuşa vurun aracı(kaptırma diye tabir edilen), yoksa gaza bayaa fazla basarak rampada kaldırın aracı, tabi bu sizin atak kullanımınıza bağlı dikkatli olmalısınız

• Merhaba

112 hp lik motor expertiz testlerinde kaç civarı çıkmalıdır..bu testi yaptıran var mıdır.

Geçen sahibinden de bir aracın raporunu gördüm. 104 hp yazıyordu ...Normal midir ??

• mtalpan M kullanıcısına yanıt
    112lik aracım 85beygir çıktı, sebebi de experin bilgisayarında c4 mcpşanzıman seçeneği yok, yarı otomatik değil tam otomatik olarak ölçüm yaptı,vites geçişlerindeki beklemeden dolayı 85 olarak çıkardı, saçma bir durum, exper kendi de kabul etti,raporda yazan rakama aldanmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: caglar57

Hayır yaşamadım, bilinçli kullananında daha uzun kilometrelerde yaşayacağını düşünmüyorum, sorununuz varsa kendiniz de senede bir vites alıştırması yapabilirsiniz

Görünüşe göre çift kavramalılar kadar korkulması gereken bir şanzıman değilmiş. Cevaplayan herkese teşekkürler
  • Merhabalar 2012 model confort plus 94 binde boyasız kazasız ehdi otomatik 53 diyor ama 50 civarına alabilirim sizce nasıl fiyatı tanıdık ve bakımları zamanında yapılmış bir araç tavsiye edermisiniz üstadlar ilk arabam olacak ve hevesim kırılmasın istiyorum.
  • Merhaba..

Basit ama önemsediğim bir konu ..

2010 sonrası c4 lerde kapatma tuşuna basılı tutulduğunda camların otomatik kapanması gibi açma tuşuna basılı tutulduğunda camlar açılıyormu..

Bu pek çok marka ve modelde olan bir özelliktir.

Malum özellikle İzmirde çok işe yarar

• mtalpan M kullanıcısına yanıt
    confort plus, executive donanımlarında var
  • the_bye T kullanıcısına yanıt
    iyi fiyatı, ama ilk araba için en geniş c segmenti araç biraz zorlayabilir kullanıken, d sınıfı araçlar gibi geniştir c4, en olarak
  • 
Sayfa: önceki 12861287128812891290
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.