Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (1271. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28.896
Cevap
178
Favori
1.739.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12691270127112721273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim. Ben de yarı otomatik şanzımanlısıyla ilgili yorumları okuyunca hiç yanaşasım gelmedi.
  • n a v y_35 N kullanıcısına yanıt
    Hocam acaba sizin aracınızda ESP var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cempapila

Maalesef yok. Yanılmıyorsam 2014 ya da 2015 te standart hale getirildi. 92hp lik manuel araçlarda yokuş kalkış desteği ve esp yok. 112hp manuel viteslerde ikisi de var. Böyle bir ilginç durum mevcut.
  • cempapila C kullanıcısına yanıt
    Aynı araç bende de var. Ama esp ve yokuş kalkış desteği 92 bg olanda yok 110 bg olanda var. Alırken bana da var dediler uzun süre araştırdım hatta var diye aldım. En son bilerek kaydırma yaptım uyarı felan çıkmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • C4 TURBO ALT HORTUMU LAZIM, ÜZERİNDE E YAZAN. YARDIMCI OLABİLECEK VAR MI?. KAPUTA KEDİ YA DA FARE GİRİP TIRMALAMIŞ VE DELMİŞ.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ognemir

Bu ampuller yüksek performans ampulleri olduğu için normal ampullerden daha kısa sürede ömürlerini tamamlıyorlar.Birde araçta otomatik far sistemi varsa bu süre daha da az oluyor.Benim kısalardan teki 2 yılla yakın bir sürede yandı.Uzunlarda aracı satarken sorun yoktu

2011 C4 EXCL. VAR HİÇ BİR LAMBASI PATLAMADI DAHA. DEMEK Kİ YAKIN :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: n a v y_35

quote:

Orijinalden alıntı: cempapila

Maalesef yok. Yanılmıyorsam 2014 ya da 2015 te standart hale getirildi. 92hp lik manuel araçlarda yokuş kalkış desteği ve esp yok. 112hp manuel viteslerde ikisi de var. Böyle bir ilginç durum mevcut.

Ben de yok diye biliyorum ancak ilanda hill holder ve ESP belirtince şaşırdım bir an. Zaten ESP tuşu da gözükmüyor araçta. Teşekkürler
  • Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 resimdeki boru ismi ne acaba, o yırtılmış benim.
  • takatukam kullanıcısına yanıt
    İntercooler hortumu

• ognemir kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • takatukam kullanıcısına yanıt
    R.ederim

O hortumu değiştirmende fayda var.Turbodan geçen basınçlı hava oradan geçiyor.Hava kaçağı,basıncın düşmesine bu da gücün düşmesine seben olabilir.

• 2013 modellerdeki otomatik nasıl acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

2013 modellerdeki otomatik nasıl acaba ?

benimki 2013 mcp, 1 yıldır kullanıyorum sorun sıkıntı çıkarmadı
  • Master_Evil kullanıcısına yanıt
    MCP sarsıntılıdır ama bütçeyi sarsmaz

Bu arada 2.nesil C3'tede analog gösterge varmış 3.nesile de VAG grubu araçkardakine benzer bir analog gösterge koymuşlar.

Bence C4'e tamamen dijital gösterge koyacaklar 2 kasada da LCD ekran var.

Bence yaza doğru tanıtılır yıl sonunda bayilere gelir NCAP testine 2010'da girmiş ...

Herhalde Golfün çıkmasını bekliyorlardı çünkü mevcut C4 çıktıktan 1 yıl sonra Golf 7 2 yıl sonra 308 çıktı C4 arada kaynadı maalesef.

• Arkadaşlar merhaba,
    citroen c4 1.6 e-HDi Confort 2012 model dizel otomatik alarak aranıza katıldım,
    Araç hakkında yorumlarınızı alabilir miyim.

İlk aracım hyundai getz 2011 model,
    Şimdi bu araca geçtiğimde farkı yaşar mıyım :D

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-2012-citroen-c-4-1.6-e-hdi-confort-112-hp-start-stop-otomatik-405739529/detay?newSearchMode=withStandardMode&hideSearchFilter=false

Teşekkürler,
    Herkese kazasız belasız güzel günler dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: bayramses

Arkadaşlar merhaba,
    citroen c4 1.6 e-HDi Confort 2012 model dizel otomatik alarak aranıza katıldım,
    Araç hakkında yorumlarınızı alabilir miyim.

İlk aracım hyundai getz 2011 model,
    Şimdi bu araca geçtiğimde farkı yaşar mıyım :D

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-2012-citroen-c-4-1.6-e-hdi-confort-112-hp-start-stop-otomatik-405739529/detay?newSearchMode=withStandardMode&hideSearchFilter=false

Teşekkürler,
    Herkese kazasız belasız güzel günler dilerim.

Arkadaşlar,
    Yorumları okuyorum çok tecrübeli arkadaşlar var,
    Benim yazıma yorum yapacak 1 kişi yok mu?
    Yorumu geçtim 1 hayırlı olsun da mı yok?
    Bu forum biraz asosyal her halde

• bayramses kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun hocam, aramıza hoşgeldin
    farkı yaşamak konusunda, almadan önce sorsaydın evet derdim
    şimdi yaşayıp da görmen çok daha güzel :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sckarinca

hayırlı olsun hocam, aramıza hoşgeldin
    farkı yaşamak konusunda, almadan önce sorsaydın evet derdim
    şimdi yaşayıp da görmen çok daha güzel :)

Yazıma başlamadan şunu söyliyim: Biraz uzun gibi oldu kusura bakmayın ama aranıza yeni katılıyorum bilgiye açım maalesef internetten her yazan doğru olmuyor ağzı olan konuşabiliyor bu sebeple siz bilen arkadaşlarıma sorma gereği duydum. Teşekkürler şimdiden.

Teşekkür ederim sonunda bir forumdaşımız cevapladı
    Hoş bulduk hocam sağol,
    Bu araç çok tesadüf oldu hiç aklımda yokken 40000tl ye sahip oldum,
    Biraz internetten sahibinden falan baktım inceledim 40000tl ye kaçırmamam gerektiğini düşündüm direk aldım,
    Aracı aldım parasını verdim yarın öbürgün teslim alıcam,
    İnternetten bunun özelliklerine baktım,
    Mesela bazı yerlerde yokuş kalkış desteği var yazıyor bazı yerlerde yok yazıyor,
    Bu araca ait özelliklleri doğru olarak nerede bulabilirim bana link atabilir misiniz?

Merak ettiklerim

1- 40000tl bu araç için nasıl fiyat normalde kaça alınabilecek bir araç?(piyasasını c4ü bilmeyen ağzı olan konuşuyor o yüzden siz bilen arkadaşların değer biçmesi benim için önemli- anlık gelişti nedir ne değildir bilmeden heyecan yaptım aldım)
    (start stop akü yeni değişti - 4 lastik yeni değişti - bakıma 12000km var(15000de bir yapılıyormuş) - hiçbir çalışmayan aksamı yok - parça parça 10000 hasar kaydı var - sağ ön kapı değişen sağ ön çamurluk sol arka çamurluk boyalı)

2-Yokuş kalkış desteği var mıdır?

3-Bu araç şimdiye kadar full servis bakımlı orjinal km.
    - önümüzdeki ilk ağır bakım hangisi
    - ağır bakım dediklerinde neleri değiştirirler
    - tahmini ne kadara mal olur

4- öyle varlıklı biri değilim aracı ucu ucuna aldım bundan sonra yetkili serviste değilde iyi bir usta ile mi bakımlara devam etmeliyim yoksa servis bakımlılığını hiç bozmadan servisle mi devam etmeliyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayramses -- 16 Mart 2017; 15:8:39 >

otomatik modellerde esp ve yokuş kalkış desteği standart olarak var.
    km sini söylememişsiniz. ama fiyat uygun gibi gözüküyor.
    bakım ile ilgili yetkili servisi arayıp sorabilirsiniz. citroen, genelde 2 dönemde bakım/parça indirimi uyguluyor. (%15-%20 arasında indirim, haziran ve kasım/aralık aylarında)
    serviste indirim dönemlerinde rutin bakım (yaklaşık) yakıt filtresi hariç 350TL, dahil 450 TL gibi rakamlar tutuyor.
    yaşadığınız şehirde güvenebileceğiz usta olduktan sonra bakımlarını özelde yapabilirsiniz. orijinal parça kullanmanızı tavsiye ederim.
    pm den epostanızı atarsanız size broşür atabilirim.
    kazasız belasız iyi günlerde kullanın inşallah.
    Üzülmeniz mümkün değil bence hayırlı olsun.
  • 
Sayfa: önceki 12691270127112721273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.