Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (1211. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28.896
Cevap
178
Favori
1.738.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12091210121112121213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    600-650 civarı triger işlemleri olsa 180-200 civarına da periyodik bakım mal olacak bence fiyat normal. Zaten motul pahalı.
  • darksk8r D kullanıcısına yanıt
    Ben genellikle fanı en sona getirmeden kullanıyorum 3-4 kademeden sonra sanki soğutma performansı düşüyor gibi hissediyorum. Bir de ilk binişteki alev gidinceye kadar camları aralayarak kullanıyorum makul seviyeye geldikten sonra da araç içi devir daim tuşuna basıyorum. Aracın rengi de gerçekten etkiliyor klima performansını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ganjaman -- 21 Haziran 2016; 8:25:16 >
  • climax2001 C kullanıcısına yanıt
    Eğer yuvaları koltuğun altına kıvırdıysanız uyarı veriyor olabilir.
  • teşekkür ederim arkadaşlar o zaman ekstra bir seçenek yok dediklerinizi denicem
  • darksk8r D kullanıcısına yanıt
    Hocam klima auto kullanın etkili olacaktır. Cam filmleri de çok etkili. Şöyleki geçen yıl haziran ayında edirneye giderken klima auto modda 3. seviyede gayet serin ilerledik. ısı derecesi 19 dereceye ayarlıydı. Sürekli ve etkili soğutma için bu şart.

Klima gazı bitse hiç soğuk üflemez. Sadece hava gelir.

Exclusive ve comfort plus modellerinde en avantajlı nokta auto mod olması.
  • liebermann L kullanıcısına yanıt
    Usta aslında lastiklerdeki olay lastik üzerindeki harfler. Genelde H ve V harfleri olur. H harfinde max 210 km V harfinde max 240 km önerilen sürat. Ki zannediyorum bu aynı zamanda o hıza çıkabileceği.

Bende Citroen C4 92 hp confort plus vardı. Kazadan önce yazlıkları orjinal exc 17 jantla değiştirmiştim. Lastik olarakta continental 17 kullandım. Benim arabam 92 hp olmasına rağmen 215 km hıza ulaştım Ankara yolunda çamlıdere kavşağından aşağı giderken.

Aynı dediğiniz gibi araç 190dan sonra sanki gaz kesilir gibi oluyor araçlarda. Ben bunu yetkili servise sordum. Servis önce o hızda napcan abi dedi sonra dediler ki speed limiter var açabiliriz isterseniz aracınız 197 km/h geçmez dediler. Geçse bile yokuş aşağı geçermiş. Hatta c5lerde bu limit 193müş.

Dizeller tabiatı gereği galiba sürat değil belli bir tempoda sürekli gidiş için. Ben 92hpde 200ü görüyordum. yakıtta 7,5 10 arası değişiyordu.

Fazla sürat önemli değil konforlu sürüş daha da önemli.

• melihbursa kullanıcısına yanıt
    hayırlı satışlar, öndeki xenon park ışıkları için sadece ampul değiştirmek yeterli oluyor sanırım, hangi marka model ampul aldınız?
  • NioX N kullanıcısına yanıt
    hocam zaten yüksek süratte gideceğiniz max. 5 dakika.. 200'le arabayı zapt etmek , her araba için risklidir..

ama 120 ile giderken de araç girdiğiniz virajda, bastığını frende her zaman güvenli hissettirmeli..

Ben lastikleri ilk planda beğendim, en azından primacy 'den çok daha iyi..

biraz km yapalım, biraz mevsimler geçsin, yağmur, ıslak performansını da buralara yazarım..
  • arkadaşlar aracıma chip'ten sonra bir yağ değişimi yapmak istiyorum..

kaliteli yağ koyun dendi, ama hangi yağ ile değiştirebileceğimi bilmiyorum.. malum burda DPF'ler vs konuları var..

chipli arabası olan buradaki arkadaşlar, hangi yağ kullanıyorlar?, bilgi verirlerse ışık tutar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil5

60000 bakımları hakkında bilgi almak istiyorum bende

Bilgi bekliyorum arkadaşlar. Bakım km 2500 kaldığını söylüyor ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Geçenlerde Citroën merkezi aradım. Hangi bakım ne zaman yapılmalı şeklindr bir şablon var mı diye. Var ama veremiyoruz dedi. Citroen aklınca özel servislere gidenleri cezalandırıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helluri -- 22 Haziran 2016; 11:59:27 >
  • quote:

quote:

Hocam 30.000km bakımının aynısı. Yakıt filtresi de değişecek.Bu ay %20indirim var servislerde. Ben 450ye yaptirdim. Karadeniz taraflarında fiyatlar bu. Antalyada arkadaşım 550civarı fiyat aliyor

• Evet bende tatile araba ile gidecegim tek çekincem üzerindeki Continental denen alaman marka kazulet lastikleri en son 2 tanesi gümlemisti Marmaris yolu üzerinde yama yaptirmistim.
  • yeni c3'e bakın ayın 29unda lansmanı varmış

• Nezaman çıkacağı belli olmayan C4'Ün de ön tarafı neye benzeyeceği az çok ortaya çıkmış oldu..
  • Bugün itibariyle aracımı satmış bulunuyorum..4.5 yıllık Citroen maceram bitti. Hayırlısıyla Megane seriveni başlayacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: ognemir

Bugün itibariyle aracımı satmış bulunuyorum..4.5 yıllık Citroen maceram bitti. Hayırlısıyla Megane seriveni başlayacak

Hayırlısı olsun üstad. Ne kadara verdin acaba? Sanırım bir süredir satılıktı aracın.

Megan da çok doğru tercih olur ben yakın zamanda c4 e geçmiş olmasam megan4 icon dci manuel modeli oyak kampanyasından alacaktım ancak c4e devam şimdilik memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: n a v y_35

quote:

Orijinalden alıntı: ognemir

Bugün itibariyle aracımı satmış bulunuyorum..4.5 yıllık Citroen maceram bitti. Hayırlısıyla Megane seriveni başlayacak

Hayırlısı olsun üstad. Ne kadara verdin acaba? Sanırım bir süredir satılıktı aracın.

Megan da çok doğru tercih olur ben yakın zamanda c4 e geçmiş olmasam megan4 icon dci manuel modeli oyak kampanyasından alacaktım ancak c4e devam şimdilik memnunum.

39000tl ye anlaştık.3-4 kişi çıktı 38 veren bende inat ettim 39 dan aşağıya vermem diye :) .Zaten bu hafta satamasaydım satmaktan vazgeçip 1-2 yıl daha binerdim C4'e.
    Bende İCON 1.2 TCE 130HP alıyorum.
  • ognemir kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun güzel fiyat. Sizin araç plus paket miydi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: n a v y_35

Hayırlı olsun güzel fiyat. Sizin araç plus paket miydi?

Evet plus paket
  • 
Sayfa: önceki 12091210121112121213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.