Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (1077. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28.894
Cevap
179
Favori
1.738.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10751076107710781079
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Shadow Fox

Bagajda el feneri var denmişti sanırım, neresinde göremedim ?
    Solda 12V çakmak girişi var...Araç 2012 C4 Comfort Plus

El fenerini bagajın içine gömmüşler sanki aracın bir parçası gibi duruyor. Bagajı açınca solda bir ışık yanıyor ya o işte.

Fakat bazı Comfort Plus'larda yok diyede duymuştum.
  • arkadaşlar merhaba,
    2012 c4 aracım var dizel, 92 beygirlik confort...
    direksiyonla alakalı sorun var galiba, direksiyon haddinden fazla yumuşak şehir içi, 15-20 derecelik açıyla çevirince araçta hiç yön değişikliği olmuyo nerdeyse.
    hızlanınca direksiyon nispeten ama yinede istediğim ölçüde değil, uzun yolda yolda geziyo sanki araç.
    belki bana öyle geliyordur,2el yeni aldım aracı, bi türlü ısınamadım. focus vardı onceden ona mı alıştım bilmiyorum...
    ayrıca yoldaki ufak tefek taşları direksiyonda hissediyor musunuz sizde?
    yoğun çalışma temposundan dolayı baktıramadım... sizin c4 araçlarınızda direksiyon nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkhun

Mcp araçlarda 120 binde değişmesi gereken sıvı vardı ne sıvısıydı arkadaslar bilen varmı. 180 bindede olabilir tam hatırlamıyorum

DPF sıvısını diyorsanız belli bir km yok diye biliyorum, araç hata verince müdahale gerekiyor. Gerçi bunun MCP ile bir alakası yok.
  • pamuk P kullanıcısına yanıt
    Bugün arabayı yığkarken o sen nerden gelebilir diye biraz baktım.ön amartisörün üst kısmında yayın içinde kalan kısımda ince akordiyon şeklinde bir plastik var.kasisten geçerken esniyor ve ses yapıyor muhtemelen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur200

arkadaşlar merhaba,
    2012 c4 aracım var dizel, 92 beygirlik confort...
    direksiyonla alakalı sorun var galiba, direksiyon haddinden fazla yumuşak şehir içi, 15-20 derecelik açıyla çevirince araçta hiç yön değişikliği olmuyo nerdeyse.
    hızlanınca direksiyon nispeten ama yinede istediğim ölçüde değil, uzun yolda yolda geziyo sanki araç.
    belki bana öyle geliyordur,2el yeni aldım aracı, bi türlü ısınamadım. focus vardı onceden ona mı alıştım bilmiyorum...
    ayrıca yoldaki ufak tefek taşları direksiyonda hissediyor musunuz sizde?
    yoğun çalışma temposundan dolayı baktıramadım... sizin c4 araçlarınızda direksiyon nasıl?

Bende de aynı sıkıntı var. Aracı alali 15 gun oldu. Dün bugün ankara yaptım geldim. Aşırı derecede yumuşak geliyor bana da. Benim önceki araç megane idi uzun yolda hiç yormazdı bu konuda. Aynen dediğiniz gibi araç sanki geziniyor ve haddinden fazla müdahale etmek gerekiyor gibime geliyor. İşin garibi şehir içi meganın direksiyonu da daha hafifti. Alisacagiz artık ne yapalım.

• citroen oto sitesinde c4 1.6 e-hdi 115 hp exclusive mcp fiyat olarak 77. 650 tl (2014 model tabii ki )

extra olarak ise ;
    cam tavan 2500 tl
    kör nokta uyarı sistemi 800 tl
    eMayWay nav.sisteni 3000 tl toplamda rakam 83.950 tl gibi oluyor.
    .................................................

masajlı koltuk fiyatı yok..bu exclusivede standart mı.

İkiz kardeşi peugeot 308 allurede ise bazı farklı aksesuralar var..işin içinden çıkamadım..

bunları ekleyince fiyat iyice değişiyor. Hangisini tercih etmek lazım ? bilenlerden yardımm..
  • 2013 c4 kullanıyorum. Her iki aracında hemen hemen birbiriyle aynı olduğunu düşünüyorum ama hem yüzünün yeni olması hemde, yılın arabası seçilmesinde uzmanların bir bildikleri vardır diye düşünerek şahsi tercihim 308 olurdu. 60-70 binleri bırakın, 80bini c4'e vermek bana göre değil aynı şekilde 308 içinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: müdür

citroen oto sitesinde c4 1.6 e-hdi 115 hp exclusive mcp fiyat olarak 77. 650 tl (2014 model tabii ki )

extra olarak ise ;
    cam tavan 2500 tl
    kör nokta uyarı sistemi 800 tl
    eMayWay nav.sisteni 3000 tl toplamda rakam 83.950 tl gibi oluyor.
    .................................................

masajlı koltuk fiyatı yok..bu exclusivede standart mı.

İkiz kardeşi peugeot 308 allurede ise bazı farklı aksesuralar var..işin içinden çıkamadım..

bunları ekleyince fiyat iyice değişiyor. Hangisini tercih etmek lazım ? bilenlerden yardımm..

Şimdi:
    Yeni C4 ün makyajlısı baharda gelicekti diye hatırlıyorum.Vaktiniz varsa bekleyebilirsiniz.

Emyway denen saçma sistemi kesinlikle ama kesinlikle almayın.Araca sonradan navimate yada cyclone navi taktırın.Her açıdan 100 kat daha iyi.Abartmıyorum :)

Benim şahsi fikrim illa otomatik şart değilse ve hemen almanız gerekiyorsa yeni 308 almanız yönünde.Şase tamamen yenilenmiş durumda.Aracın tek handikapı arka koltukların dar olması.Tabi buda bagaja + olarak yansıyor.Ve ek olarak şu an benzinli de olan adam gibi otomatik şanzıman dizele de gelecek(gene bahar gibi sanırım ) .Yani tek kavramalı konforsuz şanzıman derdi de bitiyor.

Kısaca eğer aceleniz yoksa biraz bekleyin ve dizel otomatik (Eat6) lı pug 308 alın. İlla C4 diyorsanızda onunda makyajlısını bekleyin derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: melihbursa

carrefourdaydım da ondan yükleyemedim.
    100 tl aldı.
    Pedal ledlerinin tanesi 20x2
    montaja 30 aldı
    kablolar 10
    20 de birşey dedi ama anlamadım.
    Neyse lafı uzatmayayım.
    İşte fotolar...

Melih bey resimlere baktım uygulamanız çok hoş olmuş ancak kablo filan kullandım demişsiniz, anlayamadımda mazur görün, bu kabloları ambians ışıkları içinmi kullandınız yoksa ayak ışıklandırması için mi kullandınız? Acaba 308, 3008 vs araçlarda ayak aydınlatması için soket mevcuttu direks bagaj lambasını takarak kullanabiliyorlardı. Bizim araçlarda mevcut mudur araştırdınız mı hiç acaba? Teşekkür ediyorum.

• Arkadaşlar merhaba, c4 2012 confort e-hdi ile aranıza katıldım. Araçtan çok memnun kaldım gerçekten, forumda 100-150 sayfa okumuşumdur yazılan çoğu sorun bende mevcut değil belki benden önceki sahibi halletmiştir bazılarını bilmiyorum. Antalya plakaydı İstanbul'a çevirdim acaba aranızda 07FGR'nin eski sahibi olabilir mi? :) Araç 60720 km'de. 60k bakımı yapılmamış olsa gerek ki -300 diyor servis uyarı mesajında. Bir kaç yeri aradım mazot filtresi 45k değişmiş olabilir diyorlar kapalı kutu olduğu için bilmemizin bir yolu yok diyorlar. 45k'da mazot filtresi değişiyor muydu bakımlarda forumda 60'da mazot filtresi yazan bir mesaj hatırlıyorum? Birde araç acaba hangi servise gitmiştir Antalya'da evveliyatını öğrenmemizin bir yolunu bilen var mı? Son olarak anadolu yakası özel servis tavsiyeniz nedir?

Kısaca;

1- 07FGR plakalı c4'ün eski sahibi aranızdan biri olabilir mi? :)
    2- Mazot filtresi 45k damı 60k'damı değişiyor ne olur ne olmaz değiştir diyor musunuz?
    3- Araç daha önce hangi servise gitmiş bir şekilde bilgi almamız mümkün mü?
    4- İst-Anadolu yakası özel servis tavsiyesi (daha önce konuşuldu ama yeni tecrübeler yaşanmış olabilir)

Aracı alınca jantları değiştirdim gözüm alışamadı sanırım görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.

• Jantların gece görünüşü de şu şekilde
  • skyprime S kullanıcısına yanıt
    Aracın hayırlı olsun, güle güle kullan.

Mazot filtresi her 30 bin km.de bir değişir. 45 binde değişmiş olacağını sanmam. Bu bakımda değiştirin bence.

Aracın servis geçmişini herhangi bir yetkili servisten öğrenebilirsin. Tabi yetkili serviste işlem gördüyse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail RXT 2.0

quote:

Orijinalden alıntı: melihbursa

carrefourdaydım da ondan yükleyemedim.
    100 tl aldı.
    Pedal ledlerinin tanesi 20x2
    montaja 30 aldı
    kablolar 10
    20 de birşey dedi ama anlamadım.
    Neyse lafı uzatmayayım.
    İşte fotolar...

Melih bey resimlere baktım uygulamanız çok hoş olmuş ancak kablo filan kullandım demişsiniz, anlayamadımda mazur görün, bu kabloları ambians ışıkları içinmi kullandınız yoksa ayak ışıklandırması için mi kullandınız? Acaba 308, 3008 vs araçlarda ayak aydınlatması için soket mevcuttu direks bagaj lambasını takarak kullanabiliyorlardı. Bizim araçlarda mevcut mudur araştırdınız mı hiç acaba? Teşekkür ediyorum.

kabloları tavan aydınlatmasına bağlıyor.
    Elektriği ordan alıyor.
    Yani siz kapıları kumandadan açtığınızda kapıyı açmadan da ayak aydınlatmaları yanmış oluyor.
    Tavandaki ampullerin hepsini bagaj aydınlatması dahil beyaz led yaptım.
    Baya şık oldu görünüm.

• Selam arkadaşlar.
    C4 1.6 ehdi araç sahibiyim.
    45000 km bakımı yetkili serviste yaptırmak istiyorum.
    İstanbul avrupa yakası tarafları.
    Yakın zaman da fiyat alan arkadaşlar varmı acaba.

• arkadaşlar aracım 35000 kmde. kış lastiğim takılı ancak nerdeyse durmaya çalıştığım tüm frenlerde kızaklama yaşıyorum(sanırım abs devreye giriyor). bu normal mi? fren balatasında mı bir problem var sizce? yoksa yollardaki gizli buzlanma sebebiyle normal bir durum mudur?
  • Arkadaşlar dün akşam aracıma bindim kötü bir koku vardı . Baya inceemedim aracı klimadan geldiğini farkettim. Kaputu açtım üst taraftaki filtre küflenmişti nedne küflenir ki bu filtre. Birde koku buradan geliyordu değil mi ?
  • Arkadaşlar merhaba ,
    Abime ait aracı şirketin araç vermesinden dolayı satıyoruz. Aşağıdaki ilandan araç bilgilerine ve kendisine ulaşabilirsiniz.
    Selamlar..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-ilk-sahibinden-2012-model-dizel-c4-1.6-e-hdi-confort-plus-197706438/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: okko

Arkadaşlar dün akşam aracıma bindim kötü bir koku vardı . Baya inceemedim aracı klimadan geldiğini farkettim. Kaputu açtım üst taraftaki filtre küflenmişti nedne küflenir ki bu filtre. Birde koku buradan geliyordu değil mi ?

Üst taraftaki filtre dedğin polen filtresi mi ?
    Bahsettiğin polen filtresi ise bakımdan bakıma değil de 6 ayda bir değiştirmekte fayda var.Çünkü çok çabuk kirleniyor ve bir süre sonra kötü koku gelmeye başlıyor.Ben 6 ayda bir değiştiriyorum.Ayrıca arada bir klima temizleyici spreyler var onlardan kullanmakta fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ognemir

quote:

Arkadaşlar dün akşam aracıma bindim kötü bir koku vardı . Baya inceemedim aracı klimadan geldiğini farkettim. Kaputu açtım üst taraftaki filtre küflenmişti nedne küflenir ki bu filtre. Birde koku buradan geliyordu değil mi ?

Bahsettiğin polen filtresi ise bakımdan bakıma değil de 6 ayda bir değiştirmekte fayda var.Çünkü çok çabuk kirleniyor ve bir süre sonra kötü koku gelmeye başlıyor.Ben 6 ayda bir değiştiriyorum.Ayrıca arada bir klima temizleyici spreyler var onlardan kullanmakta fayda var.

Valla hemen camın altına denk geliyor kaputu açtığımızda ne yüksek duran filtre evet benimki 2 yıldır aynı kaldı neyse bkaımda değiştirdikten sonra 6 ay da bir kendim değiştiririm.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ognemir

quote:

Valla hemen camın altına denk geliyor kaputu açtığımızda ne yüksek duran filtre evet benimki 2 yıldır aynı kaldı neyse bkaımda değiştirdikten sonra 6 ay da bir kendim değiştiririm.

Fotograf koyabilirmisin merak ettim

• 
Sayfa: önceki 10751076107710781079
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.