Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (1074. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
28.893
Cevap
179
Favori
1.738.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10721073107410751076
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mitto

quote:

Orijinalden alıntı: okko

Arkadaşlar aracımın garantisi bitti ve servise 600 tl vermek istemiyorum 2. bakım için. Anadol yakasında önerebileceğiniz güzel bir özel servis var mıdır ?

Teşekkürler.

Bende aracı yeni aldım. 2011 model araç için 3. bakım 450-500 civarı istediler yetkili servislerden. Gebze'de 307 kullandığım zamandan bildiğim bie özel servis 300 lira dedi ki 5 40 magnatek kullanacakmış yağ olarak. Bosch car service 220 lira fiyat verdi. 5-30 egde koyacakmış. Gerçi inanmadım ama telefondan doğru o parayı söyledi. Ben bosch car serviste değiştireceğim. En azından kurumsal firma ve bosch malzeme kullanıyorlar. Sizde araştırabilirsiniz ve gitmeden telefonla fiyat alabilirsiniz...

Teşekkür ederim.

Bugün tavsiye üzerine bostanc oto sanayidreki önallar otomotivi aradım 250 tl tutuyor dediler.

Kartalda bir servis arafım 330 istedi

• okko kullanıcısına yanıt
    Anadolu yakası dediğiniz için doğrudan işine yaramaz belki ama fikir verir. 45 binde Yenibosna Mersa'da muadil bakım yaptırttım, 250 TL tuttu.

45 bin bakımın parçaları orjinal olarak internetten 150 TL civarına sipariş edilebiliyor. Üzerine işçilik gelecek; yerine göre 50-100 TL arası isterler yani 250 TL normaldir. Bosch Car servisin 220 TL fiyat vermesi de normaldir çünkü onlar yüksek adetli muadil parça aldıkları için parça maliyetleri 100 TL falan tutar sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.k.o.

Anadolu yakası dediğiniz için doğrudan işine yaramaz belki ama fikir verir. 45 binde Yenibosna Mersa'da muadil bakım yaptırttım, 250 TL tuttu.

45 bin bakımın parçaları orjinal olarak internetten 150 TL civarına sipariş edilebiliyor. Üzerine işçilik gelecek; yerine göre 50-100 TL arası isterler yani 250 TL normaldir. Bosch Car servisin 220 TL fiyat vermesi de normaldir çünkü onlar yüksek adetli muadil parça aldıkları için parça maliyetleri 100 TL falan tutar sanırım.

Teşekkür ederimdostum.

Bostancı sanayi sitesi önallar da bakım yaptıran var mı ?
  • http://sahibinden.com/195793518
    Arkadaslar ilandaki araç sizce nasıl alınır mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar geçen sene yoktu istanbuldayım bu sene hava 5 in altına inince sanırım öyle tümseklerden geçince ön taraftan haşır huşur ses geliyor! başına gelen var mı? hava 10 derecelere çıkınca yapmadı geçenlerde gene hava soğudu gene geldi!
  • quote:

Orijinalden alıntı: mjstk

http://sahibinden.com/195793518
    Arkadaslar ilandaki araç sizce nasıl alınır mı?

Aradınız mı aracın ciddi kazası felan varmı? km sine göre fiyat baya uygun!
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayhakan

quote:

Orijinalden alıntı: Shadow Fox

C4 kullanıcısı arkadaşlar;

Bu havalarda Stop Start ı çalışmayan başka kişiler varmı, yoksa araçta sorunmu var ? Havalar sıcakken sorun yoktu, kış başladı başlayalı bu meret çalışmıyor. 3 kere yanıp sönüyor Eco ışığı...En son gösterdiğimde (1-2 ay oldu), garanti için kontrol vs yapıldı, akü iyi dendi. Onunla ilgili değil gibi...Emniyet kemeri algılamadada sorun yok görünüyor
    Kitapçığa baktığımda dış hava koşulları demiş, sanırım soğukla alakalı bir durum ?

Selamlar benim C4 deki start stop sistemi Erzurum'da kışın çalışmıyordu.
    Muhtemelen sıcaklık düştüğünde çalışmıyor. Zaten çalışsa da en fazla 10 saniye çalışır gibime geliyor.

Evet belirli bir soğukta pek çalışmıyor :) ben sabah aracı dışarı park ediyorum işe geliyorum çalışmıyor hiç :) iş yerinde kapalı otopark var çıkıncada çalışıyor ama sonra gene çalışmıyor sanırım net hatırlamıyorum orayı ama dediğiniz gibi kısa süre sonra motor start oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: turkhun

Karlı yolda mcp sorun cıkartıyormu tecrübesi olan varmı

M moduna alıp motor firenini kullanıyorum genelde pek sorun olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mitto

Merhaba,

2,5 senedir kullandığım Megane 2 aracımla cuma günü vedalaşıp pazartesi günü 2011 C4 1.6 otomatik araç alarak aranıza katıldım. C.tesi günü LPG taktırıp uzun yıllar binmeyi düşünüyorum bakalım.

LPG ile ne kadar yakacak acaba paylaşır mısın?
  • pamuk P kullanıcısına yanıt
    Genelde soğuk havalarda amortisörler soğukken tümseklerden hızlı geçince geliyor o ses. Açıkçası bugüne kadar hiç nedenini merak etmedim.
  • Daha ilk depo bitmedi. Bunun yanında sanki ayarlar tam oturması gibi. 1000 bakımından sonra netlesir detaylı incelemesini yaparım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu araca bi bakabilir misiniz?http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-citroen-c4-e-hdi-comfort-f-1-triptonik-189538263/detay/
    47.000 tl ye anlaştım. Özelliklere baktığımda comfort plus gibi ama ne yazıkk ki sormadım. Yarım yamalak bilgimle plus modeli olarak algıladım.
    Normal comfortlarda da bluetooth, yağmur sensörü ve otomatik kararan dikiz aynası bulunuyor muydu?
    Bir de fiyat uygun gibi ne dersiniz?
    Kaza, boya yok dendi. yarın alacağım. Acil cevap verirseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WEAS -- 7 Ocak 2015; 21:17:23 >

• WEAS W kullanıcısına yanıt
    Otomatik klima var PLUS olması gerekiyor. Plus da arka tamponda krom çıta oluyor, bunda yok o dikkatimi çekti.
    Kaza boya denilmiş ama bu işten iyi anlayan bir yere götürmeden alma.
  • quote:

quote:

Teşekkür ederimdostum.

Bostancı da Pratik diye bir servis var hiç memnun kalmadım, gittiğime pişman oldum.
    2. olarak Önallara gittim memnun kaldım. Önalları tavsiye ederim.

• Cevap için teşekkür ederim . Ekspertiz yaptırmadan almayacağım. Yağmur sensörü ve otomatik kararan dikiz aynası pluslarda vardı diye okumuştum forumda; yanılmıyorum umarım.
  • Sevgili arkadaşlar 2009 model makyajsız 1.6 benzin+lpg sx pk 2 parça boyalı 1 parça değişmiş 93 bin km araç için uygun fiyat nedir ? Bu araca ilgimiz var ancak piyasayı bilemiyorum.
    Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WEAS

Cevap için teşekkür ederim . Ekspertiz yaptırmadan almayacağım. Yağmur sensörü ve otomatik kararan dikiz aynası pluslarda vardı diye okumuştum forumda; yanılmıyorum umarım.

merhaba.
    araç comfort plus paket. eğer araç dediğiniz gibiyse fiyat olarakta iyi. hayırlı olsun şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WEAS

Arkadaşlar bu araca bi bakabilir misiniz?http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-citroen-c4-e-hdi-comfort-f-1-triptonik-189538263/detay/
    47.000 tl ye anlaştım. Özelliklere baktığımda comfort plus gibi ama ne yazıkk ki sormadım. Yarım yamalak bilgimle plus modeli olarak algıladım.
    Normal comfortlarda da bluetooth, yağmur sensörü ve otomatik kararan dikiz aynası bulunuyor muydu?
    Bir de fiyat uygun gibi ne dersiniz?
    Kaza, boya yok dendi. yarın alacağım. Acil cevap verirseniz sevinirim

Jantlar, oto klima ve direksiyondaki tuşlar olduğu için plus modeldir büyük ihtimalle. Aracın tamponu değişmiş olabilir, plus modellerin arka tamponunda alüminyum bar var. Plus model olmasına rağmen bunda yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ERDA

quote:

quote:

Teşekkür ederimdostum.

Bostancı da Pratik diye bir servis var hiç memnun kalmadım, gittiğime pişman oldum.
    2. olarak Önallara gittim memnun kaldım. Önalları tavsiye ederim.

Teşekkür ederim dostum bende Önallara götüreceğim bu haftasonu aracımı.

• Herkese selamlar.. 2011 1.6 hdi comfort plusla aranıza katıldım. 92 beygir 40binde araç.. ,Biraz aceleye geldi açıkçası çok araştırma yapamadan aldım aslında hiç huyum değildir ama nasip diyelim.. Ekspertizde değişensiz boyasız olarak çıktı.. Aldığım fiyatı söylemeden önce sizce ederi ne kadar öğrenebilir miyim?

1- Aracın arka tamponunda krom çıta yok sebebi modelinden kaynaklı diye düşünüyorum..
    2- Bagajda priz var denmiş sanırım ama neresinde bulamadım..
    3- Bagaj lambası el feneri olarak da kullanılabiliyor denmiş onu da bulamadım..
    4- Farlar biraz yetersiz geldi o yüzden osram night breaker unlimited' la değiştirmek istiyorum kullanan arkadaşlar tavsiye eder mi, gerek var mıdır? Ya da başka tavsiye de olabilir

Elimden geldiğince önceki sayfaları okuyup bilgi edinmeye çalışıyorum.. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim..
  • 
Sayfa: önceki 10721073107410751076
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.