Şimdi Ara

Citroën C5(II) Ana Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
3
Favori
5.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Citroën'in D segment üst sınıf modeli C5, ikinci nesliyle 2008'de yollara çıktı.

Evüeh, 10 sene olmuş yav,direkt araca geçiyorum...

Ses yalıtımı olarak çok iyi,C segment çoğu araçtaki kapı üstünde "U" şeklinde ki yalıtım fitiline ek olarak bir tane de lastik fitil var.

Türkiye piyasasına son derece hitap eden bir araç,satılan araçların nerdeyse %95-98'i dizel ve bu araçların yarıdan fazlası otomatik şanzımanlı.

Donanım olarak çok iyi,yılı itibariyle B6 Passat vs. 'e denk gelse de baz donanımında elektrikli katlanır ayna olan araç sayısı çok az,Citroën , C5'in üst sınıf olduğunu vurgulamış.

Executive adlı en üst donanımında navigasyon ve 17' Alaşım jantlar var,zaten alaşım jant C5 II'ların hepsinde standart.

2012'de makyaj yedi ve LED gündüz farlı versiyonları piyasaya sürüldü.
    C5 Nasıldır,alınır mı,iyi mi ,kötü mü ikinci eli vs. dersek benzinli olmadığı sürece kolayca satılır,piyasaya oturmuş bir araç ve fiyatı itibariyle çok iyi bir fiyat/performans aracı.

Benzinlileri sadece otomatik şanzımanlı.

İç mekanı zaten çok kaliteli segmentinin karşılığını veriyor.

2.0 dizel motorlu 163 beygirlik Tourer versiyonunda hidro-pnömatik süspansiyon sistemi vardır,tadından. yenmez

Aracın Sunroof'lu versiyonları mevcut,iç mekanda gösterge tablosu dijital,kol dayama vs. standart.

Notlar: NCAP testi 5 yıldız.
    112 beygirlik dizel motor var,HDi ve e-HDi olarak ayrılıyor.

Baz donanımda 205/55 R16 alaşım jant
    mevcut Executive'de ise R17 jant mevcut.
    Direksiyon ilk nesil C4'te ki gibi sabit.

Yenisinin gelmesine çok kalmadı,belki prototipler çizilmiştir . ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2009 Citroen C5 1,6 Hdi Sx bu arabayı aldım ama bluetooth var mi bilmiyorum. Direksiyonda telefon işareti var basıyorum bağlanmadi diyor. Ama telefonda bluetoothu acıyorum arabayı bulamıyor. Acaba var mi yok mu bilen var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Kvnç

2009 Citroen C5 1,6 Hdi Sx bu arabayı aldım ama bluetooth var mi bilmiyorum. Direksiyonda telefon işareti var basıyorum bağlanmadi diyor. Ama telefonda bluetoothu acıyorum arabayı bulamıyor. Acaba var mi yok mu bilen var mi?

Kullanım kitapçığı araçta mı ?

• evet ama yok vye basın ardından c harfine falan basın diyor ama arabada harf falan yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Kvnç

evet ama yok vye basın ardından c harfine falan basın diyor ama arabada harf falan yok.

O zaman yoktur hocam yada resim atabilirseniz daha iyi anlayabiliriz.

• hocam eğer yoksa o tuşu oraya niye koyarlar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Kvnç kullanıcısına yanıt
    Default bir kalıp olduğundan öyledir hocam .

Bluetooth ayarlarınızı doğru yaptınız mı ?

Telefon Android mi İos mu ?

• radyonun uzerinde bluetooth işareti varmı. varsa ayarlarını onun üzerinden yapacaksın. direksiyon üzerindeki tuş konuşmak icin
  • hgoze1 H kullanıcısına yanıt
    shiftinsert S kullanıcısına yanıt
    Mr. Kvnç kullanıcısına yanıt
    Olabilir hocam.

• C5 almayı düşünüyorum konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim alinir mi yani simdiden tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuncays05 -- 17 Haziran 2017; 9:50:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuncays05

C5 almayı düşünüyorum konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim alinir mi yani simdiden tesekkurler

Forumdan Aziz Kancar hocamın Youtube da 3 tane C5 videosu var.

Kendi adıma C5 için şunları diyebilirim :

Yalıtım

Yol tutuş

Kalite

Performans

Gibi konularda Passat B8'lede İnsignia Grand Sportlada karşılaştırabilirsiniz temiz araç bulmak önemli donanım olarakta yılına göre epey dolu bir araçtır pişman olmazsınız ama az km'li araç almak önemli.

• 1.6 THP Exclusive ve 2.0 HDI Exclusive olanlarında da Hydractive süspansiyon var.

Süspansiyonun çalışma prensibini görmek için bu videolara bakabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=O5_tCTJX05I

https://www.youtube.com/watch?v=CdZ3JgpFLTg
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeneraL_9

1.6 THP Exclusive ve 2.0 HDI Exclusive olanlarında da Hydractive süspansiyon var.

Süspansiyonun çalışma prensibini görmek için bu videolara bakabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=O5_tCTJX05I

https://www.youtube.com/watch?v=CdZ3JgpFLTg

THP dediğiniz SW mi sedan mı

• Sedan.

Şu YouTube kanalından detaylı bilgileri alabilirsiniz:

https://youtu.be/buEEEGiyC6k

C5 ile ilgili güzel içerikler sunmuş.

• Ekleme yapayım;

2.0 HDI SX PK donanım seviyesinde olan araçta hydractive süspansiyon sistemi gördüm.

(Ama özel sipariş mi yoksa standart mı bilgim yok)

• quote:

Orijinalden alıntı: GeneraL_9

Ekleme yapayım;

2.0 HDI SX PK donanım seviyesinde olan araçta hydractive süspansiyon sistemi gördüm.

(Ama özel sipariş mi yoksa standart mı bilgim yok)

Temiz bulsam 5 saniye düşünmem alırım.

• .

• arkadaşlar ne internette aracın kitapçığında bulabildim. aracıma uyumlu akü hangisidir acaba yardımcı olursanız sevinirim.

araç 2012 model 1,6 e hdi. 12v 70 ah birde 760a diye bişey olabilir. birde agm mi yoksa efb mi olmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakaangle

arkadaşlar ne internette aracın kitapçığında bulabildim. aracıma uyumlu akü hangisidir acaba yardımcı olursanız sevinirim.

araç 2012 model 1,6 e hdi. 12v 70 ah birde 760a diye bişey olabilir. birde agm mi yoksa efb mi olmalı
    70 ah Agm akü kullanacasınız hocam..Marka olarak Varta veya Bosch tavsiye ederim.

• C.McRae kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam teşekkürler. aynen agm olacakmış. efb ile arasında epey fiyat farkı vardı. bosh taktırdım ama henüz start stop çalışmıyor. ekranda motor arızası gitti ama yinede start stop çalışmıyor. yarın sanayiye gidip hata taraması yaptırmayı düşünüyorum . gitmeden akıl verirseniz sevinirim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.