Şimdi Ara

CITROËN C5 AIRCROSS ANA KONU - TÜM GÜNCEL PAYLAŞIMLAR/YORUMAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir (3 Mobil) - 11 Masaüstü3 Mobil
5 sn
13.228
Cevap
232
Favori
913.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 25 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 662
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 36
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 48 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 19
  • Favoriye Eklediklerim 232
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • NEXUS_07 (1091 mesaj) CengoCenk (884 mesaj) HakanGurol (734 mesaj) Mitokondri Kristası (328 mesaj) sokcuuuuu (280 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5456 mesaj) Mobil (5128 mesaj) Mini (334 mesaj) Uygulama (2232 mesaj) (149 mesaj) (256 mesaj)
  • @
22 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
97. Sırada  bugün en iyi #30
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Citroen >> CITROËN C5 AIRCROSS ANA KONU - TÜM GÜNCEL PAYLAŞIMLAR/YORUMAR
Giriş
    1687 Mesaj

Shine ve shine bold paketlerde ledler lehimli

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    |
    |
    HakanGurol kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    53 Mesaj

Hocam kademeli direksiyon hissinden bahsediyorsunuz sanırım. Zaman zaman bende hissediyorum. Özellikle ilk çalıştığı zaman, düşük hızlarda olabiliyor. Uzmanı değilim ama şerit takip, şerit ortalama gibi sistemlerin yan etkisi olarak yorumluyorum. Mart 2020 de aldım aracı, zaman içinde kademeli dönmeyi daha nadir hisseder oldum. Şimdiye kadar bir probleme neden olmadı, alıştım bende. Dediğim gibi motor soğukken kısa süreli hissedilen bir şey...

|
    |
    efe73 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    31 Mesaj

Merhaba,

Yeni C5 aircross ailesine dahil oldum.

Bir sorum olacak daha önce sorulmuş olabilir ama, bu araçlara sonradan ön park sensörü ve/veya ön kamera takılabilir mi?

(arka park sensörü ve kamera mevcut ve sonradan takılmış )

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ewolution -- 14 Ekim 2021; 15:17:43 >
  • Teğmen
    151 Mesaj

direksiyonda kademeli donus hissi bende nadiren oluyor takmiyorum cunku arabadan memnunum sorun cikarmiyor konforlu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    ewolution kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    81 Mesaj

öncelikle herkese merhaba,

bende c5 aircross araçlarla ilgileniyorum. kronik yağ kaçırma problemi olduğuyla ilgili söylentiler duydum. siz kullanıcılara sormak istedim acaba gerçekten böyle bir kronik sorunu var mıdır acaba? bilgilendirirseniz sevinirim. iyi günler dilerim.

• Binbaşı
    1687 Mesaj

Rivayetten ibaret

|
    |
    cagca kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1744 Mesaj

Yılların peugeot motoru kullanıyor. Sadece citreon olarak düsünmeyin, opel de peugeot ta da bu motor var. Yıllardır kaç milyon araca takılmış motordan bahsediyoruz.

Aracın en kusursuz yeri bence motor ve şanzımanı, çoğu kişi de bunu böyle kabul eder.

Alacaksınız şunun bilincinde de olun. Bu araç üzerinde sürekli algı ve oyun oynanıyor. Aynı sorunlar başka modellerde yâda markalarda dile bile getirilmezken bu araçta gündeme getirilmeye çalışıyor. Motordaki yağ kaçağını, peugeot motoru zaten peugeot icin duydunuz mu?

Özetle 3008 e göre aynı özellikler de hatta aynı sorunları yaşayan asagi yukari aynı kalitedeki aracı en az 100 bin tl daha ucuza sunuluyor.

Her ne kadar aynı grub içerisinde yer alsalarda ben bu işin altında peugeot olduğunu düşünüyorum.

|
    |
  • Binbaşı
    1744 Mesaj
    C5 aircross u Türkiye gibi görüyorum. Başını kaldıramasın diye sürekli olay vukuat yaratılıyor. Facebook grubunda neredeyse hergun araniza yeni katildim postları paylaşılmaya başlandı. Bakıldı tavan muhabbetinin ekmeği daha fazla yenilemiyor şimdi de motor da yağ sorunu varmış. Yahu hangi motor araçta 3 tip motor var hangisi belli değil. Kaldiki daha önce yazdım motor peugoet un yıllardır kullandığı rüştünü ispatlamış motorlar. Motordaki yağ sorunu, biter ondan sonra fren disk sorunluymus başlar o biter kapi gicirdiyor başlar vs.

• Er
    7 Mesaj

Tesekkurler

|
    |
    chief73 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    7 Mesaj

Sadece bende olmadığına ve bir sorun en azından şu ana kadar cikarmadigina sevindim denildiği gibi şerit takip ile ilgili direksiyona müdahale eden sistemin oluşturduğu bir şey gibi düşünmek lazım herhalde bu durumda şerit takip olmayan araçlarda olmaması lazım şerit takip olmayan arkadaşlarin araçlarında varsa o zaman başka birşey direksiyon kutusu vs. Düşünmek lazım sanki teşekkürler payladim icin

|
    |
    selomundo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    151 Mesaj

çitf renkli model ise siyah tavan boyasında atma olabiliyor. boya sorunu haricinde c5 ile genel bir şikayet yok.

|
    |
  • Teğmen
    201 Mesaj
    Benim aracim 11.2020 uretim cift renk tavan sorunu olmadi. Acik garajda duruyor yagmur gunes etkisinde kaliyor. Sadece seramik kaplattim ve guvendigim bir yerde yikatiyorum. Yinede tavana dokununca boya guven vermiyor ins basoma gelmez biraz kismet isi olarak goruyorum. Onun disinda hic sorun duymadim. Sert plastikten trim sesi geliyordu oda kesildi

• Binbaşı
    1744 Mesaj

Facebook grubunda anket olmuştu, sorun yaşayan arkadaşların gerek whatsapp gerek facebook vs daha organize hareket ettiğini düşünüyorum, 140 a yakın araç vardı sorun yaşayan. Tam olarak olmasa da aşağı yukarı Türkiye de sorun yaşayan araç sayısı bu kadardir diye düşünüyorum.

Şu zamana kadar, tabi hepsi siyah tavan değildir, 10 binden fazla satılan araçtan bahsediyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HakanGurol -- 15 Ekim 2021; 11:6:39 >
    |
    |
    milagrofzb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2595 Mesaj

Ayni problem 3008’de de var. Ayni boya ayni fabrika ayni isci. Sikayetvar’a dusen 3008 tavan sikayetleri birkac gun icinde yayindan kalkiyor. Zannediyorum ki firma hemen aksiyon aliyor. Gecen hafta bir tanesi yeni kasa 3008’de 5 6 yerde boya atmasi oldugunu yazmisti. Ben de makyajli kasa mi diye sordum cevap gelmedi. Sonra baktim sikayet yayindan kalkmis. Linki hala duruyor isteyenlerle paylasirim.

Sunu da soyleyeyim bu 140 ile sinirli degil. Boyama tekniginden dolayi psa’nin butun araclarinda bu siyah tavan dokulmesi gorulecektir. Bugun bende yok diyende de cikacaktir tahminim. Avrupa’da 25 bin euro’ya biniyorlar bu araclara. Biz 500 bin verince beklenti cok yuksek oluyor. Hem yuksek donanim hem uygun fiyat hem muazzam kaporta boya isciligi iste hepsi bir arada olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trexin -- 15 Ekim 2021; 14:54:30 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    213 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar, lastik değişiminde söküp takma işinde dikkat etmemiz gereken herhangi bir şey varmı? Sensör v.b. gibi

• Yarbay
    2595 Mesaj

Sensör yok jantlarda. Bijonlari sokerken yuksek torkla cevirirlerse bijonlari sundurebilirler. Bir de lastigi levye ile ayirirken janti cizebilirler. Bu iki husus onemli.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    |
    |
    mask6060 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    213 Mesaj

Teşekkür ederim.

|
    |
    trexin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    151 Mesaj

tavanda orjinal boya ustune boya atildigindan bir tur boya uyusmazligi sorunu var gibi gorunuyor. kimyasal bir durum yani. cift renklerin hepsinde olma durumu var muhtemelen.

tavan boyasi, kapidan yagmur suyu damlatma, motor yag kacagi gibi devamli bir olumsuzluklar var. araba kusursuz degil. bu arabalar avrupanin en ucuz kalite urettigi arabalar. kusursuz arac beklentisinde olmak avanakliktan baska birsey degil. bizim milletin mali kiymetlidir. bunu ikinci el her turlu esyada gorebilirsiniz nerdeyse sifir fiyatina 2 senedir kullandigi matkapa para ister.

tavan icin citroen ucretsiz tavan folyo kaplama ve ya degerince para iadesi gibi teklifler vermisti bizimkiler napti ucuk fiyat tazminleri istediler citroende bakti ac gizlu bunlar toptan ilgiyi kesti galiba. burda da vardi oyle bir arkadas. bana 100 bin versede kabul etmem diyordu sifir acarl degisim istiyordu.

kapidan su damlariyor dediler baktim hakkaten oyle burayi okumasam habeeim olmayacak :) rahatsiz etmiyirdu iki damla su. ne varki yagmurda semsiyeyle montla arabaya giriyorsun heryer vicik vicik olmuyir mu.

benimki tek renk ben memnunum. yag kacagi yok. boya atmasi yok. su damlatiyor kapiyi acinca onemli degil benim icin.

millet issiz heralde bunlarla ugrasiyor.

|
    |
    trexin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    356 Mesaj

Bu segmentte alınabilecek en iyi araçlardan biriyle ilgileniyorsunuz. Yağ kaçırma problemi olmuş olsaydı Peugeot, DS ve Opel'ler için de konuşuluyor olması gerekirdi. Şöyle düşününün Peugeot, yeni Opel ve DS'lerde kronik diye bahsedilmeyen bir problem Citroen'de de yoktur.

|
    |
  • Yüzbaşı
    356 Mesaj

Önyargılardan sıyrılıp bir aracın kalitesini ve konforunu kendi bilincinizle algılayıp C5 Aircross'u tercih ederseniz tahmin ediyorum uzun yıllar zevk alarak kullanılabilecek bir araç. Yoksa milletin lafına bakarsanız Türkiye'de Citroen alınmaz!

|
    |
Reklamlar
pubg mobile uc
vp satın al
bankacılar
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.