Şimdi Ara

YENİ CITROËN C5 AIRCROSS ANA KONU(2022 FACELİFT KASA) - TÜM GÜNCEL PAYLAŞIMLAR/YORUMAR (77. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
16 Misafir (3 Mobil) - 13 Masaüstü3 Mobil
5 sn
20.321
Cevap
379
Favori
1.520.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşlar Bayraktar otomotiv İstanbul çekmeköy'deki şubelerini aradım.
    satış danışmanlığı ndan Gülcan hanım çıktı ve ona web sitesindeki araç modellerinin sonundaki 6.2 rakamının ne anlama geldiğini sordum.

Cengocenk arkadaşımızın da dediği gibi Ekim ayı ve sonrasında çıkan araçlarda motor güncellemesi yapılmış (yazılım) ve 6.2 aracın motor emisyon değerini ifade ediyormuş.

Değişikliklere bahsettiğimiz 4 donanımı da ekledi.

İsterseniz ilgili web sayfasından Siz de arayıp bilgiyi teyit edebilirsiniz.

Belki bu güncelleme ile motor sesi olayında da iyileştirme yapılmış olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elementry

E araç limandan inmişti. Bana da bu ayın sonunda geleceği söylendi alırsam.. Ama korkularım var. kapora vermesem aracı satacaklar, kapora versem beklesem bide eksik gelirse uğraş dur.
    Ki eksik geleceği kesin diyorlar
    Hocam kapora sizin satın alma işleminde ciddi olduğunuzu karşı tarafa ifade eden ve satın alma vaadinizi gösteren belge yerine geçen para ödemesidir. Bunda dikkat edilecek husus ödemenin banka yolu ile yapılması ve alıcının adı geçmesidir.

Örnek -1

Kendi adınıza alıyorsanız. Gönderen de sizseniz. Açıklama kısmına elinizde varsa aracın şasi numarası ile...

Açıklama: NWE67O9NHGY12 şasi numaralı CİTROEN C5 AİRCROSS araç için KAPORA ödemesi.

Yazmanız yeterlidir.

Örnek -2
    Eşiniz yada bir başka kişi adına siz gönderecekseniz parayı.

Açıklama: NWE67O9NHGY12 şasi numaralı CİTROEN C5 AİRCROSS araç için Ayşe FATMA (TC:10134738025) 'nın KAPORA ödemesidir.
    Yazmanız gerekir.

Bu ödeme iki tarafı da bağlar. Fakat ürün tesliminde bir sorun oldu. Yada gecikme, eksik donanım. Yada daha ucuza başka bir araç buldunuz gibi gibi başka sebepler ile siz aracı almaktan vazgeçtiniz. Firmaya bunu bildirip paranızı geri istersiniz. Firma da paranızı geri ödemek durumundadır.

Ödemedi mi.

Noterden noter masrafları da dahil olmak üzere genelde hukuk da belli bir süre vermek sizin iyi niyetinizi göstereceği için ve karşı tarafın bahane sunma şansını ortadan kaldıracağı için 7 gün içerisinde noter masrafınızda dahil olmak üzere ödeme yaptığınız banka hesabınıza kapora tutarınız ile birlikte yatırılmasını aksi takdir de tüm vekalet ücretleri masraflar harçlar ve bilimum giderleri de talep ederek maddi manevi tazminat davası açacağınızı bildirir bir ihtar çekersiniz. Onlar da paranızı hesabınıza yatırır.

KAPORA - CAYMA AKÇESİ değildir. Alım işleminden vazgeçtiğiniz zaman yanmaz.

Saygılar.

• Yani bizim araçlar Avrupa standartlarına göre güncellenmiş olarak Euro 6.2 motor olarak geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Mustafatomen

Satis danismanima bu değişiklikleri sorduğumda

Bir kontrol edelim hangi versiyon 6.1 mi yoksa 6.2 mi dedi. Sonra sistemden 6.2 olduğunu teyit etti ve evet abi senin araç bu 4 değişiklikle geliyor dedi.
    Satış danışmanınız Cem YILMAZ gibi bir kaynaktan konuşuyor bence... Çok itibar etmeyin derim. O Euro normu.

Değişiklik var ayrı. Görüşüyoruz onu da.
  • Mustafatomen M kullanıcısına yanıt
    UK'de full paket Flair plus olarak geçiyor ve arka tampon parlak.
    Gelgelelim sanayide 500 lira meselesine; Ben tavan led'ini orjinal gibi kime 500'e yaptıracağım? Önümüz kış? Kar lastiğini kaç tane 500'e çözeceğim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mitokondri Kristası

400-300 TL'ye yapılabilecek şeylerin tantanasını yapıyorsunuz ya komiksiniz cidden.
    Hangisi hocam. Hangisi 400 - 300 TL ye yapılacak şeylerin TANTANASI! Bu arada bu kelime için sizi kınıyorum. Üstelik burada tarafsınız. Citroen Türkiye için işlem yapan bir birim içerisinde bulunarak müşterileri kışkırtıcı yapabileceğiniz her türkü söz hareket yada söylem hukuki sonuç doğurur. En azından Citroen sizi tespit ederse yaptırım uygulanır. Bunu bilerek hareket etmenizi öneririm. Süreç açısından her hangi bir yorumda bulunmayacağım ama sizi daha dikkatli olmaya davet ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mitokondri Kristası

400-300 TL'ye yapılabilecek şeylerin tantanasını yapıyorsunuz ya komiksiniz cidden.
    Ayriyetten cevap vereyim.

Kahvede çay istesem 2 şeker yerine 1 şekerle getirirlerse hesabını sorarım. Alana kadar da kovalarım. Allaha şükür bu güne kadar bu ülkede almadığım hakkım da yok. 300 e 400 e de bakmam. Kimsenin yanına bırakmam. Bana bu araç gelecek dedilerse o aracı verecekler. Şu anda da bütün hukuki delillerimle bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CengoCenk

Açıkçası citroenin tuzu biraz kuru. Sebebi; adamlar zaten bu aracı türkiyeye getirirken hedef koymuşlardır. Atıyorum yıllık 1000-1500 gibi. Ona göre planlama yapılır.
    Buradaki durum bariz olarak citroen muhtemelen beklemediği bu satış grafiği ile ilk 6 aylık satış hedefini şimdiden kapatmış bile olabilir. Sonuçta 2 ayda nerden baksanız 1000 tane sattılar. "Ben bu şekilde almam aracımı" diyen olursa da "almayabilirsiniz" der gider illa ki bir alıcısını bulur.

Aman yanlış anlamayın, ben teslim almamış arkadaşlarımızın tarafındayım. Kesinlikle haksızlık var. Ancak düşmanını yenmek istiyorsan illa ki onun gözü ile durumu incelemek gereklidir.
    2019 satış hedefi 2.500 Adet.
    Hocam ben aracımı 1 Kasım da teslim aldım. Yani önceki parti araçlardan ve kontrol ettiğimde 24 Eylül üretimi gözüküyor. 9 ekimde oluşturduğunuz sipariş formunda da 6.2 olarak gözüküyor. Zaten 6.2 Euro normunu ifade ediyor. Bir donanım paketi anlamına gelmiyor.

• Verilen tepkiyi ısrarla 300 - 400 TL'lik mevzu sığlığına indirgemek isteyenlere bir kez daha anlatalım. Konu eksiltilen donanımların ucuzluğu pahalılığı, gerekliliği gereksizliği değil. Önceki sayfalarda neye tepki gösterdiğimizi defalarca yazdık.
    Ben kendi adıma bu şartlarda almıyorum, X1'le devam. Bu durum Citroen Türkiye'nin zerre umurunda olmaz. satış hedeflerinin çok üstünde seyrediyorlar, kendi adlarına keyifleri yerinde. Ama işte ne fark eder, eksi bir fark eder. benim de şimdilik yapabileceğim bu.
    Yeni 3 serisi 327 bindi şu anda en ucuzu 360 bin olmuş. Protestem Borusan için de geçerli.
    Tavşan dağa küsmüş diye okumak serbest.
  • Bugün sabah Türkiye citroen müşteri temsilcisi şikayetim üzerine geri dönüş yaptılar. Evet yeni gelen araçlarda 4 değişiklik var dedi ve bunu tüm bayiler ile paylaştıklarını söyledi.
    4 mevsim lastik yok, led tavan aydınlatma yok, arka difizör mat, arka kapı da Led yok. Sipariş veren arkadaşlar adına üzüntülüyim, geçmiş olsun. Birde çok çok yakında eat8 yerine eat6 gelecek (bunu daha önce paylaştım, bunu bana bayi de 2 ay önce söylemişlerdi)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NEXUS_07 kullanıcısına yanıt
    Adamlar 2 ayda 5-6 aylık hedeflerini geçmişler. Daha ne olsun.
  • 3008'de de benzer şeyler yapmıştı bu PSA.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha önce rampage adlı arkadaşımız paylaşmıştı. Aracınızın üretim tarihini bulmanız için izlemeniz gereken yol. Ben de buradan bulmuştum.

YENİ CITROËN C5 AIRCROSS ANA KONU(2022 FACELİFT KASA) - TÜM GÜNCEL PAYLAŞIMLAR/YORUMAR

YENİ CITROËN C5 AIRCROSS ANA KONU(2022 FACELİFT KASA) - TÜM GÜNCEL PAYLAŞIMLAR/YORUMAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi domer2525 -- 21 Kasım 2019; 14:40:48 >

• Aslına bakarsanız kaybımız olmasına rağmen şu anda araç almış olmaktan dolayı birkaç ay sonra araç alacaklara göre şanslı sayılabilecek bir konumdayız.

Birkaç ay sonra belki de sadece shine donanım ile birlikte eat8 gelecek

• 3008'den vazgeçmemin sebebi koltukları ve değişen vites topuzu olmuştu. Ayrıca donanımına göre yüksek fiyatı tabiki. Büyük bir ihtimal c5a'da vites topuzu da değişebilir ileride.
    Bence fiyat olarak da öyle. Yeni vergi kalemlerinin gelmesi an meselesi. Vergi demek herşeye zam demek. Özellikle şu anda faiz oranlarındaki düşüş sebebiyle araba almak (eğer ihtiyaç var ise) gayet mantıklı olabilir.
  • Aracımı bugün teslim aldım. Testlerini yapınca tekrar yazacağım. Ancak aracın yakıt tüketimi kayıtta yazdığı kadar az olacağını sanmıyorum 🤣 Aracı 206.000 e aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eren Berkin -- 21 Kasım 2019; 15:9:29 >
  • Eren Berkin E kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun. Kazasız keyifli sürüşler dilerim.

Ben yaklaşık 300 km dir kullanıyorum. Uzun yolda 4,5-5,5 aralığında olur diyorum.
    Ancak şehir içinde durum kesinlikle 6-6,5 olmaz. Kullandığınız güzergah, yolun kısalığı uzunluğu, trafik seviyesi ve kullanım tarzınız kesinlikle etki edecektir.

Benim kişisel düşüncem, araç son derece tutumluluk potansiyeli olan bir araç. Ancak şehir içi kısa mesafe ve trafikte 7-8 in altında görmezsiniz. Normal c sınıfı bir araç kadar yakıyor bence.
  • CengoCenk kullanıcısına yanıt
    Fabrika verileri hiçbir zaman kullanım ile aynı olmuyor, buna itiramız yok. 5 yazıyorsa 5,5 veya 6 kabul ancak 7 gibi rakamlar aşırı olur bence. İnşallah o kadar değildir

• 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.