Şimdi Ara

YENİ CITROËN C5 AIRCROSS ANA KONU(2022 FACELİFT KASA) - TÜM GÜNCEL PAYLAŞIMLAR/YORUMAR (354. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
20.322
Cevap
379
Favori
1.521.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 352353354355356
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Takip ettiniz mi bilmiyorum ama C5 Aircrossun teknik verilerini ve donanım bilgilerini içerir''Teknik Föy''ü temmuz itibarıyla siteden kaldırıldı ve hali hazırda güncellenmedi... Bu durum, gelecek araçlarda donanım değişikliği olacağını mı işaret ediyor acaba...
  • eczaci20 E kullanıcısına yanıt
    yazdığınız donanımlar shine s pakette var
  • quote:

Orijinalden alıntı: certac

Şimdi bir fikir atacağım ortaya. Okuyan citroen çalışanı varsa zoruna giderse gitsn.
    Ön talep ile araba satıyorlar. Kaç tane araba sipariş edildiyse o kadar kapora alınıyor. Sipariş geçiliyor. Bir oran orantı mutlaka vardır. Zaten sarı sayfaya da bakıp sonra zamları yapıştırıyorlar. Yoksa € kurunda değişim yokken neyin zammı olsun ki?Sarı sayfada 285 olan aracı 310-320 e koyanları görünce bayilerin iştahı kabarıyor. Veriyorlar gazı merkeze onlarda sayfaya koyuyor. Sonra hepimiz diyoruz ki ;lan bakın bayiler ile alakası yok. Çünkü bayiler arabayı 285 e verip kendilerinden daha fazla kar edildiğini görünce hazmedemiyorlar. Aranızdan vazgeçenler olsun diye zaten bekliyorlar. Ne de olsa fazladan kaparo alıyorlar. AMA NET BİŞEY SÖYLEYEYİM,BUNU ŞU AN BÜTÜN OTOMOTİV CAMİASI YAPIYOR.Ne de olsa 20 siparişin 10’u kadar araba gelecek. Onlar iyi biliyorlar. Ama garanti bir portföy tutup,Ekstradan koyup geçiyorlar. Şu an premium segmentde daha büyük bir kıyım var. Üstelik millet koşarak alıyor.😂Geçen sene 49k€ olan arabalar 65k€ a 65 olan 90 a satılıyor. Kendiniz hesaplayın bana güvenmeyen varsa🤭
    fiyat belirleme çalışması vatandaş kaç liraya kadar alabilecek diye zam yapacaklar araçlar alınmamaya başladığı anda kampanya adı altında indirime başlayacaklar.

• cgok03 C kullanıcısına yanıt
    Feel adventure pakete kör nokta eklenmis.

Ancak bu donanim paketinden akustik yalitim cikarilmis. Satis temsilcisi boyle soyledi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • trexin T kullanıcısına yanıt
    Evet daha önce de paylaşmıştım, ST ekranında shine/fa donanım farkı ile ilgili bu şekilde bir bilgi var...
  • cgok03 C kullanıcısına yanıt
    E buna gore katlanir ayna da mi gitti o zaman ? Yazik olmus eger oyleyse. Su aracin donanimiyla niye oynayip duruyorlar.

• Serviste güncellettim. Radyo daha iyi çekiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mutluthegreat M kullanıcısına yanıt
    Aracın bagajını ayakla açtığınızda kilitler açılmıyor ve o bagaj içindeki yeşil kilit butonu aktif iken ayağınızla kapattığınız takdirde araba kilitleniyor. Yani o sistem aslında ellerinizin dolu olduğu ve sadece ayak kullanmanız gerektiği durumlar için aktif aslında.
  • Merhaba,

Navigasyonlu donanım kullanan arkadaşlara sorum var. Bizim sesli komut sistemi açık kullanabiliyoruz ancak söylenen bir çok şeyi anlamıyor. Sadece "derece arttır", "derece azalt" gibi komutları algılıyor. "dereceyi 20 ayarla" falan olmuyor. Bir de "ahmet ARA" dediğinizde de bt bağlı telefon istiyor. Yani kablo ile bağlıysanız olmuyor.

Bunun nimetinden yararlanabilen var mı acaba?
  • Mutluthegreat M kullanıcısına yanıt
    Arkadaslar söylemişler. Tüm kapılar kilitli iken ayakla bagaji açıp yine bagaji kapatırsanız kapılar hiç açılmadan arac kilitli kalır. Bunun ekranda ayari var. Aktiflestirmeniz gerek. Bunun dışında bagaji plakanin üzerindeki düğmeye basıp açtığınız tuşun hemen yanında küçük bir tuş daha vardir. Bagaj kapandıktan sonra o tuşa basarsanız tum arabayi kilitler.

• Kerasuslu K kullanıcısına yanıt
    Kitapçıkta detaylı anlatmış. Oraya baktınız mı?

• defada D kullanıcısına yanıt
    Bende en kısa zamanda su geri çağırma mevzusu sebebiyle servise gideceğim. Bakalim sonrasinda radyo nasil olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CengoCenk -- 15 Temmuz 2020; 10:25:31 >
  • Bu siyah boyali ayna kapagi veya a sutunu kaplamasi gibi platik parcalarda cizik giderici olarak ne kullanilabilir?
    Meguiars plastx onerenler var. Sonax'in da plastik dahil cizik gidericisi var.
    Herhangi bir urun kullanan oldu mu?

• CengoCenk kullanıcısına yanıt
    Evet kitapçığa baktım. Orada yazanları da denedim ama bir kısmı çalışıyor bir kısmı çalışmıyor. Yazan basit komutlar bile sorun olabiliyor. Basılı olarak yanıma alıp tek tek deneyeceğim bakalım.
    Aslında güzel bir özellik ama alışmak lazım galiba. Bir de MEDYA için sadece USB bağlantısında istenenler yapılıyor yazmışlar. Yani USB'den müzik çalarken sesli komut verebiliyoruz anladığım kadarıyla.
  • 1 aylık kullanım sonrası birkaç şey karalayayım dedim. Araç 1.6 180 hp FA

Öncelikle çoğumuzun farkında olduğu, olmayanların ise farkına varması gereken bir gerçek var arkadaşlar. Biz fiyat / performans dengesi yüksek olduğu için bu aracı aldık. Dolayısıyla kıyaslarımızı da bu dengeye göre yapmamız gerekir diye düşünüyorum.

Benim 1 aylık kullanımım sonucu bu dengenin bana göre üzerinde olan ve altında kalan yönleri şunlar:

Artılar:

+ Motor - şanzıman uyumu. Allah nazardan saklasın çok çok iyi.

+ Aracın dış görünüşü inanılmaz heybetli. Ben buradayım diyor.

+ Aracın yerden yüksekliği gayet başarılı. Dün farkında olmadan çok derin bir belediye çukuruna girdim. Resmen bu yükseklik kurtardı.

+ Geri vitese takınca şu aracı tepeden gösteren şeyi çok kullanışlı buluyorum. Keşke 360 derece görüş olsaydı ama gücümüz yetmedi.

+ Bagaj hacmi müthiş.

+ Arka koltuk yolculuğu gayet rahat.

+ Yol tutuş, yola hakimiyet ve sürüş konforu üst düzey.

Eksiler:

- Radyo çekişi. Sanırım Spotify Premium alıcam sadece bu sebepten.

- Ses seviyesi yeterli değil gibi. 30 dereceli sistemde 21 de müzik dinliyorum yine de yüksek seste müzik dinleme hissi vermiyor.

- Tavan kumaşının aracın ön kısmında birleşmemesi.

- Aracın sağ ön kapı yanı hoparlörün olduğu yerden bir trim sesi geliyor.

- Sol ön kapı altı plastiği kapıyla birleştiği noktada bir ayrışma mevcut. Aşırı dikkat etmezsen belli olmaz ama yine de hoşuma gitmedi.

- Basılı kullanım kitapçığı verilmemesi.

Bir de araca laf edemem ama servis çok önemli benim için. Önceki aracım fiattı ve 9 sene servisten başka yere götürmedim. O derece memnundum. Aracı teslim aldım, 1 ay oldu ve 2 plaka da yerinden çıkıyor. Her kullanımdan sonra aracı park edince plakaları yerine oturtuyorum bildiğin. Her işi plaka taktıkları gibi yapıyorlarsa çok işimiz var bunlarla. İnşallah beni yanıltırlar.

Tekrardan herkesin aracını kazasız belasız iyi günlerde kullanmasını dilerim.

• lanchora L kullanıcısına yanıt
    merhaba,
    cevap için teşekkürler ancak benim araçta o şekilde olmuyor. Belki ekrandan ayarlar menüsünden uğraşmam gerekiyor.
  • Arkadaslar bizim araclarda sunroof cevresinde led ambiyans aydinlatmasi tarzi birsey var mi?
    Birde anroid auto yada mirror link uzerinden baglandigimizda youtube u acabilecegimiz bir yontem var mi?

• muratakyol008 M kullanıcısına yanıt
    İlk çıkardıkları modellerde ambiyans vardı sonrakilere neden kaldırdılar bilmiyorum ama ben de sizin gibi arıyorum onu
    Yolda giderken youtube izlemek sürüş emniyeti açısından apple ve android izin vermiyor ama apple da eğer jailbreak yaparsanız telefonu carbridge yükleyip telefonda ne varsa ekranda da izleyebilirsiniz

• Aracım 5200 km de ama aracı çalıştırdığımda 800 km sonra bakım uyarısı veriyor. 3800km deyken bu uyarı başladı. O sırada adblue uyarısı vermişti. Opette 10 lt doldurdum. Ama daha sonrasında her çalıştırdığımda ... km sonra bakım uyarısı veriyor. Acaba bu uyarı neden kaynaklı 6000 kmye geldiğinde servise gitmeli miyim?

• 1717 1 kullanıcısına yanıt
    Basılı kullanım kitapçığı torpido da siyah bir kılıfın içerisinde. Siyah olduğu için farkedilmiyor.
    Tekrar bakın isterseniz.
  • 
Sayfa: önceki 352353354355356
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.