Şimdi Ara

YENİ CITROËN C5 AIRCROSS ANA KONU(2022 FACELİFT KASA) - TÜM GÜNCEL PAYLAŞIMLAR/YORUMAR (352. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: ishizaki
1 Kayıtlı Üye ve 9 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20.312
Cevap
379
Favori
1.519.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 350351352353354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşımın arac alımında bizzat yaşadığımız olayi anlatayım. Daha 2 gün önce aldi arabayi.
    Arkadaşım opel astra için opel bayisine gidiyor. Showroom da Sifir astra yok. Ancak sifir olarak 2. El bölümünde var diyorlar. Gidip bakıyor. 178 bin diyorlar. 176 ya anlaşılıyor. Sonrasinda bayinin sahibinden sayfasında görüyor arabayi. 1100 km yazmislar. Bayi ile konuşuyor. Arac sifir teyit ediliyor. Satis sirasinda da arkadaşa 162 bin fatura kesiliyor. 164 bin TL yi bankadan gönder geri kalani nakit alacağız diyorlar. Arkadas arabayi alıyor. Arabanin muayenesine baktık şubat 2023 görünüyor. Yani arac tr ye şubatta girmiş. Bayi gitmis bu arabayi sattim demis opel tr ye. Sonravarabayi 2. Ele çekmiş. Şimdide sifirlarin fiyatları arttıkça satıyor. Kisaca stokculugu bayinin kendisi yapıyor. Biz sonradan uyandık. Ancak aldık tabi arabayi. Eminim su anda marka bağımsız bayilerin ellerinde baya stok vardir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • CengoCenk kullanıcısına yanıt
    Tamam öyle olsun .Ne diyeyim.Ama bir lastikçiye de danışırsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • certac C kullanıcısına yanıt
    Internette ufak hir araştırmada 50 veya 55 in ne anlama geldiğini görebilirsiniz.

• Original lastik ebatları nedir arabanın?

18 jant için soruyorum. 225 55 R18 mi 235 55 R18 mi?
  • Arkadaşlar dizel aracı olanlardan 15 bin bakımı gelen oldu mu? Bakımı yaptıran varsa ne kadar tuttu neler yapıldı bilgilendirebilir misiniz?

• tansel67 T kullanıcısına yanıt
    Aracımda 225/55/18 Michelin Primacy 4 102 XL S1 lastikleri var

• C5 Aircrossa 3008 gibi analog hayalet ekran güncellemesi gellecekmi.Bilgisi olan arkadaşlar varmı.
  • Herkese merhaba,
    Genellikle eksik donanımlar sonradan araca eklenebiliyor. Grip kontrol olmayıp sonradan Citroen servisinde ya da dışarıda ekleten oldu mu? Olduysa maliyeti ve araca katkısı nedir? Katkıdan kasıt orjinal çıkışta olduğu gibi verimli, istenildiği gibi kullanılabiliyor mu?
  • eczaci20 E kullanıcısına yanıt
    Kısmet, keşke alsaymışsınız.

• Arkadaşlar merhaba klima konusunda şikayeti olanlardan birisiyim. Daha önce yazmıştım sıcaklık sensörü temin ettim ve ilk testi gerçekleştirdim.

Oto lastikçiye uğramıştım. Klimayı açtım ve yola çıktım. Yolun ortasında aklıma geldi ve ölçüme başladım. Tam o anda aldığım görüntü aşağıda; 34 derece sıcaklık 21 derece AUTO klima ayarı. Oto lastikçiden itibaren yaklaşık 7-8 dakikadır açıktı.

YENİ CITROËN C5 AIRCROSS ANA KONU(2022 FACELİFT KASA) - TÜM GÜNCEL PAYLAŞIMLAR/YORUMAR

Buradan bir markete uğramak üzere yola devam ettim. Aşağıdaki görüntüde yol güzergahı mevcut. Test Başlangıç - 1.Nokta (market) arasında geçen süre 4 dkk. O sırada çektiğim iç sıcaklık da aşağıda;

YENİ CITROËN C5 AIRCROSS ANA KONU(2022 FACELİFT KASA) - TÜM GÜNCEL PAYLAŞIMLAR/YORUMAR

Tam çıkmamış ama 26.8 derece. Yani yaklaşık 11-12 dakikadır açık klima iç sıcaklığı 26.8'e getirmiş. Bu arada oto lastikçiden itibaren güneş arkamda iken son kırmızı düzlükte güneş karşıdan vurdu.

Markett işim toplam 4 dkk sürdü. Sonra marketten çıktım ve eve devam ettim. Bu aradaki yolculuk da 11 dakika sürdü. Kapalı otoparkta çektiğim görüntü aşağıda. 25.1 derece.

Aracın içinde bekledim ve havalandırmadan gelen soğuk havanın sıcaklığını da dengeye gelene kadar ölçtüm. 11 derecelerde dengeye geldi.

Şimdi izlenimlerim;

-Aracın kliması 31-32 dakikalık yolculukta aracı istenilen sıcaklığa getiremedi.
    -Yalnız üflediği havanın sıcaklığı istenilen sıcaklık ile dış sıcaklık karşılaştırıldığında normal gibi. (33+11)/2=22
    -Güneş araca direkt vurmazsa serinlik yeterli gelebiliyor. Ancak karşıya aldığınız anda sıcaklık 2-3 derece birden artıyor. Araç buna tepki veremiyor.

Sonuç;

-Aracın klimasının üflediği hava sıcaklığı normal ancak aracı soğutması uzun sürüyor. Buradan hareketle bence klima iç hacime göre yeterli değil. Aracın iç hacmi fazla geliyor bu sebeple soğutma çok yavaş gerçekleşiyor. Aslında imkan olsa kanallardan çıkan havanın debisini de ölçüp hesaplayacağım ama biraz zor tabi.

Sonraki testler;

-Bu çok sağlıklı bir test olmadı. Farklı sıcaklıklarda, farklı rotalarda, farklı ayarlarla denemeye devam edeceğim. Sonuçları paylaşacağım.
    -Sensörü başka sensörler ile karşılaştırıp kalibre etmeye çalışacağım.

Bu arada araçla ilgili ciddi bir sorun çıktı. Cumartesi günü servisteydim. İlgilendiler fotoğrafları aldılar. Garantiye başvuru yapacaklar. Bayinin tutumuna göre sorunu ve süreci burada yazacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kerasuslu -- 12 Temmuz 2020; 15:24:47 >

• Dostlar selam. Ankara ata citroen de 2 adet dizel shine boşa çıkmış. İnci beyaz ve fiyort mavi. Seramik kaplama yan basamak falan ekstralari varmis. Otoyol sürüş destek sistemleri shine da artık standartmış. 310 bin fiyat çektiler ben kabul etmedim. İlgilenenler olursa iletişime geçebilirler.

• Arkadaşlar, 2020 yılında araç teslim alıp da Ocak ayı MTV taksidi ödenmeyen var mı aranızda? Bugün e-devlette gezinirken dikkatimi çekti nisan son haftası teslim aldığım aracımın Ocak MTV taksit borcu duruyor. Üstelik gecikme zammı yansımış.

• Kerasuslu K kullanıcısına yanıt
    Elinize sağlık
    Başka verileri de takip ederiz

• safak0841 S kullanıcısına yanıt
    benimkiyle aynı 225/55/18 Michelin Primacy 4 102 XL S1

fakat bazılarında 235 olan bayi çıkışlı araclar var diye duydum bu doğru mu?

doğruysa orjinalı hangisi?
    İlk gelen shine larda 235 vardı. Benimki 235 kasımda aldım. Sonradan 225 oldu ebat

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bir arsa alma durumum olabilir. Feel adventure aracım henüz 4500 km'de, Şuan ne kadar eder, sahibindende 272 -280 yazmışlar ama gerçekçi midir?

• Kerasuslu K kullanıcısına yanıt
    Emeğinize sağlık. Ciddi sorun derken neyi kast ettiniz

• Prestor kullanıcısına yanıt
    gerçekçi mi derken. siyah tavan inci beyazı farkı da oluyor

İlk gelen araçlarda olabilir. Bir de şöyle durum var; Michelin kendi internet sayfasından araç tipine göre lastik seçtiğin de 235/55/18 ebadında gösteriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: rush10

gerçekçi mi derken. siyah tavan inci beyazı farkı da oluyor
    demek istediğim şuydu, bir önceki aracımı satarken neredeyse en ucuz ilan benimdi, zor satıldı. Fiyatlar çok şişik olabiliyor. o yüzden dedim.
  • 
Sayfa: önceki 350351352353354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.