Şimdi Ara

YENİ CITROËN C5 AIRCROSS ANA KONU(2022 FACELİFT KASA) - TÜM GÜNCEL PAYLAŞIMLAR/YORUMAR (114. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: kaansa , athensaus
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü3 Mobil2 iOS
5 sn
20.326
Cevap
379
Favori
1.521.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba ben şimdi şehir dışında bir bayiden telefonla anlaştım kapora ileteceğim ama nasıl bir belge almak gerekir şase no mu hangi paket olduğuyla ilgili mi ? Tecrübeli arkadaşlar destek olabilir mi ilkkez araç alacağım hemde şehir dışından doğal olarak insan tedbirli hareket ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • absfr A kullanıcısına yanıt
    Bayi size öncelikle anlastiginiz aracın proformasini gonderecek. Bunda su bilgiler yazıyor olacak: marka, tip, model yılı, renk, döşeme, şasi no ve motor no. Bu belge elinize ulaştığında XX şasi nolu XX motor nolu aracin kaporasidir diye açıklama girerek kaporanizi banka üzerinden göndereceksiniz. Sonrasında aracın bayiye gelmesini beklemeniz gerekir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şehir içi yakıt konusunda bilgi paylasirmisiniz arkadaşlar?
  • silverdream kullanıcısına yanıt
    Bendeki dizel versiyonu. Aldığımdan beri sadece İstanbul trafiğinde kullandım. Şu an 830 km de ve yakıt tüketimi 7 litre.
  • Bende kaporamı gönderdim beklemeye geçtim şase numaram belli shine+otoyol destek paketli, şimdi bunun sorgulamasını takibini gemisini nasıl takipliyoruz forumda yazılıydı ama
  • dentist24 D kullanıcısına yanıt
    Aktarım başarılı olmuş tebrikler. Ayrıca şu da var: Telefonun MirrorLink'i desteklemesi gerekmekte. Örneğin benim telefon Xiaomi ve MirrorLink desteği yok. Doğal olarak bu aktarım bende çalışmayacaktır. Emin olmamakla birlikte sadece şu telefonların desteği var: Samsung, HTC, Huawei, Sony ve LG
  • quote:

Orijinalden alıntı: byrmcr

Bendeki dizel versiyonu. Aldığımdan beri sadece İstanbul trafiğinde kullandım. Şu an 830 km de ve yakıt tüketimi 7 litre.
    Benim de o civardi birden bire firladi 9 lara ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: 38DS315

Wy21w için de dirençli ledler olması lazım aliexpresste vs bulunabiliyor. Veya araya kablo uzatıcı gibi eklenen dirençler de var kesme biçmeye gerek duyulmayan.
    Wy21w ayrıca t20 ve 7440 koduyla da geçiyor.
    P21w de 1156 ile aynı olması lazım.
    Farlar için de turkiyede satılan çoğu led içinde dirençle geliyor arıza yakmaması için. Philipste yok diye biliyorum vag grubunda arıza veriyordu ama led kodlamasıyla hallediliyordu o yüzden yakabilir dedim. Deneyip görmek lazım tabi benimki tahmin.
    Hocam bir de alınca duvara doğru ışığı tutup öyle de fotoğraflar çekerseniz çok memnun olurum sisler ve geri vites için.

Ekleme: sisleri lede çevirince vag grubunda sislerin direksiyon dondukce yavaşça yanıp yavaşça sönmesi özelliği kayboluyordu c5 'te böyle mi hiç dikkat etmemistim şimdi aklıma geldi.
    C5A da W21W ampul yok. Onu yanlışlıkla yazdınız galiba.

P21W de, evet 1156 ile de uyumlu bildiğim kadarı ile. Ama ben öncelikle aradığım koda dikkat ederim. P21W kodu olmasını dikkate alırım. Tek başına 1156 yazan bir ampulden emin olup alamam. Yani en azından ben yapmam...

Sinyallere gelince. Benim bildiğim kadarıyla sinyaller dirençsiz yanıp sönmüyor. Yada yanıp sönse bile saçmalamaya başlıyor.

Philips W16W ve W5W (T10) lar Subaru XV ve Citroen C5 de arıza lambası yakmamıştı. Ama C5A da ne olur bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NEXUS_07 -- 6 Aralık 2019; 20:4:47 >

• +2 sene Garanti konusuyla ilgili bayiye mail atmıştım, beni satış bölge müdürü Bora Duran' a yonlendirdi. Bora Bey'in mailini ekte bulabilirsiniz. Mailde psa ssh direktörü Eren beyin de mail adresi var. Bir gün işimize yarayabilir diye dursun burda.
    Son olarak bir de facebook grubundan bahsetmiş,bizden var mi oraya takılan?

• silverdream kullanıcısına yanıt
    Benzinli ortalamam 7,4, şehir içi yoğun trafikte ise 8.0-9.0 arası yakıyor, güncellemeden sonra yakıt verilerinde herhangi bir değişiklik olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: byrmcr

Aktarım başarılı olmuş tebrikler. Ayrıca şu da var: Telefonun MirrorLink'i desteklemesi gerekmekte. Örneğin benim telefon Xiaomi ve MirrorLink desteği yok. Doğal olarak bu aktarım bende çalışmayacaktır. Emin olmamakla birlikte sadece şu telefonların desteği var: Samsung, HTC, Huawei, Sony ve LG
    Bu aktarımı rootlu bir telefon ve android autoya eklenen programlar yoluyla yaptım mirrorlink kullanmadım. Zaten root işi riskli olduğu için eski bir telefon kullandım (S5 mini) ve mirrorlink özelliği yok. Root sırasında 2 kere telefon çöktü yeniden yazılım yükledim sürekli kullanılan telefonla yapılacak iş değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: NEXUS_07

Diğer arkadaşlarım da cevap vermişler zaten. Ama bende ekleme yapmak isterim. Genelde gelen araçlar gemideyken bile hangi şasi numaralı aracın hangi özellikleri taşıdığını görebiliyorlar. Bununla ilgili ödeme yapmak için belirttiğiniz ve size olduğunu söyledikleri özellikleri bir A4 kağıda yazdırıp kaşe imza yaptırın...

1.5 Bluehdi 130 hp Eat8 shine + otoyol destek deri özellikli VR158000RYBL00O şasi numaralı beyaz kırmızı bumper araç ALİ BOLAT 'a satılmıştır.

Gibi bir A4 kâğıt üzerine yazdırıp buna istinaden kapora ödemesi yapacağınızı söyleyin.

5 bin 10 bin 20bin tl her neyse kaporanizi EFT yada Havale olarak aciklama ile ödeyin.

Banka EFT si:

10 bin tl
    AÇIKLAMA: VR158000RYBL00O şasi nolu aracı satın almak için kapora ödemesi.

Kalan parayı aracı showroom da gördükten sonra ozelliklerini ve şasi numarasini kontrol edip ruhsat islemleri hazir olunca EFT olarak bayinin hesabına

VR158000RYBL00O şasi numaralı aracın satış işlemi için ödeme

aciklamasi ile islemi bitirirsiniz.

Diyelim ki bayi size baska bir arac vermeye kalkti.

Onlardan aldiginiz ve şasi numarasi yazan kağıt size bayinin vaadidir.

Siz o vaade istinaden ilk 10 bin tl lik kaporayi gonderdiginiz icin. Onlarin beyan ettigi şasi numarasi disinda bir araci size satmaya kalkmalari halinde sizin hicbir kusurunuz olmadığını ispat eder ve bu satistan cayabilirsiniz.

Kapora hukuki anlamda bir malin alınacağına dair alıcının beyanı anlamına gelir ve alıcı alım isleminden vazgeçerse kapora alıcıya kanunen iade edilmek zorundadır. Ödenmemesi halinde mahkemeye vereceginize dair noterden ihtar cekmeniz halinde kaporaniz hesabiniza iade edilecektir.

Ki burada kapora nin hukuki durumundan önce bayinin şasi numarasına uygun aracı temin ve teslim etmemesi de zaten bayiyi suçlu duruma düşürecektir.

Iyi alisverisler.

Face grubunda shine+otoyol+360 olunca grip kontrol ve elektrikli koltuk ısıtma ötv sebebiyle iptal diye konuşuldu daha önceden varmıdır bunun aslı astarı.

• quote:

quote:

Diğer arkadaşlarım da cevap vermişler zaten. Ama bende ekleme yapmak isterim. Genelde gelen araçlar gemideyken bile hangi şasi numaralı aracın hangi özellikleri taşıdığını görebiliyorlar. Bununla ilgili ödeme yapmak için belirttiğiniz ve size olduğunu söyledikleri özellikleri bir A4 kağıda yazdırıp kaşe imza yaptırın...

1.5 Bluehdi 130 hp Eat8 shine + otoyol destek deri özellikli VR158000RYBL00O şasi numaralı beyaz kırmızı bumper araç ALİ BOLAT 'a satılmıştır.

Gibi bir A4 kâğıt üzerine yazdırıp buna istinaden kapora ödemesi yapacağınızı söyleyin.

5 bin 10 bin 20bin tl her neyse kaporanizi EFT yada Havale olarak aciklama ile ödeyin.

Banka EFT si:

10 bin tl
    AÇIKLAMA: VR158000RYBL00O şasi nolu aracı satın almak için kapora ödemesi.

Kalan parayı aracı showroom da gördükten sonra ozelliklerini ve şasi numarasini kontrol edip ruhsat islemleri hazir olunca EFT olarak bayinin hesabına

VR158000RYBL00O şasi numaralı aracın satış işlemi için ödeme

aciklamasi ile islemi bitirirsiniz.

Diyelim ki bayi size baska bir arac vermeye kalkti.

Onlardan aldiginiz ve şasi numarasi yazan kağıt size bayinin vaadidir.

Siz o vaade istinaden ilk 10 bin tl lik kaporayi gonderdiginiz icin. Onlarin beyan ettigi şasi numarasi disinda bir araci size satmaya kalkmalari halinde sizin hicbir kusurunuz olmadığını ispat eder ve bu satistan cayabilirsiniz.

Kapora hukuki anlamda bir malin alınacağına dair alıcının beyanı anlamına gelir ve alıcı alım isleminden vazgeçerse kapora alıcıya kanunen iade edilmek zorundadır. Ödenmemesi halinde mahkemeye vereceginize dair noterden ihtar cekmeniz halinde kaporaniz hesabiniza iade edilecektir.

Ki burada kapora nin hukuki durumundan önce bayinin şasi numarasına uygun aracı temin ve teslim etmemesi de zaten bayiyi suçlu duruma düşürecektir.

Iyi alisverisler.

Alıntıları Göster
    Bu daha önce yazmış olduğum bir yazı idi. Tekrar paylaştım.

Siz havale yapacağınız için öncelikle bir mail isteyin.

"Citroen C5 Aircross Shine 1.5 BlueHdi 130HP EAT8 6.2 N1 + SİYAH TAVAN + OTOYOL SÜRÜŞ DESTEK SİSTEMLİ + 18" JANT lı VR5ACRHYTRKR125704 ŞASİ NOLU araç ALİ BOLAT adına opsyonlanmıştır. Aşağıda bulunan firmamıza ait banka hesap numarasına yatıracağınız kapora sonrası araç satışı sizin adınıza kesinleşmiş olup kalan ödeme araç teslimi öncesi alınacaktır.

TANKER BANK TR45 0001 0004 0005 0007 2398 56

Şeklinde bir mail isteyin.
    Bu maildeki hesap numarasına havale eft nizi yaparak size gönderilen maile cevaben dekontunuzu gönderin.

Banka Eft yada havalesine yazacağınız açıklama:

"ALİ BOLAT adına Citroen C5 Aircross marka VR5ACRHYTRKR125704 ŞASİ NOLU araç için KAPORA ödemesi"
    olarak yapın.

Daha sonra da kalan parayı araç teslimi öncesi aynı hesap numarasından gönderirsiniz.

• 5008.tr 5 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, böyle birsey belirtmediler ancak olacağını sanmiyorum çünkü grip control ve elektrikli ısıtma teknik broşürde de shine da standart donanım araçla 2 şekilde geliyor shine paket veya shine + opsiyon seçenekleri opsyionlarda 19 inç park asistanı veya otoyol destek sistemlerinin hepsi ya da birkaçı olabiliyor.

• NEXUS_07 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bu şekilde ilettim sadece ödemeyi fatura kesiminde alacaklarını belirttiler yani aracı görmem gerekli sanıyorum önce bir problem olmaması için.

• Kasım ayı C5 aircross satışları Odd verilerine göre 665 adet olmuş. Citroenin otomobil satışlarının 1/3 ünü C5 aircross satışları oluşturuyor. Satışlar giderek artıyor gibi gözüküyor.

• planetcrk kullanıcısına yanıt
    Bu da Avrupa satışları, Türkiye satış rakamları dahil değil, bizde zaten Eylül’den itibaren satışa başlandı, Avrupa’da da esasen 2019’dan itibaren. Çin pazarında ise 2017’den beri satışta diye biliyorum. Yeni bir oyuncu olarak pazara girmesine rağmen satışlar gayet güzel, Koleos vb. bir kaç model hiç rekabet edemedi sektörde, C5A kalıcı olacak gibi duruyor, şimdiden hibrit modelini çıkardığına göre!

Şaseden gemi takibini öğrenirseniz banada yazarmısınız

• quote:

Orijinalden alıntı: texasboy77

Benzinli ortalamam 7,4, şehir içi yoğun trafikte ise 8.0-9.0 arası yakıyor, güncellemeden sonra yakıt verilerinde herhangi bir değişiklik olmadı.
    Dizel 8-9 a çıktı ne oldu anlamadım 7 yi geçmiyordu güncelemeden sonra uçtu resmen
  • 
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.