Şimdi Ara

YENİ CITROËN C5 AIRCROSS ANA KONU(2022 FACELİFT KASA) - TÜM GÜNCEL PAYLAŞIMLAR/YORUMAR (107. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
20.316
Cevap
379
Favori
1.519.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1.500 olması lazım ama tam hatırlamıyorum hocam, yanıltmak istemem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mustafatomen M kullanıcısına yanıt
    teşekkürler gaziantepteyim kaparoyu verdik bekliyoruz inşallah bir sıkıntı çıkmaz.
  • NEXUS_07 kullanıcısına yanıt
    Aynen
    Şu andaki 205 55 19
    Yenisi 225 50 19 olacak.

Aynı jant ile hem offset hemde jant genişliği ile (çünkü jant ı değiştirmiyoruz) Bire bir uyuyor.
    Ancak bu tip sitelerde genelde offset (yani jant ile fren diski arasındaki mesafe) ve jant genişlikleri pek hesaba katılmıyor.

Aşağıda verdiğim hesaplamada bu değerlerde hesaba katıldığı için daha güvenilir gibi geldi. Siz ne dersiniz?
    https://www.wheel-size.com/calc/?wheel1=205-55-19X7ET38&wheel2=225-50-19X7ET38&fcl=50mm&scl=50mm&wcl=30mm&sr=0mm

• Yıllarca her marka lastiği kullandım, kendi kullanmama göre değerlendirecek olursam Bridgestone Türkiye’deki yol şartlarında en iyi lastik. Çin malı lastikleri de denedim, ben ettim siz etmeyin, hem yakıt ortalamasını artırdı, hem yol sesi arttı, hem de suda kızaklama yaptı, bir lastik fiyatına dört lastik alıyorum, kar ediyorum diye düşünmeyin! 🤣

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi texasboy77 -- 4 Aralık 2019; 12:54:44 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tigin_

üstat istanbulda sistem böyle olabilir veya başka şehirlerde bilemiyorum ama antepte sistem şöyle işliyor. 30 araç gelecek önümüzdeki gemi ile diyelim. bu 30 araçtan hangilerinin antebe geleceği belli değil. 2 hafa önce kaparo verdim. bırak şasi numarası gelecek 30 aracın hangi paket geleceği bile belli değil. en azından bayinin söylemi bu şekilde. inci beyaz siyah tavan istiyoruz bayi diyorki bu özelliklerde bir araç çıkarsa gelenlerin içinde size opsiyonluyorum çıkmazsa gelince bakarız . mecbur bizde kaporo verirken antetli bir kağıda şu özellikte gelecek araç için şu kadar kaparo verildi şeklinde bir form doldurtuk kaparoyu elden verdik. o an eft veya havale yapmak aklıma gelmedi ama bir sıkıntı çıkacağını da sanmıyorum.

öte yandan bana 15 aralık teslim dediler. ben araçlar bayiye ne zaman gelir ona göre bakalım kredi falan işlerini halledelim dedim. 15 aralıkda bayiye gelir dedi satış danışmanımız. peki dedim 15 aralıkta antepe inen aracı nasıl bana 15 aralıkta teslim edeceksiniz. ruhsat plaka kredi işleri nasıl hallolacak 1 günde dediğimde, aracın şasisi bir kaç güne sisteme düşer şasi üzerinden krediyi çeker, ödemenizi yaparsınız, faturayı keser ruhsatı çıkarır, araç gelmeden plakayı hazırlarız gelince de teslim alır gidersiniz dediler. kafam karıştı açıkçası, aracı görmeden, ne özellikte olduğunu bilmeden tüm parayı ödemem ve işlemleri bitirmem istendi. diyelim araçta bir sıkıntı var, diyelim beğenmedim nasıl olacak bu iş.

satıştaki arkadaş çok yardımcı oluyor sağolsun. ne zaman arasak birşey sorsak hemen cevaplıyor veya geri dönüş yapıyor. ama sistem saçma ilerliyor gibi geldi. 4 sene önce de sıfır araç aldım ama hiç bu şekilde olmamıştı.
    Hocam o sizin bayi ile alakalı muhtemelen. Bana Antalya da ki bayide aynısını söyledi. Gelince bakarız bizde bilmiyoruz diye. Denizliyi aradım şu özelliklerde aracım var dediler. Bende bu işlemi yaptım.

Banka işine gelince, bayinin keseceği proforma fatura ile banka krediyi onaylatır. 1 haftaya kadar bekletebilir. Sonra kullanmazsanız iptale düşer. Ama araç gelip ruhsat çıkmadan noterden üzerine rehin konmadan banka krediyi bayiye geçmez. Satış temsilciniz sanırım bu konuları bilmiyor.

Parayı da ödeseniz asıl dananın kuyruğu aracı teslim aldığınıza dair imzalayacağınız evrakta kopuyor. Aracı almadan yani o evrağı imzalamadan önce her şeyi her yeri kontrol edin. O evrağı imzaladıktan sonra araç sizin mülkiyetinizde ve hiç bir şey iddia edemezsiniz. Edersiniz de daha zor olur. Uğraşırsınız. Ama teslim almadan ve belgeyi imzalamadan bir eksik görürseniz. Onlar uğraşsın..

• quote:

Orijinalden alıntı: CengoCenk

Aynen
    Şu andaki 205 55 19
    Yenisi 225 50 19 olacak.

Aynı jant ile hem offset hemde jant genişliği ile (çünkü jant ı değiştirmiyoruz) Bire bir uyuyor.
    Ancak bu tip sitelerde genelde offset (yani jant ile fren diski arasındaki mesafe) ve jant genişlikleri pek hesaba katılmıyor.

Aşağıda verdiğim hesaplamada bu değerlerde hesaba katıldığı için daha güvenilir gibi geldi. Siz ne dersiniz?
    https://www.wheel-size.com/calc/?wheel1=205-55-19X7ET38&wheel2=225-50-19X7ET38&fcl=50mm&scl=50mm&wcl=30mm&sr=0mm
    Hocam bu kesinlikle çok daha kapsamlı ve sağlıklı bir ölçüm sunuyor. Ben hesaplamaları yıllar önce program şeklinde telefonuma indirmiştim. Hep elimin altında aklıma gelen bir şey olduğu anda açıp hesaplama yapabiliyorum. Ondan alışkanlık. Ama sizin gönderdiğiniz site kesinlikle daha iyi. Ve her yönüyle olaya eğilmiş...

• Arkadaşlar lansman döneminde araç alıp +2 yıl garanti hakkı kazanan arkadaşlara garantileri ile ilgili her hangi bir evrak verildi mi? Birde garantileri sınırsız km mi. Yoksa satın alınan garantilerde olduğu gibi belli km ile sınırlı bir garanti midir?

Cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim.
  • kasai K kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam saolun
  • Araç arayan arkadaşlar için.

3 adet feel adventure araç şu anda henüz sahiplenmemiş durumda yeni gelecek parti için.

Bir adet Platin Gri - 204.500 TL
    2 adet İnci Beyaz - Renk paketi birinde Beyaz diğerinde Kırmızı - 205.000 TL

İstanbul General Oto - ST Emre Bey
    Selamlar

Garanti ilk verildiğinde 40.000 km sınırındaydı. Sonradan bayilere garantinin 80.000 km sınırına çıkartıldığı söylendi. Yılda 20.000 km gayet güzel bir değer bence ki zaten yeterli.
    Bununla ilgili henüz bayiye gidemedim ancak gelen mail ve listeleri paylaştı benim satış danışmanım. Sisteme işlenmiş garanti bilgisi. En azından gelen mailde o şekilde yazıyordu. Bir ara servise uğradığımda kontrol ettiririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CengoCenk -- 4 Aralık 2019; 14:14:3 >
  • Shine paket fiyatı alan oldu mu?

Hiç bir opsiyonu eklemeden getirdiklerinden bahsetti satış temsilcisi. Gelen tüm araçlar düz shine paket.
    Madem getirilmiyor, opsiyon listesi neden var?
    Mantıksız değil mi?
    valla hocam dikkat ediyoruz da nereye kadar dikkat edeceksin.yolların durumu malum.8 senedir michelin kullanıyordum taa ki 1 ay öncesine kadar.hadi dedik kaliteli lastik olsun güvenlikten ödün vermeyelim ama gerçekten çok hassas lastikler.sadece yanaklarda değil ki sorun.daha 2 aylıkken lastikler çokta hızlı değildim bir çukura girdim.lastik yarıldı.hayret ettim.diğer sağlam olanlar daha 2 sene geçmeden çok kötü oldu.o şekilde 2 sene daha kullandım.ne anladım ben kaliteden.millet bakıyorum hiç adı sanı duyulmadık lastik kullanıyor.dileyen dilediğini kullansın ama yani en kötü 2 sene gitse 2 senede bir lastik değiştirmek bana çok daha mantıklı geliyor.
  • ekomeko E kullanıcısına yanıt
    bana 240 bin fiyat verdi servis opsiyonsuz.aralık 10-15 gibi teslim.ben + otoyol istediğim için çokta içime sinmedi ama bakacağım duruma göre.citroen hiç birzaman görmediği bir ilgi ile karşılaştığı için afalladı.gelecek olan araçlar süpriz yumurta gibi.gelene kadar kimse ne geldiğini yada geleceğini bilmiyor.
  • 5008.tr 5 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için,
    Benimde gözüm otoyol paketinde, o olmazsa almayı düşünmüyorum açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CengoCenk

Araç arayan arkadaşlar için.

3 adet feel adventure araç şu anda henüz sahiplenmemiş durumda yeni gelecek parti için.

Bir adet Platin Gri - 204.500 TL
    2 adet İnci Beyaz - Renk paketi birinde Beyaz diğerinde Kırmızı - 205.000 TL

İstanbul General Oto - ST Emre Bey
    Bazı arkadaşlar haklı olarak özelden "Neden liste fiyatından pahalı" şeklinde özel mesaj gönderdiler.
    Genele cevap vermek istedim. Neden pahalı bilmiyorum. Açıkçası sormadım da. Ellerinde olan araçlar için fiyat bilgisini alıp buradan paylaşmak istedim. Detay öğrenmek isteyen General Oto ile bağlantıya geçebilir arkadaşlar.
  • CengoCenk kullanıcısına yanıt
    Cünkü hedıye vereceklerse onlrıda koyuyorlar bırde kdv koyuyorlar otv de eklıyorlar olay sacmalıyor ondan sonra

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 5008.tr

valla hocam dikkat ediyoruz da nereye kadar dikkat edeceksin.yolların durumu malum.8 senedir michelin kullanıyordum taa ki 1 ay öncesine kadar.hadi dedik kaliteli lastik olsun güvenlikten ödün vermeyelim ama gerçekten çok hassas lastikler.sadece yanaklarda değil ki sorun.daha 2 aylıkken lastikler çokta hızlı değildim bir çukura girdim.lastik yarıldı.hayret ettim.diğer sağlam olanlar daha 2 sene geçmeden çok kötü oldu.o şekilde 2 sene daha kullandım.ne anladım ben kaliteden.millet bakıyorum hiç adı sanı duyulmadık lastik kullanıyor.dileyen dilediğini kullansın ama yani en kötü 2 sene gitse 2 senede bir lastik değiştirmek bana çok daha mantıklı geliyor.
    Dediğim gibi, ben zaten diğer görüşleriniz ile ilgili yorum yapmadım. sadece yanak olayında ki hassasiyete değindim.

Dileyen dilediği lastiği kullanır.

Ama dayanıklı diye de benim bir tanıdığım Pirelli kullanıyor. Frene bastığı anda kızaklamaya başlıyor. Lastikler sert olduğu için yol tutuş diye birşey yok. Anında kayıyor. Kösele ayakkabı tabanı gibi sizin anlayacağınız. Buna da dikkat etmek lazım. Önce güvenlik.

Kalın sağlıcakla...

• CengoCenk kullanıcısına yanıt
    Liste fiyatından pahalı değil hatta daha ucuz. feel adv. aracın liste fiyatı 201 bin tl görünüyor ama bu hurda indirimli hali. hurda aracı siz götürürseniz hurda indirimi ile birlikte liste fiyatından daha aşağı bu aracı alabilirsiniz. ancak hurdayı firma sağlıyorsa genelde bütün araç bayileri (honda, skoda, renault vs.) bunu yarı yarıya yansıtıyor 12 bin indirimi 6 bin şeklinde hesaplıyorlar. bu açıdan bakılırsa; 207 liste fiyatı+2500 tl beyaz renk metalik farkı+1000 tl siyah tavan farkı = 210.500 TL bu aracı 5.500 daha indirim ile 205 e satıyorlar. ekim ayı içerisinde aynı araç 200-201 gibi fiyatlara satıldı. bir kaç hafta sonra 207.000 seviyesinden satmaya çalışacaklar. 2020 modeller de bence en az bir 10-15 hatta 20 bin daha farkedecek.
    proforma fatura için örnek verdiler banka şubesine gittim bununla kredi çıkarırırız dedi arkadaşlar. zaten bayinin çalıştığı banka şubesi. ancak siz ne zaman derseniz o zaman hesaplarınıza göndeririz falan dedi bankacı. herkeste kafa karışık anlaşılan . araç gelene kadar askıya aldım ödeme vs. muhabbetlerini 3 gün geç olsun temiz olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tigin_

proforma fatura için örnek verdiler banka şubesine gittim bununla kredi çıkarırırız dedi arkadaşlar. zaten bayinin çalıştığı banka şubesi. ancak siz ne zaman derseniz o zaman hesaplarınıza göndeririz falan dedi bankacı. herkeste kafa karışık anlaşılan . araç gelene kadar askıya aldım ödeme vs. muhabbetlerini 3 gün geç olsun temiz olsun.
    Proforma fatura satılacak aracın motor şasi numarasını kapsayan ön faturadır hocam. Farklı şasi numarası yada bilgi ile proforma fatura ile işlem yapmak yasal değildir. Hatta Antalya da böyle bi işlem yapan bayinin birisi ciddi cezalar yazıldı ve ceza davası da sürüyor. Ayrıca paranın aktarımını da banka kafasına göre yapmaz. Noterden çıkan ruhsata rehin konur. O işlemi takiben banka ödemeyi bayiye yapar. Otomobil kredilerinde tabi bu. Ama siz bireysel kredi çekersiniz. Onu istediğiniz gibi ödersiniz. Banka hesabınıza geçer parayı. Ondan sonra işlem sizde.

• 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.