Şimdi Ara

CITROËN C4 PICASSO II KULÜBÜ (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.641
Cevap
99
Favori
351.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Walter_Sobchak

Arkadaşlar bu aracın motorunda ne gibi yenilikler var biliyor musunuz? Teknik özelliklerine ulaşamadım. Bugün gazetede Otalama tüketiminin 4 lt olduğu yazıyordu ve bana çok iddialı geldi. Diesel olarak 2 motor mu var acaba? Sanırım sadece otomatik getirmişlerdir.

Bilen bir arkadaş yazabilirse sevinirim.

Merhaba ,
    115 HP 270nm tork a sahip klasik uzun yıllardır Peugeot ve Citroen de kullanılan1600 cc dizel motor a sahip.
    Üzerinde ufak oynamalarla Euro 5 normlarına getirmişler motoru.

4 Lt , çok çok dikkat ederseniz , yol / iklim şartları uygun olduğunda belki diyorum ama çok zor olsa gerek.

Ben , 2009 grand picassom ile klima kapalı , tek başıma , bagaj boş , otobanda 4,7 ye indirmiştim.
  • Ben de şu "iyileştirme yaptık" dedikleri şanzımanı merak ediyorum. Test eden varsa yazsın lütfen. Eskisiyle bir farkı var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vincentvega

Ben de şu "iyileştirme yaptık" dedikleri şanzımanı merak ediyorum. Test eden varsa yazsın lütfen. Eskisiyle bir farkı var mı?

Bence de en önemli ayrıntı, şu an için şanzıman olarak gözüküyor. Ben de biraz daha büyük bir otomobile geçmeyi düşünüyorum.Tam otomatik Honda'dan sonra çok zorlanır mıyım acaba? Kullanan arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.

Saygılarımla.
  • Aracı (beş kişilik) ankara Otosay da gördüm araç içi daralmış gibi geldi.
    Şu an GP 2010 kullanıyorum. özellikle arka koltukta baş tavana çok yaklaşıyor
    önde ise güneşlik açılırken saçlara sürtünüyor.
    ( ben orta boylu bir adamım)
    Darlık dışında çok güzel olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: nucLear

Vay be fiyatlara bak nolmuş.
    Bunun 2007 modeilini kullandım yaklaşık 4 sene. bayiden sıfır almıştım o zamanlar 48-50bin lira felandi. Birde şimdiki fiyatlara bakın sonra enflasyon rakamlarına bakın. Araba fiyatları harbiden uçmuş.

Dostum babam yanlış hatırlamıyorsam 2008 yılında bir kampanya olmuştu tam donanımlı modelini 45 bin TL tam donanımlı modelini bıraktılar almadı, gitti Renault Koleos'un düşük donanımlısını aldı şimdi motoru stop edince camlar kapanmıyor hiç fonksiyonel değil bu araç diye diz dövüyor ve yeniden Picasso'ya bakıyor.
  • İyi akşamlar...

Bugün Eskişehir'den c4 Picasso intensive inci beyazı aldım. Önümüzdeki hafta gelecekmiş araç. Deneme sürüşü yapmadan yorumlarınıza dayanarak sipariş verdim. Bu arada plazada kırmızı Picasso vardı içi ayrı bir dünyaydı ama şu an aklımda kalan arka 3D ledler.
  • Fiyat hakkında bilgi verebilirmisiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyle26

İyi akşamlar...

Bugün Eskişehir'den c4 Picasso intensive inci beyazı aldım. Önümüzdeki hafta gelecekmiş araç. Deneme sürüşü yapmadan yorumlarınıza dayanarak sipariş verdim. Bu arada plazada kırmızı Picasso vardı içi ayrı bir dünyaydı ama şu an aklımda kalan arka 3D ledler.

fiyat? Ayrıca araç gelince buraya izlenimlerinizi yazarsanız almayı düşünenler açısından iyi olur.
  • simitii S kullanıcısına yanıt
    75.000 liraya anlaştık ama boya koruma ve çeşitli hediyeler dahil. Araç gelir gelmez kendi aracımda deneme sürüşünü yapmış olacağım ve düşüncelerimi burada paylaşacağım inşallah...
  • quote:

75.000 liraya anlaştık ama boya koruma ve çeşitli hediyeler dahil. Araç gelir gelmez kendi aracımda deneme sürüşünü yapmış olacağım ve düşüncelerimi burada paylaşacağım inşallah...

Hayırlı olsun. Herhangi bir donanım paketi fiyata dahil mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kast ettiğiniz teknoloji ve güvenlik paketi ise dahil değil...
  • kırmızı rengi nasıl duruyor... ve beyaz seçme nedeniniz nedir acaba...bende kırmızı rengini düşünüyorum.
  • Dün Ankara bayraktarda teknoloji ve güvenlik paketli 79000 dediler pazarlık etmeden

• bugün yakından gördüm araç çok hoş ama 79bin ne demek abi?

• 2. elde kayıp ne kadar olur dersiniz...
  • calyante C kullanıcısına yanıt
    Kırmızı renk de hoş duruyor ama şu an kullandığım araç koyu renk ve güneşi çok çekiyor o yüzden beyazı tercih ettim. Bu arada kırmızı araçta konsol krem rengiydi içim gitti ama...
  • quote:

Kırmızı renk de hoş duruyor ama şu an kullandığım araç koyu renk ve güneşi çok çekiyor o yüzden beyazı tercih ettim. Bu arada kırmızı araçta konsol krem rengiydi içim gitti ama...

Koyu rengin sıkıntısı çok oluyor gerçekten sadece ısıyı çekme de değil kiri, tozu çok belirgin göstermesi, çizikleri de keza belirginleştirmesi öte yandan beyaz renk aldığınızda tüm bunlar kurtuluyorsunuz. Benim gibi yağmurdan yağmura aracını yıkayanlar için bire bir.
  • 2011 5 kişiliğini sattım bu arabayı alacağım ama 2. el olarak. gerekirse 6 ay bekleyeceğim.
    aracın 2. eli gerçekten rezalet...
  • Bugün aracı inceledim ve test sürüşü yaptım. İlk izlenimlerimi yazayım.

Araç dıştan gayet şık görünse de önceki neslindeki gibi yüksek ve iri durmuyor. Yani ne önden, ne arkadan ne de yandan bir SUV heybeti yok. Yerden yüksekliği de (sanırım 15 cm) normal otomobillerden farksız. Far tasarımlarını ben beğendim. Yan camları saran krom çerçeve de araca hava katmış. 17'' jantlar da güzel duruyor.

İç mekana geçince, aracın ön konsolda sunduğu görsellikten etkilenmemek mümkün değil. İç mekan hem önde hem arkada yeterince geniş. Ön baş-tavan mesafesine özellikle dikkat ettim, bir sıkıntı yok. Klima, navigasyon, yol bilgisayarı, telefon, radyo vs. tüm işlemler ön konsoldaki 7''lik ekrandan dokunmatik olarak kontrol ediliyor. Bu biraz karmaşık ve dikkat dağıtıcı gibi geldi. El altında ayrı bir kumanda kolu olsa iyi olurdu. Yukarıdaki 12''lik panoramik dev ekran ise çok kaliteli ve ortada olmasına rağmen sürüş sırasında sıkıntı yaratmıyor. Ön konsolda kısmen sert malzeme kullanılmış. Ama işçilikte bir sorun göremedim. Eşya gözü bol miktarda var. Arka camlar hem karartılmış hem de kapı içlerinde perde mevcut. Cam tavanın örtüsü otomatik olarak kademeli veya tamamen kapatılabiliyor. Ön koltuklar gayet konforlu. Sürüş pozisyonunu ayarlamak kolay. Görüş açılarında bir sorun yok. Arka koltuklar 3 ayrı koltuk şeklinde. Her biri ayrı ayrı ileri geri kaydırılabiliyor. Sırt eğimi ayarlanabiliyor. Arka diz mesafesi çok iyi. Ön koltuk arkalarındaki katlanabilir masalar gayet kullanışlı duruyor. Bagaj eşiği alçak, stepneye rağmen genişliği yeterli. Ama biraz daha fazla hacim fena olmazdı.

Sürüşe gelirsek, test aracı Intensive donanım ve teknoloji ve güvenlik paketliydi. Üzerinde 17'' jantlar ve Michelin Primacy lastikler mevcuttu. Sürüş sırasında iç mekan gayet sessiz. Motor gürültüsü hemen hemen hiç duyulmuyor. Ama 70-80 km/s'den sonra lastik-yol sesi biraz belirginleşiyor. Süspansiyonlar hafif sert ama konfor bakımından bir sıkıntı yok. Yol tutuş konusunda aracı zorlamadım ama direksiyon tepkilerini çok beğendiğimi de söyleyemem. Netliği biraz daha iyi olabilirdi. Motorun çekiş ve hızlanması gayet yeterli. Bunda aracın hafifletilmiş olması da etkili olmuş. Gelelim en çok merak ettiğim konu olan şanzımana. Elden geçirildiği ve iyileştirilme yapıldığı söylenen ETG6 şanzıman beklediğimden daha iyi çıktı. Vites geçişleri bayağı yumuşatılmış ve yığılma azaltılmış. Daha önce kullandığım Auto6r'ye göre gayet konforlu diyebilirim. Sadece birinci vitesten ikinciye geçişte biraz yığılma oluyor. Onun haricinde fazla bir sıkıntı yok. Start-stop özelliği de gayet iyi ve sarsıntısız çalışıyor.

Sonuç olarak alıp almamaya henüz karar vermesem de, yeni C4 Picasso'yu beğendim diyebilirim. Dıştan çok heybetli olmasa da iç mekanı tam bir MPV genişliği ve fonksiyonelliğine sahip. Sürüşü bu sınıfın gerektirdiği gibi konforlu. Aktif ve pasif güvenlik donanımları yeterli. Renk olarak ben metalik gümüş griyi beğendim. Beyazı da fena durmuyor. Benim hoşuma gitse de ön konsolun biraz fazla oyuncaklı ve renkli yapısı bazılarına karmaşık ve yorucu gelebilir. Almayı düşünenler mutlaka test sürüşü yapsınlar derim.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.