Şimdi Ara

CITROËN C4 PICASSO II KULÜBÜ (57. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.640
Cevap
99
Favori
350.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ürünümüzü tercih ederek firmamıza gösterdiğiniz ilgi ve güven için teşekkür ederiz.

Yeni C4 Picasso model aracımızda kullanılan navigasyon haritalarının yazılımı Navteq firması tarafından yapılmakta olup, anılan haritanın aracınıza yüklenebilmesi ve ülkemizde yasal olarak kullanılabilmesi için Harita Genel Komutanlığı’ndan onay alınması gerekmektedir. Onay süreci tamamlanır tamamlanmaz en kısa süre içerisinde yetkili servislerimiz tarafından navigasyon haritası yüklenecektir.

İyi günler, keyifli sürüşler dileriz.

Müşteri İlişkileri Müdürlüğü
  • Ben anlamadımki şimdi, bazı arkadaşlarda Türkiye haritası yokmuş, sonra gelecekmiş, hatta Harita Genel Komutanlığı’ndan onay alınması bekleniyormuş vs. Bende niye var o zaman? Ya da benimki eski sürüm harita mı? Gelecek olan benim araca da yüklenir mi(ücretsiz)?
  • bişey daha dikkatimi çekti, araç hareket etmeden kapıların tam kapanmamış olup olmadığını göremiyor muyuz? ekrana bakıyorum bi işaret göremiyorum, harekete başlayınca uyarı veriyor???

bide kapıları biraz sert kapatmak gerekiyor. Scenic gibi yumuşak değil, biraz "Alman" yapmışlar bu kısmı
  • bir soru daha

yağmur sensörü için ilk komutu ben mi vermek zorundayım her defasında? Auto için kolu bir kere aşağı çekin diyo çünkü kılavuzda 217. sayfada????

yani öyle yazmış da, bu işin otomatikliği nerde o zaman ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msaltik -- 10 Ocak 2014; 16:04:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: msaltik

bişey daha dikkatimi çekti, araç hareket etmeden kapıların tam kapanmamış olup olmadığını göremiyor muyuz? ekrana bakıyorum bi işaret göremiyorum, harekete başlayınca uyarı veriyor???

bide kapıları biraz sert kapatmak gerekiyor. Scenic gibi yumuşak değil, biraz "Alman" yapmışlar bu kısmı

Evet tam üstüne bastın. En sinir edici özelliklerden biri: hareket etmeden kapının açık olduğunu söylemiyor.
  • quote:

bir soru daha

yağmur sensörü için ilk komutu ben mi vermek zorundayım her defasında? Auto için kolu bir kere aşağı çekin diyo çünkü kılavuzda 217. sayfada????

Kontak kapatınca otomatik silme komutu devreden çıkar. Aslında iyi bir özellik otomatik silmeyi açık unutup döner fırçalı yıkamaya girdiğim çok olmuştur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: calyante

bende nette gördüğüm adresi yazdım açık adresi bilmiyorum. dediğiniz gibi fiyat çok ancak nete biraz dolaştımda bizim araçlara uyacak ucuza pek kauçuk yok gibi ayrıca arkası tek parça olursa yıkaması ve taşıması zor olur gibime geliyor. işte müsait olan bi ara baksın dememin sebebi en azından kalite ve uyum olarak değerlendirir diye düşünüyorum.

Evet haklısın. Fırsatım olursa araçta deneyip fotoğraflarım da. üstüne biraz koyup orjinali alırım diye düşündüm. o yüzden 150 fazla gibi.
  • quote:

aynen öyle adaptif farlar çok iyi. Ama sisler niye devreye girmiyor anlamadım. Sonuçta o yaptığım manevralarda yanması lazım. İşin ilginci seyrettiğim videolarda abuk subuk yerlerde devreye giriyordu. Daha da ilginci Berlingo'lar falan görüyorum dönerken onların bile sisleri yanıyor :)))))

o youtube videosunu tekrar bulursam paylaşayım, şaşıracaksın

öyle ama sislerin yanmaması bizim için dezavantaj değil. tam sağ ve solda nerdeyse tüm yanını aydınlatacak gibi oluyor zaten.
    ben bu halinden memnunum. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: barsoy

quote:

bişey daha dikkatimi çekti, araç hareket etmeden kapıların tam kapanmamış olup olmadığını göremiyor muyuz? ekrana bakıyorum bi işaret göremiyorum, harekete başlayınca uyarı veriyor???

Evet tam üstüne bastın. En sinir edici özelliklerden biri: hareket etmeden kapının açık olduğunu söylemiyor.

hem içi hem dış kapı fitilleri kapanırken direnç yapıyor. aracın bu kadar sessiz olmasınız sebebi dış fitiller. iyi ki böyle.
    alışınca diğer araçları çat pat kaparız artık. :)

• quote:

Ben anlamadımki şimdi, bazı arkadaşlarda Türkiye haritası yokmuş, sonra gelecekmiş, hatta Harita Genel Komutanlığı’ndan onay alınması bekleniyormuş vs. Bende niye var o zaman? Ya da benimki eski sürüm harita mı? Gelecek olan benim araca da yüklenir mi(ücretsiz)?

Eğer ücretsiz yüklemezlerse ayıp ederler. :)
    Bence aracın garantisi devam ettiği müddetçe en son versiyon yazılım ve haritaları ücretsiz yüklemeleri gerekir.
    araç üretimde oldukça ellerinde yazılım olacak zaten. Müşteri memnuniyeti kapsamında yapılabilir hepsi.
  • quote:

quote:

bir soru daha

Kontak kapatınca otomatik silme komutu devreden çıkar. Aslında iyi bir özellik otomatik silmeyi açık unutup döner fırçalı yıkamaya girdiğim çok olmuştur.

Aman ha diyeyim o boya katillerine sokma aracını. araba ne renk olursa olsun pis kalsın koksun sokma kardeşim. sakın. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: makeles

quote:

aynen öyle adaptif farlar çok iyi. Ama sisler niye devreye girmiyor anlamadım. Sonuçta o yaptığım manevralarda yanması lazım. İşin ilginci seyrettiğim videolarda abuk subuk yerlerde devreye giriyordu. Daha da ilginci Berlingo'lar falan görüyorum dönerken onların bile sisleri yanıyor :)))))

o youtube videosunu tekrar bulursam paylaşayım, şaşıracaksın

öyle ama sislerin yanmaması bizim için dezavantaj değil. tam sağ ve solda nerdeyse tüm yanını aydınlatacak gibi oluyor zaten.
    ben bu halinden memnunum. :)

kılavuzun o ilgili sayfasını okudum. araç ayarlarında bununla ilgili bi seçenekten bahsediyor. Akşam dönüşte o bölüme baktım ama öyle bi seçenek yok. Ayrıca işin ilginci bu sistem yönlendirilebilir farlarla birlikte çalışır diyor.

Bizde neden yok anlamadım? bunu merkeze mi sormak lazım. Hani sonradan çıkan araçlardan olsa geri vites hafızalı aynaların da olmaması lazım. Ama o özellik bende var.

• msaltik kullanıcısına yanıt
    Sislerin statik kavşak aydınlatmasının çalışmadığını ben birkaç kez yazmıştım burda hatırlarsan. Hatta sen bi servise git artık demiştin. Gittim , xenonun adaptif aydınlatması varsa sisler ska yapmaz gibi abuk bir cevap verdi mantığını baya zorlayarak. Ama kılavuzda adaptif aydınlatmanın SKA ile beraber çalıştığı yazıyor! Son çare Citroen'e yazdım bu durumu, gelen cevabı da buraya yazmıştım-gee yazayım, belki anlayan olur ne dediğini:

Ben: intensive + teknoloji pak+ güvenlik pak. olan aracımda statik kavşak aydınlatması çalışmıyor. Servise gittiğimde yönlendirilebilir aydınlatma olduğu için konmamış olabileceği söylendi ama Kılavuzda yönlendirilebilir aydınlatma ile beraber çalıştığı yazmakta ve donanım listesinde intensive modelinde bulunuyor.

Citroen müşteri ilişkileri: Tarafımıza mesaj göndererek firmamıza gösterdiğiniz ilgi ve güven için teşekkür ederiz.

Statik kavşak aydınlatması, xenon far donanımı olmayan modellerde kullanılmakta olup, xenon far donanımı, yönlendirilebilir aydınlatma sistemiyle birlikte çalıştığı için teknoloji paketine sahip araçlarımızda yer almamaktadır.

Bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz.

Müşteri İlişkileri Müdürlüğü

Şimdi bu cevap neden ska olmadığını açıklıyor, ama teknoloji paketinde xenon far ve yönlendirilebilir aydınlatma yoktur diyerek benim aracımı reddediyor

• doğru doğru hatırlıyorum, yalnız şimdi etrafa baktığımda gördüğüm araçlarda hakkaten xenon yok. tesadüf mü bilmiyorum.

pekiiiiiii o zaman o youtube videosundaki araçta nasıl yanıyor sisler???

dur bulayım o videoyu
  • quote:

doğru doğru hatırlıyorum, yalnız şimdi etrafa baktığımda gördüğüm araçlarda hakkaten xenon yok. tesadüf mü bilmiyorum.

pekiiiiiii o zaman o youtube videosundaki araçta nasıl yanıyor sisler???

dur bulayım o videoyu

Dostum sen videoyu bul aklımda bir soru var sana. araçlar ikiz nasıl olsa. :)

Karda kışta üstündeki lastiklerle kullandınız değil mi? Michelin primacy hp yani. -2-3 derecelerde nasıldı yollar? Karlı mıydı yoksa kuru asfalt mıydı? Tedirginlik yarattı mı lastikler? Bir de basıncına baktınız mı? Kaç PSİ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makeles -- 10 Ocak 2014; 19:56:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Michelin'in performansı açısından soruyorsan, inceleme yazımda yazdığım gibi Scenic'le giderken -15 derecede gittim uzun süre... -10 ile -15 arasında gitti geldi... Ve Scenic üstünde de Michelin vardı, normal yazlık lastikler. hiçbir problem yaşamadım. Ama usülne uygun kullandım tabi. Yolu iyi okuyarak. o lastiklerim de 95V olandı ama primacy HP değildi.

Picasso ile dönüşte ise çok kötü koşullar yoktu ilkine göre ama yine kısım kısım buzlu yerlerden geçtim. Yine bir problem yaşamadım.

valla lastiklere de bakmadım, onu bırak kapıdaki değerlere bile bakmadım. Vakit ayıramadım henüz araca. Yarın bi saklama gözlerine bakacam. Ama şimdiden 7 kişi modunda arkada kalan kısım canımı sıktı. Scenic'te çocuk koltuğunu arkaya koyuyordum, bunda mümkün görünmüyor

Bir de o katlanan parçalar varya, çok gereksiz bir işlem, ve müthiş hacim kaybına neden oluyor. Scenic aracın arka tarafında açık ara önde bence. Koltuk katlanınca direk düz zemin oluşturuyordu tek hamlede açılınca da ekstra hacim sağlıyordu

• quote:

Michelin'in performansı açısından soruyorsan, inceleme yazımda yazdığım gibi Scenic'le giderken -15 derecede gittim uzun süre... -10 ile -15 arasında gitti geldi... Ve Scenic üstünde de Michelin vardı, normal yazlık lastikler. hiçbir problem yaşamadım. Ama usülne uygun kullandım tabi. Yolu iyi okuyarak. o lastiklerim de 95V olandı ama primacy HP değildi.

Picasso ile dönüşte ise çok kötü koşullar yoktu ilkine göre ama yine kısım kısım buzlu yerlerden geçtim. Yine bir problem yaşamadım.

valla lastiklere de bakmadım, onu bırak kapıdaki değerlere bile bakmadım. Vakit ayıramadım henüz araca. Yarın bi saklama gözlerine bakacam. Ama şimdiden 7 kişi modunda arkada kalan kısım canımı sıktı. Scenic'te çocuk koltuğunu arkaya koyuyordum, bunda mümkün görünmüyor

Bir de o katlanan parçalar varya, çok gereksiz bir işlem, ve müthiş hacim kaybına neden oluyor. Scenic aracın arka tarafında açık ara önde bence. Koltuk katlanınca direk düz zemin oluşturuyordu tek hamlede açılınca da ekstra hacim sağlıyordu

Cok iyiymiş. kış lastiği almıyorum zaten sevindim.

3. sıra diz mesafesi yüzündendir sığmaması. Baya bi kalabalıksınız anlaşılan.
    Grande punto bagajından sonra koltukları yatırıp çadır kurasım geliyor. Zorda kalsam yatarım bile.. :)

Araç ferah mis gibi yalnız ön kapı içleri fazla fonksiyonel değil. Orta konsol idare eder. Soğutmalı torpido derinliği iyi sayılır. Arka saklama gözleri biraz goreceli. Oraya zaten sık kullanılan eşyalar koyulmaz. Bugün kart yuvası keşfettim önce şaşırdım sonra bir kart soktum sıkıca tuttu. Pocell kartı yerleştirdim. Pcmci yuvası sandım başta. :)) far yükseklik ayarının sağında hemen.
    Bu arada o katlamalı tamamen çıkabilir sanırım. Ama hoş görünmeyebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hazır kıyaslama yapmışken. Ses sistemi hiç ama hiç hoşuma gitmedi. Arkamys hakkaten iyiymiş.
  • mesela kılavuzu okurken koltuk altında çekmeceden bahsediyor ama uygun donanımda, muhtemelen lounge paketini kastediyor. İşte bunlar hep eksi benim için. Yarın Scenic' gözlerine koyduğum eşyalarımın fotoğrafını gösterecem size :) şaşıracaksınız.

Şöyle bi ipucu vereyim İKEA'nın büyük poşetleri varya, ondan 3 tane dolu dolu...
  • Ses sistemi çok iyi değil gerçekten ama rahatsızlık vermiyor fazla. Ayarları iyi yapmak lazım.

Koltuk altında çekmece gibi bir göz var. Ön koltuklarda sadece. Ama anca 2 litredir. Fazla ağır taşımaz gibi.

Bagaja bir kutu lazım sizin için. Eksi picassodaki pazar çantası gibi. Her bir şeyi alırdı içine. :)
    Ne kadar çok eşya o kadar çok tıkırtı demek. Olmaza olmazları koyun. Hepsi öyleyse bişi diyemicem. :)
  • 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.