Şimdi Ara

CITROËN C4 PICASSO II KULÜBÜ (50. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.641
Cevap
99
Favori
351.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Diyelim ki klima menüsünde kaldı en son. Direksiyondan karartmaya basınca etkilemiyor. Yada diğer menüler de iken yine işlemiyor. Bir şeyleri yanlış yapıyorum galiba. Siz herhangi bir anda direksiyondan 7" ekranı kapatabiliyor musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anchowy61

Hayirli olsun. Allah iyi gunlerde kazasiz belasiz binmeyi nasip eder insallah. Paylasim icin tesekkurler.

Teşekkür ederim.

Daha önce otomatikleştirilmiş şanzıman kullanmadım. Püf noktaları nelerdir? Sıkışık trafikte zorlandım. Mekaniğini araştırmam gerekecek. Genel olarak tavsiyeleriniz nelerdir?

Önceki aracım manueldi ve 103000km de baskı balata değiştirmeden satmıştım. Daha 20 bin gideri vardı.

• makeles kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun. ALLAH hatasız kazasız günlerde kullanmayı nasip etsin. ilk günde aracı baya kurcalamışsın. şerit ihlal sistami belli bir km üstünde devreye giriyor sanırım. farlardaki titremeyi bende fark ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calyante -- 4 Ocak 2014; 20:22:18 >
    Aslında ekran kapatmaya hiç ihtiyacım olmadı. Ama yarın denerim

• hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanmak nasib olsun.

dostum SRC diye bir tuş var direksiyonun sağ alt kısmında.SRC ye birkaç kere basıyorsun o zaman radyo, usb vb menülere geçebiliyorsun..yalnız SRC aşağı yukarı menü tuşu mantığıyla çalışıyor. diyelim radyoyu seçmek istedin..bu durumda SRC nin olduğu yerdeki döndürme tuşuna basman lazım..ben öyle geçiş yapmıştım sanırım..

eco mode beni rahatsız etmiyor açıkçası..alıştım diyebilirim..yalnız şöyle bir durum var..diyelim yokuş aşağı bir trafikte durdunuz...frenden çok hafif ayağnızı çekince araba hareket ediyor ama motor çalışmıyor..frenden tam çekince çalışmaya başlıyor...pek güvenli değil gibi ama bunu keşfettim.

navigasyonu pek kullanmayacağım gibime geliyor..çünkü arama yapmak gideceğin yeri yazmak biraz zor geldi..yine olması kötü birşey değil tabii ama ilk tercihim android telefonumdaki IGO olacak sanırım.

başka bir tespitim de araç cruize kontroldeyken limit arttırma tuşuna devamlı bastığınızda araç çok hızlı bir şekilde hızlanıyor..mesela ben 100 le gidiyordum..tuşa basılı tuttum 160 a ayarladım hızı..saniye açısından sayamadım ama araba roketledi...gaza tam bassam da böyle olur muydu bilemedim...sonuç olarak cruize u çok kullanıyorum ve çok hoşuma gidiyor.. araçla 10 günde toplam 560 KM yaptım...ortalama yakıt tüketimim de 5.7 ye düştü...ama sanırım şehiriçinde özellikle trafikte 5.5 un altına pek düşmeyecek gibime geliyor..ama uzun yolda 3.7 leri göreceğimden nedense eminim (tabii sabit bir hızda düzgün kullanımla)

benim de yeni izlenimlerim bu şekilde...

• arkadaslar merhaba

aracımı bu gun aldım (intense 5 kişilik) 140 km yaptım . Kendi düşüncelerimi söyliyim, aracı alır almaz yakıt bırakmak için petrole gittik aracın yakıt depo kapağı arızalı cıktı yani anlayacagınız dakka bir gol bir kapak acıldı ama bir türlü kapanmıyordu hemen servise gittim incelediler acılıp kapanmasına yarayan swich bozuk yenisini isteyecez oda 10 gunu bulur dediler. neyse kapagı bi sekılde kapattık 10 gun sonra parca geldıgınde degıstırecez hayırlısı dıyelım. sonra aracla gezmeye cıktık bi flash taktım mp3 dinlemek ıcın 20 dakıka sonra mp3 sistemi çöktü yani calma işlemi sırasında kesik kesik verıyordu.aracı durdurdum ne yaptıysam olmadı en son fabrıka ayarlarına alınca duzeldi. tekrar 10 dakıka sonra aynı arızayı verdi tekrar fabrika ayarlarına aldım yine düzeldi ve bi daha o hatayı vermedi. neden boyle bır sey oldu anlamadım. Aksam oldugunda aracın cam tavan perdesini kapatmak istedim düğmenin çalışmadıgını ve içe batık bir sekılde oldugunun farkına vardım cevirmeme ragmen dugme calısmıyordu. biraz ugrasıp düğmeyı dısarı dogru cekınce calıstı. Yani anlayacagınız bu gün araba benim canımı cok sııktı aracı 73000 tl ye aldım acaba yalnıs mı yaptım dıye düşünüyorum. Aslında arac cok guel rahat kullanımı süper ama benim şansızlıgım mı desem arac cok mu basit desem bilmiyorum. gerçi buradaki arkadasların yorumuna bakılacak olunursa benim şansızlıgım... Hayırlısı diyelim aracdaki ilk izlenimlerim bunlar ilerki gunlerdeki izlenimlerimi yine paylasırım.

• Valla geçmiş olsun, böyle şanssızlıklar oluyor. Benim de Ford focusum daha ben aracı almadan fabrika hatası nedeniyle vites kutusu değişimine gitmişti. Üstelik de aracı zaten 3 aydan fazla beklemiştim. Hatta aracı vites kutusu değişiminden sonra da (ilk yıl) birkaç kez servise başka arızalar yüzünden götürmek zorunda kaldım.

İnşallah başka bişey çıkmaz da keyfini sürersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluesoul

hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanmak nasib olsun.

dostum SRC diye bir tuş var direksiyonun sağ alt kısmında.SRC ye birkaç kere basıyorsun o zaman radyo, usb vb menülere geçebiliyorsun..yalnız SRC aşağı yukarı menü tuşu mantığıyla çalışıyor. diyelim radyoyu seçmek istedin..bu durumda SRC nin olduğu yerdeki döndürme tuşuna basman lazım..ben öyle geçiş yapmıştım sanırım..

eco mode beni rahatsız etmiyor açıkçası..alıştım diyebilirim..yalnız şöyle bir durum var..diyelim yokuş aşağı bir trafikte durdunuz...frenden çok hafif ayağnızı çekince araba hareket ediyor ama motor çalışmıyor..frenden tam çekince çalışmaya başlıyor...pek güvenli değil gibi ama bunu keşfettim.

navigasyonu pek kullanmayacağım gibime geliyor..çünkü arama yapmak gideceğin yeri yazmak biraz zor geldi..yine olması kötü birşey değil tabii ama ilk tercihim android telefonumdaki IGO olacak sanırım.

başka bir tespitim de araç cruize kontroldeyken limit arttırma tuşuna devamlı bastığınızda araç çok hızlı bir şekilde hızlanıyor..mesela ben 100 le gidiyordum..tuşa basılı tuttum 160 a ayarladım hızı..saniye açısından sayamadım ama araba roketledi...gaza tam bassam da böyle olur muydu bilemedim...sonuç olarak cruize u çok kullanıyorum ve çok hoşuma gidiyor.. araçla 10 günde toplam 560 KM yaptım...ortalama yakıt tüketimim de 5.7 ye düştü...ama sanırım şehiriçinde özellikle trafikte 5.5 un altına pek düşmeyecek gibime geliyor..ama uzun yolda 3.7 leri göreceğimden nedense eminim (tabii sabit bir hızda düzgün kullanımla)

benim de yeni izlenimlerim bu şekilde...

Teşekkür ederim src tuşunu deneyeceğim.

Start stop yolları düz, trafiği açık şehirler için ideal. Aynen inerken stop ediyor ama fren sertleşmiyor o yüzden güvenlik sorunu yaşatacağını sanmıyorum.

Yakıt çok iyi biraz daha düşer mevsim kış. soğukta her araç ortalamanın üstünde yakıyor. Eski grande puntom şehir içi 5.3 yakardı. Onunla kıyasla bu değerler süper.

• quote:

Orijinalden alıntı: sanalhack

arkadaslar merhaba

aracımı bu gun aldım (intense 5 kişilik) 140 km yaptım . Kendi düşüncelerimi söyliyim, aracı alır almaz yakıt bırakmak için petrole gittik aracın yakıt depo kapağı arızalı cıktı yani anlayacagınız dakka bir gol bir kapak acıldı ama bir türlü kapanmıyordu hemen servise gittim incelediler acılıp kapanmasına yarayan swich bozuk yenisini isteyecez oda 10 gunu bulur dediler. neyse kapagı bi sekılde kapattık 10 gun sonra parca geldıgınde degıstırecez hayırlısı dıyelım. sonra aracla gezmeye cıktık bi flash taktım mp3 dinlemek ıcın 20 dakıka sonra mp3 sistemi çöktü yani calma işlemi sırasında kesik kesik verıyordu.aracı durdurdum ne yaptıysam olmadı en son fabrıka ayarlarına alınca duzeldi. tekrar 10 dakıka sonra aynı arızayı verdi tekrar fabrika ayarlarına aldım yine düzeldi ve bi daha o hatayı vermedi. neden boyle bır sey oldu anlamadım. Aksam oldugunda aracın cam tavan perdesini kapatmak istedim düğmenin çalışmadıgını ve içe batık bir sekılde oldugunun farkına vardım cevirmeme ragmen dugme calısmıyordu. biraz ugrasıp düğmeyı dısarı dogru cekınce calıstı. Yani anlayacagınız bu gün araba benim canımı cok sııktı aracı 73000 tl ye aldım acaba yalnıs mı yaptım dıye düşünüyorum. Aslında arac cok guel rahat kullanımı süper ama benim şansızlıgım mı desem arac cok mu basit desem bilmiyorum. gerçi buradaki arkadasların yorumuna bakılacak olunursa benim şansızlıgım... Hayırlısı diyelim aracdaki ilk izlenimlerim bunlar ilerki gunlerdeki izlenimlerimi yine paylasırım.

Hayırlı olsun..

Mp3 ile ilgili henüz ben denemedim ama sanırım flash bellek fat32 formatta ve mp3 bitrate oranı 320 nin altı (192-256 ideal) olmalı. Temiz bir format ve 192 bitrate mp3 dinleyin hala sorun varsa yazılımdan şüphelenebiliriz.

Bu arada yapıştırmadan önce klasik soruyu sorayım. :) OGS ve HGS için en uygun yer neresi? Dikiz aynasının orayı tahmin ediyorum ama tam emin olayım istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makeles -- 5 Ocak 2014; 11:37:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: makeles

quote:

Orijinalden alıntı: mustafam33

başlığı değiştireyim bari :) uzun zamandır girmiyordum foruma, yok başlığı beğenmediyseniz değiştirebilirim

Ekleme yapalım "alanlar alacaklar alacakken vazgeçenler alan pişman almayan bin pişman olanlar ve almaktan vazgeçmeyenler kulübü" olabilir.. :)

Başlığa ilk girerken şaşırmıştım uzunluğuna..:))

c4 , c3 picasso kullandım hepsinide sıfır aldım satılmaz dediler zamanında sattım zarar edersin dediler c4 49.5 e aldım 46'ya 1.5 sene sonra sattım, vitesi elinde kalır dediler kalmadı :) ben seviyorum bu arabayı sevmeyenlere bir şey demiyorum, ww alıp bir direksiyon bir vites koluna kol gibi para ödeyenlere acırım ama

• Arkadaşlar bugün arka hava menfezlerinden soldakinden hava gelmediğini farkettim.Bunun ayrı bir ayarı falan var mı ?
  • Yani klima menüsünden yok kendi üzerinde panjuru ve debi ayarı var ama onları zaten denemişsinizdir. Yalnız onlar sadece soğuk hava veriyor benim bildiğim.
  • barsoy kullanıcısına yanıt
    sağ taraftaki sıcak havada veriyordu ama ,soldakinden çok az hava geliyordu ve soğuktu.O söylediğiniz ayarları yaptım .
  • quote:

Orijinalden alıntı: barsoy

Aslında ekran kapatmaya hiç ihtiyacım olmadı. Ama yarın denerim

Gündüz etkisiz farlar yanınca yada parklar o zaman direksiyondan basınca kapatıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzadal

Arkadaşlar bugün arka hava menfezlerinden soldakinden hava gelmediğini farkettim.Bunun ayrı bir ayarı falan var mı ?

Klima 2. Menüde rear açık olacak birde sirkülasyon normal veya üstü olursa daha iyi gidiyor. İkiside sağ sol farklı olabiliyor gibi. Ön bölüm iyice ısınmadan arkalardan hemen sıcak beklemeyin. Arkada kalan dona kalan nispeten.
    Bende klima ikinci bölümde rear kısmı yok gibi hatırlıyorum,herkeste var mı bu özellik
  • "vitesi elinde kalır dediler kalmadı" sözü tam benlikmiş sevindim.
    yeni c4 picasso bence ileride üretilecek araçlara ilham verecek kadar iddialı.
  • arkada menfez varsa olmalı diye düşünüyorum.
    aynı yerde rear yanında mono var. rear yapınca arka menfezlere hava basıyor. ister sıcak ister soğuk.

bu arada bt ile internete girişe izin yok. DUN aktif olmuyor. dial up networking kaldı mı ya.. (: şifre var izin yok oraya bir şeyler girmek lazım galiba.
    multicity connect ayrı bir alem inşallah ilerde ucuz bir fiyattan alma imkanımız olur. (Ekleme yapayım. Yıllık mı ömür boyu mu bilmiyorum 379€ gibi bir fiyatı varmış)

Hem sağdaki hem de soldaki usb girişine taktım telefonu şarj simgesi belirdi. sağdaki 1 amper ise ek araç şarjına gerek kalmayacak.

nexus4 ile bt ses aktarımında ses sorunsuz ama (winamp pro) parça adı gitmiyor.
    telefonda usb medya olarak bağlandı yazsa da klasörlere göz atamadım. kurcaladım ama bulamadım.

bu tablet kısmını biraz daha özgür bıraksalar iyi olurmuş. kendi kuralları içerisinde sezgisel olarak ilerlemiyor.

3 temayı da yükledim hepsi başarılı. birini tam öğrenmeden diğerine geçince şaşırıyor insan.
    her temada sanki farklı araç izlenimi yaratması çok hoşuma gitti. sıkıldıkça değiştir. :)

Bagaj perdesi ile ilgili ekleme yapayım.
    Kılavuzda sayfa 132-133
    Takma çıkartma kolay fakat "3. sıradaki koltukların arkasına yerleştirme" işini yapamadım.
    "Perdeyi, iki kanat aşağıya bakacak şekilde bagajın arkasındaki kertiklere kadar kaydırınız" bölümünde çaktım.
    Kertikten kasıt nedir ya. Olmadı bir türlü kaldırdım aldım evde bazanın altına attım. şimdilik dursun öyle. :)

Şimdi çözdüm olayı. 3. Sıra arkasına yukarıya konuluyormuş. Ben koltuklar katlı iken 2. Sıra koltuk arkasında kalan boşluğu kapatır diye düşünmüştüm. Orayı koltukların arkasındaki aparatlar kapatıyormuş. teslim alırken adam anlatacak oldu gerek yok demiştim. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makeles -- 5 Ocak 2014; 20:59:47 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: makeles

quote:

başlığı değiştireyim bari :) uzun zamandır girmiyordum foruma, yok başlığı beğenmediyseniz değiştirebilirim

Ekleme yapalım "alanlar alacaklar alacakken vazgeçenler alan pişman almayan bin pişman olanlar ve almaktan vazgeçmeyenler kulübü" olabilir.. :)

Başlığa ilk girerken şaşırmıştım uzunluğuna..:))

c4 , c3 picasso kullandım hepsinide sıfır aldım satılmaz dediler zamanında sattım zarar edersin dediler c4 49.5 e aldım 46'ya 1.5 sene sonra sattım, vitesi elinde kalır dediler kalmadı :) ben seviyorum bu arabayı sevmeyenlere bir şey demiyorum, ww alıp bir direksiyon bir vites koluna kol gibi para ödeyenlere acırım ama

dostum ben de çok merak ediyorum inan..çünkü 2-3 gündür devamlı kaçak geçiyorum

OGS'yi taktığım yerler:

Dikiz aynasının hemen solu

dikiz aynasının üstü küçük gözetleme aynasının hemen yanı (camın en üst kısmında nokta nokta olan bir bölüm var hemen aldı)

sabah sabiha gökçene arkadaşımı bıraktım...hem girişte hem çıkışta 146 TL gibi bir ceza yedim!!!!! toplam 300 TL gibi birşey...umarım OGS'den otomatik düşer!!!

OGS'de sorun yaşamayacağımız bir yeri kullanan arkadaşlar önerebilirse çok sevinirim...sanırım cam çok büyük o sebeple oluyor...

teşekkürler.

• bluesoul B kullanıcısına yanıt
    Site otoparkında hgs sistemine benzer geçiş var elle her yerden alıyor gibi. Ogs için servise soracağım. Bu arada bazen kart olmadan açılıyor site otoparkı. Sensor radar vs. etkiliyor galiba.

Ogs plakaya tanımlıysa bakiyeden düşer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makeles -- 5 Ocak 2014; 21:04:26 >
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.