Şimdi Ara

CITROËN C4 PICASSO II KULÜBÜ (271. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.640
Cevap
99
Favori
350.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sinan555

Selam arkadaslar 10 gun once 2014 model citroen C4 grand picasso arac aldim(1.6 e-HDi).Arac exclusive paket.Sormak istedigim bir kac konu var.

1-Oncelikle bagaj kapagi kumandadan aciliyor fakat kapanmiyor bu normalmidir yoksa bir tuhaflikmi var?
    2-Kumandadan aracin camlarini acmak ve kapatmak icin birseyler yapmak gerekiyormu.Ozellik actirmak felan gibi?
    3-Start&stop eco lambasi yanip sonmesine karsin devreye girmiyor.Bunun sebebi ne olabilir?
    4-Aracta ki 7" lik dokunmatik ekranda miror link ve apple car play ozellikleri yok bu model araca serviste update yapilarak ekletilinebiliniyormu yoksa android aparatmi taktirmak gerekiyor?

Simdiden cok tesekkur ederim yardimci olabilecek arkadaslara.
    bagaj kapağının çalışması normal
    camlar için aracı bilgisayara bağlayıp açma özelleiğinin açılabiceni biliyorum kapatmayı zaten kumandaya uzun bastığınızda yapar
    eko devreye girmemesi demek büyük bir ihtimal akünün gücünün %70 şin altına düştüğünden dir vaya gerek koşullar oluşmadığından olabilir o koşullar mesela emniyet kemeri takılı olmalı kalorifer açıksa isten ısı değerinden çok farklı bir sıcaklık varsa içersini ısıtması gerektiğinden stop etmez tüm koşullar tama da yine sop etmiyorsa aküyü yenilemeniz gerekir
    son olarak maalesef miror link ve car play eklenemiyor mümkün değil ancak piyasada corvin marka bir cihaz ilavesi ile oluyor fiyat olarak 2000 tl üzerinde sanıyorum
    haritanız güncel değilse yani en son güncelleme 2018-2 değilse servis yapıyor 400+kdv ama çok geldiyse ben de yapıyorum 100 tl ye bilginize

• quote:

Orijinalden alıntı: gfbmert

Hocam haritayı nereden satın aldınız?

Alıntıları Göster
    haritayı dış kaynaklı bir siteden aldım ama çok zor buldum 75 avro ödedim servise gitseydin deme servis haritayı satmıyor sadece güncelleme yapıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulentbatir

bagaj kapağının çalışması normal
    camlar için aracı bilgisayara bağlayıp açma özelleiğinin açılabiceni biliyorum kapatmayı zaten kumandaya uzun bastığınızda yapar
    eko devreye girmemesi demek büyük bir ihtimal akünün gücünün %70 şin altına düştüğünden dir vaya gerek koşullar oluşmadığından olabilir o koşullar mesela emniyet kemeri takılı olmalı kalorifer açıksa isten ısı değerinden çok farklı bir sıcaklık varsa içersini ısıtması gerektiğinden stop etmez tüm koşullar tama da yine sop etmiyorsa aküyü yenilemeniz gerekir
    son olarak maalesef miror link ve car play eklenemiyor mümkün değil ancak piyasada corvin marka bir cihaz ilavesi ile oluyor fiyat olarak 2000 tl üzerinde sanıyorum
    haritanız güncel değilse yani en son güncelleme 2018-2 değilse servis yapıyor 400+kdv ama çok geldiyse ben de yapıyorum 100 tl ye bilginize

Alıntıları Göster
    Oncelikle cevabiniz icin tesekkur ederim.Start stop bu aralar arasira devreye girmeye basladi.Camlar yukari kalkiyor dediginiz gibi.Birde yukleyeceginiz harita tum avrupa haritasimi yoksa sadece turkiye haritasimi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinan555 -- 24 Şubat 2019; 2:53:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sinan555

Oncelikle cevabiniz icin tesekkur ederim.Start stop bu aralar arasira devreye girmeye basladi.Camlar yukari kalkiyor dediginiz gibi.Birde yukleyeceginiz harita tum avrupa haritasimi yoksa sadece turkiye haritasimi?

Alıntıları Göster
    sinan bey İSTERSENİZ TÜM AVRUPA VAR VE TÜRKİYE AYRI DOSYALAR
  • bulentbatir B kullanıcısına yanıt
    Bülent Bey, hangi ildesiniz? bir de günceleyeceğiniz harita versiyonu nedir tam olarak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: makeles

Televizyon haberleri sizi yanıltmış olmasın. İlgili yönetmelik ve ilgili madde aşağıda.

Özetle hususi amaçla kullanılan araçlarda böyle bir zorunluluk yok.

yalnızca trafik ekiplerince sizden yola devam problemi yaşanacağı durumlarda güvenlik amaçlı zincir takmanız istenebilir.

ayıp olmazsa -kullanma fırsatı olunca- çoraplı bir foto koyar mısınız? :))))))))

8 Kasım 2012 PERŞEMBE
    Resmî Gazete
    Sayı : 28461

ARAÇLARIN YÜKLENMESİNE İLİŞKİN ÖLÇÜ VE USULLER İLE TARTI VE

BOYUT ÖLÇÜM TOLERANSLARI HAKKINDA YÖNETMELİK

Madde 6

j) Yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçların her yılın 1 aralık ile 1 nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanmaları zorunludur. Hava şartlarının gerektirmesi halinde söz konusu tarih aralığındaki süre Bakanlıkça 1 ay artırılabilir.
    Hortlatma olacak ama forumu okurken yanıt vermek güncel olacağından yazıyorum; "yolcu ve eşya taşıma" ticari bir faaliyet ile ilgilidir. Yani özel kullanılan araçlara kış lastiği zorunluluğu bir efsane. Lastik üreticileri ve satıcıları açıklama yapmadığı gibi kamudan da böyle açıklamalar yapılmaz. Maalesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Birde ben hortlatayim konuyu.
    Aracim 2014 7k picasso.Aracimin sag arka tarafindan tin tin diye sesler gelmeye basladi.Ozellikle sola donuslerde daha cok hissediliyor ses.Camlar kapali iken ses duyulmuyor ama acikken cok rahatsiz edici bir ses var.ARaci tamirci arkadasima gosterdim test surusleri felan yapti ve sag arkadan geliyor dedi.Kopruye cikardik.Arkada olan herseyi salladik felan ses yok.Birde sag arka tekeri sokelim dedi ve sag tarafi askiya alirken bingo ses tekrar etti.Indir kaldir sesi duyuyoruz fakat bulamiyoruz nerden geldigini.En sonunda dingile dokunarak askiya almaya basladik ve ses tekrar etti dingil resmen titriyo.Arkadasim dingilin icinden geliyor dedi.Sanirim arka tarafin dengede olmasi icin mil varmis icinde ve ondan geliyormus.Dingil komple degisecek dedi.AMa yaptigim arastirmalara gore bu ses kronikmis ve dingilin icine her iki taraftan sonradan donan kopuk sikilinca ses gidiyormus.Bu dogrumudur?Diyelimki dogru eger bu mil bozuldu ise ve biz bu sesi kopuk sikarak telafi ettiysek ilerde surus guvenligini tehlikeye atacak bir sorunmudur?Simdiden saygilar cevaplarinizi bekliyor olacagim.

• Merhaba,
    2013 Model yeni kasa grand picasso satın aldım. Tavan Perdesi, tırnakları kırık olduğu için çalışmıyor. Servise gittim tamamının değişmedi gerektiğini söylediler. Sizce tamiri mümkün değil midir? Teşekkürler

• Aracın sahibi ve foruma üye olanı çok az olduğu için aydı 1 mesaj geliyor galiba
    Arkadaşlar bu 5 koltuklu modelde hangi yıllarda hangi paketlerde adaptif hiz sabitleyici var aydınlatabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: enreka_tr

Aracın sahibi ve foruma üye olanı çok az olduğu için aydı 1 mesaj geliyor galiba
    Arkadaşlar bu 5 koltuklu modelde hangi yıllarda hangi paketlerde adaptif hiz sabitleyici var aydınlatabilir misiniz?
    citroen c4 picasso bakacaksanız 2013 ve sonrasına full olana bakınız
  • O şekilde bakıyorum ama paketler net değil galiba yıllara göre farklar var
    Halihazırda c4 kullanıcısıyım mesela 2013 sonrasında paket adı aynı olan confort plusta 2012de sunulan bazı fonksiyonlar yok
    Sormak istediğim buydu. Tekno ve güvenlik paketi var sanırım bi de ekstradan.

• quote:

Orijinalden alıntı: enreka_tr

O şekilde bakıyorum ama paketler net değil galiba yıllara göre farklar var
    Halihazırda c4 kullanıcısıyım mesela 2013 sonrasında paket adı aynı olan confort plusta 2012de sunulan bazı fonksiyonlar yok
    Sormak istediğim buydu. Tekno ve güvenlik paketi var sanırım bi de ekstradan.
    günaydın.
    ben 2016 c4 picasso aldım sıfır 2016 2.yarı çıkışlı alırken sizin sorularınız gibi sorular sordum. teknik özellikler üzerine örnek otomatik park ekran görsel fonksiyonlar vs.
    aldığım cevap satış yapılan ürünlerin sahiplerinden gelen şikayetler üzerine eksiltmelere gidildi gerekçe en ufak dikiz aynası vb. kazalarda tamir ve yenilenme çok masraflı imiş
    oldu.
    psa grubu argeleri ve müşteri temsilcileri anketleri vs. değerlendirip sanırım ona göre bir strateji belirliyorlar.
    benim araç da sunroof ve xenon far yok diğerleri full satış olarak full bir altı
    bunlara da donanımsal olarak isim takıyorlar icon-prilevige- feel-intensive gibi
    bu isimleri de genelde her yıl olmasa da arada bir değiştirip satış yapıyorlar. maalesef

zaten citroen 2013 den sonra yeni motor ve şanzıman ile sorunu az araba konumuna geçti, keza peco da geçen sene yeni 3008 5008 ile tavan yaptı.

• quote:

Orijinalden alıntı: BILGILI

günaydın.
    ben 2016 c4 picasso aldım sıfır 2016 2.yarı çıkışlı alırken sizin sorularınız gibi sorular sordum. teknik özellikler üzerine örnek otomatik park ekran görsel fonksiyonlar vs.
    aldığım cevap satış yapılan ürünlerin sahiplerinden gelen şikayetler üzerine eksiltmelere gidildi gerekçe en ufak dikiz aynası vb. kazalarda tamir ve yenilenme çok masraflı imiş
    oldu.
    psa grubu argeleri ve müşteri temsilcileri anketleri vs. değerlendirip sanırım ona göre bir strateji belirliyorlar.
    benim araç da sunroof ve xenon far yok diğerleri full satış olarak full bir altı
    bunlara da donanımsal olarak isim takıyorlar icon-prilevige- feel-intensive gibi
    bu isimleri de genelde her yıl olmasa da arada bir değiştirip satış yapıyorlar. maalesef

zaten citroen 2013 den sonra yeni motor ve şanzıman ile sorunu az araba konumuna geçti, keza peco da geçen sene yeni 3008 5008 ile tavan yaptı.

Alıntıları Göster
    Her aracta oldugu gibi, yeni kasasi cikan bir aracin ilk 1-1.5 yilinda full paketler oluyor ve facelift gelene kadar ufak ufak azaltiyotlar. facelift ile biraz daha yukleme yapip, kasa değişimine dogru herseyi tekrardan azaltiyotlar.

2013-2015 model SP+TP+ Sunroof+bixenon+360kamera olan arac aldiginizda tum donanimlari bulabilirsiniz

• Kronik bir sorunu sıkıntısı var mı? Ekstra lar fln sık arizalaniyor mu? Sahibinden de birisi öyle bişey dedi diğer kullanıcıları daha iyi bilir.

Halihazırda c4 kullanıcısıyım bu araç için de denmeyen yoktu alırken ama şükür benim şikayet edeceğim bişey olmadı neredeyse 3 yıldır elektronik mekanik araçtan kaynaklı .

• Merhabalar,
    Geçen hafta sonu c4 picasso 2013 model intensive donanımlı bir araç alarak araniza katıldım, sormak istediğim bir kaç soru var.

Ilk olarak istanbul anadolu yakasında işinden iyi anlayan bir özel servis tavsiyesi verebilir misiniz ?

Eat6 şanzıman ile ilgili bir durum var, zaman zaman geri vitese takiktian sonra dun diye bir vuruntu yapiyor gaza basinca bu durum normal midir, kalibrasyon ile düzelir mı ?

Aracın yakıt dolum ağzı pompa takılınca hafif hareket ediyor bu normal midir ?

Şimdiden teşekkürler.

• Daha önce kapanan bir citroen yetkili servisinin bir çalışanını tanıyorum, şu an Gebze'de özelde devam ediyor. Gayet güleryüzlü ve işinde bilgili bir kişidir. Ben yetkili servise başka yerde devam ediyorum ama ufak tefek işlerimi onunla yürütüyorum, geçenlerde akü değiştirdim mesela.

• nokmen kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler, ismi nedir gebzedeki servisin ?

• Merhabalar,
    Model yükseltmek için aracım satılıktır. Bilginize.
    https://forum.donanimhaber.com/citroen-c4-picasso-2013-kazasiz-boyasiz-tramersiz--138882584

• Arkadaşlar bu aracın 2013-2014 modei 85-90000 tl den hala alınır mı? Var mı fikir verelecek? Bazı şüphelerim var araçla ilgili vites elektronik vs.

• kızılbıyık kullanıcısına yanıt
    Geçen ay eşime polo aldık 75bine. Tek özelliği vw olduğu için alıcısının olması. Başka da bi b.k yok. Bizim araçların 85-95bine satılmasına üzülüyorum

• 
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.