Şimdi Ara

★ CITROËN C4 CACTUS ★ (44. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.122
Cevap
24
Favori
78.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 4atliam

Merhabalar,
    2018 c4 cactus da navigasyon nasıl çalıştırıyoruz. Bilgisi olan yardım edebilir mi ? Telefonu bluetooth yada usb ile bağladım fakat herhangi bir şekilde çalıştıramadım.
    Yukarıda yakıt tüketimi paylaştığım ekran görüntüsünde sol taraftaki en alttaki tuşa basınca navigasyon ekranı direk açılıyor. Sizinkinde açılmıyorsa bir sıkıntı vardır. Telefon bağlantısıyla ilgili değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4atliam 4 kullanıcısına yanıt
    2018’lerde navigasyon yok. Ancak cihaza telefon ile bağlanıldığında sol ana ekrandan navigasyon işaretine dokunmalısınız. Böylece telefonunuzdaki navigasyona bağlanıyor cihaz. Yani cihazın değil telefonunuzdaki navigsyonu kullanıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Ben garantiyi uzatmayacağım çünkü 2000 tl garantiye, 2 yıl içinde her bakımda 500 tl den toplamda 1000 tl fazla yani toplamda 3000 tl garanti için vermek bana göre gereksiz. Çünkü üretimden gelen bir sıkıntı olsaydı şimdiye kadar çıkardı. Şimdiye kadar çıkmadıktan sonra bundan sonrada bir sıkıntı olmaz. Olsada 3000 tl lik bir sıkıntı olmaz gibi.

Ama tabi bu iş risk işi.

Gelecek ay servisten bir fiyat alacağım bakalım bize ne diyecekler. Sizin rakam benim için tam sınır altına evet üstüne hayır derim gibi.

Paylaşım için teşekkürler.

Alıntıları Göster
    üretimden gelen 2 sıkıntı var bu arada lafı geçmişken. onları da garanti olmasa da gideriyorlar.
    biri ön kapı altları paslanması sonucu kapı değişimi (aldiğım bilgiye göre fransa fabrikasında 1 günlük boya makina arızasından kaynaklı sadece o gün üretilen seri de çıkan bir problem)

diğeri bu hemen hemen hepsine lazım kaput güncellemesi (kaput güncellemesi dediğim kaputun kilit demirine ilave bir demir takıyorlar, böylelikle araç giderken rüzgardan kaputunuz bir anda açılmıyor. demek ki çokça açılmış :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: CooLStyLe

üretimden gelen 2 sıkıntı var bu arada lafı geçmişken. onları da garanti olmasa da gideriyorlar.
    biri ön kapı altları paslanması sonucu kapı değişimi (aldiğım bilgiye göre fransa fabrikasında 1 günlük boya makina arızasından kaynaklı sadece o gün üretilen seri de çıkan bir problem)

diğeri bu hemen hemen hepsine lazım kaput güncellemesi (kaput güncellemesi dediğim kaputun kilit demirine ilave bir demir takıyorlar, böylelikle araç giderken rüzgardan kaputunuz bir anda açılmıyor. demek ki çokça açılmış :)

Alıntıları Göster
    Kapı altının paslanmasıyla ilgili daha önce bu başlıktada bir arkadaşımız sorun yaşamıştı, şikayetvardada bir kaç şikayet okudum ancak kaput kilidini ilk kez duydum, hatta araç serviste iken gelen güncellemelerle ilgili bütün kontrolleri yaptılar ancak kaput kilidiyle ilgili hiçbir şey yoktu.
    Servise yolum düşerse sorarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Kapı altının paslanmasıyla ilgili daha önce bu başlıktada bir arkadaşımız sorun yaşamıştı, şikayetvardada bir kaç şikayet okudum ancak kaput kilidini ilk kez duydum, hatta araç serviste iken gelen güncellemelerle ilgili bütün kontrolleri yaptılar ancak kaput kilidiyle ilgili hiçbir şey yoktu.
    Servise yolum düşerse sorarım.

Alıntıları Göster
    eyüp kar oto servis müdürü tanıdığım. özelden şase no atarsan aracında ücretsiz yapılması gereken ne gücelleme varsa öğrenir yazarım. şase no istenince insan korkuyor ama zaten arabanın sağ camından bakınca şase no yazıyor genelde her arabada :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CooLStyLe -- 29 Kasım 2018; 15:19:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CooLStyLe

eyüp kar oto servis müdürü tanıdığım. özelden şase no atarsan aracında ücretsiz yapılması gereken ne gücelleme varsa öğrenir yazarım. şase no istenince insan korkuyor ama zaten arabanın sağ camından bakınca şase no yazıyor genelde her arabada :)

Alıntıları Göster
    gönderdim hocam.
  • CooLStyLe kullanıcısına yanıt
    Güncelleme derken neyi kastettiniz? Kronik bir sıkıntısını mı? Ben de 1.2 benzinli kullanıyorum. Eco modu kapalı tutmak istiyorum hep mesela. Yazılımla olmuyor herhalde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeitgest

Güncelleme derken neyi kastettiniz? Kronik bir sıkıntısını mı? Ben de 1.2 benzinli kullanıyorum. Eco modu kapalı tutmak istiyorum hep mesela. Yazılımla olmuyor herhalde.
    "diğeri bu hemen hemen hepsine lazım kaput güncellemesi (kaput güncellemesi dediğim kaputun kilit demirine ilave bir demir takıyorlar, böylelikle araç giderken rüzgardan kaputunuz bir anda açılmıyor. demek ki çokça açılmış :)"
  • Arkadaşlar iyi akşamlar bugün seyir halindeyken motor arıza lambası yandı. Motorda kerkilme performans düşüklüğü yok. Katalizörle ilgili olabilir mi? Çünkü aldığımda da olmuştu. Bir iki gün sonra silmişti. Katalizör değişmeli demişti satın aldığım kişi.

★ CITROËN C4 CACTUS ★

• quote:

Arkadaşlar iyi akşamlar bugün seyir halindeyken motor arıza lambası yandı. Motorda kerkilme performans düşüklüğü yok. Katalizörle ilgili olabilir mi? Çünkü aldığımda da olmuştu. Bir iki gün sonra silmişti. Katalizör değişmeli demişti satın aldığım kişi.

Geçmiş olsun bu genel bir arıza uyarısı çok basit birşey olabileceği gibi önemli birşeyde olabilir aracı servise götürün bi baksınlar arıza kodundan bence.

• quote:

Arkadaşlar iyi akşamlar bugün seyir halindeyken motor arıza lambası yandı. Motorda kerkilme performans düşüklüğü yok. Katalizörle ilgili olabilir mi? Çünkü aldığımda da olmuştu. Bir iki gün sonra silmişti. Katalizör değişmeli demişti satın aldığım kişi.

Serviste obd ye bağların.ariza kodu ne veriyorsa ona gore bakılır.anlik bir arızada vermiş olabilir.

• ftk44 F kullanıcısına yanıt
    Hata kodu bu çıktı arkadaşlar. Usta acelesi yok serviste değiştirirsin dedi.p0440 katalitik vs

• quote:

1.2 garantiden katalizör değişimi için araç şasi noya baktırmak lazım. Benim 1.2 yi akdıktan 1-2 ay sonra arayıp değişime çağırmışlardı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün bakımı yaptırdım 725 liraya (20 tl de karta taksit için aldılar) ordu yetkili servisinde, kampanya başlamış. Tek yıl bakımları 500 tl çift yıl bakımları 725 tl (fark mazot filtresinde)

★ CITROËN C4 CACTUS ★

• 2015 dizel otomatik cactus aldım 1 ay önce ancak lastik değiştirmem gerekli önerileriniz nedir siz ne kullanıyorsunuz bu arada il izmir ona göre tavsiye verirseniz memnun olurum...
  • Merhaba arkadaşlar 2016 cactus 1.6 dizel otomatik shine modeli aracım var gri renk chocolate airbump ve kahverengi iç döşemeler13 bin km de satmayı düşünüyorum ilgilenen olursa öncelikle forumdan bilgi alan arkadaşlar görsün istedim malum sitede ilanı yoktur dm ile iletişime geçebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: enkazweb

2015 dizel otomatik cactus aldım 1 ay önce ancak lastik değiştirmem gerekli önerileriniz nedir siz ne kullanıyorsunuz bu arada il izmir ona göre tavsiye verirseniz memnun olurum...
    Üzerinde gelen goodyearlar var, ben lastiğin hiçbir artısını görmedim. Aynı lastiği daha önce aldığım astrada da kullandım (onunda üzerinde gelen lastikti) 3.000 km yol yapar yapmaz 10.000 km yol yapmış aracın üzerinden (toplamda 13.000 km lik lastiklerdi) çıkarıp continental cpc5 almıştım. Çünkü aracın bütün dinamiklerini biliyordum ve lastikler bu dinamikleri ortaya çıkarmıyordu.
    2 yıllıklardı ve sertleşmişlerdi, yolu iyi kavrayamıyorlardı, yol sesi anlamında başarılı değillerdi vesaire vesaire..

Bu araçtan da hemen çıkartırım aslında ama malüm ebatları itibariyle pahalı lastikler o yüzden para harcamak istemiyorum.
    Biraz genel bilgi paylaşayım (başkalarınında işine yarayabilir)
    Lastikler ebatlarına göre farklı karakterler gösteririler bu yüzden bir ebatta çok memnun kalınan bir model diğer bir ebatta istenenleri karşılayamayabilir.
    Bu anlamda farklı ebatlardaki memnuniyetler sizin için doğru referans olmaz.(örneğin arkadaşınız kendi aracında x markanın y modelini kullanıyordur ama ebatı farklı olduğundan siz aynı verimi kendi aracınızda alamayabilirsiniz)

Bununla birlikte aynı ebattata da farklı tüketicilerin beklentileri farklı farklı olacağından ve memnuniyetleride beklentileri ışığında şekilleneceğinden bu da sizi yanıltabilir ayrıca aynı araçta farklı farklı lastikleri test eden tüketici sayısı da çok azdır dolaysıyla bir lastikten memnun olunması o lastiğin çok iyi olduğu anlamına gelmez, kaldı ki lastikler hakkındaki kıyaslar daha takar takmaz yapıldığından yeni yumuşacık lastiğin eskiye nazaran kat kat daha iyi performans göstereceği de aşikardır zaten.

Yani lastik konusunda tecrübe zamanla ve deneme yanılma yoluyla gerçekleşir ve bunu bütün ebatlarda yapmak mümkün değildir.

Bu anlamda bizimki gibi ebatlarda en iyi veriye bağımsız test kuruluşlarının yaptığı testlerden ulaşabilirsiniz, lastik değerleri de bu anlamda size yardımcı olabilirler, bir diğer referans noktanızda yine lastik hamurlarının yumuşak ve sert olduğuyla ilgili yapılan değerlendirmeleri dinleyerek sizin isteklerinize uyup uymadığına bakmaktır.

Daha yazdıkça yazasım geliyor ama burada keseyim artık yoksa destan boyutuna varacak.

Bütün bunları niye yazdım lastik tavsiyelerini yukarıda yazdığım minvalde değerlendirmezseniz üzülürsünüz.

Ben eskiden lastik konusuna çok takıntılıydım çünkü sürüş tarzım itibariyle lastiğe çok iş düşüyordu bu anlamda çok fazla lastiği aynı araçta deneme şansım oldu ve lastikler arasındaki farkların isteklerle birlikte değerlendirilmesi durumunda kişiyi (buna önem veren kişiler için) memnun edeceğini düşünüyorum.

Son tahlilde ben bu ebatta sadece aracın üzerindeki goodyear eg leri kullandım ve bu lastikleri tavsiye etmem, ha kötü bir lastik mi hayır kötü bir lastik değil ancak hiçbir anlamda da çok iyi lastik değil.

Peki ne tavsiye ederim, dediğim gibi yeni lastik almak gibi bir düşüncem olmadığından bu ebat özelinde bir araştırmamda yok tecrübemde yok, ancak belli başlı büyük neredeyse bütün lastik markalarını kullanmış birisi olarak bir genelleme yapacak olursam ben michelin der geçerim. (unutmayın bu michelin tavsiyesi sadece bir genellemedir ve bu tavsiyeyi yukarıda yazdıklarım ışığında değerlendirmeniz yararınıza olacaktır)

Tabi birde işin ekonomik boyutu var
  • otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Tşk ederim üşenmeden uzunca bir açıklama yapmışsınız, ben aklımda hankook var kullanan varmı aramızda acaba cactus sahibi arkadaşlardan.

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Hocam burada keseyim dedikten sonra bir o kadar daha yazmışsın maşallah:) Ben de birşey eklemek istiyorum. Arabayı bir çok kişi bindikçe seviyor. Arkadaşlardan. Dış görünüşü itibariyle önyargılı olanlar hep çark etti.

• quote:

Hocam burada keseyim dedikten sonra bir o kadar daha yazmışsın maşallah:) Ben de birşey eklemek istiyorum. Arabayı bir çok kişi bindikçe seviyor. Arkadaşlardan. Dış görünüşü itibariyle önyargılı olanlar hep çark etti.
    Hoca çalıştığımız yerden sorunca çenemiz düşmüş

Bende şimdi yeni bir hastalık başladı ve fark ettim ki yanlız değilim.

Ne bu hastalık, uzun yolda cactus kardeşliği

Sık uzun yol yaptığım için bazen yolda bir cactus le denk geliyoruz gayrı ihtiyari hızlar kendiliğinden eşitleniyor ve o araçla önlü arkalı gitmeye başlıyoruz

Gerçekten keyifli bir otomobil.

2 hafta önce ordudan samsuna kadar beraber geldiğimiz 52 plakalı beyaz cactus sürücüsü aramızdaysa selamlar.

Pazartesi günüde giresun yolundan ordu merkeze kadar beraber geldiğimiz (ben ordu merkeze girdiğim için ayrıldık) kahverengimsi cactus sürücüsünede ayrıca selamlar.

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.