Şimdi Ara

★ CITROËN C4 CACTUS ★ (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.122
Cevap
24
Favori
78.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bill Gates

En kısa sürede foto çekmeye çalışacağım.

Teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi km/yıl arasında en önce dolanı baz alıp interpole ediyor.
  • Fotolar; biraz aceleye geldi bir de doğal olarak telefon takılı olamadı.

★ CITROËN C4 CACTUS ★

★ CITROËN C4 CACTUS ★

★ CITROËN C4 CACTUS ★

★ CITROËN C4 CACTUS ★

★ CITROËN C4 CACTUS ★

★ CITROËN C4 CACTUS ★

Öyle hesap ettiğini sanmam. Ben PSA da öyle birşey olduğunu hiç duymadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Öyle hesap ettiğini sanmam. Ben PSA da öyle birşey olduğunu hiç duymadım.

Bende duymadım ama o neden 2900 km var diyor ki, hani yapılan km yi zamana bölüp yazsa oda değil çünkü 8.5 ayda 9000 km yol yapan araba 3

3.5 ayda 2900 km'den daha fazla yapacaktır ve bu degerde yine 15000 km'nin altında kalacaktır.

• Teşekkürler

Bu arada hocam sizin araçta yokuslarda balata kokusu yapıyor mu, (park etme sırasında, kaldırım çıkarken v.b durumlarda)

Şehiriçi kullanımda karşılaşmadım ama outdoor kullanmak durumunda kaldım bu yaz Kemaliye Erzincan'da mıcırlı ve dik (45 derece eğim) yollarda fazlasıyla karşılaştım. Yokuş çıkarken baskı balata, inerken de fren balatası kokusu.
  • quote:

Şehiriçi kullanımda karşılaşmadım ama outdoor kullanmak durumunda kaldım bu yaz Kemaliye Erzincan'da mıcırlı ve dik (45 derece eğim) yollarda fazlasıyla karşılaştım. Yokuş çıkarken baskı balata, inerken de fren balatası kokusu.

Aracın vites değiştiren robotu benim gozlemlerime göre (5 yıl easytronic kullandım) çok yavaş bir şekilde debriyaji bırakıyor buda vites geçişlerindeki sarsıntıyı azaltmak için tercih edilmiş gibi ancak bu durum aracın yarım debriyaj dediğimiz (geri geri yokuş çıkışı, kaldıramaz çıkma gibi) durumlarda debriyaji yipratmasina neden oluyor, benim gibi Karadeniz bölgesinde iseniz de sık sık bu kokuyla müşerref oluyorsunuz.

Bir not daha aracın baski balata si garanti kapsamında değilmiş, kullanıcı hatasiymis.(bu yüzden ek garanti almaya gerek yok yani geçen gün bahsi geçmişti)

Bu konunun biraz üzerine gideceğim bakalım ne diyecekler.

Vallaha ne yalan söyleyeyim yakıt tüketim değerleri ve tasarım güzelliği ve en önemlisi fiyatı ve donanımı bu sorunu, navigasyon kullanışsızlığını sorun olarak bile görmememe neden oluyor.

Bu araca 100 bin TL verseydim dert edebilirdim, geçen sene 60 bin TL ye alınabilecek en uygun ve en donanımlı araç idi. Param olursa Honda CRV derim. Yakın zamanda olmayacak gibi duruyor bu nedenle Cactus candır. Kazasız günler
  • quote:

Vallaha ne yalan söyleyeyim yakıt tüketim değerleri ve tasarım güzelliği ve en önemlisi fiyatı ve donanımı bu sorunu, navigasyon kullanışsızlığını sorun olarak bile görmememe neden oluyor.

Bu araca 100 bin TL verseydim dert edebilirdim, geçen sene 60 bin TL ye alınabilecek en uygun ve en donanımlı araç idi. Param olursa Honda CRV derim. Yakın zamanda olmayacak gibi duruyor bu nedenle Cactus candır. Kazasız günler

• Ben koku ile hiç karşılaşmadım, gerçi zorladığım bir durumda olmadı.

• quote:

Ben koku ile hiç karşılaşmadım, gerçi zorladığım bir durumda olmadı.

Hocam düz bir şehirde bununla hiç karsilasilmayabilir ama burası çok dik yokuslari olan bir yer ve buralarda aracı park ederken (özellikle geri geri) araç yarım debriyaji yavaş yapıyor ve bu arada balata hemen koku yapıyor.

Bende bunun için ek garanti yaptırayım erken biterse garantiden yaptırırız diye düşündüm ama yanlış düşünmüşum çünkü aracın baskı balatası garanti kapsamında değilmiş dolayısı ile yarın baskı balata bitse bu işi biz kullanıcıya fatura edecekler.

Aynı yerlerde easytronic de kullandım adam ona göre ayarlamış işte sıkıntı yoktu, demek ki Citroen birseyi atlamis ama bunun sonucunda da bir sıkıntı olursa neden müşteri bunu odesin değil mi?

Müşterinin baskı balata ya yani debriyaja müdahale imkanı yok ama kullanıcı hatasidiyorlar.

Sonuçta yarın servise gidip bu durumu kayıt altına aldiracagim yarın öbür gün bu arabanın balatası erken den biterse garantiye sokmazlarsa hukuken hakkımızı aramamiza yardımcı olur.

• Servisle müşerref olduk, siz bakmayın müşteri hizmetlerine diyerek, kendileri beni bu konuda rahatlattılar.
    (tabi bu çok kolay olmadı, konu hakkındaki bilgi ve tecrübelerimi paylaşıp bu konuda söyledikleri şeylere net cevaplar vermemin ve kendilerinin benim söylediklerime cevap verememelerininde bunda etkisi büyük oldu)
    Ek garantide, normal garantide baskı balata değişmini karşılamıyor arkadaşlar (ancak dediğim gibi servis bu konuda bir sıkıntı olursa biz yanınızdayız mesajını çok net verdiği için benim açımdan sıkıntı yok) ancak garanti robot ve diğer bütün aksamı kapsıyormuş o yüzden ek garantiyi yaptıracağım gibi.

Gelelim balata kokusu olayına bunu firmanın türkiye yetkilileri ve servis çalışanlarınada belirttim.
    Araç özellikle geri viteste yarım debriyaj yapıp zorlandığında (geri geri yokuş çıkışı, engel çıkışı vesaire gibi) direk debriyaj balatasını zorluyor ve buda debriyaj balatasının ömürünü azaltıyor bu yüzden bu hamleleri ön ön yapmak lazım (özellikle garantisi biten araç sahipleri araçlarını korumak adına bu yöntemi izlesinler)
    Aracın bu anlamda mühendisliğinde (muhtemelen yazılımla ilgili) hata var.
    Bunu bilip buna dikkat ederek kullanıldığında kullanıcılar için sorun olmayacaktır.

Servis Müdürünün yaklaşımı çok önemli, olmayanı oldururlar. Eğer marka içinde ağırlığı olan bir müdür ise, herşeyi halleder. Garantisi bitse dahi, şanzımanı da garantiye sokar değiştirir.
  • Shine Dizel Otomatik 102 Bin tl gözüküyor,acaba son günlerde hiç fiyat alan oldu mu?Ne kadar indirim yapalar tahmini bilgisi olan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Shine Dizel Otomatik 102 Bin tl gözüküyor,acaba son günlerde hiç fiyat alan oldu mu?Ne kadar indirim yapalar tahmini bilgisi olan varmı?

2 hafta önce İzmir'den 96 fiyatı alındı ama şu anda ne olur bilemem

• quote:

Servis Müdürünün yaklaşımı çok önemli, olmayanı oldururlar. Eğer marka içinde ağırlığı olan bir müdür ise, herşeyi halleder. Garantisi bitse dahi, şanzımanı da garantiye sokar değiştirir.

Aynen

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

quote:

Shine Dizel Otomatik 102 Bin tl gözüküyor,acaba son günlerde hiç fiyat alan oldu mu?Ne kadar indirim yapalar tahmini bilgisi olan varmı?

2 hafta önce İzmir'den 96 fiyatı alındı ama şu anda ne olur bilemem

Anladım,2 hafta içinde yaklaşık 3 bin tl'de zam geldi.Anladığım kadarıyla büyük indirimler yapmıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbul_540 -- 7 Ekim 2017; 12:49:44 >
  • quote:

Takas kampanlayı 101.900TL üzerine +1.990TL cam tavan eklemek gerekiyor(Gerçi onu genelde hediye diye indirime yediriyorlar).
  • Bugün oğlanın basket kursunda bir bayan bizim arabanın tam yanına sıfır bir 2008 çekti ne kadara aldınız dedim 105000 TL ye 3 hafta önce almışlar

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.