Şimdi Ara

★ CITROËN C4 CACTUS ★ (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.122
Cevap
24
Favori
78.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

O bir cengaver

★ CITROËN C4 CACTUS ★

Çok tatlı duruyor ya ısırmalık

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• merhaba. aracınıza hiç boya koruma veya AUTOWAX gibi yerlerde herhangi bir işlem yaptırdınız mı? yaptırmak gerekir mi? veya nelerin yapılması gerekir? Cilalı Yıkama, Ozonla Dezenfektasyon ve Sterilizasyon Paketi , Tam İşlem Boya Koruma Paketi vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevda_nassu -- 28 Ağustos 2017; 11:47:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevda_nassu

merhaba. aracınıza hiç boya koruma veya AUTOWAX gibi yerlerde herhangi bir işlem yaptırdınız mı? yaptırmak gerekir mi? veya nelerin yapılması gerekir? Cilalı Yıkama, Ozonla Dezenfektasyon ve Sterilizasyon Paketi , Tam İşlem Boya Koruma Paketi vs.

Ben hayatımda bir kez boya koruma yaptırdım bir dahada yaptirmam, bana göre para tuzağı.

• Ben bu güne kadart 2 tane 2.el 9 tane sıfır araç aldım, hiç birisine yaptırmadım. Tamamen gereksiz görüyorum.

6-8 ayda bir kafama esince kil yaparım, mümkün olduğunca kendim yıkarım(yazın sadece su tutar geçerim). Tüm dikkatim o kadar.

2.el araç alınca dezenfekte edilmesi taraftarıyım, kirli pis arabaya hiç dayanamam. Sırf koltukları pis diye almam bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 28 Ağustos 2017; 20:52:38 >
  • çok hoşuma gidiyor şu tasarım
  • Evet tekrar Konya'da yiz 10 günlük gezinin ortalaması aşağıdaki gibi,

Guzergah Konya-Olimpos(Kumluca)-Belek- Konya tabi Olimpos-Adrasan civarı dağ bayır gezmeleri nedeniyle ortalama hız düştü yakıt arttı, klima hep açık araçta hep full bagaj ve 2 yetişkin 2 çocuk vardı. Genelde 100-130 bandında araç kullanıldı.
    ★ CITROËN C4 CACTUS ★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 31 Ağustos 2017; 15:38:46 >
  • Dün geçen haftanın yorgunluğununu atmak için Samsun'dan Kızılırmak deltasına fotoğraf çekmeye gittim yol bilgisayarıni sıfirladim, klima yolun büyük kısmında açıktı, aracı zorlamadan sakın sakin kullandım ancak gerek şehir içi gerekse fotoğraf çekmek için onlarca kez dur kalk yapmak zorunda kaldım.

Sonuç 100 km'de bu

★ CITROËN C4 CACTUS ★

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gidip bir Cactus mü alsam ne?

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Gidip bir Cactus mü alsam ne?

Yakışır hocam

• quote:

Bir gerçek şehir içi degeride ben paylasayim.

Km düşük ama aslında 7 tam gün ortalamasi.

_ Guzergahim çok kısa (2.5 km gidiş 2.5 km geliş)

_ gidincede gelince de park etmek için bir iki hamle yapmam gerekiyor yani direk arabayı park edemiyorum,

_ şehrin tam merkezinde ki trafik olduğunu söylememe gerek yoktur sanırım, (16 km ortalama hız herşeyi anlatıyor)

_ yokuşlu bı güzergah

_ kullaım stili tamamen normal

★ CITROËN C4 CACTUS ★

Hava sıcaklıklarınin düşmesi ile klimayi kapattığımz o için start stop devreye giriyor o ve tamamen aynı kullanım şartları altında tüketim 1 litre kadar düştü 6,7 litre civarına geldi bir iki kez uzun mesafe gidip gelince de (15 km lik şehir içi açık guzergah) ortalama hız 22 ye çıktı ve tüketim 5.9 litre oldu. Unutmazsam akşam çekip paylaşırım

• ★ CITROËN C4 CACTUS ★

• 1.6 92 hp e-HDI ile 1.6 100hp blue HDI arasında beygir haricinde fark var mı? şuanda 92 lik araçlar üretiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zoraet

1.6 92 hp e-HDI ile 1.6 100hp blue HDI arasında beygir haricinde fark var mı? şuanda 92 lik araçlar üretiliyor.

Var. Blue olanlar yeni nesil daha çevreci motorlar, adblue denen bir katkı maddesi daha kullanıyorlar.

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    daha az yakıt tüketiyor herhalde. Peki onun haricinde donanım farkları varmı? teşekkürler
  • quote:

daha az yakıt tüketiyor herhalde. Peki onun haricinde donanım farkları varmı? teşekkürler

Türkiye de Blue olandan satıldı mı ki?

• quote:

BlueHDI 100bg olanlar Manuel, pek satışı olmadı galiba? satış listesinden de kaldırmışlar. Tek donanım farkı arazi seçim modu(o da bu araçlarda ne kadar iş görür ve anlamlı tartışılır).

Teknik değerleri aynı gözüküyor.
    BlueHDı az yakıyor olsa da, e-HDI olanlar yarı otomatik olduğu için aynı tüketecektir.
  • quote:

quote:

BlueHDI 100bg olanlar Manuel, pek satışı olmadı galiba? satış listesinden de kaldırmışlar. Tek donanım farkı arazi seçim modu(o da bu araçlarda ne kadar iş görür ve anlamlı tartışılır).

Teknik değerleri aynı gözüküyor.
    BlueHDı az yakıyor olsa da, e-HDI olanlar yarı otomatik olduğu için aynı tüketecektir.

Bu kadar az yakan bir araçta zaten anlamlı bir yakıt farkı olmayacaktır karma tüketim değerim 5 litrenin altında ki şehir içi guzergahim çok zorlu aksi halde 4.5 litrenin altı bir karma tüketim çok normal hal böyle olunca da Bluetooth HDI hadi %5daha az yaksin 0,2 litre demek olur ki buda pek anlamlı bir değer değil.

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    100bg BlueHDI versiyona EAT6 koyup getirmeleri ve ETG'yi bırakmaları gerekirdi. En azından benzinli versiyon 1.2T EAT6 olmalıydı.

Bu araçta yakıt kasmaya gerek yok, kafa rahat oluyor, ben kullandığım dönemde en rahat ettiğim araçtı. Tüketimi düşünmeden araç kullanmak keyifli.

• quote:

100bg BlueHDI versiyona EAT6 koyup getirmeleri ve ETG'yi bırakmaları gerekirdi. En azından benzinli versiyon 1.2T EAT6 olmalıydı.

Bu araçta yakıt kasmaya gerek yok, kafa rahat oluyor, ben kullandığım dönemde en rahat ettiğim araçtı. Tüketimi düşünmeden araç kullanmak keyifli.

Aynen öyle hiç kasmadan yakıt düşünmeden araba kullanmak çok güzel hatta artık sürüş dinamiklerine alıştığım için gereksiz hız yapmaya basladim, kemer yolunda 122 ile radara girmisim mesela cezalarda gelmeye başladı o kadar yola yapışan araçlarla uzun yol yaptım 10 yıldır hiç radara girmemistim (yavaş gittiğimden değilde radara dikkat ettigimden) nasip cactus eymis.

• quote:

quote:

Aynen öyle hiç kasmadan yakıt düşünmeden araba kullanmak çok güzel hatta artık sürüş dinamiklerine alıştığım için gereksiz hız yapmaya basladim, kemer yolunda 122 ile radara girmisim mesela cezalarda gelmeye başladı o kadar yola yapışan araçlarla uzun yol yaptım 10 yıldır hiç radara girmemistim (yavaş gittiğimden değilde radara dikkat ettigimden) nasip cactus eymis.

Bende bu rahatlığı 308 BlueHDI ve Cactus e-HDI kullandıktan sonra yaşadım, yakıt tüketime bakmadan araç kullanmak keyifli oluyor. Şimdi benzinli otomatiklere bakıyorum ama tüketim hep fazla geliyor, bakalım ne yapacağım.

Bir yolculuk esnasında ceza yemek çok sinir bozucu, hesaplanan tüketim kadar ceza ödeyince morali bozulur insanın. Bunca yıldır 2 park 2 de radar cezam var, en son 2010 yılında İst-Ant yaparken yemiştim ve içime oturmuştu.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.