Şimdi Ara

YENİ CITROËN C3 AIRCROSS ANA KONU(2021 MAKYAJLI KASA GELDİ) (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.007
Cevap
76
Favori
250.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar,yarın bu arabayı bayide görmeye gideceğim.Kullananların fikirleri nasıl?memnunmusunuz acaba?Özellikle 1.2 benzinli shine paket için...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esdres

Merhabalar,yarın bu arabayı bayide görmeye gideceğim.Kullananların fikirleri nasıl?memnunmusunuz acaba?Özellikle 1.2 benzinli shine paket için...
    araba varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

araba varmı ?

Alıntıları Göster
    Satilmis bir araci gördüm

• esdres E kullanıcısına yanıt
    Hangi bayiide?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dizel mi benzinli mi sizce? Çok km yapmıyorum aslında ama pekı grubunun dizeli de çok az yakıyor.

• carlitoss kullanıcısına yanıt
    Çok km yapmıyorsanız yılda kar edeceğiniz ekstra benzin parası 1500 TL olsun max. Bunun zaten her yıl bir kısmını 1.5 1.2 farkından dolayı MTV’de ve yıllık bakımda Adblue’da onda bunda vereceksiniz. Kafa kafaya gelecek. Dizel ile benzinli arasındaki fiyat farkını kapatmak için ise en az 5-6 sene geçmesi gerekir. Ayrıca dizelin gürültüsü de ayrıca bir handikap sürüş keyfinde. Yani kısaca senede 20 bin km ve üzeri yapmıyorsanız bence mantıklı bir yanı yok. Ama karar sizin tabii.. Ben senede 10-12 bin km yapıyorum. Ortalamada 100 km’de 2 litre hadi 2,5 litre fazla yaksa, 10.000 km’de benzini 7 liradan hesaba koysam düz hesap, 2000 lira yapar, dediğim gibi 1000 lira zaten ÖTV’si farklı 1.5 olduğundan. Bakım maliyetleri pahalı, adblue maliyeti var. Kafa kafaya geliyor. Araca alırken fazladan ödeyeceğiniz tutar 20.000 olsa, onu kaç senede amorti edeceksiniz? E ne anladım ben o işten. He ama derseniz ki ben senede 20 bin km’yi geçerim kardeşim, o zaman dizel mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salsalonia -- 1 Ekim 2020; 1:18:40 >

• salsalonia kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsunuz hocam katılıyorum. Ben şundan dolayı sordum. 1.2 benzinli(shine) ile 1.5 dizel (feel) aynı fiyat. Kafam karıştı. Paketlere bakmak lazım.
    YENİ  CITROËN C3 AIRCROSS ANA KONU(2021 MAKYAJLI KASA GELDİ)

Aaa, ben hiç Feel düşünmedim. Paketler araç broşüründe yazıyor Citroen sayfasında var. Kesinlikle Shine donanım tavsiye ederim. Ciddi fark var dolulukta.

• Fiyatlar güncelleniyor. Yine zam yiyip üst dilime çıkacak alamayacağız. Bu nasıl bir düzen

• Bugün C3 Aircross’umuzu teslim aldık. Çekmeköy Bayraktar Citroen bayii inanılmaz ilgilendi bu süreçte. Hatta bugün çok şaşırdım, ön camlara film yapmışlar, arabanın altına ısı ve ses yalıtımı yapmışlar, orijinal kauçuk paspas koymuşlar. Hepsi ücretsiz. Çok memnun kaldık bayiiden. İnşallah sorunsuz kazasız belasız binmek de nasip olur aracımıza. Herkese araç alma konusunda bol şanslar, herkesin gönlüne göre olsun işi.

• Ayağımızın tozuyla ilk uzun sayılabilecek yolumuzu yaptık.. Gayet güzel değer.. Ki yolda birkaç yerde çalışma vardı, şerit daraltılmıştı ve trafik sıkışıktı.. C3 Aircross 1.2 Puretech 130hp EAT6..

YENİ  CITROËN C3 AIRCROSS ANA KONU(2021 MAKYAJLI KASA GELDİ)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salsalonia -- 3 Ekim 2020; 17:35:49 >

Hayırlı olsun kazasız belasız sürmüşler olsun hocam. Bugün bayiye gittim aracı beğendim. Arka taraf dar bir tek o sıkıntı olacak alırsam. Yalnız araç yok dediler klasik. Showroom da tek feel paket araç vardı. Shine bulup inceleyemedim. Sizden geri dönüş alırım zamanla. Üst dilime girmeden alabilirsek ne ala. Olmazsa bakacağız artık.

Çok teşekkürler.. Tabii ne zaman isterseniz. Bizim 3. günümüz bitti araçla, oldukça memnunuz.. İnşallah da böyle devam eder.. Arkası çok dar gelmedi bize, eski aracımız Jazz’a göre konuşacak olursam evet dar tabii :) Ama segmentinde iyi bir yerde.. Biz tek çocuklu bir aileyiz, zorlamadı bizi.. Hatta oğlanın oturmadığı ikili koltuğu öne kaydırınca 500 litre civarı bir bagaj oluyor ki bu da çok kıymetli.. Shine pakette arka koltuklar kızaklı, çok fonksiyonel.. Zaten bu aracı alacaksanız Shine alın mutlaka.. İnşallah vergi dilimi atlamadan alabilirsiniz..

Hocam hayırlı olsun aracı ne zaman sipariş vermiştiniz. Fiyatı nasıl yaptınız sürekli zam geliyor son fiyatı ne zaman kaça belli oldu. Ben 1.2 shine otomatik vites düşünüyorum.

• pendik05 kullanıcısına yanıt
    Bizimki biraz şans işi oldu.. Temmuz gibi bayiiye gidip eşimle test sürüşü yaptıydık, beğendik ama araç yoktu, gelirse haber verirsiniz dedik.. Ses çıkmadı, arada taciz ettik ama ı ıh araba yok.. Biz aldığımız sıfır aracı satıp başka bir araba aldık hatta. Araç alımını bitirdiydik kendimizce Ağustos sonu. Sonra Eylül’ün 5’i ya da 6’sı olması lazım, bir telefon geldi şubeden, bir adet araç boşa çıkmış, Temmuz başında kapora veren biri aracın gelmesi Eylül sonunu bulacağı söylenince vazgeçmiş. 210 binden size verebiliriz dediler (O sırada 216 liste fiyatı idi). 30 dakika süre tanıdılar karar vermemiz için, yoksa sıradaki 1836292628 insandan birini arayacaklardı. Biz de ÖTV dilimi değiştirmeden fırsat aracı olur diye düşünüp ve zaten binip test edip beğendiğimiz için 5-10 dakka konuşup hanımla, evet dedik, bi 5.000 kapora yolladık. Araç ay sonu burada olur ay başı da teslim ederiz dediler, kesinlikle fiyat garantisi vermediler. Biz kaparoyu verdikten sonra Euro ve Dolar hareketlendi tekrardan, Euro 9’a kafa atmaya başladı vs. Ben her gün arıyorum sorun var mı fiyatta diye, yok diyorlar. 23 Eylül sabahı yine bir telefon, araç gümrüğe geldi, zam yok, anlaştığımız fiyattan hemen faturasını kesebiliriz dediler. 185 daha verdim, üstüne de kalan 20 bini 12 ay %0 faiz olacak şekilde kredi kullandım hazır %0 yakalamışken. 23 Eylül’de ben bu işlemi yapıp faturayı kestirdikten sonra fiyat sabitlenmiş oldu, bunun 2 gün sonrasında 25 Eylül’de Citroen zam yaptı, fiyat 216’dan 225’e çıktı, sonra 227.500 oldu. Haliyle etkilenmedik. Kendi aracımızı 30 Eylül sabahı sattık. 1 Ekim’de yeni aracımızı teslim aldık. Yani aslında haberin bize gelmesi, isterseniz sizin olabilir bu araç denmesi ve teslim alma süremizin arasında 25 gün ya var ya yok. Şans işi oldu biraz. Aracım Shine S&S en dolu paket bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salsalonia -- 4 Ekim 2020; 0:36:57 >

• Çok teşekkürler. Bizde beğendik aracı hatta dizel feel paketle benzinli shine ayni para olunca biraz kafamda karıştı. Hangis daha mantıklı olur diye. Bayi bu hafta sipariş verirseniz Kasım 15 gibi gelir aracınız dedi aracı sürmedim fakat içi hoşuma gitti accent blue dizel otomatik satıp bunu düşünüyorum. Yüzde 80 dilime geçmezse

• pendik05 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, hayırlısı olsun.. Dizel ve benzinli kıyası ile ilgili birkaç mesaj yukarıda bir şeyler yazmıştım diğer arkadaşa, hala geçerli fikirlerim.. İnşallah gönlünüze göre olsun.. Bu arada İstanbul’da iseniz Çekmeköy Bayraktar ve Ümraniye Can bayiilerinde C3 Aircross test sürüşü yapma şansınız var, araçları vardı ellerinde.. Bir sorun ya da yakınsanız uğrayın derim..

• Dizel-benzinli mukayesesi size kalmış, tartıp biçip birini seçin ama Feel-shine mukayese bile edilmez. Ya benzinli shine alın ya dizel shine.
    Benzinli shine ile dizel Feel arasında kalınmaz, kesinlikle benzinli shine tercih edilmeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: salsalonia

Ayağımızın tozuyla ilk uzun sayılabilecek yolumuzu yaptık.. Gayet güzel değer.. Ki yolda birkaç yerde çalışma vardı, şerit daraltılmıştı ve trafik sıkışıktı.. C3 Aircross 1.2 Puretech 130hp EAT6..

kazasız belasız kullanırsınız umarım.

ses yalıtımı nasıl? 120-130 civarı hızlarda araçta müzik, podcast gibi şeyler dinlerken sorun oluşuyor mu? yol gürültüsünü çok alıyor mu?

• hashus1099 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler. Yol gürültüsü aldığını söyleyemem ama 120-130’dan sonra rüzgar sesi alabiliyor, rahatsız edici boyutta ya da yanınızdakiyle konuşmanıza engel olacak şekilde falan değil ama kesinlikle. Spotify’dan listemizi dinleye dinleye geldik, hiç de sıkıntı yaşamadık, hadi belki iki üç kademe daha arttırırsınız sesi çok rahatsız olursanız. Ama lastik sesi yol sesi yok pek.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.