Şimdi Ara

CitiKitty kediye alafranga tuvalet eğitimi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
9.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kedime alafranga tuvalet eğitimi vermek için aşağıdaki seti satın aldım elime ulaşınca adım adım anlatacağım.

Edit: Bu sabah teslim aldım fotoğraflar ;

Bu fotoğraftaki standart 5 bölmeli.

Bu ise daha zor uyum sağlayan kediler için 6 bölmeli olan.

Kedimin kumunu alışması için önceden banyoya koymuştum.Yarın da seti kuracağım.

Yıllar sonra gelen edit: Arkadaşlar kedim seti kurduktan 1-2 ay sonra tamamen alıştı o zamandan beri çişinide kakasınıda klozete yapıyor.Ben sadece sifonu çekiyorum kum derdi yok koku derdi yok alışma aşaması biraz zor ama sonuca değer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VETERINARY -- 18 Aralık 2015; 22:19:57 >

• Sabırsızlıkla bekliyoruz.. Bu arada kediniz kaç yaşında?
  • Daha yaşına girmedi 9 aylık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VETERINARY

Daha yaşına girmedi 9 aylık

Hocam sonuç ne merak ettim. Bana olmaz gibi geldi tereddüt ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlpKhanate

quote:

Konuyu güncellemeyi unutmuşum, Tosun alıştı klozete hiç zorlanmadan kendi gidip yapıyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AlpKhanate

quote:

Konuyu güncellemeyi unutmuşum, Tosun alıştı klozete hiç zorlanmadan kendi gidip yapıyor

Vay canına. Parça parça alıştırdın herhalde. Peki klozete yaparken sıçratmıyor mu? Aşama aşama anlatırsan çok makbule geçer. Hem ilerde başka arkadaşlar da görür faydalanır. Kedi kumuyla uğraşmak istemiyorum

• AlpKhanate kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=XOw4DbuHKZk
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahtant

https://www.youtube.com/watch?v=XOw4DbuHKZk

Valla süper hadi hoş yaptıkta gene kedi klozetin içine ayağını falan sokuyor. Bu sizi rahatsız etmez mi devamlı elliyorsunuz evi geziyor falan
  • Evet parça parça yaptım, kumu tamamen kaldırdığımda zorlandı biraz yapmak istemedi bende ödül sistemiyle hallettim şimdi yaptıktan sonra ödül bekliyor vermesemde yapıyor ama ben genede veriyorum.Arkasını dönüp kuyruğunu kaldırıyor yaparken sıçratmıyor o konuda çok titiz Çişini oturarak yapıyor ama büyüğünü yaparken tam oturmuyor.Ayağını sokması mümkün değil zaten zorlasanız bile sokmaz.Ha birde ben periyotları 1 hafta değilde kedi alışına kadar tuttum bazen hemen alıştı bende direk değiştirdim, bazısında ise dediğim gibi zorlandı ama sonuç mükemmel.
  • quote:

Evet parça parça yaptım, kumu tamamen kaldırdığımda zorlandı biraz yapmak istemedi bende ödül sistemiyle hallettim şimdi yaptıktan sonra ödül bekliyor vermesemde yapıyor ama ben genede veriyorum.Arkasını dönüp kuyruğunu kaldırıyor yaparken sıçratmıyor o konuda çok titiz Çişini oturarak yapıyor ama büyüğünü yaparken tam oturmuyor.Ayağını sokması mümkün değil zaten zorlasanız bile sokmaz.Ha birde ben periyotları 1 hafta değilde kedi alışına kadar tuttum bazen hemen alıştı bende direk değiştirdim, bazısında ise dediğim gibi zorlandı ama sonuç mükemmel.

sizce toplam 2 haftada alışması mümkün mü?
  • Çok zor.
  • quote:

Çok zor.

teşekkür ederim.
  • hocam şimdi bizim totomuz deyiyor oraya hayvancağız da oralarda debeleniyor patileri totolanıyor :S ayrıca gelen misafir kedinin çıktığı tuvalete yapmak istemeyebilir. En iyisi küçük tuvaleti ayıracaksın kediye.
  • Hocam hala set duruyorsa hediye eder misin? Bir de benimki daha 2 aylik simdiden baslasam mi bu egitime?

• Hocam seti kullandıktan sonra birdaha kullanamıyorsunuz bölmeleri çıkardığım için kedi alışıncada attım seti tek kulllanımlık yani.

• Aslında seti siz de yapabilirsiniz. Ben benim iki kedimi kendi setimle alaturkaya alıştırdım alaturkayı kullanmıyorum diye. Kartonu tuvaleti kapsayacak şekilde kesip üstüne kedi kumu koyun. Yavaş yavaş kartonu küçültün ve kumu azaltın. 1-1,5 aylık bir periyot olacak bu. Sonrasında minicik kalacak zaten karton ve kumun bulunduğu yer. Ondan sonrasında haliyle tuvalete yapmaya alışmış olacak. Vallahi çok rahatım ben, dök suyu gitsin. Kim kedi kumu temizlemek ister ki, di mi?
  • Merhaba,
    Aynı setten aldım ve ben de kedimizin 2 haftaya yakın bir zamanda alafranga tuvalete çişini, kakasını yapmasını sağladım. Aferim kedimize ve bana :)

Size paylaşımınız için teşekkür ederim, beni cesaretlendirdi, başlamama vesile oldu.

İyi günler,
  • Ben teşekkür ederim ne demek alıştıysa ne mutlu
  • tgi T kullanıcısına yanıt
    Merhaba ;

Bende aynı setten aldım fakat içerisine hangi kumu yerletırmem gerekli.Normal kullandığımız kumu koysam tuvalet içerisine eşelediğinde tuvaletin tıkanmasına sebep olur mu?
  • ayfersengul A kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Kusura bakmayın, şimdi gördüm sorunuzu. Biz slika kullanıyorduk. Bir süre tuvalete atmayı göze aldık. Zaten, açtığınız deliği büyüttüğünüzde, çok az kum kullanıyor olacaksınız.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.