Şimdi Ara

Cities: Skylines (2015) [ANA KONU] (119. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.485
Cevap
60
Favori
270.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• kfycuneyt kullanıcısına yanıt
    Mezarlık boşaltma işleminde o mezardan ölüleri alıp başka boş olan bi mezara taşır. Boşaltma işlemi aktifken o mezarlık yeni ölü toplamaz. Eğer bi çok mezarlıkta boşaltma yapıyorsanız şehirde transfer bekleyen ölü artar haliyle.

Ölü yakma tesisi yapın ki mezarlık boşaltmak istediğinizde ölüleri orada yaksınlar. Mezarlık boşalınca da boşaltma işlemini iptal etmeniz lazım

Aynı durum çöp içinde geçerli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba bir sorum olacak,81 tiles da oynarken oyunun ortasında ne yol ,ne altyapı gibi hiçbirşey yapamıyorum.Sizce bunun sebebi ne olabilir?Tşk.
  • Oyunda yazılar neden böyle görünür? Oyunun içinde endüstri menüsünde de böyle yazılar çıkıyor.

-Modların hepsi kapalı
    -Dosya doğrulama yaptım

edit: Türkçe dilden kaynaklıymış. İngilizce yaptığımda düzeliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HAAltuntas -- 10 Kasım 2019; 21:48:9 >
  • 15k nüfustan sonra 20 fps alıyorum genel olarak
    ekran kartı 1060 islemci 7700hq
    cözümünü bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mystical23

15k nüfustan sonra 20 fps alıyorum genel olarak
    ekran kartı 1060 islemci 7700hq
    cözümünü bilen var mı?
    Artan nüfus tam bir ram katili

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elma kullanıcısına yanıt
    Grafikler çok muhteşem duruyor. Mod listeni atabilirmisin?

• merhabalar arkadaşlar

ben bu toplu taşımayı yönetirken şehir büyüdükçe çok zorlanıyorum. Geriye dönüp duraklarda yoğunluğa felan bakmak çok uzun ve sıkıcı bu toplu taşıma sistemi yönetimini kolaylaştıran bildiğiniz modlar var mıdır acaba?
  • Selam simülasyon,strateji seven arkadaşlar Transport Fever 2 gerçekten kaliteli duran bir oyun. Denenebilir gibi duruyor. allkeyshop.com sitesinden baktım da 8.5 notu var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkayer62

merhabalar arkadaşlar

ben bu toplu taşımayı yönetirken şehir büyüdükçe çok zorlanıyorum. Geriye dönüp duraklarda yoğunluğa felan bakmak çok uzun ve sıkıcı bu toplu taşıma sistemi yönetimini kolaylaştıran bildiğiniz modlar var mıdır acaba?
    Bende en cok o sorundan şikayetçiydim çok fazla hat çektim kullanan yok falan sonra şöyle bir çözüm buldum tavsiye ederim iyi oluyor.

Şehir merkezleri sanayi vs gibi belli başlı yerelere belirlikli aralıklarla yakın veya uzak olmasın mesafeyi iyi ayarla otobüs aktarma merkezleri yap. Daha sonra yaptığın otobüs aktarma merkezinden bir hat çek bu hat o aktarma merkezi yaptığın alanının cevresini gezsin ve insanları toplayıp geri o aktarma merkezine getirsin. Bu şekilde bütün şehirde aktarma merkezleri olduğu zaman şehir ne kadar büyürse büyüsün bu sistem işlemeye devam ediyor. Sonra da bir aktarma merkezinden diğer aktarma merkezine otobüs hattı çek bütün hatları çekerken her zaman paralel çekmeye özen göster otobüs nasıl gidiyorsa dönerken aynı şekilde karşılıklı duraklar koy bu önemli. Bu şekilde yaptığın zaman oyun ilerledikçe gemi liman havalanı vs yaptığında onların önüne de bir transfer merkezi koyup en yakın transfer merkezine otobüs hattı ile bağladiginda aslında bütün transfer hatları ile bağlantı yapmış oluyorsun. A şehrinden C şehrine gidicek biri için a dan c ye hat çekme derdi kalmıyor aktarma yapa yapa gidiyorlar :)) . Umarım iyi anlatabilmisimdir iyi oyunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KingOfcameL -- 20 Aralık 2019; 12:58:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KingOfcameL

Bende en cok o sorundan şikayetçiydim çok fazla hat çektim kullanan yok falan sonra şöyle bir çözüm buldum tavsiye ederim iyi oluyor.

Şehir merkezleri sanayi vs gibi belli başlı yerelere belirlikli aralıklarla yakın veya uzak olmasın mesafeyi iyi ayarla otobüs aktarma merkezleri yap. Daha sonra yaptığın otobüs aktarma merkezinden bir hat çek bu hat o aktarma merkezi yaptığın alanının cevresini gezsin ve insanları toplayıp geri o aktarma merkezine getirsin. Bu şekilde bütün şehirde aktarma merkezleri olduğu zaman şehir ne kadar büyürse büyüsün bu sistem işlemeye devam ediyor. Sonra da bir aktarma merkezinden diğer aktarma merkezine otobüs hattı çek bütün hatları çekerken her zaman paralel çekmeye özen göster otobüs nasıl gidiyorsa dönerken aynı şekilde karşılıklı duraklar koy bu önemli. Bu şekilde yaptığın zaman oyun ilerledikçe gemi liman havalanı vs yaptığında onların önüne de bir transfer merkezi koyup en yakın transfer merkezine otobüs hattı ile bağladiginda aslında bütün transfer hatları ile bağlantı yapmış oluyorsun. A şehrinden C şehrine gidicek biri için a dan c ye hat çekme derdi kalmıyor aktarma yapa yapa gidiyorlar :)) . Umarım iyi anlatabilmisimdir iyi oyunlar

Alıntıları Göster
    bilgi için teşekkürler hocam. ben her bölgeye metro yanında otobüs aktarma merkerleri yapıp ağı kuruyorum. ben belli aralıklarla metro otobüs gibi ulaşım hatlarının duraklrında şişme var mı diye bakıyorum çok brikme olursa ek taşıt koyarak ya da hattı değiştirerek yoğunluğu çözmeğe çalışıyorum ama hatlar çoğaldıysa tek tek bakmak uzun, yorucu ve sıkıcı. beni hatlar şişdiğinde veya durakda insan arttığında otomatik uyaracak mi mod lazım veya bu konuda yardımcı olucak. umarım derdimi anlatabilmişimdir.

• bi de üniversiteyle ilgili bir sorum var arkadaşlar. Benim kurduğum üniversitelerde sadece 3 tane akademik araştırma çıkıyor. başka araştırma çıkmadığı için campüs 2 yıldızda kalıyor. bu araştırma sayısını nasıl arttırabilirim ve campüste 0 gelir gözüküyor üniversiteden gelir kazanma yolu var mı? (spor aktiviteleri dışında )
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkayer62

merhabalar arkadaşlar

Haklısınız o sorun benim de canımı sıkıyor, şans eseri 1000 kişinin beklediği bir durak keşfettim de sefer sayısını artırdım

• Yol,durak,park gibi birçok şeyi oluşturmaya çalışırken " bu türde başka obje oluşturulamaz" hatası alıyorum. Bunu yaşayan oldu mu aramızda
  • uzun bir aradan sonra tekrar başladım oynamaya. bir ara güncellemeden sonra network extensions gibi önemli modların hiçbiri çalışmamaya başlamıştı o zaman bırakmıştım. aradan geçen zamandan sonra dün tekrar bi gireyim dedim ne var ne yok diye. giden modların çoğunun yeni versiyonu çıkmış o yüzden tekrar başlama isteği uyandı içimde. yeni büyük metropol yapacağım. bir de şu obje sınırlamasını artırlasalar süper olacak. onu da araştırdım hala bir değişiklik yok. büyük haritalarda geniş alana yayılmış büyük şehir yapmak isteyince belli bir noktadan sonra obje sınırlaması koyuyor oyun motoru, devam edilemiyor şehre ve sinir bozucu oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Creav -- 15 Ocak 2020; 20:24:4 >
  • Creav kullanıcısına yanıt
    Merhaba

haritada ki kontrolünüz dışındaki ağaçları silerek bu sayıyı bir nebze düşürebilirsiniz.

bunun için 81 Tiles modunu kurun ve geniş alandaki ağaçları silin. Move It modu ile toplu silebilirsiniz.
  • ya arkadaşlar bu oyunu baya senedir oynuyorum. şehir büyüdü ekonomi güzel üretim yerinde ama şehir büyüyüp kalabalıklaştıkça oyun yeni araba çıkartamıyor gibi geldi. bi ara cesetler toplandı heryer kırmızı kurukafa oldu heryerde mefta yakma yerleri boş boş duruyor çıkıp toplamıyor. o özellik çözüldü bu sefer sanayide mal satılcak yer yok diyor aynı zamanda ticaret alanlarında yeterınce satılcak ürün yok hatasını aynı anda alıyorum. bazen trenler eksik vagonlu oluşuyor. şehir kalabalıklaştıkca oyun ağırlaşıyor bunun çözümü iyi bir bilgisayar olması heralde. bu sorunlarla daha önce karşılaşan çözen var mıdır?
  • eneskaanb E kullanıcısına yanıt
    Cesetler, ürün alınıp satılmaması trafikle alakalı. Trafik akmalı.

Oyunun ağırlaşması sistem ile alakalı. Ne kadar iyi sistem o kadar fps.

• Jeopol kullanıcısına yanıt
    Trafik akisim %82 yollar yemyesil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.