Şimdi Ara

Ciplere Zincir Takmak Zorunlu Mu??? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
4.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: derememo

4 mevsim lastik karda asla işe yaramaz.
    anında patinaj yapar ve kayar.
    kış lastiği belli bi noktaya kadar iş görür.
    daha geçen cumartesi.
    elazığ ın hazarbaba kayak tesislerine çıkan yokuş, karlı virajlı yolda
    önümüzde giden fluance, 2. vitesta kontrollü bi şekilde giderken patinaj çekti, sonrada geriye kaymaya başladı.
    yoldan çıkıp kenardaki kar birikintilerine dokunarak durabildi kayması.
    bende geri vitese taktım ve geriye giderek ona geriye gelebilmesi için yol açtım.
    o geri göndü ve yolun kar olmayan kısmına park etti.
    ben de kar lastiklerimle yoluma devam ettim.
    kış lastiği karda, eğimli yolda şarttır.

4 mevsim lastik olması aslında benimde kafamda aceba nsaıl olur yol tutuşu uludağın hava koşullarında diye ama tanıdığım 3-4 kişi lastik yapısı ve diş derinliklerine bakarak diş izleri ve diş derinliğin çok dedi ve bu lastik o yolda fazla sorun çıkarmaz dediler benimde fikrim bu lastiğin resmini ekliyeyim yanlış bir düşünce içerisinde isem yardımcı olursunuz

Ciplere Zincir Takmak Zorunlu Mu???

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

4 çeker araçta her tekerleğe zincir takıyor musunuz?

4 çeker araçta daha güvenli sürüş için zincir takılması öneriliyor fakat ben sadece ön tekerlere takmayı düşünüyorum zaten 2 li takım halinde takılıyor ön tekerler yön verdiği için öncelik ön tekerler önler ilerledikçe arkalarıda bir takviye gibi değenlendiriyorum
  • Yanımızda zincir de bulundurup şuan ki lastiklerle çıkmaya karar verdik bakalım hayırlısı
  • şöyle bir jiple 1 metre kar yağmış dağa çıkmak vardı şimdi

• quote:

Orijinalden alıntı: RBdriftking

quote:

daha geçen cumartesi.
    önümüzde giden fluance, 2. vitesta kontrollü bi şekilde giderken patinaj çekti, sonrada geriye kaymaya başladı.
    bende geri vitese taktım ve geriye giderek ona geriye gelebilmesi için yol açtım.

4 mevsim lastik olması aslında benimde kafamda aceba nsaıl olur yol tutuşu uludağın hava koşullarında diye ama tanıdığım 3-4 kişi lastik yapısı ve diş derinliklerine bakarak diş izleri ve diş derinliğin çok dedi ve bu lastik o yolda fazla sorun çıkarmaz dediler benimde fikrim bu lastiğin resmini ekliyeyim yanlış bir düşünce içerisinde isem yardımcı olursunuz

Dostum ben de 4X4 kullanıcıyım. Gösterdiğin resimler, lastiğin diş derinliği ya da desen tipi hiç önemli değil. Aracın 4X4 de olsa, lastiklerin yeni de olsa o yolda kar varsa, hafif de buzlanma durumunda o lastiklerle çıkamazsın. Eski lastikçilerden duyduğu laflarla sana akıl verenlere de hiç kulak asma. Çünkü eğer dağ yolunda aracı kaydırırsan, hiçbiri yanında olmayacak.
    Önemli olan desen, diş değil, lastiğin kompozisyonudur. Yani lastik hamurunun yapısıdır. Modern kış lastikleri, içerdikleri silika sayesinde soğuk havada da esnekliklerini kaybetmez, yapısını ve yol tutuşunu korur. Ama senin o dişli gördüğün 4 mevsim lastiklerin soğuğu, karı, buzu yiyince taş gibi olacak, dişlerin arasına da kar doldurup bir güzel donunca vızır vızır kayacaksın.Sakın 2 tekere takayım arkaya gerekmez deme. Fren yapınca önler tutar, arka taraf kaymaya başlar, aracı döndürürsün yolda.
    Aracın harika bir araç. Ama sen bence git ucuzundan da olsa 4 tane kar kış lastiği tak, aracın hakkını verip tadını çıkar. İyi tatiller dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: noplaceforchance

quote:

Orijinalden alıntı: RBdriftking

quote:

daha geçen cumartesi.

Dostum ben de 4X4 kullanıcıyım. Gösterdiğin resimler, lastiğin diş derinliği ya da desen tipi hiç önemli değil. Aracın 4X4 de olsa, lastiklerin yeni de olsa o yolda kar varsa, hafif de buzlanma durumunda o lastiklerle çıkamazsın. Eski lastikçilerden duyduğu laflarla sana akıl verenlere de hiç kulak asma. Çünkü eğer dağ yolunda aracı kaydırırsan, hiçbiri yanında olmayacak.
    Önemli olan desen, diş değil, lastiğin kompozisyonudur. Yani lastik hamurunun yapısıdır. Modern kış lastikleri, içerdikleri silika sayesinde soğuk havada da esnekliklerini kaybetmez, yapısını ve yol tutuşunu korur. Ama senin o dişli gördüğün 4 mevsim lastiklerin soğuğu, karı, buzu yiyince taş gibi olacak, dişlerin arasına da kar doldurup bir güzel donunca vızır vızır kayacaksın.Sakın 2 tekere takayım arkaya gerekmez deme. Fren yapınca önler tutar, arka taraf kaymaya başlar, aracı döndürürsün yolda.
    Aracın harika bir araç. Ama sen bence git ucuzundan da olsa 4 tane kar kış lastiği tak, aracın hakkını verip tadını çıkar. İyi tatiller dilerim.

Bu kış lastiklerinin soğuk havada yumşak ve esnek olduklarını biliyordum fakat bu lastikler idare eder zannediyorum ama söylediklerinizde %100 haklısınız teşekkürler...

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.