Şimdi Ara

Cinsiyetimi Değiştireceğim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
443
Cevap
4
Favori
30.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum geçen yıl
 • Cevaplayan Üyeler 216
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 57
 • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 12 saat 39 dakika
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 23
 • Favoriye Eklediklerim 4
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • MiraiMisa (57 mesaj) LutSamed (39 mesaj) zabador (20 mesaj) Hermonie777 (11 mesaj) NT2L (10 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (202 mesaj) Mobil (146 mesaj) Mini (28 mesaj) Uygulama (66 mesaj) (1 mesaj)
 • @
183 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • İyi geceler.

  Ben kimim bununla başlamam gerekiyor sanırım.

  Ben 25 yaşında Üniversite mezunu bir trans bireyim. 25 yıldır bu hayatı yaşıyorum ve hayatın hiçbir anından zevk alamadım. Sürekli kaybolmuş ve bir yere ait olamamak korkunç bir durum. En basit örnek vereyim bakkala gidip ekmek alırken bile sizin toplumda bir yeriniz var ve siz o ekmeği alırken insanlar size toplumdaki statünüze cinsiyetinize dış görünüşüne ve bir çok değişken duruma göre hareket ediyor. Yani sizin bir duruşunuz ve yeriniz var toplumda.Ve eğer kendinizi toplumdaki herhangi bir yere bile ait hissedemiyorsanız bütün de olamıyorsunuz. Bunun sonucunda da kendiniz olamıyorsunuz.


  Benimde bunca yıldır hissettiğim şey buydu.Bir yere ait olamamak ve kendin olamamak. Peki neden böyle hissediyorum ? Neden kendim gibi hissetmiyorum ? Biyolojik olarak erkek olmama rağmen neden kadın hissediyorum kendimi ?

  Nedenini bende bilmiyorum. Bu şununla eş değer '' Sen neden kadın doğdun ?'' ya da ''Sen neden erkek doğdun''

  Benim kişisel cevabım ise ben erkek bedeninde doğmuş bir kadınım.


  Biraz eskiye gidelim. İlkokul ve ortaokul çağlarına mesela. Benim bu dönemlerde hiç arkadaşım yoktu. Tenefüslerde kızlar kızlarla oynarken erkekler de erkeklerle oynarken ben yalnız başıma tenefüse çıkıyordum. Bir iki tane değil hiç arkadaşım olmadı. Hem çok içine kapanık bir çocuktum hemde erkeklerle oynamak arkadaşlık kurmak istemiyordum.Çünkü onlar gibi değildim. Ama diğer yanda kızlarla da konuşmak istemiyordum. Çünkü onlara da ait hissedemiyordum kendimi. Erkek olarak doğduğumun farkındaydım. Ve sürekli kızlarla vakit geçiren ''o'' çocuk olmak istemiyordum.


  Liseye başlamamla beraber işler iyice karmaşıklaşmaya başladı. Sosyal açıdan kendimi saklıyordum efemine değil gayet maço bir yapıya sahptim. Yada öyle olmaya çalışıyordum.Ancak içimde yaşadıklarım çok farklıydı. O yaşlarda siz de bilirsniz erkekler arasında hep kız muhabbeti döner. Ancak ben o muhabbet içinde bulunurken onlardan hoşlanmaktan çok kıskanıyordum. Porno izledğimde istemsizce kendimi ordaki kadının yerinde buluyordum. Ve bunların hiçbiri benim seçimim değildi. Sadece böyleydim. Evde yalnız olduğum zamanlar hemen koşup kadın kıyafetler iç çamaşırları alıp deneyip sonra da yakalanmamak için atıyordum. Ama Öğrenilmiş toplumsal kurallar ve homofobik bir aile yapısına sahip olmam nedeniyle yıllarca kendimden ve hislerimden nefret ettim.

  Yıllarca kendimle savaştım. Çünkü düşündüğüm ve yaptığım şeyler bir erkeğin yapmaması gereken şeylerdi.Kendime hep sordum ben neden böyleyim diye. Ve aynı zamanda eşcinsel olup olmadığımı da çok sorguladım.

  Eşcinsel değildim çünkü benim sorunum vucudum ve cinsiyetimleydi cinsel yönelimimle değil.


  Üniversitede de bu duygularım devam etmekteydi. Her ne kadar bir kızla birlikte olabilmeyi denesemde başarılı olamadım. Kendime erkek olduğumu ne kadar kanıtlamaya çalışsamda bir türlü beceremiyordum.Ve günün sonunda kendimi evde makyaj yaparken ve kıyafet denerken buluyordum. Aslında makyaj kıyafet ve birçok şey içimde yaşayan kadının fiziksel bir izdüşümüymüş. Bunu yıllar sonra farkettim.Üniversitedeyken çok araştırdım çok okudum durumumla alakalı ama trans olduğumu asla kabullenmek istemedim.


  Küçüklüğümden beri bütün bilgisayar oyunlarında kız karakter olmayı seçerdim :). Beni daha rahat ve daha çok kendim hissettirirdi.Hatta sims oynamaya bayılırdım. Çünkü orda hayalimde olmak istediğim kızı canlandırabiliyordum.


  Ve Ben mezun oldum. Aradan 3 yıl geçti.Ailemle yaşıyordum. İçimde yaşayan kadın dışarı çıkamıyordu. Geçen sene Haziran ayında öyle bir depresyona girdim ki intahar etmeyi bile düşündüm. Öyle bir durumun içerisindeydim ki o kadar bitmiş olmama rağmen derdimi kimseye anlatamıyordum. Annem babam yatağıma gelip bana ne olduğunu anlamaya çalışıyorlardı sorular soruyorlardı ama anlatamıyordum sadece ağlıyordum. Aynaya baktığımda kendimden nefret ediyordum.Sakallarımdan kalın sesimden geniş omzumdan ve erkeksi olan herşey bana eskisinden daha çok acı vermeye başlamıştı. Kendim olamayacaksam yaşamanın bir anlamı kalmamıştı. Ve bilgisayarın başına oturdum. Bu sefer translık nedirden çok cinsel kimlik uzmanları ve psikologların videolarını izlemeye başladım. Bir How Do I Know If I'm Transgender? adında bir video buldum.Ve bu video bazı sorulardan oluşuyor. Ve tamamen kendini anlamaya yönelik bir video. Bunu izledikten sonra büyük bir kabulleniş yaşadım. Ve az da olsa çıkış yolunu bulmuştum. Linki konun sonunda vereceğim.

  Bununla beraber o zamanlar ne kadar kabullenmek istemesemde diğer transgender bireyler videolarını ve ne kadar değişim geçirdiklerini izliyordum. Halen de onları izlemek bana o kadar umut veriyor ki.


  Küçüklüğüme ait hatırladığım en eski anılardan birisi 5 yaşlarında annemin topuklu ayakkabılarını ve kıyafetlerini giyiyor olmam. Translık bir seçim değil.


  Şuanda çalışıyorum para biriktiriyorum. Bu yılın sonunda psikiyatristten randevu alıp hormon tedavisine başlayacağım. Sakallarım için lazere gideceğim ve önümüzdeki sene de facial feminization surgery (yüz kadınsılaştırma ameliyatı) olacağım. Bu zaman dilimi içerisinde de aileme açılacağım. Şuanda ailemden iki kuzenim ve abimin eşi biliyor durumu. Yakın arkadaşlarımın da bazılarına anlattım. Ailemin tepkisi ne olur tam olarak kestiremesemde beni silme ihtimalleri çok yüksek.

  Ama ben bir karar aldım. Artık daha fazla acı çekmek istemiyorum. Ve kendim olabilmenin sonucu ailemi kaybetmek bile olsa bu yola gireceğim. Bu hayata bir kere geliyoruz. Kendimiz olamayacaksak ve yaşamaktan keyif alamayacaksak yaşamın anlamı ne ?


  Özet olarak ben erkek bedeninde dünyaya gelmiş bir kadınım ve hayatımı geri alabilmek için elimden geleni yapacağım.

  Dh uzun süredir üye olduğum bir platform ve burada sizlere içimi dökmek istedim. Sürçü lisan ettiysem affola. Sorularınız varsa cevaplayabilirim. İyi forumlar.  Edit: Bu konunun bu kadar ilgi görmesini beklemiyordum. İçimden gelenleri elimden geldiğince dilim döndüğünce yazıya dökmeye çalıştım. Gelen yorumların hepsini okumaya çalışıyorum. Destek olanlara çok teşekkür ederim.Beni gerçekten anlayan insanları görmek beni mutlu ediyor. Bunun dışında agresif ve saldırgan düşüncelere de cevap vermeye çalışıyorum ki belki kendimi anlatamamışmdır diye. Her ne kadar böyle düşünsemde Haters always gonna hate.:)  Edit 2: Çoğu insan yaşadığım durumun hormon seviyesiyle alakası olduğunu sanmış. Buradan şunu belirtmek istiyorum ki tıbben ve bilimsel olarak hormon düzeyinin kişinin hissettiği cinsiyetle hiçbir alakası yok. Hormon tedavisi trans kadınlarda kişinin zihnini ve bilişsel durumunu değiştiremeyeceği için içinde bulunduğu bedenle daha rahat yaşaması amacıyla kullanılır.

  Hormon tedavisinde trans kadınlara östrojen hormonu verilerek kişide ikincil cinsiyet özelliklerinnin çıkması amaçlanır ( tüylerde azalma göğüslerin büyümesi kalçaların genişlemesi ve yağ dağılımının feminen bir hal alması gibi.Bütün bunlardaki amaç kişinin hissettiği cinsiyetle daha uyumlu yaşayabilmesi içindir. Yani hormonların '' erkeksi düşünme'' ya da '' kadınsı düşünme gibi bir etkisi yoktur.Hormon Düşüncenin kendisini etkilemez.


  Edit 3 : Transseksüelliğin nedenleri nelerdir?

  Araştırmacılar transseksüaliteninbiyolojik, genetik, ailesel, sosyal ve kültürel faktörlerin etkileşiminden kaynaklandığı konusunda hemfikirlerdir. Fakat cinsel kimlik bozukluğuna neden olabilecek bir faktör saptanmamıştır. Her geçen yıl bunların göreceli katkısını anlamaya biraz daha yaklaşılsa da, çoğu faktör hala bilinmemektedir.

  Eldeki veriler, transseksüelliğin genetik, fiziksel ya da hormonal bir bozukluktan kaynaklanmadığı yönündedir. Psikolojik faktörler göz önüne alındığında, sosyal öğrenme kuramları, yetiştirme unsurları, ebeveyn tutumları ayrıntılı bir şeklide pek çok araştırmada değerlendirilmiş fakat belirgin bir sonuç elde edilmemiştir.

   Sonuç olarak bazı bireyler transseksüel olarak doğmaktadır, bu ne bir seçim ne de başkasının (en yaygın kanı ile ebeveynlerinin) hatası değildir, sadece bir farklılıktır.

  Kaynak: https://www.cetad.org.tr/73/sik-sorulan-sorular/48/transseksuelite
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiraiMisa -- 29 Haziran 2020; 23:8:8 > • equallyworthless kullanıcısına yanıt
  equallyworthless demiş ki;
  Mesajı Yerinde Gör
  quote:

  Orijinalden alıntı: equallyworthless

  Bu mesaj silindi.

  Şuana kadar yaşadığım şeyleri olabildiğince şeffaf bir şekilde anlatmaya çalıştım. Dalga geçilecek bir durum yok.Size ne yazarsam yazayım çocukça cevap vermekten vazgeçmeyeceksiniz sanırım.

  Kardeşim durumun zor evet ama girmeyi düşündüğün yol çok daha zor ve geri dönüşü yok.

  Burada bu hayat senin istediğini yap vs diyenlere bakma. Bunların çoğu orada burada sizin gibileri düzme(sizi kötülemek için yazmıyorum bunu) derdinde olan ahlaksız insanlar.

  Kadın oldun ne olacak? Hep genç mi kalacaksın? Bu işin yaşlanması var, hastalığı var. Aileni herkesi kaybetmeye değer mi? Madem hormon tedavisi alacaksın o zaman erkeklik hormonu al erkeklik hissini kuvvetlendir. Kendine iyi bir eş bul. Çoluk çocuk sahibi ol.

  Bu hayat senin vs bunları geçelim. Marketten mi aldık biz bu bedenimizi? Nereden geldik? Nereye gidiyoruz? Burada ne işimiz var? Senin başta bulman gereken cevaplar bunlar.

  Allah'a imanın yoksa zaten senin çok daha tehlikeli bir durumun var.

  Burası bir imtihan dünyası. Kimi malıyla, kimi çoluk çocukla, kimi eşiyle, kimi anası babasıyla, kimi nefsiyle vs herkes bir imtihanın içinde. Sen bu imtihanı kazanıp ebedi bir saadeti kazanabilirsin.

  Hem bu dünyada ebedi kalacakmış gibi niye sıkıntı ediyorsun. Ölüm ecel pat gelebilir. Sanki ebedi burada kalacakmış gibi neden kendini bunalıma sokuyorsun.

  Askere gidenler bilir. Terhis tezkeresini alacağını bildiğin için o zor şartlara sıkıntılara katlanırsın. Sonunda da terhisi aldın mı o çektiğin sıkıntıların hepsi bittiği için müthiş bir lezzet alırsın.

  O yüzden elemin zevali bitmesi lezzettir, ama lezzetin zevali bitmesi elem verir der alimler, bu hayatı anlayanlar.

  Tekrar söylüyorum bu dünyada ebedi kalacakmış gibi bir yola girme. Tüm bu hisler ebedi burada kalacakmış zannıyla seni yanlış yönlendiriyor. Biz burada misafiriz.

  Ebedi yaşamak hissini bize veren Allah bu istediğimizi cennette verecek inşallah.
  Türkiye gibi 3. Sınıf ortadoğu ülkelerinde mantıklı bir hareket değil.

  Devlete memur olamayacaksın özel sektör patronları ve toplumun geneli sana şeytan gözüyle bakacağı için hayatının sonuna kadar büyük ihtimal seks işciliği yaparak yaşayacaksın.. Bu da yetmiyormuş gibi sana hasta, psikolojik sorunlu, şeytan edasıyla bakanlar seni toplumdan dışlayan elinde tesbih sallayan delikanlılar seninle seks yapmak için görüşmeye gelecek.

  Hayata bir kere geliyorsun, ne yapmak istiyorsan yap, nasıl mutlu oluyorsan öyle yaşa ama bunu ortalama zekası yüksek insan hakları olan medeni bir ülkede yap.


  görüyoruz ki bu forumda imkanı olsa sana her türlü zorluğu çıkartacak, seni dışlayacak hatta kafanı bile kesebilecek bir çok forum üyesi var şimdi tek tek bunları tespit et ve ortalamasını bul bunu da 90 milyona oranını bul. ne demek istediğimi daha iyi anlarsın.

  Ilk başta burdan düşüncelerimi paylaşacağım sonrasında özel mesaj üzerinden de konuşuruz.

  Öncelikle burada bu konuda bu forumda sadece hissettiklerimi paylaşmak istedim. Dokümanlar videolar ve birçok belge bilgi ile kimseyi sıkmak istemedim.

  Ne istediğimin ve ne ile karsilasacagimin farkındayım. Detransition olan mtf ve ftm ınsanlar hakkında okudum izledim psikoloji uzmanlarının (trans haklarını destekleyen ya da desteklemeyen) görüşlerini okudum.

  Sırayla cevap vermeye çalışacağım.


  1) Ne kadar çabalarsam çabalayayım doğuştan bir kadının özelliklerine sahip olamayacağımin farkındayım ve bu durum zaten hali hazırda sürekli beni rahatsız eden bir konu. Ama şunun da farkındayım. Başlayacağım şey bir yolculuk ve her ne kadar diğer insanların düşünceleri korkularım olsa da bu değişim sürecinin amacı kendimle daha barışık olabilmek. O yüzden bir acıdan da diğer insanların ne düşündüğü pek umrumda değil.


  2) O kadar bilgili olduğundan bahsetmişsin ama atladığn bir nokta var oda soyledigin sonuçlara sebepe olan şey testesteron. Saç dökülmesi sesin kalınlaşması gibi. Zaten bunları yaşamamak da hormon tedavisine baslamaktaki amacın bir parçası.

  Ve emin ol yaşlı bir kadın olunca nasıl gorunecegime nasıl bir imajımın olacağına dair az çok bir fikrim var. Benim için kara bir delik değil yani .


  3) Trans bireylerdeki intahar oranının toplumla alakası yok demek yanlış saçma ve bilimsellikten uzak olan bir düşünce. Tıpkı sadece toplumun buna sebep olduğunu söylemek gibi.

  Evet trans bireylerde intahar oranı çok yüksek ama bunun tek bir sebebi yok. Toplum var, maddi kaygılar var , bunlarla beraber kişinin kendi içinde yaşadığı gender dysrophia var. Hepsi birleşince kişi kendine izole edip yaşamanın bir değeri olmadığı kanısına varıp intahar ediyor.

  Lgbt bireyler bütün toplum ve topluluklarda azınlık durumunda. Dolayısıyla nasıl bir baskıdan bahsediyorsunuz anlam veremiyorum. Ve hastalık olduğu düşüncesine katılmıyorum. Çünkü ortada düzeltilmesi gereken bir hastalık yok. Doğuştan gelen bir durum.

  4) Evet hayatımın her günü günde 2 saat dialotion yapmam gerekiyorsa yaparım. Çünkü doğum yapma işlevine sahip olmasa bile hatta belki orgazm olamıyacak olsam bile o benim vajinam olacak. Ve artık bir penise sahip olmayacağım. Daha çok kendim hissedeceğim. Çünkü o şeyin en başta olmaması gerekiyordu. Ve hicbir zaman bana ait değildi. Insanların anlamadığı nokta bu.

  5) Bunu açıkladım ama sizin zihninizde kadın sadece doğum yapabilen bir varlık olarak yer edinmişse yorum yapmayacağım. Kadının tek işlevi bu değildir.


  6) Ben kadın gibi giyinmiyorum. Zaten kadınım. Insanlara anlatamadığım nokta bu. Ve sadece giyinmek bir fantezi olabilir ama benim için değil. Crossdresserlik bir fantezi olabilir ama ben crossdresser değilim. Bunun farkına varmak lazım. Dolayısıyla sadece sizin deyiminizle kadın kıyafetleri giymek benim olayım değil. Ya da kadın gibi hissetmek de değil. Ben zaten bir kadınım ve bedenimde daha rahat hissetmek istiyorum. Hep aynı şeyleri yazıyor olabilirim ama siz empati yapmıyorsunuz. Kendi kendinizle kıyaslama yapıyorsunuz.

  7) verdiğiniz metaforun translikla veya benimle hicbir ilgi ve alakası yok. Ben durup dururken bir uzvumdan kurtulmak isteyen bir ucube değilim. Siz beni ve trans bireyleri ucube gibi anlatmışsınız. Ben bir insanım duygularım var hislerim var. Yaşadıklarım sahte yalan değil. Psikolojik bir hasta değilim. Durup dururken kadın olmak istediğini beyan eden bir erkek değilim. Bunu benden daha mi iyi bileceksiniz. Hislerimi benden daha mi iyi bileceksiniz.

  Ameliyatın bütün olayı atanmış cinsiyetinle hissettiğin cinsiyetinin uyumlu olmamasından dolayı yasadigin rahatsızlığı azaltmak. Bundan ibaret. Olay sadece bir koldan kurtulmak gibi basit bir şey değil. Bizim hissettiğimizde bu değil. Vücudunda nasıl bir siğil çıktığında rahatsız oluyorsanız bizlerde bunun kat kat fazlasını yaşıyoruz

  Doğal olan işleyen sindirim sisteminden bahsetmişsiniz. Dogada doğal olan herşey doğru mu ? Birseyin doğru olması için görmek mi gerekiyor ? Yada doğal olması mi gerekiyor ? Evet cinsiyet atama ameliyatı doğal olmayan bir işlem ama benim hayatımı sürdürebilmem için gerekli olan bir işlem.  Gönderdiğiniz birinci postu okudum. Bahsettiğiniz arkadaş trans bireylerden "tranny" olarak bahsetmiş. Bunun ingilizce de kaba bir dil olduğunu biliyorsunuzdur. Fotoğraftaki trans bireyi ve yazdıklarını bu kadar kaba bir şekilde değerlendiren birini ben ilk başta çok dikkate alamam. Ne düşünüyor olursan ol ben buradayım ve gerçeğim hislerim var. Ve ne düşünürsen duşun beni incitmeye kırıcı konuşmaya hakkın yok.


  Şimdi bu arkadaşın yazdıklarından bahsedelim. Ne yaparsa yapsın toplumda "gecemeyeceginden" sürekli diğer insanlar tarafından dislanacagindan bahsetmis. Yaşlanınca durumun daha kötü olacağından.

  Sadece link bırakacağım.  Son olarak siz kendinizi benim yerim koymuyorsunuz kendinizi kendi yerinize koyuyorsunuz. Ben o ameliyatı olmayı hissettiğim kadın olmayı herşeyden çok istiyorum. Şunun yüzde yüz farkındayım ne kadar ameliyat olursam olayım hissettiğim gender dysrophia kaybolmayacak. Mutlu olamayacağım ama daha az mutsuz olacağım. Ve en önemlisi içsel dengeme kavuşacağım.


  Detransition olanlar olduğu gibi transition sürecine girip mutlu olan insanlar da var. Kendimi 10 yıl sonrasına baktığımda ne kadar sıkıntı çekersem cekeyim değeceğini düşünüyorum.

  Olabildiğince şeffaf ve objektif bir şekilde kendimi ve düşüncelerimi anlatmaya çalıştım. Demek istediğiniz noktaları gayet iyi anlıyorum ve ben bunları göze alarak bu yola girexegim (gecis sureci ) umarim yazdiklarimi empati yaparak okursunuz Teşekkürler iyi forumlar

 • Umarım sizin için güzel olan olur ve mutlu olursunuz.bu yaşadıjlarınız çok zor şeyler gerçekten :(
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Guest-A214F7C8B

  Umarım sizin için güzel olan olur ve mutlu olursunuz.bu yaşadıjlarınız çok zor şeyler gerçekten :(

  Teşekkür ederim. Hayata umutla bakmaya çalışıyorum. Her ne kadar bizim ülkemizde zor olsa da...

 • quote:

  Orijinalden alıntı: equallyworthless

  Bu mesaj silindi.

  Şuana kadar yaşadığım şeyleri olabildiğince şeffaf bir şekilde anlatmaya çalıştım. Dalga geçilecek bir durum yok.Size ne yazarsam yazayım çocukça cevap vermekten vazgeçmeyeceksiniz sanırım.

 • Resimdeki sen misin

 • Türkiye'de kadinlar bile toplumda duzgun bi yer edemiyor hocam hollandaya gidin

  Yada dine dönün tövbe edin
 • Senin gibi içsel duygularla olana lafım yok. İşin zor umarım yolunda gider herşey ama sırf keyfi ve macera peşinde koşanlara saygım sevgim yok. Yine diyorum Umarım birgün o ortada kalmışlıktan kurtulursun 😊
 • Mutluluğunuz için, özgürce ve kendiniz olarak yaşayabilmeniz için ne gerekiyorsa yapın. Bu beden sizin, bu hayat sizin. Kimse size karışamaz/karışmamalı. Süreci kolaylıkla tamamlamanız ve hep iyi insanlarla karşılaşmanız dileğiyle.
 • Okuyup ciddi cevap vermek istiyorum ama CSB olmadigina dair konuyu okumus birinin onayi lazim.  


  EDIT: Konuyu okudum, birazdan cevap yazacagim.


  EDIT2: Bunu kendine kabullendirmen bile zaman almis, hala da korkularin var aileni kaybetmekle alakali. Yasin kac bilmiyorum ama yasamak istedigin hayati yasamak icin yaslanmayi bekleme, hayatinin en guzel yaslarini bosa harcama.

  Senin sorununla ayni degil ama ben de istedigim hayati yapamayacagim secimler engelledigi icin yasayamiyorum, suan intihar etmemi engelleyen tek sey haftada 3-4 gun kullandigim alkol. Bir ara 7 gune cikarmistim hatta, sonra azalttim. Istedigim hayati yasamak icin yapmam gereken fedakarliklar zor geldigi icin kolayi sectim diyebiliriz.


  Tabi istedigin hayati yasa demek kolay burada, farkindayim, bu yuzden iyice dusun durumu herkese aciklamadan once. Kendine bir harita cizip ona gore ilerle ve hep olabilecek en kotu senaryoyu dusunup ona gore hazirligini yap ki olabilecek hicbir durum seni sasirtmasin.

  Oncelikle senin degisimini sorun etmeyecek, geliri de iyi olan saglam bir is bulman lazim. Kendi ayaklarin ustunde durmadan ailene durumu aciklar ve kotu bir tepkiyle karsilasirsan hayatin allak bullak olur. Ailenden uzaklasip, kendi ayaklarin ustunde durmaya basladiginda ailene acikla durumu, eger reddederlerse senin seni sevmeyen bir aileden baska kaybettigin hicbir sey olmaz, onlar onlara yasliliginda yardimci olacak bir evladi kaybetmis olurlar.

  Ayrica seninle iliskiyi kesecegini dusundugun akrabalarin ve arkadaslarinla bu degisimden once iliskini kesmeni oneririm. Zaten zorlu bir surece gireceksin, bir de dis dunyadan gelecek sikintilarla yipratma kendini o surecte. Dedigim gibi senin hicbir kaybin olmaz seni sevmeyen insanlari hayatindan cikarmanda. Seni oldugun gibi kabul edeceklerse zaten kendileri sana el uzatir, merak etme.


  Bunlar disinda da PM ya da WhatsApp'tan konusmak istersen konusabiliriz. Buyuk ihtimalle anonim kalmak isteyecegin icin PM'den istedigin zaman yazabilirsin. Senin disinda da bir kac kisi var forumdan tanisip WhatsApp'tan arada konustugumuz.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi made off hit her -- 29 Haziran 2020; 7:2:19 >
 • No ss no guven.
 • nasıl mutlu oluyorsan öyle yaşa kardeşim. bakma kimseye. ailene anlat durumu. kabul ederler etmezler artık orası onların bileceği iş. böyle mutsuz yaşayacağına ayrılırsın ailenden gerekirse. önemli olan senin hayatın.

 • Türkiye gibi 3. Sınıf ortadoğu ülkelerinde mantıklı bir hareket değil.

  Devlete memur olamayacaksın özel sektör patronları ve toplumun geneli sana şeytan gözüyle bakacağı için hayatının sonuna kadar büyük ihtimal seks işciliği yaparak yaşayacaksın.. Bu da yetmiyormuş gibi sana hasta, psikolojik sorunlu, şeytan edasıyla bakanlar seni toplumdan dışlayan elinde tesbih sallayan delikanlılar seninle seks yapmak için görüşmeye gelecek.

  Hayata bir kere geliyorsun, ne yapmak istiyorsan yap, nasıl mutlu oluyorsan öyle yaşa ama bunu ortalama zekası yüksek insan hakları olan medeni bir ülkede yap.


  görüyoruz ki bu forumda imkanı olsa sana her türlü zorluğu çıkartacak, seni dışlayacak hatta kafanı bile kesebilecek bir çok forum üyesi var şimdi tek tek bunları tespit et ve ortalamasını bul bunu da 90 milyona oranını bul. ne demek istediğimi daha iyi anlarsın.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winter Is Coming -- 6 Temmuz 2020; 6:50:52 >
 • Şimdi sen kendini kadın hissediyorsan seni zorla erkek diye kabul edemeyiz. Ama bu saydigin değişikliklerin bedeli toplumumuz açısından ağır olur haberin olsun. Geri dönüşü olmayanda şeyler.

  Hayatına nasıl devam etmek istiyorsan öyle devam et. İlla bir yerlerini değiştirmene gerek yok. Emin ol böylesi daha iyi
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.