Şimdi Ara

Çinlilerden iPhone 12 mini'ye rakip 5.9 inçlik amiral gemisi telefon geliyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
2
Favori
4.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

• ApsinteX kullanıcısına yanıt

Alışkanlık meselesi. İlk çıkan akıllı telefonlar 5"in altındaydı millet çatır çatır da kullanıyordu, bu ekran çok küçük demiyordu. Çünkü öncekiler akıllı telefonlara göre çok çok çok daha küçüktü. Telefon fazla büyüdüğünde de mobilitesi düşüyor. Çoğumuz kot pantolon giyiyoruz, cepler de sanki inadına küçük dikiliyor. Telefonu cebine atıyorsun bir kısmı dışarı taşıyor. Cep küçük, telefon büyük. Arka cebe koymak da sorun. Biri farkında olmadan cebinden çeker alır veya dalgınlığına gelir bir yerde üstüne oturur, telefonu çatlatırsın vs. Ön ceplerin büyük olsa bile telefon büyük olunca merdiven çıkarken vs bacak katlandığı için yine telefon ekranını zorluyor. Ben de Redmi Note 9 Pro kullanıyorum misal, tamam ekran büyük olunca bir şeyler izlemesi ve okuması güzel oluyor ama taşınabilirliği düşürüyor. Büyük telefona alışmam uzun sürdü önceki telefonum HTC One M9 buna kıyasla daha küçüktü. Telefon seçimi yaparken de hacim olarak büyüklüğü atlayıp, performans/fiyat, batarya büyüklüğü gibi detaylara baktım ondan bunu seçtim. Gerçi evet alıştım ama yine de taşıma sırasındaki konforsuzluğunu hissettiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 19 Nisan 2021; 15:21:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    Tabi ki hepimizin aliskinliklari oldugu asikar. Benim ilk dokunmatik cihazim Nokia 5800'di gerci tam dokunmatik de degil ya.. :) Boyut olarak ben o zamanda zorlaniyordum. Cunku ellerim buyuk. Su an Redmi Note 10 kullaniyorum ve benim icin kucuk. Ayrica Note 9S eski cihazim ekrandan ziyade cihazin kendiside cok kaba. O yuzden size ergonimi anlaminda sorunlu geliyor.

Belkide ben eskidrn bu yana ve hala PC'ye duskun oldugum icin mobilite benim isteklerimi tam karsilamiyor.

Ama sizde haklisiniz,bende hakliyim. :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • iphone mini tutmadıki o boyutlara inilsin.ama normal iphone pro tutuyor.bu boyutlarda s21'in rakibi çıkmadı senelerdir android cephesinde.%1 pazar payı sayılırsa xperia 5 serisi var.

iphone satışlarının sadece %60'ı pro max modeli.gerisi pro yani ufak telefon tercih ediyor.android üreticilerinin burayı senelerdir boş bırakmasını anlamıyorum.

• Mini, compact telefon denince 5 inch olmalı. Normal telefon 5-6 inch arası olmalı. 6 inch üstü phablete girer. Piyasada maşallah 6 inch altı telefon kalmadı. Kürek gibi telefonlar doldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcebi001

5.9 inçlik Xiaomi mi9 se kullanıyorum cihaz harika ama ben maymun iştahlı olduğum için hevesi aldım satışa koydum tabi... 

2 senedir kullanıyorum aynı cihazı kaçak aldim bu aralar custom rom attım baya iyi oldu hızı pili

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hem mini hem 5.9 inç? Ulan bunu diyenler de çekik gözlü elimin yarısı kadar elleri var hala daha büyük telefon iyidir kafasındalar. Yıllar önce zenfone 6 almıştım ilk çıktığında millet benle acayip dalga geçmişti telefon değil tablet taşıyorsun diye. Şimdi ben onlara gülüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Alışkanlık meselesi. İlk çıkan akıllı telefonlar 5"in altındaydı millet çatır çatır da kullanıyordu, bu ekran çok küçük demiyordu. Çünkü öncekiler akıllı telefonlara göre çok çok çok daha küçüktü. Telefon fazla büyüdüğünde de mobilitesi düşüyor. Çoğumuz kot pantolon giyiyoruz, cepler de sanki inadına küçük dikiliyor. Telefonu cebine atıyorsun bir kısmı dışarı taşıyor. Cep küçük, telefon büyük. Arka cebe koymak da sorun. Biri farkında olmadan cebinden çeker alır veya dalgınlığına gelir bir yerde üstüne oturur, telefonu çatlatırsın vs. Ön ceplerin büyük olsa bile telefon büyük olunca merdiven çıkarken vs bacak katlandığı için yine telefon ekranını zorluyor. Ben de Redmi Note 9 Pro kullanıyorum misal, tamam ekran büyük olunca bir şeyler izlemesi ve okuması güzel oluyor ama taşınabilirliği düşürüyor. Büyük telefona alışmam uzun sürdü önceki telefonum HTC One M9 buna kıyasla daha küçüktü. Telefon seçimi yaparken de hacim olarak büyüklüğü atlayıp, performans/fiyat, batarya büyüklüğü gibi detaylara baktım ondan bunu seçtim. Gerçi evet alıştım ama yine de taşıma sırasındaki konforsuzluğunu hissettiriyor.

M9 kocamandi hocam, ne kucugu.  

• Meizu Çin piyasası dışına önem vermiyor, global üzerine Aliexpress üzerinden satışı var fakat sadece çin sürümü satılıyor. Ek bir global model çıkarmıyorlar, çoklu dil desteği yok.

• Zuko kullanıcısına yanıt

Şu anki kullandığım telefondan küçük. İlk aldığımda o da tabi büyük geliyordu da şu anki kadar cebimi zorlamıyor.

• Eskiyle şimdiyi karşılaştırdığımızda çerçeve kalınlıklarını dikkate alırsak fark ortaya çıkıyor. 12 mini 5,4inç, se 2020 4,7inç. İnce bir çerçeve ile geldiğinde hem tek elle kullanılabilir, hem de cepte kaba durmaz. Ayrıca her boyutta telefon yerine, bi kaç telefon boyutu olsa da ekran boyutundan kaynaklanan uyumsuzluklar vs. Ortadan kalksa. Android şahlansa falan

• çinlilerin yaptığı telefon amiral gemisi değil olsa olsa sandal olur

• IPhone 5s boyutunda bir telefon istiyorum :(

Büyüğü sarmıyor

• Küçük telefon candır. Yapında kullanalım.

• Amiral gemisi yapmayın yahu zaten haberde yazdığı gibi alternatifleri var, yapın 200-250 dolara orta seviye mutlu olalım. Umarım bu trend yaygınlaşır yoksa redmi note 5 ile yıllarca devam etmek zorunda kalacağım.

• bu çinliler YECÜC MECÜC ya yicekler bizi sonunda...

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.