Şimdi Ara

Çinli Tesla'dan Model X'e yarı fiyatlı rakip geldi: NIO ES8 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
2.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Başlıkta çinli yazmışlar kocaman Çin denince aklına ilk ne geliyor senin ... :D

• quote:

Orijinalden alıntı: meshutx

Huawei ve Xiaomi Çinli ve Çinde üretim yapan firmalar ve ürünlerinin kaliteleri ortada. Çinli ve Çinde üretim yapan firmaların elektrikli arabada da benzeri atılımı yapmasının zor olduğu söylenemez.

Evet bence kalitesiz ürünleri. Alıp kullanmam. Benden uzak dursun adi malları Kore alırım. Japon alırım. İsrail malı alırım. Türk malı alırım. Ama gidipte 5 kuruş para vermem çin malına.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cesmuru

quote:

Huawei ve Xiaomi Çinli ve Çinde üretim yapan firmalar ve ürünlerinin kaliteleri ortada. Çinli ve Çinde üretim yapan firmaların elektrikli arabada da benzeri atılımı yapmasının zor olduğu söylenemez.

Evet bence kalitesiz ürünleri. Alıp kullanmam. Benden uzak dursun adi malları Kore alırım. Japon alırım. İsrail malı alırım. Türk malı alırım. Ama gidipte 5 kuruş para vermem çin malına.

Japon dediğiniz 80 lerde kadar Kore dediğiniz 2009 a kadar kalitesiz mal üretmiş ülkeler hele 2009 da bir Samsung un yüzüne bakıyor muydunuz ? Bende Xiaomi mi6 var ondan önce Huawei p9 kullandım ondan once S6 Edge ondan önce iPhone 5s kullanıyordum Çinli markalar şahane artık Apple yada Samsung a 5000 TL üstü paralar vermek benim gözümde aptallık oldu mis gibi ürünler varken SAR i bahane etmeyin piyasanın en yüksek SAR değeri iPhone larda bence 5 seneye Çinliler Avrupalılar kadar kaliteli fakat ucuz araba üretecektir aynı elektronikte olduğu gibi. Ayrıca her cihazın en az 1 parçası Çin'de üretiliyor mağara devrinde yasamiyorsaniz her türlü çin malı telefonuzda bilgisayarınızda arabanizda televizyonuzda var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F2673E0F4 -- 19 Aralık 2017; 20:34:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Twsbi580

quote:

quote:

Japon dediğiniz 80 lerde kadar Kore dediğiniz 2009 a kadar kalitesiz mal üretmiş ülkeler hele 2009 da bir Samsung un yüzüne bakıyor muydunuz ? Bende Xiaomi mi6 var ondan önce Huawei p9 kullandım ondan once S6 Edge ondan önce iPhone 5s kullanıyordum Çinli markalar şahane artık Apple yada Samsung a 5000 TL üstü paralar vermek benim gözümde aptallık oldu mis gibi ürünler varken SAR i bahane etmeyin piyasanın en yüksek SAR değeri iPhone larda bence 5 seneye Çinliler Avrupalılar kadar kaliteli fakat ucuz araba üretecektir aynı elektronikte olduğu gibi. Ayrıca her cihazın en az 1 parçası Çin'de üretiliyor mağara devrinde yasamiyorsaniz her türlü çin malı telefonuzda bilgisayarınızda arabanizda televizyonuzda var

Araba işi telefon gibi olmaz. Birden piyasaya girip 5 senede çakma arabalarla iyisini yapamazsınız. 5 sene öncede aynı şeyler söylendi. "Chery piyasayı darmaduman edicek", "Çinliler otomobilde 5 seneye lider" vs. eski konularda var bunlar. Hiç biri olmadı. 5 sene sonrada olmayacak. Otomobil güven ister. Telefon gibi değil. Telefon bozulsa yarın atar geçeriz. Araba öyle değil. Servis ağı, arıza oranı, güvenliği, konfor, tasarım ve malzeme kalitesi. Bunlar belli bir standartta olmalı. Ve fiyat olarak rakiplerinden ucuz olmalı. Rakip markaların milyarlarca liralık argeleri, 100 seneyi aşkın tecrübeleri var. O kadar kolay değil yani. Geely gibi w220 kasa mercedesi taklit etmeye benzemez.

• quote:

quote:

kapitalizme paramı saçarım diyorsun... kaybeden sensin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Otomobil markası olarakta 10 yıl içinde piyasaya hükmedecek markalara sahip olacak Çin.Nufus gücü, ucuz iş gücü gibi konular maalesef tecrübenin önüne geçecek şeyler.100 yıllık tecrübe dediğiniz ne ki?Adamlar zaten dünyanın en önde gelen markalarından mühendis vs transfer ederek bu açığı çok kolay kapatabiliyorlar.

Mesele para burada ve çin ARGE için dehşet bütçelerle yola çıkabilen bir ülke.Yuksek bütçe ayırıp, ucuz iş gücü kullanarak denk kalitede ürünleri daha uygun fiyata piyasaya sunabiliyorlar.

Arkadaş güzel örnek vermiş, Huawei ve Xiaomi su an telefon piyasasının en önemli ve kaliteli ürünlerini sunabiliyor piyasaya.Ustelik uygun fiyata.Bunun aynısını önümüzdeki dönemde otomobil piyasası için yapacaklar.Tesla da daha dünkü marka ama şu anda sektöre yön veriyor, dolayısıyla yaklaşımınız çok yanlış.

• quote:

Orijinalden alıntı: LanciaDeltacı

quote:

quote:

Otomobil markası olarakta 10 yıl içinde piyasaya hükmedecek markalara sahip olacak Çin.Nufus gücü, ucuz iş gücü gibi konular maalesef tecrübenin önüne geçecek şeyler.100 yıllık tecrübe dediğiniz ne ki?Adamlar zaten dünyanın en önde gelen markalarından mühendis vs transfer ederek bu açığı çok kolay kapatabiliyorlar.

Mesele para burada ve çin ARGE için dehşet bütçelerle yola çıkabilen bir ülke.Yuksek bütçe ayırıp, ucuz iş gücü kullanarak denk kalitede ürünleri daha uygun fiyata piyasaya sunabiliyorlar.

Arkadaş güzel örnek vermiş, Huawei ve Xiaomi su an telefon piyasasının en önemli ve kaliteli ürünlerini sunabiliyor piyasaya.Ustelik uygun fiyata.Bunun aynısını önümüzdeki dönemde otomobil piyasası için yapacaklar.Tesla da daha dünkü marka ama şu anda sektöre yön veriyor, dolayısıyla yaklaşımınız çok yanlış.

Tesla farkındalık yarattı. Çinliler farkındalığı bırakın birebir kopya araba üretiyorlar. Aynı şey değil. Neyse görücez hocam. Yaşarsak 10 sene sonra alıntılarız

• 500 km için 30 dakikayı beğenmeyenler var. Yıl 2050 sanırım

• cesmuru kullanıcısına yanıt
    Daha iyi bir durum. Elindeki kaliteli malzemeye daha ucuza ulaşabilecek.

Şirketin Çinli olması yapacağı ürünleri kalitesiz yapmasını gerektirmez.
  • TITRE TESLA

• Algoritma yöneticisi Kamran TÜRKOĞLU :)
    https://www.youtube.com/watch?v=-qf0dORHNxg

• Modern bir tasarım olmuş ben beğendim. Otomobil dünyasının xiaomi'si diyebilir miyiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: KalemKolik

quote:

Orijinalden alıntı: BekirARSLAN

quote:

Tesla x için rakip çıkarana kadar tesla 3 için çıkarsalar daha iyi olurdu. 17bin dolara tesla 3 rakibi çok iyi olurdu.

Yinede 1000km uzun menzil 20dk uzun şarj veya 500km kısa menzil olmak şartı ile 5dk hızlı şarj olma olayını halletmedikçe halen saçmalık benim için.

500 km yol gidip Siz 5 dakika mı mola veriyorsunuz? O halde siz yola çıkmayın hem diğer insanlar hemde sizin sağlığınız için söylüyorum. 500 km yol yapıp en az 40 dk dinlenmek için ayırırım vaktimi ben makine değilim insanım... Ülkemizde 500 kmyi 4 saatten aşağı kat etmek zor bir olaydır.

Bir kerede 500km gitmek ile ne alakası var. Herkes uzun yolmu kullanıyor. Şehiriçi kullanım değerlerini göz önüne almak lazım.

Kimse şehiriçi kullanımda 40dk şarj süresi beklemek istemez.

şarj azalınca fullemek şart değilki.neden 40dk?şehiriçinde gezerken şarj azaldıysa 5dk'da 50-60km'lik şarj ediliyor.bu miktar akşama kadar idare etmek için yeterli.akşam evde zaten şarj etmek imkanı var.

• quote:

Tesla x için rakip çıkarana kadar tesla 3 için çıkarsalar daha iyi olurdu. 17bin dolara tesla 3 rakibi çok iyi olurdu.

Yinede 1000km uzun menzil 20dk uzun şarj veya 500km kısa menzil olmak şartı ile 5dk hızlı şarj olma olayını halletmedikçe halen saçmalık benim için.

kanunen 4.5 saat arac kullanmadan sonra 45 dakika mola verme mecburiyeti var biliyorsun degilmi. bu insan limitleri dusunulerek konunmus kanunlar. nitekim 4.5 saatde asa yukari 500km nin biraz uzerine denk gelir. sanirim hic uzun yolda arac kullanmadiniz. oyle anlasiliyor
  • marka da model de çinin zibilyon tane olan cep telefonlarına dönmüş.

No1 s8 gibi.

yarı fiyatla tam çin işi. bataryası 6 ayda ölürse şaşırmamak lazım.
    Türkieye gelme ihtimali zibilyonda bir olduğu için fiyatı bizi ilgilendirmez pek o ayrı mesele.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LanciaDeltacı

quote:

quote:

Hocam ugrasmaya degmez adam onyargili onyargiyi yikmak zordur 2008 de kore arabasi nasil desen kesin cop derdi su arabanin neresi kopya EP9 modelinin herhalde nurburgring de seri uretim arabalar arasinda rekor kirdigini buyuk ihtimalle bilmiyor bile.

• Seri uretim rekorunu kirmadi elektrikli otomobil rekorunu kirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Seri uretim rekorunu kirmadi elektrikli otomobil rekorunu kirdi.

https://tr.motor1.com/news/145751/nio-ep9-nurburgring-rekoru/
    Son rekor resmiyete gecti mi bilmem ama Huracan performante 6.52.01 yapmisken Nio EP9 6.45.90 yapti.

• Nio nun resmi rakami 7.05

http://fastestlaps.com/tracks/nordschleife

• Uzay mekiği gibi araç yapmış adamlar.160.000 TL'den satılsın ülkemde hemen alırım,(ZOE 135.000)
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.