Şimdi Ara

Çinli rakiplerinin baskısı altına giren Apple ve Samsung'un pazar payı azalıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Global akıllı telefon endüstrisi için 2018 yılı durgun geçmiş olsa da, bu dönemin Çinli şirketler açısından iyi geçtiği söylenebilir. Apple ve Samsung satışlarda beklenen rakamlara ulaşamadı ancak rakipleri Huawei, Xiaomi ve OPPO pazar paylarını yükseltmeyi başardı.

Çinli şirketler yükselmeye devam ediyor

Güvenilir araştırma şirketlerinden Gartner'ın raporu, 2018 yılının tamamında Samsung'un pazar payının yüzde 20,9'dan yüzde 19'a düştüğünü ve Apple'ın da yüzde 14'ten yüzde 13,4'e gerilediğini gösteriyor. Gartner, Apple'ın Çin pazarında karşılaştığı güçlükler nedeniyle iPhone satışlarının yüzde 2,7 ile 209 milyon adede düştüğünü belirtiyor. Durum iki dev şirket için kötü olsa da Çinli şirketler bir önceki yıla göre pazar paylarını yükseltti.

ABD hükümetiyle devam etmekte olan savaşa rağmen, Huawei en büyük yüzde 3,2 ile en büyük artışı gösteren Çinli şirket oldu. Gartner'ın kıdemli araştırma direktörü Anshul Gupta, seleflerine göre birkaç yükseltme ile gelen pahalı, üst düzey telefonların, kullanıcıların en son modelleri satın almalarını engellediğini söylerken: "Samsung orta sınıf akıllı telefon modellerini güçlendirmesine rağmen, daha fazla pazarlara genişleyen Çinli markaların artan rekabetiyle karşı karşıya kalmaya devam ediyor." ifadelerini kullandı.

• Ekrem gözleri yaşlı bu haber yapan arkadaşını kınıyordu. olsundu gerçekler kaçınılmazdı :D

• Ikisinin de canı cehenneme ama çinin yukselisi daha beter

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şaka bir yana, harbiden ele geçirmeye başladılar piyasayı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En ucuz telefonu 600$ olan Apple hala 200 milyonun üzerinde telefon satabiliyorsa bu ne kadar başarısızlıktır bilemedim. Ancak daha önceki kendi satışlarına göre başarısızlık olarak nitelendirebilirim.

• hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Neden Çin'in yükselişi daha beter ? Teknolojik yenilikler getirdikleri ve bunları insanlarla paylaştıkları için mi ? Yoksa her ülkeye bir terör örgütü musallat etmedikleri için mi ?

• Telefonların fiyatları artık astronomik rakamlara sıçradığı için "0" telefon satış rakamı kadar 2. el piyasası da incelenmeli diye düşünüyorum. Tek başına bu rakamlar sadece para harcarken daha az düşünen kitleyi temsil ediyor bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manhunt Three

Neden Çin'in yükselişi daha beter ? Teknolojik yenilikler getirdikleri ve bunları insanlarla paylaştıkları için mi ? Yoksa her ülkeye bir terör örgütü musallat etmedikleri için mi ?
    pfff daha kaç milyon Türkü toplama kampında tuttuğunu bilmediğiniz ülkeyi bu savunma neden ya?

tamam dostum çin kraldır hiç tartışamayacağım
  • Xiomi'ye daha varda Huawei arkadab gıdıklıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Çin'i savunmuyorum. İnancıma ters bir kere. Ancak, ABD gibi bir ülkeden de daha iyi olduğu bir gerçek.

• Apple için konuşacak olursam 6s'ten beri ahım şahın bir yenilik yok.

Beter olsunlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manhunt Three

Çin'i savunmuyorum. İnancıma ters bir kere. Ancak, ABD gibi bir ülkeden de daha iyi olduğu bir gerçek.

Hangi inançmış bu?
    Müslümanları (hemde uygur Türklerini!) katleden, halkı köleleştiren ve özgürlüklerden nefret eden Çin'i Amerikadan daha çok sevmeniz beni şaşırttı.
    Amerika karşıtlığı yapacam derken iyice saçmalamışsınız.

• İyi ki varsınız Çin' li dostlar. Siz olmasaydınız Xiaomi Mi5 gibi bir telefonu 1100 TL ye asla alamazdım.

• muratai kullanıcısına yanıt
    Kim sevdiğimi söyledi yahu siz ne kadar zekisiniz böyle! Çin 10 müslüman ve masum katletmişse ABD 1000 tane katletmiştir. Bu da çok açıktır.

• Çinlilerde etik kuralları,adalet kavramı,insana değer 0 eğerki abdyi alt ederse sonumuz iyi olmayacaktır, abd iyi mi değil ama söylediğim o 2-3kural onlarda var en azından...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShadowWyvern -- 22 Şubat 2019; 19:35:58 >
  • Apple'ı bilmem ama samsung telefonun neredeyse tamamını kendi üretebilen ve bir o kadar da mali gücü olan firma olarak pazarı çinlilere kaptırıyorsa bu beceriksizliği/vizyonsuzluğunu gösterir.

• Ikisi de daha kotu olacaklar, milyar dolarlar kazandilar 2012 model cihazlarin uzerine ivir zivir disinda ekleyebildikleri bir yenilik yok..

• Çinli kardeşlerim televizyon pazarına el atsa da korelilerden kurtulsak. Senelerdir aynı dandik teknolojiyi yıkayıp cilalayıp yüksek paralara satıyor ahlaksız herifler.

• Tamam rakiplerin baskısı da var ama bu fiyatlarla bence beter olsalar yeridir. $550 dolar amiral gemileri $600-650 oldu, yetmedi $750 seviyelerine geldi. Note ve X serisini katmıyorum bile, onları alanların kimse kusura bakmasın vicdanını ve aklını sorguluyorum.

• Koreliler ve Amerikalılar Japonlar ile aynı akıbeti paylaşacaklar.
    Çin yakın zamanda piyasayı silip süpürecek sonra Hindistan ortaya çıkacak.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.