Şimdi Ara

Çinli kripto para madencileri, ekran kartlarını elden çıkarma yarışına girdi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
3.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Cem-i cümle dünya alem ne çekiyoruz bunların elinden. Daha yolun başında böyleler. Birde Çin, Dünya lideri olursa varın gerisini siz düşünün.  

@shruikan (reptilian göz mü o ?..)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 10 Temmuz 2021; 16:41:29 >

• Bizdeki kurlar ve kan emici çakal esnaf zihniyetlileri sebebiyle pek fazla düşeceğini sanmıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu firmaların satışlarında ki kar marjlarını düşürenler çok üzülür bu fiyatlardan almaya devam edersiniz firma düşürse satan mağaza düşürmez karteller zaten 2 firma var adam akıllı herkes biliyor domine ediyorlar.

• Bulgaristandaki tedarikçi ile konuştum yeni seri Ağustos yarı fiyata gelecek dedi. 500 Euro ya 3080 bakalım. :) Ama sıfır.

• Daha doğru düzgün lhr rtx3070 3080 ler çıkmadı onlar msrp fiyatlarından ciksinda o zaman görün piyasayı rtx3070 hedef fiyatim 8000 altı

• o değil de kaç gündür yapılan haberlere sanki aynı görsel dönüyor

• Gerçekten mubarek mi?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Fiyatlar Eylül başı gibi normale dönme ihtimali var. Fakat bu süreçte;

1- ETH yükselmemesi ve madencilerin ellerindeki kartları satmaya başlaması
    2- Dolar kurunun uçmaması
    3- Yeni bir pandemi dalgasının başlamaması
    4- Çip krizinin yeniden hortlamaması
    5- Üreticilerin alım gücü yüksek ülkelerdeki arzı doyurabilecek kadar ekran kartı üretebilmesi
    6- Bizim ülkemizdeki perakendeci firmaların artık, kart bulamıyoruz sadece hazır sistem ile yüksek fiyattan ekran kartı satarız artı diğer parçaları da müşterilere 2 katı fiyattan kakalarız gibi davranışlar ile milleti düdüklemekten vazgeçmesi gerekli.

Yukarıdaki yazdıklarımdan da anlaşılacağı gibi çok fazla şeyin birlikte gerçekleşmesi gerekli ki biz uygun sayılabilecek fiyatlardan sistem alabilelim. Hemen ümitlenmeyin derim ben. Firmalar bu süper kardan hemen vazgeçmeyecektir.

• Ekran kartlarının fiyatını Eth güncellemesi değil Çin hükümeti düşürecek.  

• Dünya'nın başına bela oldunuz, bilgisayar dünyasının başına bela oldunuz, sırada ne var ? Beter olun.

• Buradan madencilik için piyasayı çökerten PC fiyatlarını ekran kartı fiyatlarını yükselten şahıslara tek bir sözüm var ALLAH HEPİNİZİN BİN BİR TÜRLÜ BELANIZI VERSİN CEHENNEMİN DİBİNİ BOYLAYIN ALLAH'IN BELALARI!!! 🤬🤬🤬🤬🤬

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • VolkanCOO kullanıcısına yanıt
    olması gereken seviye 6500-7000 bandı..

• 6 7 8 bin TL rakam yazılan kartlar şu anda 4 5 bin aralığında. İnşallah layık olduğu 1000 TL leri görür zamanla. Bu fiyatların inmesi biraz da bizlerin elinde. Oyunsuzluk dan kimse ölmez. Kartı olmayan kart alacağına gitsin game+ ya filan üye olsun bir süreliğine. Paranıza yazık. 10 12 bin TL verilen ps5 ler şu anda ne durumda herkes görüyor.

• yakında minig yapılmamıstır zorlanmamıstır ile baslayan ilanları goruruz ....:)

• Dur bakalım. Tekli alımlarda düşük fiyat mümkün olursa Çin'den ABD'ye, ABD'den bavulla Türkiye'ye... Dünyayı gezer benim alacağım kartlar...

ABD'ye kargo düşük oluyor. Gümrük vergisi de belli bir tutar altı yok. Dolayısıyla mal ABD'ye gayet makul fiyata gider. Gelenle de bavulda sokarız. Bize başka yol kalmadı gibi. Bavul ticareti yapan Özbek bakıcılara döndük şerefsizim.

ABD'den bir kart aldım geçen ay. Cuma günü PTT gümrük noktasından teslim aldım. 600 dolarlık Kartı 200 dolarlık kart olduğuna ikna ettim. 200 dolar üzerinden %20 gümrük ödedim. 370tl tuttu. 4 yaşında kartlar için attığımız taklalara bak. İnanılmaz. Kartı aldım. İki hafta sonra kuzenim aradı. "20 gün sonra geliyorum. Alacağın bir şey varsa yolla!" Nasıl gıcık oldum anlatamam. Boşu boşuna 60 dolar kargo, 370tl gümrük ödedim. Haberim olsa, kartı California'dan almıştım. Newyork'a 20 dolara yollardım. 800tl kaçtı boş yere...

Bendeki 1060 ve 1070'leri şutlar, daha az sayıda kartla işimi görürüm. Kart pahalılığı sebebiyle 11 tırt kartla işimi görüyorum. Bunun için 3 PC gerekiyor. Kart sayısını 7'ye düşürebilirsem bir PC boşa çıkar hem. Okutur dolar alırız. O da önümüzdeki yıl 3950x işlemci param olur. İşlemci fiyatları da asap bozuyor. 600 dolar 3950x. Türkiye'de de o paralara bulunuyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 12 Temmuz 2021; 19:27:50 >

• Sahibindende daha birkaç ay önce 150 -200 civarı mh/s kazım gücü olan Rigleri 100bin tl 150bin tl 200bin tlden falan satıolardı.

Şimdi 20bin tl 50bin tl arası satıolar? Eee kazım gücü hala aynı?

150bin tl isterlerken 20-30bin tl istiyor simdi? Resmen patron cıldırmış arada ucurum var.

Fiyat grafigine bakıosn istatistigine 150binden 30bine tlye kadar düşürmüş Rigi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GenqhisKhaan89 -- 15 Temmuz 2021; 18:54:7 >
  • Serbest Piyasada fiyat Arz-Talep doğrultusunda belirlenir. Sen 25000 TL.'den almaya razıyım dersen, onlarda satmaya razı olur. 35000 TL dersen onlarda "neden olmasın, gel kardeşim 35k dan verelim."derler... Bu iş böyle gider.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.