Şimdi Ara

Cinemaximum Rezaleti! Müşteri Dolandırma...Dikkat Edin. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
1
Favori
23.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
221 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 40 TL ye biletmi olur. bunlar açlık görmemiş herhalde
  • Ya arkadaşlar ne garip milletiz ya...

Sosyal medyada paylaşım yapana en çok hakaret eden insanlar olduk...

Forumlarda konu sahibine her türlü aşağılama yapmak için fırsat kollayan bir nesil olduk..

Saygı nedir bilmeyen... Adap nedir bilmeyen... Klavye başında her türlü hakeretten zevk alan bir nesil olduk...

Bu muydu olması gereken bizim neslin hali?

Yabancı forumlarda böyle saygısızca yorum yapanlar çok nadir oluyor. Sosyal medyada birbirinin anasını avradına söven başka bir ülke var mı bizim kadar?

Şimdi lafım klavye başında sırf laf olsun diye konuşanlara:

- Birileri çıkmış demiş ki olay tamamen yalan.. Ne güzel sallıyorsunuz...Csb... Sevgili kardeşim, ben bu olayı başkaları yaşamasın, dikkat etsin diye payaştım, ne karalamaya çalışıyorum ne de birileriyle bir derdim var. Diyelim ki yalan söylüyorum... Konuyu böyle mi bırakırdım? Biraz daha sallardım dimi... Ne küçük hayal dünyanız var... Bu kadarını csb için yeterli buluyorsunuz... Böyle bir senaryo yazsam bu kadar basit mi bırakırdım....

- Birileri çıkmış demiş ki 40 tl veriyorsan zaten enayisin, 60 TL vermemen bir şey değiştirmemiş... Sevgili kardeşim ben her ay defalarca sinemaya giden ve özellikle Imax'den inanılmaz keyif alan biriyim... Artık hangi ilde yaşıyorsun bilmiyorum ama Istanbul'da sinema fiyatlarının artık hafta sonu öğleden sonra 20 TL'den başladığını bilmen gerek....Zaten çalışan adam hafta içi sabah öğlen nasıl gitsin?...Etrafımda da cinemaximum dışında başka bir alternatif yok... 15 liraya sinema izleyeceğim diye 20 lira mazot mu yakacağım... Öyle zaten ben hep 12 liralık sinema bileti alıyom diye yazmanın bir anlamı yok...Azıcık sinema kültürün varsa gidersen bilirsin...Imax'i de 3d ile karıştıran ve laf atan arkadaşlar olmuş, onlara bir şey demiyorum....

- Birileri çıkmış demiş ki bunlar kasada enayi seçiyor ve avlıyor... Seni de göze kestirmişler... Ah be sevgili kardeşim, herkes senin kadar laf sokmak için ve birilerine hakaret etmek için fırsat kollasa memlekette kimse taş üstüne taş koyamazdı... İlk işiniz gerçek hayatta yaşadığınız aşağılanmayı sanal ortamda başkalarına uygulamak olmasın... Biraz saygılı ve efendi olun....

- Bazıları da çıkıyor ''ulan'' lı konuşuyor.... Onlara da aynı dilden cevap verdim, biraz seviyeyi düşürdüm ama ona da kusura bakmayın....

Neyse arkadaşlar, olayı anlattım ki forumdaki arkadaşlar kasada daha dikkat etsin, bu küçük oyunlara gelmesin diye... Keza başka yaşayan arkadaşlar olmuş... Isteyen aşağılık konuşmaya devam edebilir, beni rahatsız etmiyor ama şunu bilin efendi olmak bugüne kadar kimseye bir şey kaybettirmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali® -- 10 Ocak 2019; 10:12:58 >

• Ali® kullanıcısına yanıt
    Dediklerine sonuna kadar katılıyorum. Bilinçlenelim bu konu da. Tüketiciler olarak bir duruş sergileyelim. Sinema bir lüks olmaması lazım. Bunla ilgili donanımhaber ekibi olarak kampanya başlatılsın taraftarıyım. Acıtasyon için demiyorum. Söyleyeceklerim de hayatın standart gerçekleri. Örneğin bir ilkokul öğrencisini baba ayda 3 kere götüreceğine bu şekilde 1 kere götürecek. Bir sinema bileti diye bakılabilir ama bu bir aktivitedir. Ve ülkemizin halkının maddi durumu ortada. Sinema, kafe, park vb yerlerin anıların tesis edildiği güzel mekanlardır. Kimsenin dayatmasına boyun eğdirilecek yerleri değildir.
  • Gişeden bilet alınır mı? Bir sürü yerde promosyon bilet satılıyor. Ben hep Opetten alırım 13.5TL 2D 3D farketmiyor. Bir kere hata yaptım pideciden aldım 9.90TL ye o da 3D filmlerde geçmiyormuş. gittim geri iade ettim kuponu. IMAX e de hiç gitmişliğim yoktur, o kadar para veremem bir film için. Zaten 1-2 ay sonra hepsi torrente düşüyor.
    Sinemada mısır ve su da almam, çocuklar da dışardan aldıkları cipsi sokar yerler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 10 Ocak 2019; 10:53:16 >
  • Sinemayı protesto ediyorum. Çok çok iyi bir yapım olmadığı sürece hiç ama hiç gitmem. O kadar para veriyorsun 20 dakika reklam izliyorsun. Bileti internetten alıyorum mısır kitlemesinler diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilverNitrate

Sinemayı protesto ediyorum. Çok çok iyi bir yapım olmadığı sürece hiç ama hiç gitmem. O kadar para veriyorsun 20 dakika reklam izliyorsun. Bileti internetten alıyorum mısır kitlemesinler diye
    Mısır ve kola ister misiniz diye soruyorlar almak zorunda değilsin ki. Bileti de opetten al 13.5TL idi en son. Tabi yer seçimi için biraz erken gitmen gerekiyor bu durumda.
  • cervinff kullanıcısına yanıt
    Ortalama 15 20 postlu bir sohbete girmek istemiyorum. Haklarını takip edip araştıran bir tüketiciyim. Bir kaç defa mecburen satın almak zorunda kaldım. Bire bir yaşadığım ve etrafımda ki kişilerinde bu şekilde mağdur olduğu bir durum. Özetle almak zorundasın o şekilde satıyorlar.
  • Yılbaşından sonra ki hafta arası "Aquaman" filmi için İstinye park IMAX 3D salonuna gittim. Bilet fiyatı 35 TL idi. Herhangi bir mısır promosyon dayatması yoktu. Mısır dayatmasının olmaması, son günlerde mısır tartışmasının basına ve bakanlığa yansımasın dan olsa gerek herhalde.

Ayrıca, bilet alırken görevli telefon no mu istedi, reklam mesajlarını istemediğim için gıcıklığına vermedim. Vermeyince gişe görevlisi "puan kazanırsınız, ilerde bedava bilet promosyonu elde edersiniz" diye ısrarla tel .no mu almak istiyor. Zaten kırk yılda bir sinemaya giden birisi olarak inatla tel no mu vermedim.

Ancak, yiğidi öldür hakkını ver, IMAX müthiş, 3D yi en iyi hissettiren teknoloji.
    Zaten artık karanlık, kötü, 3D etkisi çok başarılı olmayan REAL 3D li filmlere gitmiyorum.
    Ya IMAX 3D, ya da 2D olacak bundan sonra. Ha, birde mısır dayatması olmayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 10 Ocak 2019; 11:54:37 >
  • Benim gözlemim şu. Yapmadığı zamanlar da oluyor. Genelinde komboyu gişesi çok olan filmde yapıyor. Sallıyorum marvel in yeni filmi gelmiş banko buna gidecekler ona kitliyorlar.
  • 60 liraya film çevirirsin hocam sinemaya verilmez.
  • Fiyat inanilmaz pahalı asla gitmezdim ben olsam.
  • Ben Cine sinemalarına gitmeyi 6 sene önce bıraktım. Yeni mi uyandınız dolandırıcı olduklarını.
  • Ayıp diye bir şey yok,asıl size yapılan ayıp olmuş.Alenen yalan söylemiş gişe çalışanı.Sizde ses etmemişsiniz bu kadar basit.
  • Hayatımda 4 kez gittim sinemaya :D en ufak şeye korkan gülen ağzındaki mısırı gülerken etrafa saçan vesaire kalabalık ortam kabul etmiyor bünye :D hem kazık ne gerek var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali®

ulan arkanda 20 kisi olsa kasiyerle mi tartisirsin.

cekip gitmek alternatif degildi.

tartismak da arkadakilere ayip olurdu. senin kafalar ayip nedir bilmez.

dolayisiyla alir sonra mucadele edersin. ki iade aldim.

karambole getiren satis politikasi utansin.

Alıntıları Göster
    Tartismaktan cekinmeyin, evet ayip, ancak o ayibi yapan siz degilsiniz, sinemanin ta kendisi, birakin onlar gocunsun, onlar gocunmuyorsa cekinmeye hic gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zengier -- 10 Ocak 2019; 14:49:37 >
  • kesinlikle kahramanmaraş/piazza/cinemaximum da çok pahalı biletler satıyor hadi biletler pahalı anladık yanında güya mısır kola ekleyelim diyorsun her ne hikmetse ödediğin miktar iki katına çıkıyor
  • ben imaxe 8 tlye gidiyorum(bu zamlı hali. 7 TL'ydi önceden.). nasıl 60 olur ya bi bilet. internette birsürü site var hatta bitanesi ayda 3 sinema bileti imax dahil 18 tl diyor. Bundan alsan sadece 1 filme gitsen bile 18 tl vermiş olursun.
  • hayır benim anlamadığım artık bu çağda sinema gişesinden bilet almak nedir....?

telefonuna Cinemax... programını kur... biletini al , koltuğunu seç vs.vs. hatta bende kartı var...

8 defa izleyince birini bedavaya alıyorum... hatta 8 defa mısır alınca yine 1 tane bedava hakkın oluyor... ilk çıktığı günden beri kullanıyorum... 10 yıldır sinema gişesinden bilet aldığımı hatırlamam...

muhattab'da olmam...

sana denk gelen bileti kesen arkadaşın mısır kotasını doldurmak için sana yalan söylemiş...

dediğim gibi gözünün önünde telefonundan alacaksın IMAX biletini sonra gözüne sokacaksın... bak mısırsızda oluyormuş diye...

biraz teknolojiyi aktif kullanın...

her şey Instagram değil....

• quote:

Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

ben imaxe 8 tlye gidiyorum(bu zamlı hali. 7 TL'ydi önceden.). nasıl 60 olur ya bi bilet. internette birsürü site var hatta bitanesi ayda 3 sinema bileti imax dahil 18 tl diyor. Bundan alsan sadece 1 filme gitsen bile 18 tl vermiş olursun.
    üstad senden site ismi isteyelim o zaman

ben ömrümde görmedim imax 8tl

site ismi verirsen herkes faydalansın, görelim
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.