Şimdi Ara

CİNEMAXİMUM IMAX 4DX MPX ANA KONU İSTANBUL l ANKARA I İZMİR (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
5
Favori
18.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbulda yoğun olmayan zaman mı var ? Perdenin tam ortasındaki koltuklar garanti doluyor sağ sol ve en önler boş kalıyor hep. Önceden gidip 4-5 gün sonrasına koltuk veriyolar mı gişede? Öyle olursa bi nevi iyi olur.
  • DaYWaLkeR kullanıcısına yanıt
    ben hep ilk seansa giriyorum bazen 2.ci seansa giriyorum gişede istediğim yeri söylüyorum ortalardan yer alıyorum en arkadan almam makinanın ısısı direk vurdugu için çok sıcak olur onu bilmiyorum cinemaximumu arayıp sorabilirsin
  • JURASSİC PARK IMAX BUGÜN 11.15 İTİBARİ İLE BAŞLIYOR
  • kuralsızı izlemiştim imax le film güzeldi ama imax e 25 lira verdiğime acıdım ses sistemi dışında görüntü 3d farkı yoktu real 3d ile aynıydı ama sese laf yok belki film imax için uygun değildi bilmiyorum son kez imax ile terminator izleyeceğim ondada fark olmazsa bir daha vermem 25 lira aşağıdaki 8 liralık sinema ile aynıydı resmen
  • camel paketindeki camel kullanıcısına yanıt
    forumda imax biletlerini 10 tlye satıyorlar sen niye 25 tl veriyorsun ki
  • kartım yok havale ile alsan desen 5 liradan fazla ücret alıyorlar giderim 8 liraya izlerim evimin aşağısındaki sinemada yol parasıda cebimde kalır terminator ü deniyecem dediğim gibi fazla bir farkta olucağını hiç sanmıyorum ama denemek lazım türkiyedeki imax ın gerçek imax olduğundan bile şüpheliyim 70mm diyorlar alakası yok fena 3d kendinizi filmde hissedeceksiniz diğer sinema salonlarında zevk almıyacaksınız diyorlar ses sistemi dışında fark yok
  • imax jurassic park izledim ankamall da ancak görüntü beni çok tatmin etti diyemem. Evde izlenilen 1080p bluraylerden sonra çözünürlük çok düşük geldi bana.

Çok ekstrem bir film gelmeden 25 lira verip gitmem bir daha
  • 2 gün evvel Ankara'da AnkaMall avm de İMAX sinemalarında Jurassic park world 3D filmini izledim.
    Devasa bir perdede çift projeksiyon ile verilen görüntünün büyüklüğünün içinde rezil bir görüntü vardı. Hiçmi göz izanınız yok kardeşim. Bilirkişiniz nerde? Denetimsizmisiniz? Köşelerde tamamen ışık kayıbı,renkler soluk ve mat,brigtnes bayağı açık, kontrast düşük,keskinlik,focus kötü olduğu gibi,görüntü dvd dende beter.. 3D de odaklama hatası..
    Sound ise yeterli miktarda,iyi kalibre edilmiş,etkileyici idi.. (biraz tiz ve mid taşmalarının haricinde.)
    Imax'lerde çin ticaretine dönmüş dedim. Nasıl olsa anlayan yok diye yapıştır gitsin işi..
    Gözünü seveyim ev sinemasının..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• IMAX ise mavibahçe avmde açılacak.Koltuklar , lavabolar perdeler , mobilyalar , pahalı teknik donanım vs hepsi yerleşti. Dış fuaye alanı kaldı bir tek.

İnsan, böyle bir IMAX salonunun çok profesyonel ekiplerce inşa edilmesini bekliyor.Fakat öyle değilmiş Türkiyede işler.Avm inşaatını üstlenen firmalardan biri olan X firması yevmiyeli işçileri tarafından yapıldı salonlar.

Bir sinema Salonuna girdiğimizde karşımıza çıkan renkli duvar döşemelerinin iç kısımlarına terrawool taş yünü ses ve ısı yalıtımı süngerler konuldu.Onların altında ise aqua panel levhalar var.Yani ortalama bir inşaatta kullanılan malzemeler.

IMAX salonuna gelince , istanbul ve ankaradakileri görmedim bilmiyorum ama izmirdeki en büyük 600 kişilik perdeden daha büyük bir perde var.Perdeye nazaran koltuk sayısı çok az.Sanırım daha kaliteli bir sinema deneyimi için az koltuk seçmişler ya da işin arkasında başka şeyler var.

IMAX salon 6: buranın yapımını yakından izledim.Hoparlörlerin kargodan gelmesiyle yabancı imax uzman ekibi de beraberinde İzmire geldi. 1 tane hoparlörün büyüklüğü , yaklaşık 3lü kanepe büyüklüğünde ve bir buzdolabından daha geniş. Bu hoparlörlerden 5 tane var ve bunlar sadece ve sadece perdenin arkasına yerleştirildi.

Koltuklar sıradan cinemaximum koltuklarından.Bazı salonlarda kırmızı ; bazılarında ise siyah kullanıldı.IMAX salonunda koltuklar yukarıdan orta kesine kadar düz sıra ile ; aşağıya kadar olanlar ise oval şeklinde yerleştirilmiş.

Ocak ayında biteceğini tahmin ediyorum.Sinema katında " Imax coming soon" yazan bir tabela astılar.Bu da her bakışımda sabırsızlığımı artırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 14 Aralık 2015; 15:27:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: İMAX 3D

IMAX ise mavibahçe avmde açılacak.Koltuklar , lavabolar perdeler , mobilyalar , pahalı teknik donanım vs hepsi yerleşti. Dış fuaye alanı kaldı bir tek.

İnsan, böyle bir IMAX salonunun çok profesyonel ekiplerce inşa edilmesini bekliyor.Fakat öyle değilmiş Türkiyede işler.Avm inşaatını üstlenen firmalardan biri olan X firması yevmiyeli işçileri tarafından yapıldı salonlar.

Bir sinema Salonuna girdiğimizde karşımıza çıkan renkli duvar döşemelerinin iç kısımlarına terrawool taş yünü ses ve ısı yalıtımı süngerler konuldu.Onların altında ise aqua panel levhalar var.Yani ortalama bir inşaatta kullanılan malzemeler.

IMAX salonuna gelince , istanbul ve ankaradakileri görmedim bilmiyorum ama izmirdeki en büyük 600 kişilik perdeden daha büyük bir perde var.Perdeye nazaran koltuk sayısı çok az.Sanırım daha kaliteli bir sinema deneyimi için az koltuk seçmişler ya da işin arkasında başka şeyler var.

IMAX salon 6: buranın yapımını yakından izledim.Hoparlörlerin kargodan gelmesiyle yabancı imax uzman ekibi de beraberinde İzmire geldi. 1 tane hoparlörün büyüklüğü , yaklaşık 3lü kanepe büyüklüğünde ve bir buzdolabından daha geniş. Bu hoparlörlerden 5 tane var ve bunlar sadece ve sadece perdenin arkasına yerleştirildi.

Koltuklar sıradan cinemaximum koltuklarından.Bazı salonlarda kırmızı ; bazılarında ise siyah kullanıldı.IMAX salonunda koltuklar yukarıdan orta kesine kadar düz sıra ile ; aşağıya kadar olanlar ise oval şeklinde yerleştirilmiş.

Ocak ayında biteceğini tahmin ediyorum.Sinema katında " Imax coming soon" yazan bir tabela astılar.Bu da her bakışımda sabırsızlığımı artırıyor.

dün facebook sayfalarında 17 aralık' ta açıyoruz diye yazdılar. Atladık taaa KSK gittik bizimle dalga geçtiler resmen. 2 aydan önce açılmıcak gibi duruyor heryer yerle bir.

• sinemia dan üyelik aldım bu hafta star wars ımax e gidicem 29 ocakta the finest hours gelecekmiş onada 4dx olarak izlerim :D

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 30 Ocak 2016; 10:03:13 >

• ankara ankamall avm dede var inanılmaz bir deneyim tavsiye ediyorum ımax te en çok etkilendiğim batman kara şovelye yükseliyor du inanılmaz bir uçak sahnesi vardı o sahne ımax le dahada muhteşemdi
  • 4dx diye ankara ankamall the finest hours geldim. Ama 4dx falan değil arkadaşlar.

• ScriptKidie kullanıcısına yanıt
    neden değil ne gibi sorun vardı ?
  • benim hatam olmuş hocam, 4dx sadece istanbul marmara forumda varmış. ankamall da imax 3d imiş
  • 4DX'in, IMAX'e göre ses veya görüntü olarak bir artısı var mı?
  • IMAX ASLA ÖDÜN VERME
  • özel imax kamerası ile çekilmiş film yokmu hep bilgisayar işi hep bilgisayar
    4dx olayınıda 2 hafta mısır tanrılarında deniyecem film çok hareketli güzel olur gibime geliyor birde görsel olarak on numara film buraya yazarım artık incelemesini 4dx in
    birde mpx diye mevzu varmış ondan hiçbirşey anlamadım ne işe yarıyor daha büyük perde iyi ses sistemi diyorlar zaten imax bunlar için değilmiydi farkı ne

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.