Şimdi Ara

Cinebench R20 Yayınlandı / CPU Benchmark / Skorlarınız (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
303
Cevap
7
Favori
18.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • I7 2600K 4.6 Ghz.. Dede'den torunlarına ben daha ölmedim mesajı..

Cinebench R20 Yayınlandı / CPU Benchmark / Skorlarınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 1 Eylül 2019; 5:39:43 >
  • vamp kullanıcısına yanıt
    Ustam işlemcinizi niye bu kadar abartıyorsunuz? Bendede r1700 var ve bu işlemci 7700kyı katlayan bir işlemci değil ki? İkiside aynı sene çıkan işlemciler. Evet fakat zamanında r1700 almak daha mantıklı olduğu için herkes bunu aldı. Passmark sonuçlarınada bakarsanız öyle dağlar kadar fark yok. Ryzen öyle süper bilgisayar işlemcisi filan değil. Sadece şuanda intelin fahiş fiyatlandırması ve eski mimariyi klonlaması sebebiyle daha mantıklı ve iyi bir tercih.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bseeek

Ustam işlemcinizi niye bu kadar abartıyorsunuz? Bendede r1700 var ve bu işlemci 7700kyı katlayan bir işlemci değil ki? İkiside aynı sene çıkan işlemciler. Evet fakat zamanında r1700 almak daha mantıklı olduğu için herkes bunu aldı. Passmark sonuçlarınada bakarsanız öyle dağlar kadar fark yok. Ryzen öyle süper bilgisayar işlemcisi filan değil. Sadece şuanda intelin fahiş fiyatlandırması ve eski mimariyi klonlaması sebebiyle daha mantıklı ve iyi bir tercih.
    Abarttığım birşey yok. 7700k abartılı sadece. Zaten ben 6700k yı satıp geçtim 1700 serisine. Bu test metodu render yapma biçimini değiştirdiği için iki işlemci yakınlaştı. Cinebench r15 te iki işlemci arasındaki fark çok daha fazlaydı zaten :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sedat. kullanıcısına yanıt
    Yaşlı kurdum i7 2600K 5 GHz. Oyunlarda vs. güncel birçok i5-i7 ve 1. 2. nesil Ryzen'lara kafa tutuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Baholi

Yaşlı kurdum i7 2600K 5 GHz. Oyunlarda vs. güncel birçok i5-i7 ve 1. 2. nesil Ryzen'lara kafa tutuyor.

Merhaba hocam bende de 2600k var ve stok kullanıyorum. Bu hızlara nasıl getirdiniz merak ediyorum.Yardımcı olursanız sevinirim. 2600k, xigmatek gaia2 kule tipi soğutucu,asus p67 sabertooth anakart,2*4=8 gb corsair vangeange ram, corsair r300 kasa ve önde 2 adet üstte 2 adet birde egzoz fan var hepsi 120 mm.

• muaz1984 kullanıcısına yanıt
    P67 anakart ile zor hocam. Bir de işlemcinin potansiyeline bağlı bu durum. Şans yani. Bendeki iyi bir çip.
  • quote:

9 Senelik Dede işlemciler bugun yeniyim güzelim hızlıyım diye ortaya çikan bi çok işlemciye ayar veriyor.. Kendi işlemcimde bu zamana kadar testlerde 4.6 ghz'i hiç geçmedim ama ara sira 5.0 5.2 zorlasam ne olur diyede merak ederdim, geçsemde sıkıntı çikarmayacağini bilsemde yinede gerek görmedim 4.6'da çalişiyor şuan.. 2600K gerçekten İntelin çikardiğina pişman olduğu bi işlemci olarak tarihe geçti.. Bu arada 5.0 ghz'e çekseydim aşaği yukari bu sonucu alirmişim onuda öğrenmek iyi oldu..

Anakartim Asus P8Z68-V GEN3, Potansiyeli çok fazla diyolardi yabanci sitelerde doğru mu değil mi bilmem.. Bakalim eğer ki istediğim gibi bi sistem toplayamazsam beni 1 sene daha idare etsin diye denemelik 5.0 - 5,2 Ghz'e zorlamak istiyorum..

Öyle hocam. Herkesin kabul ettiği bir gerçek bu i7 2600K ve Intel adına. :) Bende de P8Z68 Deluxe var. İki anakartın da overclock potansiyeli yüksek. Faz sayıları vs. gibi nedenlerden dolayı.
  • quote:

Aslında 5 ghz de tek çekirdek performansını Bi test edin ne durumda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

maharet işlemcide değil, maharet yıllardır yerinde sayan intelde

bakın, r5 1600'den 2600'e %15, 2600'den 3600'e %25-30luk bir IPC farkı oluştu

2600k ve 8700k arasındaki ipc farkı? %35 falan

tabii ki suçun asıl müessibi yine AMD. fx serisi gibi bi kepazeyi cikarip yıllarca piyasayı boş bıraktılar. intelde %5 arttırıp işlemci çıkarıp durdu. rakip olmayınca her aç gözlü firma ne yaparsa onlar da onu yaptı. aman yapmasalardı diyemem, benim de bi şirketim olsa ben de maksimum kâr için benzer bir yolu izlerdim muhtemelen.

2600k ve 7700k arasında fundamental olarak hiçbir fark yok... hatta intelin o işlemcilerinin asıl performans kazanımı daha çok artan ddr4 hızlarından geliyor.

yanlış anlamayın burada kimseyi kötülemek ya da baltalamak amacım değil, sadece durumu söyledim. amd totosunu toparladı, intel de mecbur cevap vermeye başlayacak. bu zamana kadar aradaki fark çok artmış olmasa da bir anda işler ters düz olabilir

• Baholi kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam zamanında z68 deluxe vardi bende de bazı sıkıntılarından dolayı elden cikartmistim. Elimde 3570k ve MSI z77a gd55 anakartta var bununla bize ekmek çıkar mı ? Ben daha önceleri 2500k ile 4.8 GHz leri görmüştüm ama anakart deluxe idi bu anakartin o.c bios yerinde sadece bus hızını degistirebiliyorsun çarpan kilidiyle oynayamiyorsun ( tamda emin değilim ) bios sürümü güncel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bedevi1903 kullanıcısına yanıt
    muaz1984 kullanıcısına yanıt
    i7 2600K 5 Ghz Cinebench R20 tek çekirdek ve Cpu-Z benchmark sonuçları;

@muaz1984 kenarda yedek tuttuğum sıfır ayarında Msi Z77A-GD55 ve i7 2600K'm daha var. Z77A-GD55; faz yapısı dolayısıyla biraz zayıf kalabiliyor ama yine de denemek lazım. Bunda da çarpan kilidi açık bir şekilde o.c yapabiliyorsunuz. Z serisi olduğundan çarpan kilidi desteği var.

• quote:

Orijinalden alıntı: bseeek

işin gücün sallamak atıp tutuyon git atari oyna ufaklık
  • 4.0 Ghz.

• 4.1 Ghz

• i9 9900k selamlar

All cores 5.0ghz 1,35V

• Cinebench R20 Yayınlandı / CPU Benchmark / Skorlarınız

Ryzen 5 2600 4.1 ghz 1.36v

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThE LoSt -- 12 Mayıs 2020; 23:12:17 >
  • 3600x 1.35v 4300 mhz ram 3200 mhz 16 17 17 17 Cinebench R20 Yayınlandı / CPU Benchmark / Skorlarınız
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.