Şimdi Ara

:Çine ptt posta ile telefon yollanabilir mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
931
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler aliexpresten telefon almıştım bozuk geldi. dispute açtım kabul edildi adres verildi bana yollamam için..

şimdi sorun şu ülkeye gelirken yasaklı ürün, yollarken sıkıntı olur mu? google da arattım ama tam bir bilgi bulamadım,

ptt çağrı merkezini aradım. fatura +imei kaydı vs vs lazım olur dediler...son çarem mp4 player yazıp iyice bantlayıp ptt ye vermek...içini açıp bakarlarmı acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Mctolga- -- 19 Nisan 2015; 18:17:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: -Mctolga-

beyler aliexpresten telefon almıştım bozuk geldi. dispute açtım kabul edildi adres verildi bana yollamam için..

şimdi sorun şu ülkeye gelirken yasaklı ürün, yollarken sıkıntı olur mu? google da arattım ama tam bir bilgi bulamadım,

ptt çağrı merkezini aradım. fatura +imei kaydı vs vs lazım olur dediler...son çarem mp4 player yazıp iyice bantlayıp ptt ye vermek...içini açıp bakarlarmı acaba ?

satıcıya anlat böyle bir durum var ne yapmalıyım diye.
    aliexpressten telefon geçirebildiysen gümrükten ayrıca takdiri hak etmişsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzade0606 -- 19 Nisan 2015; 18:56:04 >

• aliexpressten çöp dahi almayın. Telefonların geçmediğini bile bile gönderiyorlar üstüne cep telefonu da yazıyorlar postanın ayrıca, seninki geçmiş bence kasıtlı bozuk gönderilmiş. Kaldı ki yurtdışından telefon almanın hiç mantığı yok. Dolandırıcı aliexpressten her açıdan uzak durun paranızın tamamını alamıyorsunuz ayrıca..
  • beyler konu o değil , yaptık bir hata işte. risk alıp sipariş verdim geçmiş şansımıza...ama yolda hasar görmüş ekran hasarlı...

sorum şu geri ptt ile yurt dışına telefon yollanabiliyor mu?
  • Yollanır. Posta olarak gönder derseniz. 10-15 lira gibi bir ücret alırlar. Kargo olarak gönder derseniz 50 liradan yukarı bir ücret isterler.
  • -Mctolga- kullanıcısına yanıt
    ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi publicengineer -- 21 Nisan 2015; 0:31:41 >
  • cevaplar için sağolun arkadaşlar.bi kaç yamuğu daha var aletin ama kafaya koydum yani telefondan soğudum baya, satıcıda kabul etti disputeyi sorun çıkartmıcam ama 5 yıldız ver dedi sadece ..ve disputeyi kabul etti , adres gözüktü sistemde..takipli yollayacağım için kaybolma riski çok az

ptt de yollarken ,ptt deki eleman kutuyu pakedi falan açıp bakmıyor demi içinde ne var diye ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Mctolga- -- 19 Nisan 2015; 20:40:06 >
  • -Mctolga- kullanıcısına yanıt
    Telefon olması pttyi ilgilendirmez. Sorun olsa olsa çin gümrüğünde olur.
  • peki hocam teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.