Şimdi Ara

Çinden uzakta komunist ülke kurabileceğini sanmak.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bizim devrimciler hiç düşünmüyor bunları

• ovacık belediyesi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kemalizm neyinize yetmiyor? Kemalist ideloji içinde herşey var devrimcilikte var,milliyetçilikte. halkçılık da var devletçilikte yarı liberal yarı sosyalist ve son olarak bunları tamamlayan adeta çimento görevi gören laiklik var. laiklikten uzaklaşınca neler olabileceğini bugün ortadoğu cografyasında çok iyi görebiliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

Kemalizm neyinize yetmiyor? Kemalist ideloji içinde herşey var devrimcilikte var,milliyetçilikte. halkçılık da var devletçilikte yarı liberal yarı sosyalist ve son olarak bunları tamamlayan adeta çimento görevi gören laiklik var. laiklikten uzaklaşınca neler olabileceğini bugün ortadoğu cografyasında çok iyi görebiliyoruz.

Demokrasiyle yeterli işçi ve askeri kazanamayız dünyaya hükmedemeyiz. İnsan hakları emperyalizmin en büyük silahı :(

Paşalar nur içinde yatsın.

• Ülkeyi Çin'in yanına mı taşıyalım diyorsun anlamadım

Bence konu başlığı "Ortadoğu'da komünist ülke kurulabileceğini sanmak" olmalı. Onu da geçtim dünyaya hükmedelim diyorsan gel ırkçıların saflarına katıl Güçlüysen istediğini yapabilirsin; Hümanizm, sosyalizm zayıf ülkelere bulaştırılan hastalıklı fikirlerdir.
  • madem Çin den örnek verdiniz? şunu belirtmek gerek ÇİN Halk cumhuriyeti 1992 ye kadar katı kominizmle yönetiliyordu,sovyetler dağıldıktan sonra Çin yarı liberal sisteme geçti ve bugünkü dünya ihracat birincisi Çin oldu.

bugünkü Çin in politikası yarı sosyalist,yarı liberal,yarı devletçi yarı halkçı,yarı milliyetçi,yarı dinci. Yani Çin in bugünkü politikası Kemalizm in çok benzeridir.Kemalist felsefe doğru uygulandığında 20-30 seneye dünya birincisi olunabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: --Zero--

Ülkeyi Çin'in yanına mı taşıyalım diyorsun anlamadım

Bence konu başlığı "Ortadoğu'da komünist ülke kurulabileceğini sanmak" olmalı. Onu da geçtim dünyaya hükmedelim diyorsan gel ırkçıların saflarına katıl Güçlüysen istediğini yapabilirsin; Hümanizm, sosyalizm zayıf ülkelere bulaştırılan hastalıklı fikirlerdir.

ırkçıların dünyayı birleştirme ve yönetme ihtimali yok çünkü adı üstünde ırkçılar. Orta-doğuda komunist ülke kurulabilirdi ama Saddam'ın devrilmemesi ve Esad'ın eski gücünde olması gerekiyordu. Zayıf ülkelere bulaştırılan tek hastalıklı fikir demokrasidir bugün kaos içinde olan ülkelere bakarsan hep amerikanın demokrasisiyle bu hale geldiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

madem Çin den örnek verdiniz? şunu belirtmek gerek ÇİN Halk cumhuriyeti 1992 ye kadar katı kominizmle yönetiliyordu,sovyetler dağıldıktan sonra Çin yarı liberal sisteme geçti ve bugünkü dünya ihracat birincisi Çin oldu.

bugünkü Çin in politikası yarı sosyalist,yarı liberal,yarı devletçi yarı halkçı,yarı milliyetçi,yarı dinci. Yani Çin in bugünkü politikası Kemalizm in çok benzeridir.Kemalist felsefe doğru uygulandığında 20-30 seneye dünya birincisi olunabiliyor.

Ben diyorum ki çine sınırın yoksa ortada kalırsın. Kökleri toprağa değmeyen ağaç gibi olursun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.